EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1571651
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/ch ... 67011.html

Użytkownicy e-papierosów protestują. Jest ich w kraju ok. 1,5-2 mln i większość z nich to nikotyniści, którzy chcą uwolnić się od nałogu. - Po wprowadzeniu nowych przepisów będziemy musieli korzystać z palarni, w których kłębi się dym z tradycyjnych papierosów, będziemy więc wdychać rakotwórcze substancje - argumentują. W imieniu protestujących stowarzyszenie użytkowników e-papierosów Waper zwróciło się nawet do prezydenta Andrzeja Dudy (44 l.) "z rozpaczliwym apelem" o zawetowanie przyszłej ustawy. Czy prezydent, który też nie stroni od "dymka", zrozumie palaczy?
Awatar użytkownika
By CarloSmoke
#1571665
Koniec świata. Typowe czepianie się aby człowiekowi tylko pod nogi. Nasz rząd jest strasznie bez rozumu i dlatego nie chodzę na wybory! Nie wierzę w te reklamy wyborcze, każdy tylko pięknie kłamie by usiąść przy pieniądzach. Kpina! Kiedyś się paliło praktycznie gdzie się dało i nie było problemów, a teraz kiedy ktoś wynalazł zdrowsza alternatywę to takie to złe. Ja dla tego kraju nie czuje miłości bo tylko same problemy i nerwy. A Duda co zrobi? Podpisze te głupoty a bo co innego. Moja żona zawsze miała pretensje o analogi, ale kiedy kupiłem pierwszego e papierosa i poczytała o tym to zmieniła zdanie i łagodnie na to patrzy a w domu nikomu to nie przeszkadza. Nie śmierdzi, nie brudzi niczego w pobliżu. Ale nasz rząd to... Gdyby nie to że jestem na forum, leciały by tu inne zdania. Żenada!!
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1571680
Na podatniejszy grunt ustawa trafić nie mogła. Duda jako nałogowy palacz śmierdzieli już pewnie "wylosował karnet" na darmowe analogi z dostawą do domu za podpisanie tego śmiecia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By kch
#1572056
A może, co daj Boże, jako nałogowiec, zrozumie nałogowców...?
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1572084
kch pisze:A może, co daj Boże, jako nałogowiec, zrozumie nałogowców...?


Za dyrektywą unijną ciągnie się TAKA KASA, że nie ma mowy o jakimkolwiek wzajemnym zrozumieniu:)
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1572086
Zrozumieć może i zrozumie ale podpisze to co Jaruś będzie kazał. A pieniędzy na swoje pomysły i własne wydatki szukają wszędzie.
Kukiz to bardzo dobrze podsumował. Jak jeszcze ktoś nie widział:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kukiz-do-szydlo-to-nie-jest-ten-budzet-o-ktorym-pani-mowila-w-kampanii-wyborczej/818hb8

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1572114
W sumie to właśnie po to rzuciłem śmierdziele, żeby teraz posiedzieć sobie pomiędzy palaczami w... palarniach... Złapać 2-3 buchy(bo nie można zrobić tego w miejscu publicznym) i przy okazji wciągnąć trochę substancji rakotwórczych podczas palenia biernego. Nie rozumiem logiki/ implementacji dyrektywy w PL. Strasznie błędne koła / argumentacja w mainstreamowch serwisach na poziomie przedszkola.

W dużym skrócie:
Zrywamy z nałogiem tytoniowym(co łatwe nie jest)-> przerzucamy się na EIN-> pompujemy Budżet BAT(jedyna słuszna firma, która wie co jest dla nas najlepsze)-> ALEEEEE dalej trujemy się biernie w palarniach/ miejscach przeznaczonych do przyswajanie substancji rakotwórczych.

PS I jeżeli dyrektywa wejdzie w obecnym kształcie(a wszystko na to wskazuje :) ) to założę się, że na palenie śmierdzieli w miejscach publicznych przyzwolenie nadal będzie(bo było i jest), a na EIN pójdzie taka nagonka medialna, że człowieka z EGOnem będą palcami na ulicy wytykać.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1572116
Palenie analogów w miejscach publicznych również jest zabronione a jakoś nikt nie przejmuje górami petów na przystankach czy w kwietnikach na Krakowskim Przedmieściu.
Moim zdaniem niewiele się zmieni. Mam nadzieję, że tak samo jak zniknęły z rynku zwykłe żarówki zniknie też sprzęt e-p nie spełniający norm UE ;-)
Zapisy w ustawie są bardzo nieprecyzyjne i zaprzeczają same sobie.
Może walka o doprecyzowanie to zły pomysł?
Nikt mi przecież nie udowodni, że "spożywam nikotynę przy pomocy palenia" :)

Czas na śniadanie, idę inhalować kanapkę :-)
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1572171
W przypadku analogów "zakazy" są jak wiemy raczej umowne. Kupić analogi można wszędzie. Nawet na plaży w sezonie sprzedają fajki chodzące "żywe kioski". Kupić może każdy, bo tylko od wolnej woli sprzedającego zależy czy sprzeda paczkę 8 latkowi, czy nie. Zakazów i nakazów dotyczących analogów jest mnóstwo już od lat i co? I nic. Analogi tak wpasowały się w codzienny obraz życia, że żadne przepisy nic tu nie zmienią. Po prostu są i będą, bo być muszą podobnie jak wóda. Żaden rząd ani w Polsce, ani na świecie nie ograniczy sprzedaży i spożycia nabijacza budżetu.
Efajki to co innego. Sprzedaż internetową można ukrócić w zasadzie w ciągu 2 dni jeśli nikt się do zakazu nie dostosuje. Liquidów i baz nikt sprzedawał w dotychczasowych pojemnościach nie będzie, bo takiego producenta jak i sprzedającego można ukarać w mgnieniu oka. Jedynie problem mogą mieć z zakazem sprzedaży transgranicznej. Tu uważam przepis będzie martwy. Będzie to zależało podobnie jak przy analogach od woli sprzedającego - albo wyśle do Polski, albo nie. Raczej wyśle, bo większość zagranicznych, a zwłaszcza chińskich czy amerykańskich sklepów nie będzie sobie d... zawracać jakimś polskim przepisem, a kasa to wiadomo - kasa.
Niestety rynek efajków jest łatwy do skontrolowania i ustawodawcy to wykorzystali.
Wkurza jedynie nadgorliwość polskich polityków, bo większość krajów UE wprowadzi lub już chyba wprowadziło zasadę UE + 0. My zawsze musimy być inni i wybiegać przed szereg choćby z największymi głupotami. Oczywiście nie bez przyczyny. Za sprawne wprowadzenie postanowień dyrektywy UE obiecała Polsce dotacje dla służby zdrowia. Nie wierzę także w brak brania kasy pod stołem od lobbystów za taką, a nie inną formę ustawy.
Nie będzie to zatem takie proste jak w przypadku analogów. Tutaj całe rzesze opłacanych "życzliwych" zapewne czekają już w blokach startowych, by rozpocząć pilnowanie "przestrzegania prawa"...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1572178
Pude!lek pisze:(...)
Nie będzie to zatem takie proste jak w przypadku analogów. Tutaj całe rzesze opłacanych "życzliwych" zapewne czekają już w blokach startowych, by rozpocząć pilnowanie "przestrzegania prawa"...

Zgłaszasz to do CBA?

Nie ma co wymyślać niestworzonych rzeczy i pisać bajek o smokach i rycerzach.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1572201
@pawel_aa
Tak wierzysz w praworządność tego kraju? Polska przoduje w Europie w bublach legislacyjnych i nieprawidłowościach urzędowych. A te nie biorą się z głupoty urzędników.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By jaro19591
#1572205
Aż jestem ciekaw, jak będzie z egzekwowaniem tego bałaganu. Przecież każdego moda firma może sprzedawać jako zasilacz stabilizowany, i będzie to w 100% zgodne z prawdą.
Awatar użytkownika
By zarthos
#1572215
pawel_aa pisze:Zgłaszasz to do CBA?

Nie ma co wymyślać niestworzonych rzeczy i pisać bajek o smokach i rycerzach.


:lol: :lol: :lol: :lol:
Ta....
Bo cały ten szajs w którym się znajdujemy to efekt "nieudolnego politykowania"

:lol: :lol: :lol:
Śpij dalej
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1572221
No pewnie, że mogę spokojnie spać.
Jestem przygotowany, mam już wszystko, zarówno sprzęt jak i wiedzę.
Lada chwila przejdę na zerówki i mi mogą naskoczyć, zarówno nieudolni ustawodawcy jak i tabuny urzędników kontrolujące druty oporowe, akumulatory i przejściówki z gwintem :mrgreen:

A jak ktoś przespał ostatnie dwa lata i obudził się właśnie z ręką w nocniku to faktycznie ma problem :lol:
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1572230
pawel_aa pisze:A jak ktoś przespał ostatnie dwa lata i obudził się właśnie z ręką w nocniku to faktycznie ma problem :lol:

Dokładnie. I to jest właśnie efekt, jak się nie czyta forum, a tylko pyta żądając odpowiedzi.

pawel_aa pisze:Lada chwila przejdę na zerówki

Nawet jeśli nie, to przy 1 mg można zamiast bazy użyć kupnego lq 18 mg. :) I mogą nam skoczyć.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1572266
A co z tymi, którzy wapują 18mg albo dopiero co rzucili analogi i "0" ich nie urządzają? Ich problem? No pewnie tak. Najwyżej wrócą do analogów.
Gdy wprowadzono w chyba XVII w. tzw "podatek okienny" w Wielkiej Brytanii, to byli pewnie i tacy, którzy zamurowywali sobie kilka okien mówiąc - "eee... i tak rzadko wyglądałem. Mogę popatrzeć na ścianę". Teraz wszyscy będą przechodzić na "zerówki" i mówić, że okiwali system.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1572268
Pude!lek pisze:A co z tymi, którzy wapują 18mg albo dopiero co rzucili analogi i "0" ich nie urządzają? Ich problem? No pewnie tak. Najwyżej wrócą do analogów.
Gdy wprowadzono w chyba XVII w. tzw "podatek okienny" w Wielkiej Brytanii, to byli pewnie i tacy, którzy zamurowywali sobie kilka okien mówiąc - "eee... i tak rzadko wyglądałem. Mogę popatrzeć na ścianę". Teraz wszyscy będą przechodzić na "zerówki" i mówić, że okiwali system.

Ci, którzy przechodzą będą mieli dostępny sprzęt. O niebo lepszy niż ja miałem 7 lat temu. Będą chcieli, to rzucą. A gimby z cumulusami mnie nie obchodzą.
Awatar użytkownika
By saradonin
#1572271
Po co właściwie jaracie te zerówki?
Skoro nie ma już głodu nikotynowego, to czemu to właściwie ma służyć?
Ok, rozumiem, że może ktoś to po prostu lubić, ale "hobbyści" są raczej nieliczną grupą.

Takie gadanie "trzeba zejść za zerówki" jest bez sensu, bo kompletnie się mija z celem i samą ideą EIN - bez nikotyny w płynie nie zastąpi on tradycyjnego papierosa, nie pomoże w rzuceniu palenia, nie jest mniej szkodliwą jego alternatywą.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1572277
saradonin pisze:Takie gadanie "trzeba zejść za zerówki" jest bez sensu, bo kompletnie się mija z celem i samą ideą EIN - bez nikotyny w płynie nie zastąpi on tradycyjnego papierosa, nie pomoże w rzuceniu palenia, nie jest mniej szkodliwą jego alternatywą.

Nieprawda! Sukces waperosów to zaspokojenie odruchów behawioralnych, nikotyna to połowa sukcesu, albo mniej. Jakby problem leżał w nikotynie, to plastry i gumy robiły by robotę. A tak nie jest. Saradonin, ja już dawno pisałem, że uzależniony to jestem od chmury, a nie od nikotyny. Bez inhibitorów MAO dosyć szybko człowiek pozbywa się uzależnienia fizycznego. Zostaje tylko psychika.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1572278
Przecież EIN nie ma zastępować zwykłego papierosa tylko pomóc uwolnić się od nałogu, czego skutkiem jest przejście na zerówki i na końcu wolność.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1572305
Niektórym ma pomóc zerwać z nikotynizmem na dobre, a niektórym ma zastąpić analogi.
Ja należę do tej drugiej grupy. Efajek jest dla mnie mniej szkodliwym zastępstwem dla analoga.
O momencie, w którym zaprzestanę przyjmowania nikotyny wolałbym podjąć decyzję samodzielnie i w dogodnym dla mnie momencie, a nie pod wpływem ustawy wprowadzonej przez parlament pod dyktando lobbystów.
Jak tak dalej pójdzie, to za chwilę będziemy podejmować "samodzielne i rozsądne" decyzje o zaprzestaniu jazdy własnym samochodem, bo zanieczyszcza powietrze i w "trosce o środowisko" rząd ustali cenę paliwa na poziomie 50zł za litr. No co? Jak ktoś będzie chciał lub musiał jeździć, to zostawi jednorazowo 3000 zł przy dystrybutorze, ewentualnie kupi elektryczne auto od "jednego oficjalnego słusznego producenta". Wszak taka możliwość została dana. Pełna wolność.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By saradonin
#1572318
@pawel_aa, wedle wszelkich dostępnych mi źródeł niejaki Hon Lik twierdził coś zupełnie przeciwnego.
EIN bez nikotyny traci te 'N', może EIGiG (gliceryny i glikolu)? To bardzo dobrze, że widzisz w tym drogę do całkowitego zerwania z nałogiem, ale zrozum, że nie wszyscy myślą tak samo jak Ty; wielu wychodzi z pierwotnego założenia - mniej szkodliwej (nie rakotwórczej!) alternatywy.

@Pude!lek, widzę to podobnie - jak zechcę, to skieruję się na drogę podobną jak Panowie wyżej, jak nie to nie i chciałbym aby to była MOJA decyzja, nie jakiegoś pajaca z Wiejskiej.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1572319
To tak jakbyś powiedział, że plastry antynikotynowe mają zastąpić śmierdziele.
Awatar użytkownika
By CarloSmoke
#1572333
Tyle czasu analogi były na rynku i nikt się do nich nie czepiał. Teraz przy zdrowszych ep widzą problemy. Oni mają gdzieś nasze zdrowie tu tylko chodzi o kasę. Ale to wszyscy wiemy. P.............y kraj.
Awatar użytkownika
By zarthos
#1572340
Dlatego nadszedł czas, aby poruszyć pewne kwestie.
Nieważne czy zleci się banda gimbusów i wyciągnie swoje wnioski rodem z krzywego zwierciadła.

No ale...
Przecież na tyłku przygotowanych amatorów zerówek ciasno leżą spodnie. Amatorom 18stek wiszą wprawdzie na kostkach, no ale przecież nie będzie to aż tak bolało.....
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.