EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Vause
#1558683
Witam.
On niedawna posiadam Trona S, a do niego trzy grzałki, kanthal, niklowa, tytanowa.
Z racji TC w moim modzie używam tylko ostatnich dwóch. Od niedawna zauważyłam, że podczas wapowania po kilkunastu zaciągnięciach nie czuję praktycznie smaku liquidu, nie czuję też spalenizny. Po prostu jest para, ale bez smaku. Problem znika po zakropieniu grzałki liquidem, ale też nie na długo, znów na kilkanaście zaciągnięć.
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1558686
Słaby transport na grzałce. Jakich liquidów używasz?
Awatar użytkownika
By Vause
#1558688
Całe życie na P1. Nigdy specjalnie nie ciągnęło mnie do innych firm, bo te mi po prostu smakowo odpowiadały.
Miałam ostatnio dwa z BM, smak tutaj był bardziej wyrazisty, sam liquid był też o wiele mniej gęsty, ale sytuacja w obu przypadkach jest ta sama.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1558689
A może przyczyną jest to, że "przyzwyczajasz" się do smaku i przestajesz go czuć? Ja też jak się zapomnę i nachmurzę, że nie mogę się zorientować w którym pokoju jestem ;) , też przestaję czuć smak :) Ale zrobię przerwę, i smak wraca. Ty też robisz przerwę aby zalać grzałkę ;)

A może wygotuj grzałkę, choć nie wiem jakby to miało pomóc... Może nośnik się "oczyści" i poprawi transport...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1558691
Wiesz...sam fakt, że P1 specjalnie nie mają wyrazistego smaku, ale wydaje mi się, że wina tutaj leży w słabym transporcie, jednak dziwna sprawa, że w obu grzałkach dzieje się to samo. Jaki grzałki mają przebieg?
Awatar użytkownika
By Vause
#1558694
lelek6 pisze:A może przyczyną jest to, że "przyzwyczajasz" się do smaku i przestajesz go czuć? Ja też jak się zapomnę i nachmurzę, że nie mogę się zorientować w którym pokoju jestem ;) , też przestaję czuć smak :) Ale zrobię przerwę, i smak wraca. Ty też robisz przerwę aby zalać grzałkę ;)

A może wygotuj grzałkę, choć nie wiem jakby to miało pomóc... Może nośnik się "oczyści" i poprawi transport...

Pozdrawiam

A właśnie nie, bo teraz tym bardziej zwracam na to uwagę, dodatkowo często wypuszczam nosem, wtedy wiadomo, że czuć wyraźnie i zapachu też nie ma.
Co do kąpieli grzałki zaraz spróbuję wkręcić wygotowaną tytanową, chociaż w mojej opinii obecnie używana niklowa zasyfiona specjalnie nie jest. No, ale jak człowiek nie spróbuje to gdybać może do woli.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1558699
Kup parownik gdzie będziesz kręcił grzałki sam. Ma to same zalety, raz że taniej wychodzi, dwa - ilość i rodzaj nośnika też pod Twoją kuratelą jest :wink:
Goblin mini,
Zephyrus,
Uwell,
... lub zwykły kaytek lite plus.
Parowniki dodawane w full kitach to przeważnie dziadostwo jest...
Ostatnio zmieniony 09 sty 2016, 17:20 przez Tymon78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Vause
#1558703
Tymon78 pisze:Kup parownik gdzie będziesz kręcił grzałki sam. Ma to same zalety, raz że taniej wychodzi, dwa - ilość i rodzaj nośnika też pod Twoją kuratelą jest :wink:
Goblin mini,
Zephyrus,
Uwell,
... lub zwykły kaytek lite plus.

Sama sobie teraz pluję w brodę, że pokusiłam się na zestaw z parownikiem, gdzie mogłam po prostu wziąć moda i dokupić inny. Za błędy młodości się płaci. :T
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1558713
Oj tam koleżanko, mało kto tu mądry na początku. Kup zapasowy baniak, poczytaj i działaj. Będzie *GOOD*
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1558714
@Vause, zrób jak Ci doradzono ;). Goblinek nie kosztuje dużo, a odpłaca się. I wygląda szekszi :lol:.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1558717
Prawdą też jest, iż P1 nigdy nie cieszyły się poważaniem wśród waperów (tych lepiej zorientowanych ;) ), a to z powodu jakości ... a może, po prostu, trafiłaś na buteleczkę z jakimiś popłuczynami, to i ich smak zbyt wyrazisty nie będzie. Spróbuj lq z innej butelki i zobacz czy też masz taki efekt.
Awatar użytkownika
By STR
#1558719
A ja zaproponuję inne rozwiązanie, trochę drutu SS316 lub SS304 grubość 0,3-0,4 jakiś nośnik na knot i zakup bazy do tego parownika CLR.

Sama baza kosztuje grosze i można robić własne grzałki, jeśli w dalszym ciągu będzie problem ze smakiem to drut i bawełna przyda się w innym parowniku.

Na yutube jest pełno filmów jak zrobić grzałkę oto jeden z nich:
https://www.youtube.com/watch?v=hkg5p7tsjJk

Osobiście korzystam z ego ONE i jestem z tych parowników bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
By Vause
#1558797
Zauważyłam postęp. Oczywiście w złą stronę. Teraz zalatuje spalenizną. Oczywiście wapuję na TC, przy trybie Power chyba nie byłoby to nic dziwnego. Po zakropleniu jest w porząsiu na pół godziny, może więcej.
Od następnego tygodnia zaczynam z mieszaniem liquidów na podstawie baz, ale sądzę, że załatwię sobie jeszcze jeden liquid kupny. Tylko w takim wypadku jaki byłby godny polecenia, skoro od P1 mam się trzymać z daleka. Stacjonarnie mam tylko esmokingworld w kilku placówkach, o inne liquidy, których oni nie posiadają jestem zmuszona szukać w internetach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.