EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1576071
Seavolv pisze:A zamawiał ktoś ostatnio z EasyChema? Jak tam jakość od nich?

Bez zmian. Czyli jak zwykle, bez zapachu, klarowne, bez zanieczyszczeń. Smaku nie sprawdzałem ;)
Awatar użytkownika
By Seavolv
#1576074
lelek6 pisze:
Seavolv pisze:A zamawiał ktoś ostatnio z EasyChema? Jak tam jakość od nich?

Bez zmian. Czyli jak zwykle, bez zapachu, klarowne, bez zanieczyszczeń. Smaku nie sprawdzałem ;)


Dzięki za informacje a ta gliceryna i glikol od nich mają jakąś datę ważności bo chciałem się szarpnąć na 5L
Awatar użytkownika
By lelek6
#1576077
Seavolv pisze:Dzięki za informacje a ta gliceryna i glikol od nich mają jakąś datę ważności bo chciałem się szarpnąć na 5L

A zaraz pójdę sprawdzę, bo baniaki mam w piwnicy :) Te "piątki" są za duże do trzymania w domu :D

EDIT:
Glikol 2 lata, gliceryna rok.
Awatar użytkownika
By Szymon1988
#1578972
Ktoś zamawiał ostatnio z techlandlab? Jak z jakością i jaka data ważności? Dzwonię do nich od rana i niestety ale ten nr telefonu to chyba tylko tak na pokaz maja podany ;/
Awatar użytkownika
By Goldi
#1579806
Tam chyba nie da się od razu zapłacić. Przynajmniej z regulaminu tak wynika:

III. Potwierdzenie i weryfikacja zamówień

1. Poprawnie złożone zamówienie potwierdzane jest za pomocą automatycznej wiadomości wysyłanej na adres e-mail klienta.

2. W przeciągu 2 dni roboczych od momentu potwierdzenia złożenia zamówienia przeprowadzana jest jego weryfikacja, w ramach której ustalane są indywidualne szczegóły dostarczenia przesyłki. Weryfikacja odbywa się telefonicznie lub poprzez pocztę e-mail.

3. Jeżeli weryfikacja nie nastąpi w deklarowanym czasie, może to oznaczać, że umieszczone przy składaniu zamówienia dane były błędne. W takiej sytuacji obowiązek skontaktowania się z serwisem http://www.easychem.pl leży po stronie klienta. Brak takiego kontaktu w przeciągu 5 dni od dnia złożenia zamówienia skutkuje anulowaniem zamówienia.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1580122
ParDez pisze:Kto kupował glikol i glicerynę w TechlandLab ? Czy są czyste i bez nie pożądanych zapachów ?

Kupowałem w grudniu. Czyste. Używam zamiennie z produktami EasyChem, nie widzę różnicy.

Pozdrawiam
By J.K.Viceroy
#1582551
dotąd wapowałem bazy optimum od e-dyma. zachęcony opiniami na forum skusilem się na glikol i glicerynę z techlandu. zmieszalem w proporcjach 50/50 i dodałem baze hangsena 36 mg aby miala cos nikotyny.

i teraz mój problem. otóż taka mieszanka nie daje się w ogole wapowac. tzn. bardzo ciezko zaciagnac sie nia. prawie w ogole "nie idzie" przez clearomizer.

jak wyplukam clearomizer i wleje baze 60/40 optimum to smak i chmura jest w porzadku. wapowac moge bez problemu.

robiona mieszanka jest rzadsza a wapowac sie nie chce.

o co moze chodzic?
Awatar użytkownika
By Norbas
#1583769
Czy ktoś zamawiał z TechlandLab ostatnio glikol i glicerynę i mógłby podać jakie aktualnie sprzedawane mają daty przydatności?
Napisałem do nich ze trzy emaile z pytaniem w ciągu tygodnia ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi co mnie trochę dziwi. Jutro przedzwonię jak nie zapomnę, mam nadzieje że przynajmniej telefon odbieraja ?
Awatar użytkownika
By Hunka
#1583783
Norbas pisze:Czy ktoś zamawiał z TechlandLab ostatnio glikol i glicerynę i mógłby podać jakie aktualnie sprzedawane mają daty przydatności?
Napisałem do nich ze trzy emaile z pytaniem w ciągu tygodnia ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi co mnie trochę dziwi. Jutro przedzwonię jak nie zapomnę, mam nadzieje że przynajmniej telefon odbieraja ?

Kilka postów wyżej:
Szymon1988 pisze:Udało mi się uzyskać informację drogą mailową.
Gliceryna data produkcji 14.01.16r ważna rok.
Glikol data produkcji 10.2015 ważność dwa lata.
Awatar użytkownika
By Hunka
#1583792
W którym miejscu masz problem z wnioskowaniem? :?
Seavolv pisze:
lelek6 pisze:
Seavolv pisze:A zamawiał ktoś ostatnio z EasyChema? Jak tam jakość od nich?

Bez zmian. Czyli jak zwykle, bez zapachu, klarowne, bez zanieczyszczeń. Smaku nie sprawdzałem ;)


Dzięki za informacje a ta gliceryna i glikol od nich mają jakąś datę ważności bo chciałem się szarpnąć na 5L


lelek6 pisze:A zaraz pójdę sprawdzę, bo baniaki mam w piwnicy :) Te "piątki" są za duże do trzymania w domu :D

EDIT:
Glikol 2 lata, gliceryna rok.







Szymon1988 pisze:Ktoś zamawiał ostatnio z techlandlab? Jak z jakością i jaka data ważności? Dzwonię do nich od rana i niestety ale ten nr telefonu to chyba tylko tak na pokaz maja podany ;/

Szymon1988 pisze:Udało mi się uzyskać informację drogą mailową.
Gliceryna data produkcji 14.01.16r ważna rok.
Glikol data produkcji 10.2015 ważność dwa lata.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1583799
Zrzucę to na późną porę bo faktycznie umknęło mi że obydwa posty były od jednego kolegi. Więc TechlandLab daty znamy, pozostaje czekać co odpisze EasyChem na podobnie postawione pytanie.
Przy okazji. Jeśli chodzi o litrowe opakowania to czy są one podobnej jakości ( butle ) czy któraś z firm stosuje lepsze jakościowo? Przyznam że taniej wychodzi zakup w EasyChem ( na allegro sprzedają litr gliceryny a nie kilogram jak konkurent ) jednak butelki pokazane na foto kojarzą mi się z najtańszymi marketowymi szamponami samochodowymi które wystarczy kilka razy nacisnąć i pękają. To pytanie bardziej do osób które kupują w obydwu firmach.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1587535
A ja właśnie odebrałem od kuriera po 2 litry glikolu i gliceryny z easychem... kurde...no nie chce świecić ... :-)
Daty ważności glikol 08/2017 , gliceryna 12/2016.
Żadnych zgniłych jaj nie wyczułem a aż sobie na nos napryskałem tak niuchałem glicerynę.
Gęsta...zupełnie jak żel nawilżający dla par znanej marki :-P
Jedyne co to jak się obawiałem niska jakość opakowań czyli butle takie "zwykaśne" i naklejki na których nadrukowują etykietę po zetknięciu z wilgocią po prostu się porozmazywały.
No nic, niedługo zacznę mieszać w kotle , kolejny zakup za jakiś dłuższy czas będzie z techlandlabu by mieć porównanie obydwu "rozlewni" i używanych opakowań i etykiet.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1587588
vokalek pisze:Butelki z easychemu wygladaja tandetnie

Moim zdaniem "czarne" wyglądają bardzo dobrze. Kupiłem od nich litrowe i półlitrowe, czarne i przeźroczyste (sprzedają po 10 szt, wyobrażasz sobie rozmiary paczki... ;) :lol:
Mimo delikatnego wyglądu nie powgniatały się w transporcie, a po napełnieniu robią się "sztywne", jakkolwiek to zabrzmiało... ;)
Do mieszania liquidów czarne moim zdaniem bardzo dobre. Nie przepuszczają za dużo światła - żeby zobaczyć poziom płynu, trzeba naprawdę dobrze "prześwietlić". Posiadają dozowniki, w związku z tym bardzo łatwo nalewa się z nich do mniejszych buteleczek - nie trzeba kombinować z lejkami czy trafiać z dużej dziury w małą ;) Rurka dozownika świetnie pasuje do otworu buteleczki, a że butelka jest miękka, po lekkim naciśnięciu liquid szybko przepływa do małej buteleczki.
Kupując dostajesz kilka dozowników i nakrętek gratis.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1587597
Jak mniemam, @vokalek pisał o opakowaniach w których te firmy sprzedają np. glicerynę, a nie o pustych.
By wieszti
#1589353
Rozglądam się aby zrobić zakupy giliceryny/glikolu, przeglądam to co jest polecane ale mam pewne wątpliwości:

-techlandlab na allegro: na etykietach jedynie wzmianka że gatunek czysty, ani słowa o USP / PhEur
-biomus na allegro: glikol na etykiecie że spełnia normy PhEur/USP czyli wyglada ok, natomiast na glicerynie "spełnia europejskie normy czystości" czyli troche inny zapis
-easychem: glikol w sekcji techniczne (czyli taka czystość?) gliceryna farmaceutyczna (czyli spełnia normy USP/PhEur, nie wiadomo?) brak
informacji o czystości na etykiecie, w sekcji czda glikol 100ml - 6zł czyli spora różnica w cenie

o oznaczeniach mozna poczytac u Starego Chemika https://starychemik.wordpress.com/2011/ ... z-jeszcze/

Czyli najlepiej wypada biomus chociaz email firmowy na wp i strona wordpress nie najlepiej wyglada.

Zależy mi na jakości, cena ma drugorzędne znaczenie czy oprócz e-płyny.pl sprzedaje ktoś jeszcze w jakości USP/ PgEur?
By szymon1234
#1590476
Ktoś może mi powiedzieć, czy pojemność butelek z 1l gliceryny od mineralyziemi to 1000ml, czy więcej? Bo wydaje mi się, że nie była ona dopełniona do samej szyjki.

Muszę zmniejszyć stężenie VG (na 90% VG smak nie ten sam), a nie mam wystarczająco pojemnego cylindra, żeby zmierzyć objętość. Chciałbym zastosować przybliżony pomiar objętości tego, co zostało w butelce zwykłą linijką (i proporcją)

Stąd te może nietypowe pytanie.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
By szymon1234
#1590508
Nie o to mi chodziło, raczej o pojemność butelki w której jest sprzedawana 1l vg= 1,26kg (wydawało mi się, że pojemność butelki była delikatnie większa).
Już sobie poradziłem w inny prowizoryczny sposób. :D
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1590694
Ja ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić sklep "mineraly-ziemi" z Allegro. Kupuję u nich od dawna i nigdy nie miałem z ich produktami żadnego problemu. Niestety składniki na sosy będą mięli dopiero pod koniec miesiąca, więc zamówiłem na TechlandLab bo mnie przycisnęło. Dziś przyszło zamówienie - ich gliceryna śmierdzi :/
Awatar użytkownika
By lelek6
#1590698
A wlej trochę do innego naczynia i powąchaj. Często jest tak, że to butelka śmierdzi a nie gliceryna.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By lelek6
#1590914
Myślę, że lepiej by było gdybyś zadzwonił. Pewnie w godzinach pracy. Ale skoro podali numer komórki, to jest szansa, że po godzinach też ktoś odbierze ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1590930
Prawdę mówiąc mam ich gdzieś. Jak się nie odezwą, to dam negatywa na Allegro i tyle.
I tak nie opłaca mi się im tego (ewentualnie) odsyłać, bo paczka wyjdzie mnie drożej niż wartość tej gliceryny...
Poczekam na Minerały-Ziemi, oni mają dobry towar.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1590937
A oni Tobie nagatywa w rodzaju:
"Niepoważny klient. Zamiast reklamować od razu wali negatywa. Nie polecamy" ;) :D
Nie sądzę aby kazali Ci odsyłać. Pewnie poprosiliby o numer partii i sprawdzili u siebie. Skoro Twoja gliceryna śmierdzi, to śmierdzi też cała partia - nie produkują/nalewają tylko jednej butelki dla pojedynczego klienta.
Co Ci zależy zadzwonić? Może wszystko da się miło załatwić?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Norbas
#1590963
Często jest tak, że telefon słyszą i odbiorą, meila sprawdzają rzadziej i pewnie osoba która się tym zajmuje nie jest decyzyjna więc czekasz aż pojawi się ktoś decyzyjny itd.
Nie wiem dlaczego telefonu nie użyjesz, to ułatwia kontakty z ludźmi. No ale może ja z tych co najpierw lubią wykorzystać drogę polubowną zanim wypalę z grubej rury a Ty nie...
Przy okazji mógłbyś opisać nam jak zareagowali itd i my też byśmy mieli obraz sprzedawcy.
Ja zamówiłem w EasyChem, nic nie śmierdzi, pomimo lipnie wyglądających butli 1l i kiepskich rozmywających się naklejek towar jest ok...
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1590976
Poważne firmy, sklepy odpisują na korespondencję. Jak jutro nikt nie odpiszę, to zadzwonię. Właściwie, to i tak firma u mnie jest skończona a odzyskanie tych kilkunastu zł, nie jest dla mnie priorytetem. Co do wystawienia negatywa, to bardzo dobra metoda ostrzegania innych, żeby nie kupowali od tych ludzi, tyle.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1592267
szymon1234 pisze:Ktoś ma może jakiś inny nr telefonu do easychem, bo nie odbierają od kilku dni, a paczki nie ma...?

Telefon podany na stronie podobno zgubili.
Na stronie aukcji jest inny, musisz sam zobaczyc bo nie mam teraz jak.
By szymon1234
#1592269
Norbas pisze:
szymon1234 pisze:Ktoś ma może jakiś inny nr telefonu do easychem, bo nie odbierają od kilku dni, a paczki nie ma...?

Telefon podany na stronie podobno zgubili.
Na stronie aukcji jest inny, musisz sam zobaczyc bo nie mam teraz jak.

Właśnie też o tym pomyślałem, nic będę próbował.

Ok, wszystko wiem, kurier nie przyjechał i był poślizg, dziś powinna być. :D
Awatar użytkownika
By lelek6
#1592283
Norbas pisze:Telefon podany na stronie podobno zgubili.

Stacjonarny zgubili? ;) Zawsze dzwonię pod ten: 61 2924155

Pozdrawiam
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.