EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1530171
Ceberebek pisze:Klony wcale nie muszą być gorsze ;)
Tylko ktoś musi je przetestować :mrgreen:

Poniższy post był pierwotnie w wątku o oryginale, ale z racji tego, że tak się nie godzi (bo wyparował) :wink: , założyłem nowy temat. Stąd już raczej nie zniknie.

Kupiłem klonika i potestowałem chwilę. Przeczuwałem, że długo u mnie nie zagości, bo to nie moja bajka, ale szansę dostał.
Wykonanie bardzo dobre, niedoróbek i pozostałości po obrabiarce brak. Olejem nie walił - w przeciwieństwie do np. Goblina mini. Pudełeczko z magnesem w klapce i instrukcja obsługi zerżnięte profesjonalnie. W środku komplet oringów, srubki do bazy, imbus, zapasowe szkiełko, 4 kolorowe (wstrętne :lol: ) vapebandy i dwie gotowe grzałeczki.
Baza ustawia się tak, że 2 otwory idą na grzałkę z przodu i z tyłu, a dwa prosto na słupki. Jednak spokojnie można to lekko skorygować jeśli ktoś by potrzebował.
Zauważyłem jedną różnicę w stosunku do oryginału - uszczelki baniaka są po prostu o-ringowe, a nie płaskie. Po zalaniu nie stwierdziłem jednak wycieku. Działa, ale spieprzyli to tym drobnym detalem za parę centów. Na szczęście o-ringi same się ustawiają podczas skręcania góry z dołem i takie mocowanie nie stanowi problemu. Sprawdziłem i płaskie uszczelki z Lemo Drop będą pasowały. Lemo miałem akurat pod ręką.
Co by tu jeszcze - zrobiłem setup z fabrycznej grzałki - chyba kanthal, na fi 3mm, 0,86 oma, singiel, 17-20W. Na pełnym przeciągu dopłucnie jest piękna chmura, smak uważam porównywalny do Bellusa, kop zacny. Tu nie ma się czego doczepić jeśli ktoś wapuje dopłucnie - to parownik bez wątpienia dla niego.
Niestety nie dla mnie, pomimo różnych kombinacji z otworami powietrznymi. Im bardziej przymykałem, tym gorszy smak no i oczywiście chmura, kop.
IMO - jeśli ktoś ma jakieś złudzenia, że jakoś da radę z tym parownikiem chmurzyć usta-płuca, to niech zapomni. Męka pozbawiona sensu. Nie po to został zaprojektowany.
Acha - baza velocity - uważam, że to najprzyjemniejsza baza z jaką miałem dotychczas przyjemność "pracować". Miód :drinkb
Cyknąłem fonem parę fotek poglądowych, na szybko.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#1530206
Czyli tak jak napisałem "powyżej" - klon-nie znaczy,że gorszy ;)
Ale ze stronki sklepu chyba "wyparowały",bo nie mogę już ich znaleźć :(
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1530299
Nie wiem, może jakaś krótka partia tylko wyszła i udało mi się załapać. Szkoda, że nie dla mnie ten czajnik. Podobało mi się jak po napełnieniu i odwróceniu baniaczka pęcherzyki powietrza szły do góry - nasączanie knota jest w tym parowniku idealne. Odparowałem liquid do zera, co też fajne, dzięki takiej a nie innej konstrukcji. Wapujący na dużych przeciągach są zadowoleni i wcale się nie dziwię.
Awatar użytkownika
By Grimoon
#1530369
Gdzie udało Ci się upolować?
Awatar użytkownika
By mariogd
#1553007
Jest napisane na stronie że klon 1:1, nie wiem tylko czy jest sens kupowania klona za 89zł jak w innym sklepie jest oryginał za 119zł. Na bazarku też można trawić jeszcze taniej.
Awatar użytkownika
By dywersant
#1553073
Ja za swojego dalem 60 zł od Chińczyków. Faktycznie baza jakby mniejsza, musiałem też wiercić kanaliki na spodzie bo dali zbyt małe.
Z klonami zdarzają się takie kwasy, ale za te pieniądze nie bede marudził.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.