EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By Modzin
#1408198
Posiadam ładowarke Turnigy Accucel 6
http://radio-modele.pl/turnigy-accucel- ... ,8607.html

Ale nie ma programu dla LiMN (Efest 30A).
Na programie LiPo/LiFe itp da się ustawić max 3.7V, jednak ja potrzebuje 4.2

Mogę ładować akusy programem dla NiMh? Tam się ustawia tylko i wyłącznie A(od 0.1) a pakiet sie przestaje ładować gdy jest pełny. Jeśli tak to szeregowo czy równolegle?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1408199
Ładuj programem dla Li-Ion lub Li-Po.
Awatar użytkownika
By HaQer
#1408200
Ustaw pod Li-On/Po i ładuj bez problemu.
Oby nie pod NiMh, bo to już inny algorytm.

Mówiąc krótko LiMn czyli Twoje efesty ładuje się tak samo jak Li-Ony ;)
By Modzin
#1408203
Ale tam mogę tylko 3.7V(Dla LiPo) ustawić, dla LiFe i Li-On są jeszcze mniejsze wartości, a Li-MN nie ma.
By jarex50
#1408216
Lipo i tak ładują się do 4.2v skąd masz modelarską ładowarkę nie wiedząc takich rzeczy?
Awatar użytkownika
By HaQer
#1408217
4.2 to napięcie bez obciążenia, pod obciążeniem jest to 3.7v , a więc jak ustawisz 3.7 to naładuje się do tych "twoich" 4.2V
By Modzin
#1408261
Dzieki wielkie, teraz wszystko rozumiem :)

-- [scalono] 16 cze 2015, 13:45 --

A jakim maxymalnym pradem mozna ladowac 1 efesta?
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1409444
2A, ale zdrowiej dla ogniwa ładować je niższym prądem. Ja gdy nie muszę mieć na szybko spokojnie na 0,5A ładuje.
By Modzin
#1412060
Ładuje 1.9A na dwa aku bez stresu dla nich, tak myślę.

@jarex50
Dawno przestalem bawić sie w modelarstwo i trochę sie tego zapomniało :)
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1412140
Spokojnie można ładować wyższymi prądami, akumulatory Li-Ion nawet lubią takie traktowanie. Na przykład INR18650-25R można ładować prądem 4A, tak podaje producent w dokumentacji. Nie cierpi na tym chemia ogniwa, tak jak w przypadku NiMh i nie stracą na pojemności/żywotności.
Za żywotność i pojemność odpowiada nadmierne rozładowanie ogniwa. Najlepiej wkladać je w ładowarkę, gdy mod pokazuje 20-30% stanu naładowania. Przy takim traktowaniu cieszę się dwoma samsungami od prawie roku, niewiele różnią się od nowych :)
Awatar użytkownika
By Norbas
#1582880
Odgrzeję troszkę temat bo zastanawiam się nad ładowarką.
Wstępnie wybrałem OPUS BT-C3100 jednak się zastanawiam czy nie kupić modelarskiej IMAXB6 w wersji z wbudowanym zasilaczem.
Za czasów modelarskich używałem Turnigy6 i była ok ale teraz chodzi o inne ogniwa.
Czy są jakieś gotowe koszyczki w których można ładować powiedzmy 4x18650 ? Czy też trzeba pojedyńczo? Rozumiem też że jeśli ładowanie po kilka sztuk to o pomiarach pojemności poszczególnych ogniw itp można zapomnieć?
Jeśli pogmatwałem to przepraszam ale ostatni raz "w powietrzu" byłem z 7 lat temu i zarówno ze sprzętu jak i obsługi Turnigy6 niewiele pamiętam.
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1582891
Każdy osobno, wtedy każdy akumulator jest naładowany do odpowiedniego poziomu. Chyba, że do każdego aku w koszyczku podłączysz jedną parę przewodów - czyli każdy kanał ładowany oddzielnie.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1582904
Norbas, a dwa lata temu nie 'wyrwałeś' wtedy Imaxa za 'stówke' i o to samo sie nie pytałeś ? :)
imax-b6ac-ladowanie-18650-i-podobnych-t58128.html

Sprzęt ten sam, to i odpowiedzi będą podobne :)

Mi, kiedyś ktoś ze światełkowego forum takie cuś odlał jako koszyk, jak też miałem chęć sobie Imaxa kupić, ale jakoś nie doszło do tego


leży w szafce i czeka na lepsze czasy :)
Awatar użytkownika
By Norbas
#1582910
Hehe, nie , wtedy finalnie nie dokonałem zakupu. Widzisz, człowiek zalatany i nawet nie pamiętałem o tym :-)
Naszło mnie ponownie bo te modelarskie to dobre sprzęty, jednak dobre jeśli się używa samemu jak teraz sobie pomyślałem.
Jak już inni domownicy wyrażą chęć podładowania czy to AA czy AAA "bo w zabawce się wyładowały" to już widzę ich wyraz twarzy po podejściu do IMAXa :-)
Finalnie właśnie poleciało zamówienie na OPUS BT-C3100 v2.2 i mam nadzieję że będę zadowolony, a jak przyjdzie czas powrotu do modelarstwa ( a mam nadzieje że kiedyś przyjdzie) to sprawię sobie wtedy modelarską z prawdziwego zdarzenia :-)
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.