EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By erbis
#1479196
Zrób tak:
- przez pierwszy tydzień codziennie odkręcaj na chwilę butelkę, daj mieszance pooddychać, następnie zakręć i wstrząśnij porządnie butelką,
- odstaw butlę w ciemne miejsce na następne trzy tygodnie i nawet się do niej nie zbliżaj,
- po tym czasie (czyli około 26 października) spróbuj i zdaj relację w tym temacie.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1479216
Czytaj uważnie. Wietrzyć przez pierwszy tydzień, codziennie. Później możesz zakręcić i zapomnieć.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1523958
Witka
Będę robił Bobas, jak i różne inne klony.
Gotowych liquidów nie próbowałem, więc porównania mieć nie będę.
Mam pytanie, czy mogę coś bardzo popsuć mieszając aromaty różnych producentów?
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1523962
Popsuć zawsze można np. źle dawkując. Za pół roku, po intensywnym „mieszaniu” będziesz wiedział więcej. Ja po 3 latach nadal szukam ideału. Swojego Bobasa, też stworzyłem modyfikując podaną tutaj recepturę.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1523963
Herrwolf pisze:Witka
Będę robił Bobas, jak i różne inne klony.
Gotowych liquidów nie próbowałem, więc porównania mieć nie będę.
Mam pytanie, czy mogę coś bardzo popsuć mieszając aromaty różnych producentów?

Możesz popsuć ale możesz też zrobić coś, co Ci wyjątkowo będzie smakować. Nie pytaj, tylko rób :)
By 2900
#1524074
Zrobiłem mieszankę z tego przepisu.
TFA Brown Sugar 1%
TFA Cinnamon Danish 2%
TFA Banana Nut Bread 4%
TFA Graham Cracker 3%
TFA Tobbaco 1% lub Dk tobbaco 0,5% M-type 0,5%
TFA Coconut 1%
TFA Smooth 1.5%
Leży już miesiąc i ciągle nie da się chmurzyć, bardzo kiepski w porównaniu do BlueMist B&B który smakował wyśmienicie.

-- [scalono] 26 lis 2015, 16:12 --

Zrobiłem mieszankę z tego przepisu.
TFA Brown Sugar 1%
TFA Cinnamon Danish 2%
TFA Banana Nut Bread 4%
TFA Graham Cracker 3%
TFA Tobbaco 1% lub Dk tobbaco 0,5% M-type 0,5%
TFA Coconut 1%
TFA Smooth 1.5%
Leży już miesiąc i ciągle nie da się chmurzyć, bardzo kiepski w porównaniu do BlueMist B&B który smakował wyśmienicie.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1527133
TFA Brown Sugar 1%
TFA Cinnamon Danish 2%
TFA Banana Nut Bread 4%
TFA Graham Cracker 3%
TFA Tobbaco 1% lub Dk tobbaco 0,5% M-type 0,5%
TFA Coconut 1%
TFA Smooth 1.5%


To może być lepsze po miesiącu?
Po dwóch dniach jestem zachwycony.

Popełniłem 11 klonów różnych, od owocowych do tytoniowych, w tym ten powyżej i grzmię:
Nie kupię więcej gotowca żadnego.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1527196
Też szykuje się do zamówienia aromatów i bazy na pichcenie bobasa wedle tego przepisu. Jakiej bazy najlepiej użyć? Czy Optimum będzie ok czy też lepiej w e-plyny kupić 50/50? Macie jakieś porównanie jak wychodzi względem Bobasa z e-dymu oraz od Prymusa? Obydwa mam i czekam aż z FT przyleci dripperek do testowania/porównania smaku bo na tanku to trochę jak ze słoniem do składu porcelany...
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1527215
Bezsmakowej użyłem 50/50 z e-plyny.
Jestem nowicjuszem, ale wszystko na tej bazie wychodzi wyśmienicie.
Też dumałem nad dripperem do próbowania. Jako jednak prawdziwy bobas e-palenia trzymałem się tego ze wzzechmiar chwalonego przepisu.
Jest mega dobry, cynamonowy zadzior, miłe drapanko/przyduszanko, na granicy wytrawnego smaku. Zrobię go na pewno następne 100 ml na dniach.
Nie próbowałem ani oryginału, ani od Wielebnego, to następny będzie etap poznawania tematu.
By ampereek
#1535572
ampereek pisze:Witam proszę o jakiś sprawdzony i dobry przepis na Gorilla Juice.
Bo nie mogę nic znaleźć.

Znalazłem coś takiego:
coconut 0.1 ml
SC cubana 0.4 ml
cinnamon danish 0.3 ml
banan 0.1 ml
Butterscoth 0.1 ml
Graham Cracker 0.3 ml

Wysłane z mojego Coolpad F1 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego Coolpad F1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1563244
Klon Bobasa to jeden z moich ulubionych liquidów, ale zanim zdecydowałem się zrobić go samemu wcześniej dzięki uprzejmości kolegów z forum miałem przyjemność go spróbować.
Może w ten sposób?
Awatar użytkownika
By kociarski
#1563264
ninetales pisze:Kurde, sporo tych aromatów...
NA aromaty TPA trzebaby wydać około 50 zł + baza... Opłaca się Panowie ?


Masz rację, ale mimo to dziś zakupiłem wszystko, i przebieram nóżkami nie mogąc się doczekać, boję się troszku, bo to moje moze z trzecie w życiu mieszanie będzie, a na pewno pierwsze tak skomplikowane, no i nie mam punktu odniesienia, oprócz delicji od wielebnego, a jak wiadomo nie bardzo jak teraz uzupełnić zapasy, a wszystko wysałem do zera :lol: i bardzo dobrej małpki od cough (która że tak powiem chyba będzie punktem odniesienia). Będę pędził z RY4 Double i kurczę mam nadzieję że wyjdzie przepysznie, trzymać kciuki :piwo

Ps. a moze ktoś z kolegów coś podpowie, albo podrzuci jakiś próbnik, co by się próbować na najlepszych wzorować? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By matatiti
#1563266
Paweł dobrze radzi.
Swego czasu, dawno temu, spróbowałem wariacji Okrzemkowego Bobasa w wykonaniu Abbs'a i od tamtej pory oszalałem na punkcie mieszania. Raz spróbujesz, pokochasz to i zrozumiesz dlaczego warto jest zainwestować te 50zł na aromaty, a to dopiero początek, bo potem otwiera się przed Tobą nieograniczony wachlarz nowych wyzwań mieszalniczych. Okrzemkowy klon Bobasa, to niejako preludium do tej całej zabawy, od niego właściwie dobrze jest zacząć tę całą przygodę. Tworzenie nowych mieszanek złożonych z kilku aromatów, łączenie różnych, czasem przeciwstawnych sobie nut smakowych, potrafi wciągać do tego stopnia, że człowiek zaczyna patrzeć z pogardą i politowaniem na liquidy wysepkowe oraz na proste mieszanki z jednoskładnikowych aromatów. Do tego dochodzi pasja poszukiwacza i odkrywcy - to wspaniałe hobby. Myślę, że, warto więc spróbować.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
By ninetales
#1563270
Dzieki za odpowiedz. Jesli ktos zechcialby podeslac chociaz te 3 ml do testu to bylbym wdzieczny, oczywiscie oplacam wysyłkę. Jesli nie, to czekam az na stronie e dymu bedzie tabacco tpa i zamawiam aromaty : )

-- [scalono] 15 sty 2016, 21:42 --
Awatar użytkownika
By Yee Baka
#1568996
kociarski pisze:Masz rację, ale mimo to dziś zakupiłem wszystko, i przebieram nóżkami nie mogąc się doczekać, boję się troszku, bo to moje moze z trzecie w życiu mieszanie będzie, a na pewno pierwsze tak skomplikowane, no i nie mam punktu odniesienia, oprócz delicji od wielebnego, a jak wiadomo nie bardzo jak teraz uzupełnić zapasy, a wszystko wysałem do zera :lol: i bardzo dobrej małpki od cough (która że tak powiem chyba będzie punktem odniesienia). Będę pędził z RY4 Double i kurczę mam nadzieję że wyjdzie przepysznie, trzymać kciuki :piwo

Ps. a moze ktoś z kolegów coś podpowie, albo podrzuci jakiś próbnik, co by się próbować na najlepszych wzorować? :mrgreen:


i jak udało Ci się ?

Możesz napisać dokładny skład i proporcje jakich użyłeś?
Awatar użytkownika
By kociarski
#1569068
Yee Baka pisze:
i jak udało Ci się ?

Możesz napisać dokładny skład i proporcje jakich użyłeś?


No jeszcze nie, bo wyobraź sobie że mój dostawca aromatów (nie będę machał paluchem który, nie lubię takich akcji z lataniem i paplaniem jaki to sklep jest be) wziął i dopiero wysłał wczoraj paczkę :( tak więc aromaty odbiorę jutro z poczty i zabieram się za ważenie w łikend, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
By bgstree
#1571061
2 tyg temu umieszałem z przepisu TPA i pachnie zaje**scie, jeszcze nie probowałem a nie moge sie doczekać :D Daje mu jeszcze tydzien czasu i jazda :P Uzyłem tylko RY4 Double bo w e dumie nie miali innej tytoniowki akurat...

-- [scalono] 25 sty 2016, 16:25 --

Dzięki koledze @okrzemek dołączył dziś klon liquidu Tribeca : )





Dzięki serdeczne za przepisy, dawaj tego więcej *SMOKEKING*

PS. czy takie pęcherzyki jak w Tribeca mam teraz to normalne zjawisko ?
By aily
#1572030
Nigdy w klonie Tribeca (8-10% RY4 + 2 gtt AP/10ml) nie zauważyłem podobnych "bąbelków". Może trząchałeś nim zaraz przed zdjęciem?
Klon B&B robiony z przepisu z tego forum, nawet świeżo zmieszany z dodatkiem jasnego Graham Cracker jest ciemniejszy, więc coś mnie tu nie gra.

Jakich składników użyłeś i w jakich proporcjach?
By bgstree
#1572073
Babelki znikly po calym dniu, wiec moze to po prostu powietrze po zmieszaniu.
A obydwa liquidy robione wedlug przepisu kolegi okrzemka, tylko w bobasie jest RY4 double zamiast milda i kokos z inawetry kpncentrat, ale tylko 1 procent.
Awatar użytkownika
By Tomba
#1572078
aily pisze:Nigdy w klonie Tribeca (8-10% RY4 + 2 gtt AP/10ml) nie zauważyłem podobnych "bąbelków". Może trząchałeś nim zaraz przed zdjęciem?

Dokładnie. Trząchał i tak zawsze się dzieje. Jak robię pół litra liquidu, to podobne zjawisko utrzymuje się przynajmniej przez 2 godziny. Ale trza trząchać jak facet, a nie jak pipa :mrgreen:
aily pisze:Klon B&B robiony z przepisu z tego forum, nawet świeżo zmieszany z dodatkiem jasnego Graham Cracker jest ciemniejszy, więc coś mnie tu nie gra.

Też się nie zgodzę. Przed chwilą robiłem właśnie pół litra i wygląda jak woda - utrzymuje się taki gdzieś przez tydzień.
Ciemnieje z czasem - nawet do bardzo intensywnego brązu.
Awatar użytkownika
By gemino
#1572487
Zrobiłem sobie Gorilla Juice według tego przepisu:
French Pippe (TPA) - 4,5%
Black Honey Tobacco (TPA) -4,5%
Banana Nut Bread (TPA) -4,5%
Ethyl Maltol (TPA) - 1,5%
Zastępując French Pippe (TPA), French Pippe (EF) i powiem, że jest za-jedwabiście ( zastąpiłem TPA, gdyż nigdzie nie mogę go dostać ). Na pewno ten przepis zostanie ze mną na dłużej.
Muszę jeszcze podostrzyć trochę Bobasa, bo jest dla mnie za mało tytoniowy (pewnie jako tytoniówkę dodam Virginie (EF), która sama jest dla mnie za ostra. Dzięki @okrzemek za stworzenie tego tematu, które jest pomocne dla początkujących w bimbrownictwie
Ostatnio zmieniony 26 sty 2016, 16:58 przez gemino, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By galtex
#1572514
gemino pisze:Zrobiłem sobie Gorilla Juice według tego przepisu:
French Pippe (TPA) - 4,5%
Black Honey Tobacco (TPA) -4,5%
Banana Nut Bread (TPA) -4,5%
Ethyl Maltol (TPA) - 4,5%
Zastępując French Pippe (TPA), French Pippe (EF) i powiem, że jest za-jedwabiście ( zastąpiłem TPA, gdyż nigdzie nie mogę go dostać ). Na pewno ten przepis zostanie ze mną na dłużej.
Muszę jeszcze podostrzyć trochę Bobasa, bo jest dla mnie za mało tytoniowy (pewnie jako tytoniówkę dodam Virginie (EF), która sama jest dla mnie za ostra. Dzięki @okrzemek za stworzenie tego tematu, które jest pomocne dla początkujących w bimbrownictwie



French Pippe od TFA,nigdy nie spotkałem się z takim aro?
Ethyl Maltol 4,5% :shock:,no chyba że jest to słabszy,niż 10% roztwór.ET 10% od 1 do 1,5%,to max.
Bobas bardzo dobry jest na 1-1,5% French Pippe od EF :D
Awatar użytkownika
By gemino
#1572532
galtex pisze:
gemino pisze:Zrobiłem sobie Gorilla Juice według tego przepisu:
French Pippe (TPA) - 4,5%
Black Honey Tobacco (TPA) -4,5%
Banana Nut Bread (TPA) -4,5%
Ethyl Maltol (TPA) - 4,5%
Zastępując French Pippe (TPA), French Pippe (EF) i powiem, że jest za-jedwabiście ( zastąpiłem TPA, gdyż nigdzie nie mogę go dostać ). Na pewno ten przepis zostanie ze mną na dłużej.
Muszę jeszcze podostrzyć trochę Bobasa, bo jest dla mnie za mało tytoniowy (pewnie jako tytoniówkę dodam Virginie (EF), która sama jest dla mnie za ostra. Dzięki @okrzemek za stworzenie tego tematu, które jest pomocne dla początkujących w bimbrownictwie



French Pippe od TFA,nigdy nie spotkałem się z takim aro?
Ethyl Maltol 4,5% :shock:,no chyba że jest to słabszy,niż 10% roztwór.ET 10% od 1 do 1,5%,to max.
Bobas bardzo dobry jest na 1-1,5% French Pippe od EF :D


Wkradł się mi czeski błąd, który już poprawiłem w procentach Ethyl Maltol. Na pewno spróbuję Twojego sposobu na Bobasa, wielkie dzięki :beer:
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#1572585
Czytajcie dokładnie...
gemino napisał(a):
Zrobiłem sobie Gorilla Juice według tego przepisu:
French Pippe (TPA) - 4,5%
By Jurand
#1572644
Ceberebek pisze:Czytajcie dokładnie...
gemino napisał(a):
Zrobiłem sobie Gorilla Juice według tego przepisu:
French Pippe (TPA) - 4,5%


YYYyy, Czy ja jestem ślepy, czy jednak nigdzie w kraju nie ma Frech Pipe by TPA? :(
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#1572782
Jurand pisze:Nawet na stronie TPA nie ma takiego aromatu. Chyba cza zamówić DK Tobacco.
Mam na stanie RY4 i M-Type, ale to chyba nie to? Co doświadczenie z mieszaniem BB mogą podpowiedzieć?

Ceberebek pisze:
Ceberebek pisze:...U mnie na razie przegryzają się 3 x 50 odpowiednio z:Tobacco,DK Base i M-Type Premium

freezyear pisze:Pytanie do bobasowych ekspertów: Jest ktoś, kto wapował bobasa produkcji Prymusa i bobasa wg. przepisu:
TFA Brown Sugar 1%
TFA Cinnamon Danish 2%
TFA Banana Nut Bread 4%
TFA Graham Cracker 3%
TFA Tobbaco 1% lub Dk tobbaco 0,5% M-type 0,5%
TFA Coconut 1%
TFA Smooth 1.5%
Jeżeli tak to czy bardzo różnią się od siebie? Prymusowy siada mi całkiem, całkiem i chciałem zabrać się za samodzielne mieszanie...

Ekspertem nie jestem-ale odpiszę ;)
Prymusowy Bobas wyłożył wszystkie "umieszane" przeze mnie wersje bobasa na łopatki :zakrecony
Każdy z 3 powyższych-z innym aromatem tytoniowym-smaczą też fajniusio-ale daleko im do Prymusowego *POCIESZ*
A najbardziej smakował mi bobasek,którego zrobiłem z aromatem :
1.Tobbaco-ale na bazie tytoniowej BVT Baza Tytoniowa Virginia z Inawery.
Na kolejnym miejscu(wszystkie na bazie hangsena VPG(50/50):
2.z aromatem Tobbaco
3.z aromatem DK-Tobbeco
4.z aromatem M-type
By Jurand
#1572852
Prymusa nie dane mi było spróbować, i chyba nie będzie... Przynajmniej nie szybko z tego co widzę.
Kupię chyba więc jeszcze Inaverę.
Hangsena w Edymie widzę tylko 36mg... OMG! Czym rozcieńczyć zatem, żeby utrzymać smak? No chyba nie Inaverą? ;)
By Jurand
#1572910
szpurek13 pisze:Glikolem i gliceryną lub gotową bazą zerówką. Jaki smak? Baza jest bezsmakowa (no może jakiś tam delikatny słodkawy ma -gliceryna).


Skoro Ceberebek twierdzi, że najbardziej smakowało mu na bazie Hangsena, to pewnie wie co mówi. ;)

A ja się pod tym podpisuję - liquidy oparte na bazach różnych producentów dadzą różne wrażenia smakowe, pomimo użycia identycznych pozostałych składników.
Gliceryna, glicerynie nierówna, taj jak i PG. Wszystko zależy od producenta.
I stąd moje pytanie się wzięło.
Awatar użytkownika
By kociarski
#1576936
Yee Baka pisze:
kociarski pisze:Masz rację, ale mimo to dziś zakupiłem wszystko, i przebieram nóżkami nie mogąc się doczekać, boję się troszku, bo to moje moze z trzecie w życiu mieszanie będzie, a na pewno pierwsze tak skomplikowane, no i nie mam punktu odniesienia, oprócz delicji od wielebnego, a jak wiadomo nie bardzo jak teraz uzupełnić zapasy, a wszystko wysałem do zera :lol: i bardzo dobrej małpki od cough (która że tak powiem chyba będzie punktem odniesienia). Będę pędził z RY4 Double i kurczę mam nadzieję że wyjdzie przepysznie, trzymać kciuki :piwo

Ps. a moze ktoś z kolegów coś podpowie, albo podrzuci jakiś próbnik, co by się próbować na najlepszych wzorować? :mrgreen:


i jak udało Ci się ?

Możesz napisać dokładny skład i proporcje jakich użyłeś?


W końcu mi się udało, wyniki jak na pierwszego boba'sa w życiu to jestem zadowolony, skład okrzemkowy, jedynie zamiast zwykłego kokosa, użyłem Coconut Candy, bo tylko taki mieli w sklepie w którym brałem aro, oraz zmieniłem proporcję cynamonu do banana, jakoś wolę cynamon ;). Celowałem w moc 3mg, Na 200 ml mieszanki wyszło coś takiego

baza 6 mg 50/50 - 100 ml
baza 0 mg 50/50 - 73ml

aromaty wszystko TPA
Brown Sugar 2ml
Cinnamon Danish 6ml
Banana Nut Bread 6ml
Graham Cracker 6ml
Tobbaco 2ml
Coconut Candy 2ml
Smooth 3ml

etap mieszania to najpierw dwie bazy ze sobą, potem po kolej każdy aro, po dodaniu każdego aro mieszałem pieniaczem do mleka z Ikei za piątka :D Oczywiście mieszanka uprawia teraz leżaking na kaloryfering, i sobie oddycha, ale nie mogą się doczekać efektów, popróbować musiałem, i 10ml powędrowało do mikrofali 40% mocy na 10 seknd (mikrofala 800W, pawel_aa, dzięki za patent :D). Po wystudzeniu, subtank mini ze nowiutkim claptonem i jadę tak sobie wieczorkiem, prymusowe te moje mieszanie nie jest, ale i tak jest świetnie, choć może ciut za słodkie, już wiem że następnym razem pójdzie mniej Smooth, raczej zastosuje zwykłego kokosa, oraz dam więcej tyteksu, zastanawiam się jak by smaczyło z Mild Black bo taki na stanie posiadam??? Wiem że będzie jeszcze lepiej za około 10 dni, aż się doczekać nie mogę *yerba* Podsumowując, kto nie próbował niechaj się wstydzi, do mieszania raz dwa przystąpić

a tak wygląda mieszanka, 3 godziny po zmieszaniu i odpoczywaniu na kaloryferze




jutro wędruje do beczu..... .tfu, buteleczek, i do spiżarki na dłuższy leżaking (steping stipng stipnk czy jak mu tam :lol: )
By Pietnick
#1584095
kociarski pisze:
Yee Baka pisze:
kociarski pisze:aromaty wszystko TPA
Brown Sugar 2ml
Cinnamon Danish 6ml
Banana Nut Bread 6ml
Graham Cracker 6ml
Tobbaco 2ml
Coconut Candy 2ml
Smooth 3ml

Właśnie taką mieszankę zrobiłem używając bazy Optimum 6 mg 50 ml, oczywiście odpowiednio zmniejszona ilość aromatów ( odmierzałem strzykawką )

Moje pierwsze mieszanie i o wiele ciemniejszy wynik niż u ciebie:
Obrazek
I teraz pytanie, czy tak to powinno wyglądać ?

PS. Nie zwracajcie uwagi na syf za buteleczką :P
Awatar użytkownika
By jankielx1
#1584101
Tez ostatnio namieszalem tym aromatem i szczerze wole zwykły nie clear ani nie dark, taki sobie wychodzi, dluzej musi lezakowac i chyba bym zmniejszył do 2% albo wogole dodac tylko troszkę jako dodatek do wszystkiego moze 0,5


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.