EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Jinxter
#1598421
Tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda sprawa sprzedaży e-liquid'ów "domowej roboty" i czy produkcja, jak i sprzedaż jest w jakiś sposób regulowana.?

Przeglądając sieć i aukcje jedyne co mogę wywnioskować to to, że taka działalność nie jest w sumie regulowana i każdy sprzedaje to, co chce pod warunkiem, że opisze odpowiednio produkt na etykiecie (nazwa, skład, ostrzeżenie nikotynowe). Tak dla przykładu liquidy na allegro są sprzedawane pod daną "marką" (która nie jest nawet zarejestrowana) i z "certyfikatami", które tak naprawdę nic nie znaczą, czyli reasumując wystarczy zarejestrować firmę i sprzedawać swój liquid.

Może ktoś zwięźle i rzeczowo opisać zagadnienie sprzedaży liquidów lub podzielić się "wrażeniami" z takiego handlu?
Awatar użytkownika
By SqrK
#1598445
Te z Allegro to w większości nawet firm nie mają zarejestrowanych, pare lat temu jeszcze tam kupowałem, ale teraz to już jest jedno wielkie drogie śmietnisko.
By Jinxter
#1598450
Fakt, że można znaleźć takie perełki jak "E-liquid oryginalnej marki E-Liquid" ;)

Mnie bardziej interesuje czy można od tak zacząć sobie handlować e-liquid'em czy jest coś co trzeba zrobić (spełnić jakieś wymogi) zanim można się za to zabrać (tzn. sam handel).
Awatar użytkownika
By Simao12
#1598463
Głupie pytanie, przecież żeby sprzedawać cokolwiek czerpiąc z tego korzyść materialną trzeba mieć firmę,
dodatkowo produkty muszą zostać dopuszczone do sprzedaży.

Oczywiście można próbować bez tego, ale jak już ktoś to znajdzie to cie niszczą
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1598472
Tyle, żeby dopuszczono powinny istnieć normy, wzorce, etc. a skoro nie ma to ... mieliśmy już przypadek dopalaczy (i dopiero pospolite ruszenie ogólnonarodowe coś z tym zrobiło).
By Jinxter
#1599396
Simao12 pisze:Głupie pytanie, przecież żeby sprzedawać cokolwiek czerpiąc z tego korzyść materialną trzeba mieć firmę,
dodatkowo produkty muszą zostać dopuszczone do sprzedaży.

Oczywiście można próbować bez tego, ale jak już ktoś to znajdzie to cie niszczą


Tylko, że ja nie pytam o to czy trzeba mieć firmę, bo każdy wie, że trzeba jak czymś się handluje tylko o to czy sprzedaż liquidów jest w jakiś sposób regulowana. Czytanie ze zrozumieniem nie boli.


Tomba pisze:Tu masz daty: https://starychemik.wordpress.com/2016/ ... jasnienie/
Do tych dat możesz sprzedawać co zechcesz.


I o to mi chodziło ;) Czyli do tego 20 Maja jeszcze luz. Wielkie dzięki :mrgreen:
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.