EPF
Nasze własne produkcje
By bartek181176
#116416
Witam
Chciałbym przedstawić wam projekt mojego e-papierosa. Obudowę wykonałem z aluminium. Atomizer jest od m-201, a do zasilania użyłem baterii 14500.
Całość przedstawia się następująco:
Obrazek
Proszę o opinie odnośnie kształtu.
Awatar użytkownika
By e-darek
#116424
witam. Bardzo fajnie to wygląda ale z doświadczenia wiem że ten włącznik naciskowy kiepsko działa - miałem taki sam w swojej mało profesjonalnej konstrukcji :) Może u Ciebie działa lepiej. A jak się z niego korzysta? Przycisk w tym miejscu nie sprawia kłopotu?

z wyrazami uznania
e-darek :)
By bartek181176
#126557
Akumulator 14500 Protected (AA) UltraFire 900mAh ,a ładuję ją przerobioną ładowarką do papierosa. Tylko jak napisał e-darek ten włącznik kiepsko działa jeśli ktoś ma pomysł na inny będę wdzięczny za radę.
By Borg
#126597
Zakładam, że użyłeś tego przycisku
http://sklep.avt.pl/p/pl/4824301/przyci ... rwony.html
Jeżeli tak jest (w sklepach elektronicznych są przede wszystkim te) rozwiązaniem będzie użycie tego
http://sklep.avt.pl/p/pl/3181/przycisk+ ... ny+hq.html
zwróć uwagę na literki HQ i cenę o 100% wyższą. Podczas lutowania nie wolno przegrzać końcówek bo efekt jest taki, że trzeba mocno naciskać dla uzyskania styku i nie działa 100/100
Awatar użytkownika
By naits
#139896
ciekawie to wyszło *ISH* wielkość troche sie zwiększyła ale pojemność już powiedzmy 500mAh na troche starczy
daj fotke po polerce jak będzie wyglądał :)
Awatar użytkownika
By naits
#140994
teraz to świetnie wygląda, atomek to 2 godziny w spirytusie i ładnie sie zdrapuje, nawet chyba szybciej tylko wkład zostanie black
dobra robota :)
By user
#141018
Można też atomek zapiąć w wiertarkę stołową i papierem wodnym zdjąć lakier i zrobić śliczną polerkę :)
Zrobiłem tak z atomkiem 510 do IHM
Faktycznie szkoda, że nie ma ustników srebrnych :) Ale białe nieźle wyglądają z polerowaną stalą.
A robota piękna. Stal jednak ma coś w sobie ;)
By saddam
#141028
reed pisze:Faktycznie szkoda, że nie ma ustników srebrnych :)

Ewentualnie można zaopatrzyć się w srebrne ustniki do dripowania, tzw. T-Tips od supertmanufacturing.com.
By saddam
#141067
Niestety, szukałem i nic nie mogłem znaleźć. :(
Nie jest to na rynku długo i pewnie stąd ciężko o dostępność w innych źródłach.
BTW. bartek181176, świetnie wyszedł Ci ten mod na akumulatory 10440.
By user
#141100
Bardzo gustowny wygląd. Nie wygląda na jakiś super pojemny, a w porównaniu z typowym penem przeskoczy go nie tylko wyglądem :)
By maupa
#152740
A skąd wziąć taki ładny "guzik"? I jak go Bartek zamocowałeś wewnątrz, jeśli to nie tajemnica projektanta/wykonawcy/posiadacza?

Bardzo zgrabnie to wygląda :)
By maupa
#155348
No tak, jak się zadaje pytanie "po łebkach" to jakiej odpowiedzi się spodziewać... :)

Pod tym "guzikiem" jest jakiś wyłącznik, coś co "klika". Ja znalazłem w sieci coś co się nazywa po angielsku "tact swich", taki pstryczek jak np w pod klawiszem myszki. Ale większość z nich ma w danych technicznych 5, 50 czasem 100 mA, a my potrzebujemy coś koło 1000. A sam przycisk, rzeczywiście można samemu zrobić, skoro i tak na obrabiarkach mod będzie robiony. Więc zadam pytanie jeszcze raz i może bardziej precyzyjnie tym razem. Jaki wyłącznik zastosować i ew. jak go mocować? W którymś z prezentowanych na forum modzie widziałem krążek docięty na średnicę wew. moda z wycięciem na obudowę wyłącznika. Jest to jakieś rozwiązanie. Ale mam wrażenie, że niedoskonałe i dość kłopotliwe w regulacji - żeby wyłącznik nie latał i nie wpadał pod wpływem nacisku albo żeby nie był na stałe wciśnięty przy zbyt małym zostawionym luzie.
By mact
#157394
@bartek181176
Wczoraj powiedziałem koledze o baterii opartej o ogniwo 10440 i mi podesłał Twojego moda.
Czy możesz napisać coś więcej o procesie produkcji.
Jak został wykonana tulejka?
Jak wygląda elektronika ?
itd.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.