EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Vause
#1556049
Witam, cześć.
Od dłuższego czasu zmagam się z problemem dotyczącym uczucia drapania w gardle. Właściwie pojawiło się ono jakiś rok temu, kiedy paliłam analogi. Działa to na tej zasadzie, że nie jestem w stanie palić analogów w pomieszczeniu zamkniętym, bo drapie niemiłosiernie, natomiast na świeżym powietrzu i przez okno jest w porządku. W przypadku mojego e papierosa mogę zauważyć pozytywną zmianę jeżeli chodzi o wapowanie w pomieszczeniu, ale jednak drapanie na początku jest nieustępliwe. Jest tu może ktoś, kto problem miał podobny? Nie łudzę się, że da się go zniwelować do zera, ale chociaż złagodzić. Wapuję głównie liquidy 6mg, dwunastki zabijały mi gardło.
By szymon1234
#1556059
Zbyt dużo glikolu propylenowego. Spróbuj liquidy z większą ilością gliceryny, a mniejszą PG.
Awatar użytkownika
By Vause
#1556061
Toto wiadomo, w internetach "lekarzy" wielu, ale do tego prawidłowego na pewno się za niedługo wybiorę. Chciałam się tylko rozejrzeć czy ktoś miał już podobny problem, recepty na to biedne gardło nie oczekuję.
By szymon1234
#1556111
Powiem tak, problem z gardłem musi zobaczyć dobry lekarz, najlepiej nie rodzinny, a specjalista.
Możesz wyeliminować PG, to odciąży gardło, a nawet je trochę nawilży.
Możesz też spróbować (też z gliceryną) jakiś płukanek na zapalone gardło (z wit A i E).
By japkomieta
#1556127
Może zbyt suche powietrze, albo brak porządnej cyrkulacji w pomieszczeniu/pomieszczeniach w których paliłaś bądź wapowałaś, skoro problem występował i w przypadku analogów, i występuje teraz w przypadku e-p?

U mnie drapanie w gardle było zależne nie tyle od składu/mocy liquidu/pomieszczenia czy świeżego powietrza, co od zestawu z jakiego korzystałam. Nasilone to było przy korzystaniu ze zwykłych egonów, w których niemiłosiernie skraplał mi się liquid w ustnikach (coś a'la Crystal 2, tak samo z bliżej nieokreślonym dolnogrzałkowcem, nie pamiętam bo to było dawno). Nie pomagały zmiany grzałek, czyszczenie, zmiany techniki zaciągania się. A dokładnie taki sam liquid, o takiej samej mocy w innych parownikach moich znajomych kompletnie mi niczego nie drażnił, bo nie tworzyło się aż tyle skroplin w dripie.

Zależność dosyć dziwna, aczkolwiek w moim przypadku jak najbardziej prawdziwa. Po zmianie parownika na inny, problem ustał.
Obecnie to nawet chmurka z drippera, czy porządnego tanka mi w ogóle gardła nie podrażnia.

Ważne jest też nawilżanie gardła, poprzez picie dużej ilości wody, z własnego doświadczenia polecam na nawilżenie i ukojenie siemię lniane, działa rewelacyjnie
Awatar użytkownika
By Vause
#1556638
Muszę przyznać, że kiedy powietrze jest wilgotne, to palenie/wapowanie jest jak raj. W lecie nie jestem w stanie palić przez suchość powietrza.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1556699
Vause pisze:Muszę przyznać, że kiedy powietrze jest wilgotne, to palenie/wapowanie jest jak raj.

I chmura jaka... ;) Jak powapuję trochę w łazience tuż po prysznicu, to świata nie widzę :lol:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By SqrK
#1556713
Po przebudzeniu rano ciężko mi sline przełknąc, a jak zaczynam vapować to tak jak by mi przez gardło przechodził papier ścierny, to wina glikolu, tak jak wyżej kolega pisał trzeba więcej gliceryny. Przy 50/50 jest miód malina, a już przy 70/30 moje gardło drapie strasznie, możliwe że w tym problem. (oczywiście to tylko pierwsze kilka chmur po dłuższym odpoczynku od vapowania)
Awatar użytkownika
By Shake_me
#1556729
Drapanie w gardle jest też objawem zwykłej alergii, np. na roztocza (przykład ten podaję, ponieważ napisałaś, że drapanie występuje w pomieszczeniach).
By jarex
#1556741
Doraźnie "Gardwit" i migusiem wizyta u dobrego laryngologa w porządnie wyposażonym gabinecie. Znając naszą SZ pewnie prywatnie. Zdrowie jednak bezcenne.

List Kiplinga do Syna
Awatar użytkownika
By Gosia77
#1557142
No niestety ja też w moje krótkiej karierze odczuwam suchość w gardle. Jedynie co to piję więcej wody niż wcześniej.
Awatar użytkownika
By Seavolv
#1557495
Może być też spowodowane złym parownikiem lub grzałką czy co tam palisz.
Awatar użytkownika
By Vause
#1557634
Nie zwalałabym problemu w całości na parownik bądź grzałkę, bo ta sama sytuacja występuje przy analogach. Do lekarza w ciągu najbliższych dni się dostanę, tak sądzę, że zwilżacz powietrza też będzie dobrym wyjściem.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1558434
Jak już nic nie pomaga to "Drapaczka w stylu zombie" się przyda

Obrazek
By mmm9290
#1558579
Vause pisze:Działa to na tej zasadzie, że nie jestem w stanie palić analogów w pomieszczeniu zamkniętym, bo drapie niemiłosiernie, natomiast na świeżym powietrzu i przez okno jest w porządku. W przypadku mojego e papierosa mogę zauważyć pozytywną zmianę jeżeli chodzi o wapowanie w pomieszczeniu, ale jednak drapanie na początku jest nieustępliwe.

A masz przy tym niekiedy może napady męczącego kaszlu, czy tylko suchość w gardle?
Awatar użytkownika
By Vause
#1558581
Jedynie gardło. Kaszel dręczy tylko w momencie zaciągnięcia się skutkującego drapaniem. Taka reakcja obronna. Na co dzień na szczęście nie kaszlę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By mmm9290
#1558595
To i tak bez lekarza się raczej nie obejdzie :) Ja mam suchość w gardle np. przy zmianach pór roku (szczególnie z zimy na wiosnę), piję wtedy znacznie więcej płynów niż zwykle, a mimo to - drapie w gardle i raz/dwa razy w dzień straszny napad kaszlu - też w pomieszczeniach zamkniętych (dom, praca, itp.). Mi akurat pomógł lekarz domowy, który po obadaniu i przesłuchaniu przepisał tabletki do ssania na receptę.
Awatar użytkownika
By Vause
#1558802
No cóż, w takim razie zostanie mi co oczywiste lekarz i chyba pokuszę się o ten zwilżacz powietrza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By SqrK
#1558862
mmm9290 pisze:To i tak bez lekarza się raczej nie obejdzie :) Ja mam suchość w gardle np. przy zmianach pór roku (szczególnie z zimy na wiosnę), piję wtedy znacznie więcej płynów niż zwykle, a mimo to - drapie w gardle i raz/dwa razy w dzień straszny napad kaszlu - też w pomieszczeniach zamkniętych (dom, praca, itp.). Mi akurat pomógł lekarz domowy, który po obadaniu i przesłuchaniu przepisał tabletki do ssania na receptę.

W tym przypadku "JA" z własnego doświadczenia polecam liquidy z większą zawartością Gliceryny (50/50 jest ok), też mam taki problem, gardło szczypie, drapie i jest suche jak wapuje wysepkowe 70/30. Samemu jak namieszam 50/50 to jest super.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.