EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1563200
Po spotkaniu Ministrów w KPRM (07.01.2016) opublikowany został nowy tekst ustawy (12.01.2016). Oraz ciekawe zestawienie z rzeczonego spotkania. Co z niego wynika? No wynika z niego zasadniczo tyle że szlag mnie zaraz trafi:
1. Nadal palimy elektroniczne papierosy. Choć każdy (...) wie (ok, nie każdy) że jeśli elektronicznego papierosa się pali to przestaje on działać, tak samo gdy palimy samochód to przestaje on działać. Proste...
2. Nadal para, a nie aerozol bo po co zmieniać, kreślić i poprawiać...
3. Nadal lądujemy w palarni, bo skoro palimy to palarnia. Jakież to proste...
4. Nadal obowiązuje zakaz wprowadzania do obrotu EIN na odległość. Uwaga MR w tym zakresie została 'wyjaśniona na korzyść MZ' szczegóły nie znane, ale jak znam życie nic mądrego w wyjaśnieniach MZ nie było. Na prawdę nie dociera tam do nikogo że łatwiej jest dzieciakowi kupić cokolwiek stacjonarnie niż przez sieć. Co to za problem przygarnąć żula z pod sklepu i posłać go po płyn? W sieci już tak sympatycznie nie jest głównie dlatego że żul mało kiedy posiada przy sobie laptopa i internet mobilny. Poza tym w systemach teleinformatycznych pozostaje po każdej transakcji ślad, jaki ślad zostaje (poza paragonem) w stacjonarnym? Ale niestety jak widać w MZ ktoś się uparł i powtarza zasłyszane już dyrdymały na prawo i lewo.
5. Stawki za wprowadzenie do obrotu zostaną zróżnicowane. Zobaczymy co to oznacza, uwaga nie została jeszcze uwzględniona w projekcie.

Ministerstwo Rozwoju nadal podtrzymuje zdanie dotyczące sprzedaży przez internet, to ważna dla Nas informacja. Jest to póki co jedyny resort który pokazuje że można przygotować się merytorycznie i całościowo do sprawy. Ministerstwo Finansów tak się zakręciło na banderolkach że zapomina ile VAT'u na tym zyskuje, wątpię aby się obudzili na czas. Ministerstwo Zdrowia opracowało bubel i nie widzi z tym problemu, wytykający to RCL został jednak zauważony, pytanie tylko co się stanie z definicjami na komisji prawniczej? Pora klepać kolejny list. Dokumentów z wczoraj i z dziś na stronie projektu w RCL jest sporo. Przekopywanie się przez nie trochę zajmie tym bardziej że do ich odczytu potrzebne są dokumenty starsze (piszący często odnoszą się do punktów nie podając ich treści) ale póki co niewiele z tego sensownego wynika.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1564031
No i dochodzi jeszcze plan nałożenia akcyzy :/
No bo jak tu by nie spróbować skoro mamy władzę .....
Awatar użytkownika
By bezi2
#1564115
Ehh zachowanie typowe dla nich - "sprawiedliwość musi stać po naszej stronie". Chyba resztki nadzieji na zdrowy rozsądek wygasają.

LogerM robisz dobrą robotę, nie poddawaj się. Jeśli jakoś mogę wesprzeć, jeśli jakoś możemy wesprzeć mów jak!
Choć sprawa raczej już przegrana nadal warto o nią się trudzić.
Awatar użytkownika
By mordek
#1564116
bezi2 pisze:Ehh zachowanie typowe dla nich - "sprawiedliwość musi stać po naszej stronie". Chyba resztki nadzieji na zdrowy rozsądek wygasają.
LogerM robisz dobrą robotę, nie poddawaj się. Jeśli jakoś mogę wesprzeć, jeśli jakoś możemy wesprzeć mów jak!

*TAK*
Awatar użytkownika
By marcinstp
#1564195
mordek pisze:
bezi2 pisze:... LogerM robisz dobrą robotę, nie poddawaj się. Jeśli jakoś mogę wesprzeć, jeśli jakoś możemy wesprzeć mów jak!

*TAK*

*GOOD* Jeśli będzie trzeba i będę potrafił , to i ja chętnie pomogę *GOOD*
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.