EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By siwyssss
#1471716
Szukałem sporo o tym, niestety wszystkie tematy są stare. Wszystkie sprzęty poszły ostro do przodu. Moim zdaniem, polepszenie sprzętu e-papierosowego poskutkowało wapowaniem większych ilości liquidu. Nie wiem jak u was ale tak mi się wydaje.. Około dwa lata temu próbowałem e-fajek, nie udało się, a teraz to jest magia co potrafią nasze sprzęty. Mimo wszystko mam wrażenie, że dwa lata temu jak kupiłem sobie 10ml liquidu to starczało mi na długo (4-6dni) nie pamiętam dokładnie. Teraz mam suboxa z subtankiem mini, co prawda dopiero kupiłem sprzęcik ale nie palę jakoś "non stop", grzałka 0.5 ohma, 18W, luquid 6mg i co? Wapuje około 6-7 ml dziennie.. Czy to normalne? Dodam, że paliłem średnio 20-30 analogów dziennie.
Awatar użytkownika
By Tomy
#1471729
siwyssss pisze:Czy to normalne? Dodam, że paliłem średnio 20-30 analogów dziennie.


Na forum są asy wapujące 40ml liquidu w 2 dni. Twój wynik jest w normie *SMOKEKING*

Zapytaj sam siebie: czy e-fajek służy Ci w walce z nawykiem zaciągania się, puszczania dymka i całej związanej z tym otoczki, czy też może jego zadaniem jest walka uzależnieniem nikotynowym?

W tym pierwszym przypadku masz odpowiedź!

Chcesz mało wapować? Zwiększ moc liquidów, bądź twardy i rzadziej sięgaj po e-fajka.

Dochodzi jeszcze podatność na nowinki techniczne, smakowanie, testowanie i zbieractwo.

Z dwojga złego każdy kto chociaż raz posiadł porządny zestaw popada w czeluście gromadzenia sprzętu i spirala zła się zapętla :)
By dooku655
#1471737
Jak paliłem na Vivkach to tak 2-2,5ml dziennie (wtedy można myśleć o kupowaniu liquidów na "wyspach handlowych" :D), jak mam kayfuna to już ponad 8. Z czasem wapowanie zmienia się w hobby/zbieractwo, masz zestaw na każdy dzień i okazję a wtedy jak kupujesz liquid to nie myślisz o ilościach poniżej kilkuset ml a sklepy stacjonarne w okolicy mają baniak 5l Twojej bazy żeby nie zabrakło :)

W skrócie. To zupełnie normalne :D
Awatar użytkownika
By VapingBeast
#1471765
Dlaczego sprzęt nazywamy "lepszym"? Ano bo cug, możliwość budowy własnych grzałek i regulacja prądu sprawia, że kopniak w płuco jest większy. Stąd zmniejszamy moc liquidu a... Wzrasta jego użycie. Np na kayfunie mogłem wykopcić z 5-7ml 6stki, na Zephyrusie jakieś 15ml 2jki. Daje to i tak 30mg nikotyny na dzień, która jak wiemy, i tak nie wchłania się cała.
Normalna kolej rzeczy.
Na vivce szły nieraz 24mg i faktycznie rzadziej się po e-papierosa sięgało :)
Awatar użytkownika
By siwyssss
#1471970
Ok to się już nie martwię :D
Dzisiaj dokupiłem liquid chciałem brać mocniejszy ale w końcu jednak wziąłem 6stkę.
W poniedziałek kupuję bazę i aromaty bo sklepowe za dużo wychodzą na to spalanie.
Bazy w moim miasteczku nigdzie nie dostanę więc dupa :)

Generalnie chciałem rzucić analogi, powiedziałem sobie jakieś 2tyg temu "od poniedziałku koniec"
w ten piękny poniedziałek wytrzymałem od 7 do 13 i miałem dość, poszedł znowu jeden za drugim..

Kupiłem kboxa z suboxem i jak to odpaliłem z liquidem 12mg...
Myślałem, że mi płuca wyjdą oczami hehe :P
Podłączyłem 6 i jest super, może 8 byłaby lepsza.. ale zostane przy 6 a kiedyś chcę zejść na 3

Pytanie czy jak już zejdę na 3 to czy zejdę niżej? Czy rzucę e-palenie?
Chyba nie, strasznie się zajarałem sprzęcikiem, chcę kolejne i kolejne..
Zobaczymy jak wyjdzie z czasem ale czuję, że dripper z jakimś ciekawym zasilaniem i eleaf ijust2 trafią do mojej kolekcji ;)
Awatar użytkownika
By malina
#1472067
Jak chcesz jeszcze bardziej obniżyć koszty płynów to nie koniecznie musisz kupować bazę o zawartości nikotyny 6mg.
Można zakupić mocniejszą do tego glikol i glicerynę, które są taniej sobie rozcieńczyć do żądanej mocy.
Awatar użytkownika
By siwyssss
#1472125
Zaczynam od bazy i aromatu 2-3zł wyjdzie 10ml mniej więcej. Poczytam więcej i może następną próbą będzie właśnie mieszanka z glikolem i gliceryną :D


Chwila chwila..

czy jak wymieszam:
http://www.l-tabaco.pl/gliceryna-1l-p-221.html
http://www.l-tabaco.pl/glikol-propylenowy-1l-p-220.html
to mam dwa litry liquidu "zerówki" ??
Awatar użytkownika
By chillchilla
#1472130
siwyssss pisze:Chwila chwila..

czy jak wymieszam:
http://www.l-tabaco.pl/gliceryna-1l-p-221.html
http://www.l-tabaco.pl/glikol-propylenowy-1l-p-220.html
to mam dwa litry liquidu "zerówki" ??


Masz 2 litry roztworu 50:50 glikolu propylenowego z gliceryną roślinną :P
Czy można to nazwać liquidem sam sobie musisz odpowiedzieć. Jak dla mnie np. liquid musi mieć smak, ale wiele osób wapuje czyste bazy, więc i tak można.
Tylko po co komu zerówka bezsmakowa? Ani głodu nikotynowego nie zaspokoisz ani żadnej przyjemności z takiego chmurzenia :P
Awatar użytkownika
By siwyssss
#1472133
chillchilla pisze:
siwyssss pisze:Chwila chwila..

czy jak wymieszam:
http://www.l-tabaco.pl/gliceryna-1l-p-221.html
http://www.l-tabaco.pl/glikol-propylenowy-1l-p-220.html
to mam dwa litry liquidu "zerówki" ??


Masz 2 litry roztworu 50:50 glikolu propylenowego z gliceryną roślinną :P
Czy można to nazwać liquidem sam sobie musisz odpowiedzieć. Jak dla mnie np. liquid musi mieć smak, ale wiele osób wapuje czyste bazy, więc i tak można.
Tylko po co komu zerówka bezsmakowa? Ani głodu nikotynowego nie zaspokoisz ani żadnej przyjemności z takiego chmurzenia :P



Pewnie, przecież nie chcę wapować samej bazy
Ale to może być główna baza, do tego inna baza z nikotyną powiedzmy 24mg + aromacik i mamy elegancki liquid. Baza 0mg 50/50 200ml kosztuje 7zł a tutaj mamy dwa litry za niecałe 30zł
Dobrze to ogarniam? :P
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2015, 12:02 przez siwyssss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By malina
#1472135
No przecie do tej "zerówki" może sobie kapnąć aromatu.
Jemu chyba bardziej chodziło o techniczne aspekty, że zamiast kupować bazę zero sam sobie taniej ją zrobi mieszając samodzielnie glikol i glicerynę, tak to zrozumiałam.
Awatar użytkownika
By siwyssss
#1472136
malina pisze:No przecie do tej "zerówki" może sobie kapnąć aromatu.
Jemu chyba bardziej chodziło o techniczne aspekty, że zamiast kupować bazę zero sam sobie taniej ją zrobi mieszając samodzielnie glikol i glicerynę, tak to zrozumiałam.



Dokładnie o to mi chodziło, napisałem liquid zamiast baza.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1472138
chillchilla pisze:Tylko po co komu zerówka bezsmakowa? Ani głodu nikotynowego nie zaspokoisz ani żadnej przyjemności z takiego chmurzenia :P

No zara Cię fanklub bezsmakowej bazy dorwie i zlinczuje :lol: :lol:

Co do tematu, jest też taki przewrotny sposób na to żeby chmurzyć mniej. Rób sobie lub kupuj, liquidy które Ci nie smakują. Będzisz chmurzył znacznie mniej :lol:
By szymon1234
#1472147
Ja polecam bazę hangsena 36mg z edymu oraz vg i pg z allegro w litrowych butelkach. Na forum znajdziesz polecanych sprzedawców. Są to odczynniki w farmaceutycznej czystości.

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By siwyssss
#1472827
Myslalem o bazie power smoke.. Ale wezmę tą tez pod uwagę :) tylko zastanawia mnie jedno czy mieszać od razu całe PG i VG? Mógłbym wlać wszystko do szklanego naczynia albo garnka wymieszać 50/50 i przelać z powrotem do butelek w których bym to kupił i mam dwie litrowe butelki zerówki. Czy inaczej to robicie?

Wysłane z mojego SM-A700F przy użyciu Tapatalka
By szymon1234
#1472850
Najlepiej mieć 100ml butelkę po bazie (lub większą) i tam mieszasz po wcześniejszym obliczeniu potrzebnej objętości VG, PG i bazę 36mg.
Najlpierw najlepiej policzyć ilość bazy 36mg (np. 33% całości gdy chcemy by wyszła baza 12mg), potem ile VG i PG, aby otrzymać np. 80% VG i 20% PG jak u mnie.
Dzięki temu masz dowolność mocy i gęstości (większa chmura, lub możesz dodać PG, jak transport nie wyrabia) oraz oszczędzasz dużo pieniędzy.

Na początek kup sobie bazę 50/50 bez wody. Jak dorobisz się butelki na płyn i załapiesz o co chodzi, to zabierz się za swoją bazę.
Na dłuższą metę pozwala to zejść z mocą, np. co 100ml o 1mg.
Awatar użytkownika
By siwyssss
#1472854
Trochę u mnie inaczej jest bo kupuje na 3 osoby. Hmm to na początek kupie bazy gotowe a następnym razem zrobię swoją bazę. Dzięki za pomoc!

Wysłane z mojego SM-A700F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1475830
Na początku zużywałem 10 ml mocnych (do 18mg) cieczy na dobę.
Teraz ok 7ml słabszych (z mixu maks. do 10 mg)
Awatar użytkownika
By Szpaaq
#1479831
Ja przyznam, że zmiana sprzętu wyszła mi na plus. Nie powiem ile dokładnie wypalam ml. ale 15 ml. w Volimizerze starczyło mi coś na 3-4 dni. Teraz kiedy mam troszkę mocniejszy sprzęt wytrzymuje taka buteleczka czasami nawet 7 dni.
Awatar użytkownika
By Seavolv
#1590018
Tak napotkałem ten temat + to co ludzie wypisują tutaj ile-om-ile-wat-ile-mg-ile-ml-t103408.html i tak się zastanawiam czy wam naprawdę wystarcza 3-4ml na dzień? Ja w pracy w 8h potrafię napełnić kajtka 3x nie wspominając ile jeszcze spale tego w domu z 20ml schodzi bez pierdnięcia :D
Chyba czas się zastanowić jak się ograniczać :D
Awatar użytkownika
By Kocior44
#1591985
Po kilku wzlotach i upadkach nałogu mogę napisać, że u mnie okres "ostrego wapowania" trwa do 3 miesięcy po rzuceniu papierosów. Przepalam wtedy, może nie spektakularną ilość, ale oscyluję około 10-15ml płynu < 6mg, nawet 2/3 do południa i do 6 wieczorem. Po tym czasie sprawa się normuje. To żaden przymus, ale warto zastanowić się w pewnym momencie nad ograniczeniem ilości i mocy, po 6 miesiącach staram się schodzić do zerówek z aromatami, a mam za sobą 6 czy 7 lat przygód z e-papierosami, przerywane ze trzema aktami tytoniowymi oraz dwoma półroczami bez niczego ;-)
Z ograniczania to fajnie mi pomagają ziarna słonecznika i takie celowe zostawianie e-fajki na stole kiedy wychodzę gdzieś np. na zakupy albo krzątam się w jakimś miejscu.
Awatar użytkownika
By toska
#1592030
Sposób na zmniejszenie zużycia lq już powyżej ktoś podał :D
Zrobić ujowy w smaku liquid , to działa , z 10ml dziennie zaszłam do 4-6ml bo lq kijowy w smaku , pomieszało mi się mieszanie aromatów i kiszka wyszła a że ja dziwnie oszczędna jestem to chmurzę to paskudztwo , jeszcze tylko 90ml :oops:
By EwKam
#1791520
Na początku chciałem się przywitać i przeprosić za wygrzebanie tematu..
Tak samo jak na forum jestem nowy tak samo z e-papierosem, pale od tygodnia wcześniej +/- 30 Marlboro Czerwonych dziennie,
jak już pisałem od tygodnia na e-papierosie Smok Alien 220W tylko że wypalam 10ml 3mg/ml liquidu dziennie.
Dodam że lubię sobie puścić dymka tylko zaczął mnie denerwować zapach papierosów, czasami żółte palce, kaszel itd..
Pytanie, czy zwiększenie zawartości nikotyny pozwoli mi obniżyć dzienne spalanie?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1791522
Z mojego punktu widzenia, raczej nie. Za to korzystając z sprzętu o mniejszym odparowywaniu TAK. Jednak jest to męczarnia.

Gdybyś jednak przeprowadził takie testy na tym co masz, to uprzedzam że organizm szybko się przyzwyczaja i 10 ml to gwarantowane zatrucie nikotyną. Naprawdę nieprzyjemna jazda. Jednak byli tu tacy co wapowali 36mg nikotyny. Twój los w twoich rękach.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2017, 20:20 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
By NEViDek
#1791524
toska pisze:Sposób na zmniejszenie zużycia lq już powyżej ktoś podał :D
Zrobić ujowy w smaku liquid , to działa , z 10ml dziennie zaszłam do 4-6ml bo lq kijowy w smaku , pomieszało mi się mieszanie aromatów i kiszka wyszła a że ja dziwnie oszczędna jestem to chmurzę to paskudztwo , jeszcze tylko 90ml :oops:

Według mnie to głupota, takie męczenie się z obrzydliwym liquidem, nie lepiej zrobić obie 100ml zajebis**** lq, zmniejszyć waty,więcej nikotyny i tyle :)
By EwKam
#1791528
Z tego co rozumiem, najlepiej palić to co paliłem do tej pory (+/- 10ml dziennie 3mg/ml nikotyny) i z pomocą własnej woli zmniejszyć zapotrzebowanie i to nie doprowadzi mnie do żadnego zatrucia nikotyną. Wiem że dla was trochę głupie pytania ale, kto pyta nie błądzi, albo się nie zatruwa...
Awatar użytkownika
By PucH2
#1791529
Trójeczką się zatruć to graniczy z talentem, przy tym jaką podałeś ilość spalanych analogów. Ale kto wie? Możesz być pierwszy.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.