EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1557321
@Olsterion
Masz rację. Jednak weź pod uwagę, że to jedynie dla nas aspekt epapierosów w ustawie ma takie znaczenie. Polityków to nie interesuje. Mają "ważniejsze" sprawy niż jakieś tam wynalazki dla garstki osób.
Dodatkowo nikt z powodu kilku tysięcy osób nie opóźni implementacji dyrektywy UE. Nie w Polsce. UE może sobie i być kolosem na glinianych nogach, ale polskie władze zawsze w takich sprawach lubią wyjść przed szereg, żeby głębiej wejść w d... komu trzeba.
Polska w UE jest jak nielubiany chłopczyk w klasie, który żeby przypodobać się "szkolnej paczce" zje własne g... i nie dotrze do niego nigdy, że uzyskał efekt wprost proporcjonalnie odwrotny do zamierzonego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1557892
roscislaw pisze:Czyli kiedy prawo odnośnie zakazu sprzedaży þlynów z większą ilością nikotyny niż 20mg miałoby wejść w życie? Czy dobrze rozumiem, że zapas bazy nikotynowej należy uzupełnić do 20 maja 2017r.?


Do 20 maja ale 2016r. Czyli masz 5 miesięcy.
By Dazzall
#1558810
Co w całej tej sytuacji ciekawe, to to, że jak na razie jest stosunkowo mało nagłaśniana. Rozmawiałem ostatnio z kilkoma znajomymi, używającymi od dawna e-fajek. Byli w szoku, gdy im powiedziałem o nadchodzących zmianach.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1558816
@Dazzall, mam identyczne spostrzeżenia. W moim otoczeniu jest ponad 30-tu wapujących. Przez ostatnich kilka tygodni rozmawiałem ze wszystkimi. Nikt, powtarzam, nikt nie słyszał o tym, co nas czeka. Większość po prostu nie wierzyła w to co mówię. Zazwyczaj, reakcja była taka:
"Nawet jeśli są takie plany, to im (rządowi) na to nie pozwolą". Na moje pytanie, kto im nie pozwoli, nie potrafili odpowiedzieć :)
Fakt, po ostatnich posunięciach rządu, coraz mniej słyszałem o "niepozwalaniu" ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By lelek6
#1558981
Teraz już wiedzą ode mnie. Prowadzę akcję propagandowo-informacyjną. ;) Tego nie mogę sprawdzić, ale kilka osób zgodziło się podpisać petycję.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By aiji
#1560086
Przykro to stwierdzić,ale jestem bardzo pesymistyczne nastawiony co do skutków petycji w przypadku obecnego rządu (chyba że jakimś cudem są w nim waperzy[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES]) niż do faktycznych zmian,które nastapia-jak to do tej pory bywało, Polak potrafi.
Za dużo pisania by było,ale jest kilka ustaw tylko na papierze,ale na pewno nie w zyciu,choćby ustawa o przewozie osób.
Zresztą podobno nadzieja matką głupich, a mamy dbają o swoje dzieci .
Uprzedzając protesty ,to tylko moje zdanie i nikogo innego poza sobą o głupotę nie posądzam.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By aiji
#1560133
Zepsulo pisze:Poprzednie pierdzistołki dbające o lepsze były od obecnych? Nie sądzę... Projekt ustawy jest PO-wy.
To naprawdę nie czas na polityczne przepychanki.


Jestem jak najdalszy od wychwalania poprzedniego rządu, więcej mi zawodowo zaszkodził niż pomógł. Bardziej chodzi mi o to,ze dla obecnego ważne jest to,co wychodzi "od nich",stąd poniekąd mój sarkazm na temat waperow w rządzie,choć może właśnie to,że projekt jest PO nam pomoże
Generalnie man nadzieję na naszą pomysłowość i jak zwykle zastąpienie "tego tym,a tamtego innym"coby było dobrze ;-)
By marek_k62
#1560137
Zepsulo pisze:Projekt ustawy jest PO-wy.


eeee tam. Niezależnie od opcji projekt byłby podobny. Lobby tytoniarskie i pigularskie mają dojścia gdzie trzeba w każdej opcji. To było już widać we wszystkich rządach niezależnie od pochodzenia.
To naprawdę nie czas na polityczne przepychanki.

Tego się trzymajmy i nie wierzmy w to, że komuś tam interes obywatela jest bliższy niż poranna kawa...
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1560194
Polscy politycy nie mają tu nic do rzeczy. Są tylko pionkami w rękach UE. W naszym przypadku wyjątkowo nadgorliwymi pionkami, którzy lubią wyjść przed szereg, nawet jeśli by to miało zaszkodzić społeczeństwu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By LogerM
#1572154
A co tu się zastanawiać. Baza 6mg tak samo jak każdy inny płyn z nikotyną będzie posiadać te same graniczenia. Baza 0mg nie będzie w żaden sposób ograniczona tak samo jak i płyny bez nikotyny, dotyczy to zarówno sprzedaży w sieci jak i pojemności.
Awatar użytkownika
By Aileris
#1574023
Siedzę w Irlandii Północnej.
Ludzie są zszokowani, gdy opowiadam co mają wprowadzić w Polsce w tym roku. Tu można kupić bezproblemowo wszystko, jedynie co - mogą wymagać okazania dowodu przy odbieraniu przesyłki ze środkami nikotynowymi.

Inna sprawa, że patrzę na totalny absurd cenowy W TYM MOMENCIE w Polsce. Durny iSub z Innokina kosztuje tutaj 15 funtów. Walutowo - ma zbliżoną wartość w Polsce (po przeliczeniu około 20 funtów w Polsce), natomiast tutaj jest to równowartość około 2 godzin pracy, a w Polsce 120 zł to już cała dniówka (w wersji mocno optymistycznej). Że już nie wspomnę o tym, że nie mogę znaleźć w Polsce dostępnych liquidów z "wyższej półki" np Suicide Bunny. Tu płacę za nie w okolicach 8-10 funtów, więc dla mnie nie jest to nadmierny wydatek i nie czuję użytkowania "ekskluzywnych" produktów, natomiast ciężko mi sobie wyobrazić płacenie w Polsce 60 zł za 15 ml liquidu. Coś na miarę Liqueen jest tutaj "mocno kiepskie" i nikt nie traktuje używania płynów np EJ jako czegoś "wow". Gdy poruszyłam temat stosunku zarobków do epalenia - ciężko tu ludziom uwierzyć, że te produkty mogą być tak drogie i mało tego - jest w planach utrudnienie dostępu do nich. Gdy czytam o kolejnych absurdalnych restrykcjach czuję głęboką wdzięczność, że mnie to dotyczyć nie będzie, bo o ile tutaj epalenie to tańsza alternatywa (mało gdzie widzę kogoś z egonem, w większości są tu wszechobecne tanki, boxy i minimalnie "grube rurki" pokroju ego one VT) to mam wrażenie, że w tym momencie w PL jest to dość ekskluzywna przyjemność a będzie stanowczo dużo gorzej.

Biorąc pod uwagę potencjalny kształt epalenia w polsce - stanowczo bym to porzucila.
By orient
#1574435
Informuję ciebie, że mercedesy są tu równie drogie jak w Irlandii i za cholerę nie chcą się dostosować do przeciętnych zarobków za godzinę pracy. Podejrzewam, że tak jest też z innymi wyrobami, po za miejscowymi produktami, których koszt transportu jest wysoki. To tak na przyszłość, gdybyś chciała odkryć następną Eurekę. No chyba, że chciałaś się po prostu pochwalić, że "siedzisz w Irlandii", bo nie rozumiem co twój post wnosi do tematu. Za chwilę podobne prawodawstwo i tak ciebie obejmie, wszak Irlandia jest w UE i będziesz miała liquidy 10 ml/18 mg i parowniki o objętości 2 ml. Bo tyle wymusza dyrektywa UE. I ci twoi Irlandczycy to dopiero się zdziwią.
By Mimli
#1574461
Witam, przeczytałem sporo w tym temacie, ale nadal nie rozumiem jednego. Kilka miesięcy nie zaglądałem, więc przepraszam za moje pytanie, ale.. Z jednej strony zrozumiałem, że ma być zakaz internetowej sprzedaży, wymaganie 18 lat, ale co do tych parowników 2 ml + nierozbieralne, to niby też ma wejść razem w maju? To co, jeśli teraz kupię jakiś lepszy sprzęt z rozbieralnym parownikiem i więcej jak 2ml, to nie dostanę nic do niego (np. grzałki), bo mają być nierozbieralne do max 2ml?
To nie jest kwestia lenistwa, bo szukałem wiele na ten temat, w googlach, i wyczytałem tylko o internetowej sprzedaży i możliwości wymagania dowodu w sklepach stacjonarnych.
By Mimli
#1574491
Dziękuję. No to albo ze mną coś nie tak, albo nie potrafię znaleźć nic dotyczącego parowników rozbieralnych i posiadających max 2ml, bo czytałem o tym u Chemika, ale jeśli chodzi o jakieś nowe artykuły to nic o tym nie było wspomniane.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2016, 21:46 przez Mimli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By meshuggah1975
#1580246
Pytanie jedno z wielu, czy będę mógł sobie zamówić (zakładam, że tak) liquid o mocy 0 mg przez internet i transgranicznie? Bo jeśli tak, to będę też mógł sobie kupić bezsmakową bazę nikotynową, stacjonarnie u mnie w mieście i trochę jej potem tam dolać na upartego. Albo wapować zerówki w mordę jeża byleby tylko wapować! Sklep, w którym zamawiam liquidy w USA ma liqudy o mocy 0mg więc mogę sobie zamawiać do woli bo tego chyba ta pieprz.na ustawa nie zakazuje?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1580260
Ustawa (projekt) mówi tylko tyle:

2. Zabrania się wprowadzania do obrotu na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość, papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.


Wygląda na to, że płyn to jest płyn bez względu na zawartość nikotyny.
Awatar użytkownika
By kociarski
#1580271
meshuggah1975 pisze:Pytanie jedno z wielu, czy będę mógł sobie zamówić (zakładam, że tak) liquid o mocy 0 mg przez internet i transgranicznie? Bo jeśli tak, to będę też mógł sobie kupić bezsmakową bazę nikotynową, stacjonarnie u mnie w mieście i trochę jej potem tam dolać na upartego. Albo wapować zerówki w mordę jeża byleby tylko wapować! Sklep, w którym zamawiam liquidy w USA ma liqudy o mocy 0mg więc mogę sobie zamawiać do woli bo tego chyba ta pieprz.na ustawa nie zakazuje?
Goldi pisze:Ustawa (projekt) mówi tylko tyle:

2. Zabrania się wprowadzania do obrotu na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość, papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.


Wygląda na to, że płyn to jest płyn bez względu na zawartość nikotyny.


ale przecież nie musi go deklarować na cle jako płyn do EIN, czy nie? Jak będę miał ochotę wykąpać się w glicerynie i glikolu (z dodatkami aromatycznymi :lol:) w stosunku 50/50, albo dolać sobie do paszy bo mi może mleko z cycka poleci to nie mogę, bo ustawa? To już nie można żadnego płynu na odległość kupić?
Awatar użytkownika
By Mutango
#1580274
Goldi pisze:Ustawa (projekt) mówi tylko tyle:

2. Zabrania się wprowadzania do obrotu na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość, papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.


Wygląda na to, że płyn to jest płyn bez względu na zawartość nikotyny.

A co z definicją "pojemnika zapasowego"?

17) „pojemnik zapasowy” oznacza naczynie z płynem zawierającym nikotynę, który można wykorzystać do ponownego napełnienia papierosa elektronicznego


Wygląda na to że pojemnik nie zawierający nikotyny, nie jest "pojemnikiem zapasowym"
nawet jeśli można go wykorzystać do ponownego napełnienia papierosa elektronicznego.
No chyba że z moją logiką jest coś nie tak...
Awatar użytkownika
By meshuggah1975
#1580277
Goldi pisze:Ustawa (projekt) mówi tylko tyle:

2. Zabrania się wprowadzania do obrotu na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość, papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.


Wygląda na to, że płyn to jest płyn bez względu na zawartość nikotyny.

Z tym drogi Goldi się nie zgodzę. Według mnie ten punkt, który tu przytoczyłeś nie dotyczy liquidu 0mg. Ani to papieros elektroniczny, ani pojemnik zapasowy, ani część tegoż. Poza tym, w ustawie za każdym razem, jeśli jest wymieniany "płyn", to razem z zawartością nikotyny w mg więc chyba liquid bez nikotyny nie jest brany w tej ustawie pod uwagę? Wybacz, ale liquid bez zawartości nikotyny nie jest dozwolony od 18 lat bo niby dlaczego? Chyba, że się mylę.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2016, 21:24 przez meshuggah1975, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By meshuggah1975
#1580282
Brawo Mutango. Czyli mój tok myślenia pokrywa się z Twoim i mało tego! potwierdza to definicja pojemnika zapasowego :) Czyli walę ich i ich ustawę. Zamawiam jak zamawiałem z tym, że zerówki, na miejscu dokupuję bazę bezsmakową o pojemności 10 ml i dolewam do mojego sosu i "kij wam w oko urzędasy" :)
Kanthal, nikiel, SS i inne druty chyba nie staną się zabronione? lub bawełna?
I trzecia sprawa, każdy albo wielu z nas ma co najmniej kilka parowników i zasilań więc nie zginiemy ;)
Chyba wycofam z bazarku kilka gratów, które tam aktualnie wrzuciłem, bo jak tak dalej pójdzie to za kilka m-cy ich cena pójdzie drastycznie w górę ;) a i ja będę wdzięczny, że nikt ich nie kupił ;)
Awatar użytkownika
By kociarski
#1580295
meshuggah1975 pisze:Brawo Mutango. Czyli mój tok myślenia pokrywa się z Twoim i mało tego! potwierdza to definicja pojemnika zapasowego :) Czyli walę ich i ich ustawę. Zamawiam jak zamawiałem z tym, że zerówki, na miejscu dokupuję bazę bezsmakową o pojemności 10 ml i dolewam do mojego sosu i "kij wam w oko urzędasy" :)


ale "rozcieńczasz" smak :(

skłoniło mnie to do podzielenia się pomysłem, co to od dawna mi się telepie po łbie, a co by było gdyby producenci zaczęli produkować ciut bardziej skoncentrowane "zerówki" a jako jedyne z nikotyną byłby dostępne różne pojemności bezsmakówki o mocy 20mg? i dolewasz tyle ile potrzebujesz do swoje mocy takiej bezmakowej bazy? nie trzeba wtedy zgłaszać każdej mocy i smaku bo przecież wszystko 0, a wzmacniasz sam tą mini bazą. Masz np 0 smak wiśnia dajmy na to i żeby uzyskać 6 dolewasz 3ml 20mg bazy. I w zestawach to sprzedawać czyli

10ml 0 + 1,5ml 20mg bazy = 11,5 ml 3mg smakowego liquidziku
10ml 0 + 3ml 20mg bazy = 13ml 6mg smakowego liquidziku
10ml 0 + 6ml 20mg bazy= 16ml 12mg smakowego liquidziku
10ml 0 + 9ml 20mg bazy = 19 ml 18 mg smakowego liquidziku

oczywiście te zerówki w odpowiednim koncentracie aromatów do rozcieńczania. Wiem kombinuje jak koń pod górę, ale zastanawiam się czy nie lepiej chwilę pomyśleć jaką dać proporcję aromatów, niż płacić za każdą moc i każdy smak opłatę za wprowadzenie? Zostanie tylko opłata za bezmakową dwudziestkę chyba?
Ostatnio zmieniony 04 lut 2016, 21:52 przez kociarski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1580304
@kociarski, zgadza się. O czymś takimś już kiedyś wspominałem. Przy czym miał być to pomysł dla forumowych bimbrowników. Sprzedaż odpowiednio skoncentrowanej zerówki z instrukcją ile trzeba dodać 20mgramowej bazy, żeby wszystko było na tip top. Bimbrownik nie łamie prawa, bo sprzedaje coś co można sprzedawać. A użytkownik w bazę musi się zaopatrzyć sam, powiedzmy że stacjonarnie, więc też legalnie.
Awatar użytkownika
By meshuggah1975
#1580309
kociarski pisze: Wiem kombinuje jak koń pod górę, ale zastanawiam się czy nie lepiej chwilę pomyśleć jaką dać proporcję aromatów, niż płacić za każdą moc i każdy smak opłatę za wprowadzenie? Zostanie tylko opłata za bezmakową zerówkę chyba?

Dziś kombinujesz Ty kociarski, kombinuję ja, ale już niedługo najwięcej będą kombinować producenci i sprzedawcy. Bo przecież z dnia na dzień nie zwiną interesów przez mierną pseudo ustawę, w której ładu i składu nie ma ;)
By Anyaris
#1580325
A był by problem złożyć się na jeden sklep na miasto, w którym byłoby dokładnie to co chcemy?
By bgstree
#1582110
Ciekawe jak będzie z cenami liquidów... I przede wszystkim z mocą. Teraz ciężko gdzies na wysepce kupić liquid 3 mg, a co dopiero jak to wejdzie w zycie... A na moim Subtanku nie dam rady wapować nic mocniejszego niż 3 mg, parownika nie zmienie na nic slabszego, bo dla mnie to ideał...
Awatar użytkownika
By Goldi
#1582251
Anyaris pisze:A był by problem złożyć się na jeden sklep na miasto, w którym byłoby dokładnie to co chcemy?

Jeżeli to kupujący mają się złożyć na sklep to będzie poważnym problemem znaleźć takich chętnych.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1583622
.... w cenach co najmniej 50% wyższych, żeby odbić sobie potężne straty wynikające z zamknięcia internetowego kanału sprzedaży.
Nie wspomnę o kolejkach jakie pojawią się pod sklepami i problemach logistycznych z zatowarowaniem każdego sklepu. Spróbujcie teraz wejść do dowolnego sklepu edym i kupić od ręki coś, co nie jest Ijustem albo grzałką do niego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 08 lut 2016, 21:31 przez Pude!lek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1583624
Pude!lek pisze:.... w cenach co najmniej 50% wyższych, żeby odbić sobie potężne straty wynikające z zamknięcia internetowego kanału sprzedaży.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zapomniałeś o opłatach za wprowadzenie towaru do obrotu ;)

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mordek
#1585811
bgstree pisze:I co, do tego dowod rejestracyjny i przeglady? :P
a oc i ac?

A co poniektórzy to jeszcze NNW powinni wykupywać :lol:.

Tapatataj poprzez wzgórza i bezdroża...
Awatar użytkownika
By SMOOKE.PL
#1586788
Z tego co zrozumiałem, to na którejś stronie tego tematu, ktoś cytował fragment, gdzie "zakaz sprzedaży transgranicznej" dot. producentów i importerów, którzy to potem "wprowadzają na rynek", czyli wszelkie firmy i sklepy. Prywatna osoba, która zamawia sprzęt dla siebie, nie jest producentem, ani importerem (dobra, importuje, ale tu chodzi, że sprowadza do UE typowo na handel dalej, żeby to sprzedać z zyskiem). Ja tak to rozumiem. Co do aromatów, to chyba powinno być ok, przecież to są praktycznie aromaty spożywcze, więc można je sprzedawać, jako aromaty do ciasta :D.
Awatar użytkownika
By Blindorc
#1587051
Jeśli wyślą paczkę z opisem "aromatic oils" no i nadawcą nie będzie sklep z liquidami to raczej żaden celnik się nie przyczepi bo i skąd by miał wiedzieć co dokładnie jest w buteleczkach które prześwietlił ;)
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 101
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.