EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By szmaszmo
#758943
Witam, właśnie jakieś 15 minut temu wybuchł mi akumulatorek, nie pamiętam gdzie kupowany, taki niebieski 14500 ale nie wiem czy był to ultrafire czy jakiś no name. Z baterii nic nie zostało, syf na połowe pokoju. Ładowałem w ładowarce dołączonej do moda. Nie wiem co mogło być przyczyną, ostatnio jedynie zauważyłem, że nastąpił w tej baterii duży spadek wydajności, tak nagle, z całego dnia wapowania zrobiło się może 2 godziny. Bateria się ładowała i nagle zaczęła syczeć i lekko dymić, mój 4 miesięczny szczeniak zaczął na nią patrzeć, w ostatniej chwili zdążyłem go odsunąć a baterie zrzucić na ziemię i nagle bum. Nie przypuszczałem, że może to być aż tak wielkie bum. Aż się boję wziąść e petka do ust. Przypuszczam, że ładowarka zaczęła przeładowywać, bo dioda zrobiła się zielona ale jak ruszyłem ładowarką to na powrót była czerwona, więc zostawiłem ją jeszcze w ładowarce a reszta opisana wyżej. Piszę tego posta, aby przestrzec innych aby pilnowali ładujące się akumulatorki i nie życzę nikomu takiego zdarzenia, bo może być to bardzo niebezpieczne.
Awatar użytkownika
By ZetMichał
#758956
szmaszmo pisze: z całego dnia wapowania zrobiło się może 2 godziny.

mi to wygląda na sygnał: bateria nadaje się do utylizacji, lub regularnego sprawdzania miernikiem jakie napięcie ona podaje i do jakiego jest rozładowywana

szmaszmo pisze: baterie zrzucić na ziemię

to nic dziwnego, jakby nawet nówkę walnąć o ziemię to by bum zrobiła (o ile by wystarczająco siły użyć :P)


bezpośrednia przyczyna: wyeksploatowanie
By szmaszmo
#758963
Nie rzuciłem nią o ziemię , wybcuh nie nastąpił w momencie wyrzucenia baterii jeszcze posyczała pare sekund, zresztą jakie to ma znaczenie, chcę tylko ostrzec, a sam mam nauczkę, żeby ewentualnie mierzyć napięcie. Suma sumarum dzięki za sugestię.
Awatar użytkownika
By Amix
#758964
,
ostatnio jedynie zauważyłem, że nastąpił w tej baterii duży spadek wydajności, tak nagle, z całego dnia wapowania zrobiło się może 2 godziny

Wewnętrzne zwarcie i ładowarce nic do tego. Miałeś pecha.
Awatar użytkownika
By Goldi
#758972
Nie pierwszy i nie ostatni taki wybuch. Jednak statystycznie zdarza się to rzadko.
By szmaszmo
#758981
A że tak zapytam, są jakieś akuski, które nie wybuchają? (jeśli już maja awarię to robią to w mniej efektowny sposób? ) Kupiłem evica i nie wiem co tam wsadzić bezpiecznego.
By Sagerrak
#758993
Li-Mn - Litowo Manganowe są bezpieczne - aby daleko nie szukać: czerwone AW
Awatar użytkownika
By PucH2
#758996
Panasoniki NCR, Samsung wysoko prądowe czyli powyżej 2900 mAh
Awatar użytkownika
By szperaczz
#759000
Tyle gadania i dale ludzie gufna używają :palm
Czy warto ryzykować dla 20-30pln bo taka jest różnica przy AW.
Jest film na YT jak zachowuje się AW podczas zwarcia, sam tego doświadczyłem. Wzrost temperatury i nic więcej.

Wysyłane z mojego GT-I8190 za pomocą Tapatalk 2
By szmaszmo
#759001
Te PuCh2 co podałeś też są niewybuchające? Jest różnica cenowa między AW a tymi teraz nie śmierdzę groszem, ale wolę znaleźć jakieś bezpieczne rozwiązanie.
Dzięki Lutor za linki.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2013, 21:10 przez szmaszmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Lutor
#759002
Awatar użytkownika
By PucH2
#759006
Z opisów n necie tak. Sam nie przeprowadzałem testów bo zbyt droga finansowo to zabawa.
Awatar użytkownika
By Jędruś
#1597673
Witam

W dniu wczorajszym ok godz. 19.30 nastąpił samoczynny wybuch e-papierosa, a raczej czteromiesięcznej baterii Kumiho eGo-C 1300 mA, do której był dokręcony był clearomizer Genitank Mini SOLO z grzałką (atomizerem) Aero/ProTank 3 - Upgrade 1,5 ohm.
Zestaw z nieszczęsną baterią używałem od godz. 11.00 do momentu wybuchu. Jeszcze kilkadziesiąt sekunt przed zdarzęniem pociągnąłem sobie z dwa, trzy razy i odłożyłm e-papieros na tapczan obok siebie.
Przed samym wybuchem położyłem obok
niego pendrive i obruciłem się w stronę laptopa. Nagle nastąpiło wielkie buum, duży błyski i kupa czarno siwego gryzącego dymu.
Zerwałem się z fotela obok - w pierwszym momencie przeszła mnie myśl że to bateria, która pomiędzy mną a tapczanem się ładowała na podłodze (też Kumiho eGo-C 1300 mA). Błskawicznie się zorientowałem,
że to nie to a największy dym wydobywa się spod fotela, szybko przesunąłem stolik z laptopem, podniosłem i położyłem na boku fotel. Na podłodze leżało coś na kształt cygara i było rozgrzane do jasno czeronego koloru. Jako że, nie widziałem czystego ognia tylko gryzący dym, pobiegłem do kuchni po kombinerki po drodze zwinąłem tacę i podniosłem to coś rozgrzane do czerwoności. Razem z tacą wyniosłem na balkon.
Teraz straty. Położona podwujnie na tapczanie narzuta była w miejscu, w którym leżał e-papieros całkowicie spalona (zwęglona),
fotel na szczęście od spodu wypanony, gumolit w miejscu gdzie poleciała część wkładu baterii spalony.
O czarnym pyle drobnym jak mąka nie będę wspominał bo był nawet na stole, stojącym pośrodku pokoju.
W kocu który leżał w dalszej części tapczanu znalazł się clearomizer z nakręconą rurką po baterii. Jak się później temu przyjrzałem to płytka z elektroniką praktycznie nie istniała a w początkowej części rurki od strony gwintu spoczywała jedno, dwu centymetrowa pozostałość po wkładzie baterii. Na rurce na wysokości przycisku (który spalony był wewnątrz rurki) był ślad po przypalonym kocu.
Pomyśleć co by mogło być, gdybym e-papieros trzymał w ręce, akurat się zaciągał lub miał go w kieszonce koszuli co często robię, lub po prostu nie było by mnie w mieszkaniu. Nawet nie myślę co by było gdyby to się stało w samochodzie podczas jazdy.
A tak na prawdę to nie wiem co o tym sądzić. Podejrzewam baterię i jej producenta, która patrząc na cenę nie była najwyższa (49 zł). Od paru lat wszystko kupuję w sklepie internetowym ego2store.


Pozdrawiam
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.