EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By pol
#1606201
Tego to i Mrożek by nie wymyślił....

Ambasadorowie 28 krajów członkowskich UE (w tym oczywiście też nasz pan ambasador) podjęli jednogłośną decyzję o tym, aby wystąpić do Komisji Europejskiej o przekwalifikowanie e-papierosów (i LQ oczywiście) z kategorii produktów ogólnych do tytoniowych.

:zakrecony

"Kwiatek" na Dzień Kobiet:
Ministrowie finansów UE spotykają się 8 marca i zapewne wtedy podejmą decyzję...


Więcej przeczytasz na Blogu Starego Chemika
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1606204
To było do przewidzenia, że będą szli po trupach, aby kasę ciągnąć z akcyzy, którą z czasem wprowadzą.
Dochody muszą się zgadzać.
Awatar użytkownika
By pol
#1606207
Teraz gliceryna w aptekach podrożeje o 57%?
Mleko i sery podrożeją? Wszak gliceryna i glikol dla mlecznych krów też będzie z akcyzą...

Ogniwa do latarek i do akumulatorów w laptopach też będą obłożone akcyzą?

:?: :!: :idea:

Edit:
Goldi pisze:http://www.e-papierosy-forum.pl/post1602950.html#p1602950

W tym 144 stronicowym wątku chyba już dawno się zgubiłem
Ostatnio zmieniony 06 mar 2016, 22:58 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1606208
Czas przejść na zerówki i mechaniki, w koncu to tylko metalowa rurka albo pudelko z mosfetem. Ciekaw jestem jak będzie z zakupem samej elektroniki, co by samemu złożyć boxa. Zawsze takie dna czy yihi można sprzedawać jako podzespół do mikrokomputera czy coś.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1606213
Ale takiego kisa kupujesz raz i masz spokój na jakoś czas. To nie liquid czy grzałka, że kupujesz parę razy w miesiącu.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1606216
Już to gdzieś pisałem.
Dla nas nic się nie zmieni. Cena bazy się tylko zwiększy. Reszta nie.
Co innego ze Świeżakami, którzy będą chcieli iść do sklepu i kupić coś taniego, zostaną przy śmierdzielach.
Awatar użytkownika
By chmurnik
#1606492
Oczywiście akcyza nie ma tu nic wspólnego ze zdrowiem publicznym , chodzi wyłącznie o hajs bo na przestrzeni ostatnich lat z różnych przyczyn wpływy ze sprzedaży papierosów zmalały o 1/3 albo i nawet więcej. Jednak radze poczytać dokładnie jak wygląda sprawa akcyzy na wyroby tytoniowe, jeżeli chcą nałożyć akcyzę choć by tylko na same liquidy zawierające nikotynę to muszą to napisać oddzielnie i jak to zrobią.

Dla tych którym nie chce się szukać obecnie akcyza na tradycyjne kiepy łącznie z podatkiem VAT to około 85% ceny detalicznej.
31,41% ceny detalicznej + 206zł/1000 papierosów ( to są dane z 2014 albo 2015 aktualnej wartości kwotowej akcyzy nie mogłem znaleźć ) natomiast część procentowa ( ad valorem ) pozostaje niezmienione od 2009r.

Jak to zrobią z liquidami ? Bo nie wierze że obłożą akcyzą sprzęt bo to już była by głupota w końcu na maszynki do nabijania gilz nie nałożyli akcyzy ale załatali to inaczej. Tak więc o sprzęt raczej bym się nie martwił.

Wracając do liquidów cóż , papierosy nie są obłożone inną akcyzą ze względu na ich zawartość nikotyny więc tutaj pozostało by tak samo. 31,41% od ceny detalicznej zapewne by funkcjonowało i tutaj i pozostaje kwestia jak wysoka była by kwotowa część akcyzy i od jakiej ilości była by liczona.

Jednak smutną prawdą jest że prędzej czy później i tak dowalą tą akcyzę.

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.