EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By Drakkar
#1606160
Witam. Tym razem chcę zaprezentować drewniaka wykonanego dla forumowicza ZjadaczGłów.
Pudełko z założenia miało być proste, bez żadnych udziwnień, płaskorzeźb(ostatnio mi się przytrafiały) itp. W środku elektronika SX330 z IPV 4s. Drewno bukowe. Wymiary 115x65x27mm - mniej się nie dało, sam chip ma 105mm wysokości.
Poniżej kilka zdjęć. Zapraszam do oglądania, komentowania...na pytania chętnie odpowiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By lukiboss2
#1606169
Ładnie, ładnie, tylko te drewno na jakieś suche wygląda, było ono lakierowane czy nie?
Awatar użytkownika
By Drakkar
#1606174
lukiboss2 pisze:Ładnie, ładnie, tylko te drewno na jakieś suche wygląda, było ono lakierowane czy nie?

Nigdy nie lakieruję. Jest aktualnie w trakcie nasączania" olejem.
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1606177
Duże toto, wprawdzie Księciunio też wielki chłop, ale boję się, że nie udźwignie :roll:
By ZjadaczGłów
#1606179
Mi się podoba a to najważniejsze :P Dzięki Drakkar za współpracę i foto relacje z etapu budowy, myślę, że jeszcze cos mi na 18650 zrobisz :) :beer:
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1606180
Chciałem jeszcze dodać, że bardzo fajny *GOOD* ...ale Zjadacz mi przerwał :?
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1606181
Popraw sposób wiercenia otworów.
Lubię drewno, a ten mnie nie porwał wyglądem, choć schludny i prosty, a takie lubię. Śledzę Twoje drewniaczki i ten jest jak dla mnie najładniejszy. Jeszcze tylko w innym, ciekawszym drzewie.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
By Drakkar
#1606199
STRUNA pisze:Popraw sposób wiercenia otworów.
Lubię drewno, a ten mnie nie porwał wyglądem, choć schludny i prosty, a takie lubię. Śledzę Twoje drewniaczki i ten jest jak dla mnie najładniejszy. Jeszcze tylko w innym, ciekawszym drzewie.
Powodzenia.

Niedawno kupiłem multiszlifierkę i pracuję nad otworami, cały czas się uczę, ciągle jest coś do poprawienia. Jeszcze nie mam kompletu frezów, to mi pewnie ułatwi pracę. Nad drewnem egzotycznym myślę od dłuższego czasu.

ZjadaczGłów pisze:Mi się podoba a to najważniejsze :P Dzięki Drakkar za współpracę i foto relacje z etapu budowy, myślę, że jeszcze cos mi na 18650 zrobisz :) :beer:

Również dziękuję za miłą współpracę i polecam się na przyszłość :)
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1606203
Drakkar pisze:Niedawno kupiłem multiszlifierkę i pracuję nad otworami, cały czas się uczę, ciągle jest coś do poprawienia. Jeszcze nie mam kompletu frezów, to mi pewnie ułatwi pracę. Nad drewnem egzotycznym myślę od dłuższego czasu.


Czekamy i liczymy na coś co nas drewnianych porwie. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1606305
Ale jak na buczynę, to i tak jest wybitnie piękne usłojenie.
Dla poprawy wyglądu zewnętrznego można by jakoś delikatnie obudować przyciski miniaturowymi niklowanymi rozetkami (np. piny od nożowników). Jako, że to drewno, czyli materiał stosunkowo łatwy w obróbce, to wyfrezowałbym jeszcze otwór fi22, żeby podstawka parownika była wpuszczona (na równi z górną powierzchnią boxa).
Poza tym - coraz fajniejsze te twoje prace Drakkar :beer:
Ps: Wnętrze boxa było dłubane "z ręki" czy frezarką ?
Awatar użytkownika
By Drakkar
#1606380
Nałóg Totalny pisze:Ale jak na buczynę, to i tak jest wybitnie piękne usłojenie.
Dla poprawy wyglądu zewnętrznego można by jakoś delikatnie obudować przyciski miniaturowymi niklowanymi rozetkami (np. piny od nożowników). Jako, że to drewno, czyli materiał stosunkowo łatwy w obróbce, to wyfrezowałbym jeszcze otwór fi22, żeby podstawka parownika była wpuszczona (na równi z górną powierzchnią boxa).
Poza tym - coraz fajniejsze te twoje prace Drakkar :beer:
Ps: Wnętrze boxa było dłubane "z ręki" czy frezarką ?

Staram się zawsze wyszukać jakiś ładny kawałek drewna.
Wnętrze frezowane zwykła, niefirmową, stosunkowo tanią frezarką górnowrzecionową (czyli ręczną).

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.