EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1540472
Nie będzie żadnego wysypu na trawniku. Nie do takiej klienteli jest Vype skierowany.
BAT dobrze się wstrzelił w przedświąteczny czas i masa tego pójdzie na prezenty. 3/4 wyląduje nierozpakowana na dnie szafy u "wujka, którego ktoś chciał odzwyczaić od analogów", a reszta nie wiedząc jak działa porządny efajek będzie używać albo nienapalając się wróci do analogów. Zauważmy, że jest to sprzęt kłopotliwy w obsłudze - mała pojemność wkładu, mała bateria. Do tego koszt podobny jak przy analogach.
Pierwsza lepsza recenzja tego efajka. Nie jest różowo.
http://youtu.be/Zg7oAqw8dls


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1541712
Szkoda, że w Polsce nie ma jakiegoś miesięcznika traktującego o wapowaniu. Z tematami nie było by problemu, w końcu rynek jest dynamiczny, co raz wychodzi nowy sprzęt, liquidy itp.
Tylko taka forma informacji trafiła by do większej części społeczeństwa, zwłaszcza tego, które zamierza wapować lub już wapuje "amatorsko".
Tam powinny ukazać się wszelkie testy i porównania zwłaszcza teraz tego Vypa.
Obecnie BAT ma niezagrożone niczym pole manewru przy promocji swojego badziewia. Mogą napisać co chcą np. o liquidach na bazie wody czy "nowatorskich" technologiach itd. Niestety nie każdy trafi na Trawnik, a gazetkę chętnie by kupił.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By pan prezes
#1541717
Pude!lek pisze:Szkoda, że w Polsce nie ma jakiegoś miesięcznika traktującego o wapowaniu. Z tematami nie było by problemu, w końcu rynek jest dynamiczny, co raz wychodzi nowy sprzęt, liquidy itp.
Tylko taka forma informacji trafiła by do większej części społeczeństwa, zwłaszcza tego, które zamierza wapować lub już wapuje "amatorsko".
Tam powinny ukazać się wszelkie testy i porównania zwłaszcza teraz tego Vypa.
Obecnie BAT ma niezagrożone niczym pole manewru przy promocji swojego badziewia. Mogą napisać co chcą np. o liquidach na bazie wody czy "nowatorskich" technologiach itd. Niestety nie każdy trafi na Trawnik, a gazetkę chętnie by kupił.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


zawsze można zrobić coś takiego i interes gotowy. :)
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1541736
Zawsze już za późno...
Z zapleczem forumowym, gazetka byłaby miodzio..., ale jakieś 5 lat temu.
W dobie dyrektywy taki periodyk stanąłby w rankingu cenzury wyżej od najbardziej wyuzdanych świerszczyków. Do tego za chwilę zakaz reklamy, a taka gazeta z tego by czerpała główne środki finansowe.
No niestety. Może jest jakiś sposób, by to obejść, a być może już po ptakach i zmarnowaliśmy szansę na dobrą promocję wapowania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By meganem
#1541740
Pude!lek pisze:Szkoda, że w Polsce nie ma jakiegoś miesięcznika traktującego o wapowaniu. Z tematami nie było by problemu, w końcu rynek jest dynamiczny, co raz wychodzi nowy sprzęt, liquidy itp.
Tylko taka forma informacji trafiła by do większej części społeczeństwa, zwłaszcza tego, które zamierza wapować lub już wapuje "amatorsko".
Tam powinny ukazać się wszelkie testy i porównania zwłaszcza teraz tego Vypa.
Obecnie BAT ma niezagrożone niczym pole manewru przy promocji swojego badziewia. Mogą napisać co chcą np. o liquidach na bazie wody czy "nowatorskich" technologiach itd. Niestety nie każdy trafi na Trawnik, a gazetkę chętnie by kupił.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


A wiesz, że jakiś czas temu szukałam wśród prasy czegoś takiego zastanawiając się, czy coś takiego istnieje. A co do tego super ekstra sprzętu, to dziś nawet trafiła do mnie jego reklama wśród spamu na skrzynce. Z odnośnikiem do allegro.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1541764
Mieszkałem długo za granicą. Tam spotykałem miesięczniki o wapowaniu. Po powrocie do Polski szukałem, ale nie znalazłem.
Owszem, to by było dobre i myślę, że zwiększyło by pojęcie społeczeństwa na temat wapowania. Obecnie media karmią ludzi informacjami w zależności od klimatu. Do grudnia 2015 wapowanie było bardzo złe, a teraz gdy za efajki wziął się koncern tytoniowy, który za chwilę będzie monopolistą na polskim rynku, to media zaczynają dostrzegać genialność wynalazku i jego pozytywny wpływ na byłego palacza analogów.
Jak za ciężkiej komuny, gdy Coca Cola była imperialistycznym napojem do zgładzenia jedynej słusznej populacji nieimperialistycznej. Teraz Coca Cola jest super i nawet można nią odrdzewiać :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By fohsiak
#1542790
Może przekonają blogerów czy inne (opiniotwórcze?) osoby zaproszone przez Vype, a te z kolei przekonają odbiorców publikowanych przez siebie treści. Oby nie.
Awatar użytkownika
By Beherit41
#1542814
Tym, co wyróżnia go spośród innych e-papierosów jest wkład z płynem. Nie uzupełnia się go, napełniając clearomizer, tylko wymienia całe wkłady. Producent zachwala to jako zaletę, ja początkowo byłem sceptyczny, ale to jednak się sprawdza. Widać, ile ma się jeszcze płynu i w ciągu ostatnich 2 tygodni ani razu nie znalazłem się w sytuacji, że oto jestem na mieście i zaczyna brakować mi liquidu.


Innowacyjne rozwiązanie, widać poziom liquidu... ja biedny nigdy nie wiem ile go zostało, szkło wszystko zasłania ;c

Żarty żartami, ale wpisem mogła się zająć osoba bardziej w temacie, za dużo dobrych słów poszło w świat o Vype, więcej krytyki byłoby na miejscu...
By sebastian335
#1542982
https://www.dropbox.com/s/70o7jhues2py2 ... 7.jpg?dl=0
Zaczynają reklamować się na ulicach, zdjęcie zrobione wczoraj, na jednej z ulic Lublina.
Sorry ale nie wiem jak z dropboxa wrzucić zdjęcie bezpośrednio na forum.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1542983
Bazy RBA nie będzie, bo byś musiał "pracować" na otwartym liquidzie, a to jak wiadomo ociera się o kontakt z zainfekowanymi Ebolą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By zarthos
#1543011
Cytuję tę Panią z 2:22


"Chmura jest dość drapiąca.
Zdecydowanie można ją "poczuć" bardziej niż inne e-papierosy których próbowałam."

Ciekaw jestem czego tam jeszcze dopierniczyli skubańcy.
Awatar użytkownika
By Vaneheim
#1543264
zarthos pisze:Cytuję tę Panią z 2:22
"Chmura jest dość drapiąca.
Zdecydowanie można ją "poczuć" bardziej niż inne e-papierosy których próbowałam."

Ciekaw jestem czego tam jeszcze dopierniczyli skubańcy.


Pewnie Pani "bobra" poczuła :lol:
Najgorsze, że pewnie myśli "tak ma być"
Awatar użytkownika
By miaziol
#1543279
Miałem okazję popróbować tego na żywo no i tak dla mnie jako dla nałoga który leci na dual coilach i pamięta dawne czasy wygląda to tak: Chmura jest nie za duża nie za mała, smak oddaje jak egonowaty tank sprzed paru lat czyli gdzieś tam w tle płasko i bezbarwnie. Kopa brak przynajmniej jak dla mnie. Generalnie produkt który mógłby być rewolucją ale w momencie kiedy wchodziły tanki ego no ale to było ładnych kilka lat temu.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1543326
zarthos pisze:Cytuję tę Panią z 2:22


"Chmura jest dość drapiąca.
Zdecydowanie można ją "poczuć" bardziej niż inne e-papierosy których próbowałam."

Ciekaw jestem czego tam jeszcze dopierniczyli skubańcy.

Pewnie tej wody, na której pędzą swoje liquidy.
Jeśli osobie wapującej egonowate, a chyba ta kobieta z filmu takie preferuje, to ocena produktu jest dość marna i jednocześnie w miarę wiarygodna.
Są inne filmy, głównie recenzentów brytyjskich na temat Vype i są one dość pochlebne. Jednak należy sobie zdawać sprawę z jednej rzeczy - Wielka Brytania, to nie tylko wyspa, ale i "inna planeta". To mogę napisać po blisko 13 latach życia w tym kraju. Vype, to produkt niby brytyjski, a Brytyjczycy na punkcie wszystkiego swojego mają istnego hopla. Choćby coś było w prostej linii do śmietnika, to i tak powiedzą, że jest "quite nice/ quite fair".
A wracając do tematu, to po prostu liquidy Vype mają pewnie znaczną przewagę PG. Dlatego drapią w gardło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By ks192117
#1544350
Dopiero zobaczyłem ten wątek, wcześniej był jakiś ich fanpage na facebooku (usunięty - pewnie z powodu fali hejtów). Zero jakiejkolwiek specyfikacji, produkt dla typowego szarego klienta, który będzie dymany i to bardzo. Reklamują sie tak, jakby nigdy wcześniej dosłownie niczego co oni mają nie było. Z jednej strony my mamy zgłębioną wiedzę i wiemy, że w tej cenie można kupić lepszy produkt z wszystkimi cechami ePena, ale jakiś szaraczek może wkurzy się na swojego egona z wysepki, który ciągle przecieka i chapnie :D. Najsmutniejszy jest fakt, że po wejściu ustawy niestety będzie to jedyna droga przejścia ze śmierdzieli dla nowicjuszy i finansowo się nie opłaci więc zostaną - wielkie dzięki za troskę o zdrowie UE. A tak nawiasem to liquidy z wody? Może jednak pomylili się i jest tam GP, bo jakoś nie chce mi się w to wierzyć *BOJE SIE*
"Cenowo wypada bardzo korzystanie, bo w swojej klasie jest chyba najtańszym e-papierosem. Zestaw startowy jest do kupienia za 99 zł." - śmieszna ta relacja
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1544464
99zł kosztuje teraz. Pewnie do końca roku. Później cena wzrośnie do 129 co jest już potwierdzone.
Podobnie jak z firmami motoryzacyjnymi. Sprzedają auta po kosztach produkcji, a niektórzy nawet dopłacają do każdego egzemplarza. Odbijają sobie później na serwisie i częściach zamiennych gdzie plastikowa śrubka do podsufitki kosztuje 100zł...
Tutaj BAT odbije sobie na wkładach z liquidem - 4,5ml liquidu 25zł i na sprzedaży baterii. Podejrzewam, że batka w tym cudzie przeżyje maks pół roku podobnie jak było w starych efajkach 5-6 lat temu.
Swoją drogą ciekawe czy BAT ma jakieś karty charakterystyk swoich liquidów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By MonsterModz
#1549421
Witam wszystkich chciałbym się podzielić swoją opinią na temat Vype Epen. Dostałem do przetestowania podanym produkt i powiem tak vapuje od 5 lat w mojej kolekcji były nawet e-papieros od chińczyka jeżeli mogę tak to nazwać bo wyglądem przypominał zwykłego kiepa. Obecnie moim sprzętem jest dna200 lost vape i obs crius. Do przetestowania dostałem 4 smaki wiśnia , jabłko, vanilla i mięta moc 12mg (e-pale na 2mg). Jest to e-papieros dla początkujących którzy chcą rzucić palenie. Dla mnie jest to sprzęt starej technologi. Technologia ''katridży'' dawno została wyparta więc nie mam pojęcia czemu producent powrócił do tego. W instrukcji brakuje informacji o minimalnym oporze grzałki, pojemności baterii. Ładny design na pierwsze wrażenie przypomina do złudzenia długopis. Prostota używania wystarczy 7 sekund aby wymienić katridż. Design niespotykany. Krótko rzecz ujmując jeżeli chcesz rzucić nałóg i nie masz zielonego pojęcia o e-paleniu to polecam ten sprzęt. Dla mnie to krok do tyłu ale to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1549433
Jesli używałbym ten sprzęt przez dwa tygodnie, to pusciłbym dobrego boxa z "dymem". 25zl za 4,5ml, trzymajcie mnie narody. Kilku ludzi o małych rozumkach się na to nabierze...
Awatar użytkownika
By hrb
#1549498
@MonsterModz co to jest co wrzuciłeś? Recenzja? Nie sądzę. Gdzie kilka słów o budowie, o użytkowaniu, o napełnianiu? Jakie wrażenia? Jaka chmura? Duża? Mała? A jak ze smakiem? A jakie zużycie liquidu? Bateria dobrze trzyma? A jak trwałość grzałki? Jest ona w ogóle? Jak w starych atomizerach (401, 510, 901), czy może rodzaj tanka? A może sznurek? Albo bawełna? A może jeszcze jakaś inna technologia? A jak się wymienia? To osobny element? Zespolony z kartridżem, czy z ustnikiem? A może z baterią?
A jak smakują liquidy? Naturalne w smaku, czy chemiczne? Intensywne czy łagodne? Gęste, czy rzadkie? Dobrze chmurzą? Jaki skład glikolu, gliceryny? A może nowa technologia - sama woda?
Dużo pytań - zero odpowiedzi.
Dobrze, że choć zdjęcia są. Tylko po co? Czego takie marne? I co na nich chciałeś pokazać?
W dziedzinie reklamy dużo jeszcze musisz się uczyć, a w dziedzinie recenzowania sprzętu jeszcze więcej.
Łapaj ocenę...
Ostatnio zmieniony 28 gru 2015, 20:09 przez hrb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1549502
Dokładnie hrb prawisz, poza tym kto wrzuca na forum zdjęcia o rozdzielczości 4000*3000 i to takiej marnej jakości...
Też ciekawi mnie jaki będzie odbiór użytkowników, którzy to zakupią, pewno po pierwszej dobie wyślą do Koszalina :lol:
Awatar użytkownika
By Lutor
#1550565
Temat jest formą reklamy produktu koncernu tytoniowego i nie powinien znajdować się na forum. Forum powinno bojkotować wszelkiej maści produkty BT, PM, BAT itp
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1550575
Lutor pisze:Temat jest formą reklamy produktu koncernu tytoniowego i nie powinien znajdować się na forum. Forum powinno bojkotować wszelkiej maści produkty BT, PM, BAT itp

Dlaczego?
Przecież dzięki takiemu Vype też można rzucić palenie, a o to w tym wszystkim chodzi. Do tego Vype jest stosunkowo dobrze promowane, a to powinno podnieść pozytywne postrzeganie waperosów wśród społeczeństwa.
Awatar użytkownika
By Lutor
#1550604
czy bojkotował byś firmę produkującą kaszki dla dzieci, proszki, a przy okazji cyklon b?
czy Fritz Haber jest dla Ciebie bohaterem, geniuszem czy zbrodniarzem?
czy popierałbyś osoby, firmy, rządy odbierające Ci Twoje prawa?
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1550609
Lutor pisze:czy bojkotował byś firmę produkującą kaszki dla dzieci, proszki, a przy okazji cyklon b?
czy Fritz Haber jest dla Ciebie bohaterem, geniuszem czy zbrodniarzem?
czy popierałbyś osoby, firmy, rządy odbierające Ci Twoje prawa?

Nadinterpretowujesz.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1550610
Lutor pisze:czy bojkotował byś firmę produkującą kaszki dla dzieci, proszki, a przy okazji cyklon b?
czy Fritz Haber jest dla Ciebie bohaterem, geniuszem czy zbrodniarzem?
czy popierałbyś osoby, firmy, rządy odbierające Ci Twoje prawa?

Napisał @Lutor, który nosi spodnie wytworzone przez biedne dzieci z Bangladeszu za głodowe stawki. Bez przesady, nie tędy droga :)

Tapatalk
Awatar użytkownika
By Lutor
#1550617
moim zdaniem jako vaperzy nie powinniśmy finansować koncernów które stworzyły dyrektywę, i dokładać się do umacniania ich pozycji, jest to najprostsza walka, wkład który możemy dać społeczności vaperskiej
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1550632
Lutor pisze:moim zdaniem jako vaperzy nie powinniśmy finansować koncernów które stworzyły dyrektywę, i dokładać się do umacniania ich pozycji, jest to najprostsza walka, wkład który możemy dać społeczności vaperskiej

Ależ ja nie zamierzam ich finansować. Ale jeżeli promocja Vype sprawi, że ktoś po niego sięgnie zamiast analoga i dzięki temu uda mu się rozstać z papierosami, to nie mam nic przeciwko temu, żeby finansował ten koncern do końca życia, które dzięki temu będzie dłuższe i zdrowsze.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1550650
Nie lubiliśmy grupy Chick, a są tu tematy o ich produktach, sporo osób przeszło na to z analogów
Popieram Riccardo, przeciętny Kowalski nigdy nie spojrzy ani nie zainteresuje sie modem, będzie wolał egonowatego
Jak teraz Vype będą promowane, będą opłacać pozytywne artykuły to plus dla nas jako ogółu rodziny waperskiej, pomimo że 'hobbyści' mogą stracić

Lutor, nie porównuj koncernu, którego motywem jest zarabianie i to realizuje do nazistów i cuklonu b
Awatar użytkownika
By jch-root
#1550653
@Riccardo - masz 100% racji, szkoda tylko, że w tej całej akcji "Vype", nie chodzi, aby przekonać się ludzi do rzucenia palenia, w innym wypadku, koszty eksploatacji niniejszego sprzętu, byłyby zdecydowanie niższe. Moim zdaniem jest to sprzęt typu - kup baterię, kilka "kartriży" i zapomnij zaciągając się analogiem. Czesio tak miał, dopóki ktoś nie zaproponował mu "Kayfuna" oraz zasilania będącego w stanie go "zaspokoić". Dopiero po zakupie lepszego sprzętu, analogi przestały chodzić mi po głowie. :beer: *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By miaziol
#1550664
Idąc tokiem rozumowania kolegi powinniśmy odrzucić 90% niemieckich i austryjackich firm. Siemens, Steyer, Bayer ta ostatnia najbardziej maczała paluchy bo to na jej zlecenie między innymi mengele prowadził badania. Było minęło zachowajmy to w pamięci tyle z mojej strony. Co do vype miałem w paszczy, chmura taka se, smaku nie stwierdzono bardzo zbliżone odczucia do pierwszych tanków by ego. Szału nie ma pupy nie urywa. Do tego cena księżycowa a wszystko promowane przez studenciaków od promocji którzy na konkretne pytania odpowiadają: eeeeeee. Im tylko kazali stać i pokazywać. :). Po za marketingowym bełkotem wkutym na pięciominutowym szkoleniu zero informacji i wiedzy. Do tego stopnia że nawet nie wiedzą że stoją dla firmy tytoniowej.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Mutango
#1550806
Lutor pisze:Temat jest formą reklamy produktu...

Raczej formą informacji o produkcie. W dodatku niekoniecznie pozytywnej dla produktu. Wszystko zależy czy ktoś czyta, i czy rozumie to co czyta.

Lutor pisze:Forum powinno bojkotować...

To bojkot może być formą reklamy. Jak coś jest bojkotowane, to wzbudza ciekawość.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1551071
Niektórzy tu wykazują zbyt daleko idącą poprawność.
Vype nie jest obliczony na bycie sposobem na rzucenie analogów. Vype to dodatkowe cyferki w budżecie BAT zdobyte kosztem dotychczasowego rynku waperskiego, który do maja 2016 jeszcze funkcjonuje we w miarę niezmienionej postaci, choć poważniejsze zmiany odczujemy pewnie już w okolicach marca, gdy ze sklepów internetowych znikną informacje przy niedostępnych produktach w stylu "oczekiwanie na dostawę", bo te już jej nie planują...
Pomagały rzucić palenie, drodzy koledzy, to efajki typu DSE901 siedem lat temu. Pomagał rzucić palenie Nautilus Mini czy inny efajek kupiony w sklepie internetowym czy stacjonarnym. W przypadku Vype o jakiejkolwiek pomocy nie ma mowy. To jest wymuszenie na rynku waperskim i pogwałcenie jego dotychczasowych zasad. Proszę bardzo. Jest miejsce. Dla każdego się znajdzie. To po co od razu torować sobie na chama drogę opłacając polityków, by tworzyli odpowiednie ustawy? Po co chęć stworzenia siebie monopolistą? To nazywacie pomocą ludziom palącym analogi? No i co z tego, że ktoś dzięki Vype'owi rzuci analogi? Gdyby nie ustawa i chęć bycia monopolistą, rzuciło by palenie pewnie jeszcze więcej ludzi.
Nasuwa mi się tutaj taki dowcip - "skini uratowali staruszkę. Przestali ją kopać".


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1551093
Pude!lek pisze:No i co z tego, że ktoś dzięki Vype'owi rzuci analogi?

Nic z tego, poza tym, że będzie zdrowszy.

Jakby dyrektywa weszła 7 lat temu, to pewnie zostałbym z moim pierwszym Intellicigiem (czyli właśnie obecnym Vype). I co? I albo dalej bym radośnie pykał to maleństwo, albo rzucił w ogóle. A, że pojawiły się coraz to lepsze sprzęty, to mi się nowe hobby zrobiło. Owszem, bardzo je lubię i rzucać nie zamierzam, ale czy to dobrze, to już nie jestem pewien.

Jasne, Vype to maszynka do zarabiania pieniędzy, podobnie jak mody, boxy sroksy. Jak ESW, czy kiedyś Mild, Collins. Na Collinsie to wszyscy psy wieszali zapominając, że to dzięki jego stoiskom ludzie odkrywali waperosy i z czasem stawali się forumowiczami.

Przypominam, zapaleńców jest zdecydowanie mniej, większość ludzi to egony z wysepek.

Pude!lek pisze:Gdyby nie ustawa i chęć bycia monopolistą, rzuciło by palenie pewnie jeszcze więcej ludzi.

Nie wiadomo. Bo z drugiej strony, to reklama, a co za tym idzie, więcej ludzi dowie się o waperosach, więcej zmieni myślenie, że to e-p to samo zło. A im więcej uświadomionych, tym większe szanse na późniejsze zmiany w dyrektywie.

Pude!lek pisze:Nasuwa mi się tutaj taki dowcip - "skini uratowali staruszkę. Przestali ją kopać".

Bardzo trafny. Ale rozumiem, że skini to BAT? Czyli do tej pory, to nie przestawali kopać staruszek. Czyli znowu in plus :)
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1551110
Riccardo pisze:Na Collinsie to wszyscy psy wieszali zapominając, że to dzięki jego stoiskom ludzie odkrywali waperosy i z czasem stawali się forumowiczami.

Przypominam, zapaleńców jest zdecydowanie mniej, większość ludzi to egony z wysepek.


Teraz przykre jest to, że na tym się skończy i nie będą mieli co odkrywać, bo będą mieć bardzo ograniczony jak nie uniemożliwiony dostęp do czegokolwiek innego. Im sprawa będzie bardziej skomplikowana, tym większy sukces dla vype, bo kto będzie miał czas robić magistra z tego jak co można kupić, jeżeli w ogóle będzie jakoś można.

Riccardo pisze:
Pude!lek pisze:Nasuwa mi się tutaj taki dowcip - "skini uratowali staruszkę. Przestali ją kopać".

Bardzo trafny. Ale rozumiem, że skini to BAT? Czyli do tej pory, to nie przestawali kopać staruszek. Czyli znowu in plus :)


Staruszka z połamanymi żebrami długo nie pociągnie.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1551148
@Riccardo
Czy będzie zdrowszy ten kto zacznie używać liquidów BATa, to się okaże. Mogę mieć ograniczone zaufanie do nieznanych chińskich liquidów, liquidów typu Pink Fury czy innych, które o ile nie są szkodliwe bardziej niż inne, to są po prostu marne. Wapuję od ponad 7 lat i jestem zdrowy - to fakt, nie teoria. W przypadku, gdy wiem kto stoi za produkcją liquidów do Vype'a i wiem co ma "za uszami" i do czego potrafił się posunąć przez kilkadziesiąt lat obecności na rynku analogów, to mam pewne obawy co do "zwykłości" takiego liquidu. Jeśli przez lata taki BAT faszeruje analogi chemią, by zwiększyć uzależnienie, jakies inhibitory MAO, filtry nasączane czymś, co powoduje uczucie, że palimy "lżejszego" papierosa itp., to daję optymistycznie 15% szans, że w ich liquidach takie substancje się nie znajdują. No bo skoro są w analogach, to co stoi na przeszkodzie, by ich nie było w liquidzie? Technologię mają opracowaną, implementacja, to pryszcz. Tak myślę w imię zasady, że "złodziejowi zawsze trzeba patrzeć na ręce". Może niesłusznie, czego wszystkim potencjalnym użytkownikom Vype życzę.
O zasługach Colinssa czy grupy Chic się nie wypowiadam, bo mam do tego stosunek emocjonalny, a z rzeczonymi na pieńku jeszcze ze starych czasów tego forum, gdy byli zwykłymi userami/ dostawcami jak wówczas ja sam.
Ok. Reklama reklamą. Jeśli asortyment jest ograniczony do minimum, to nie spodziewam się wzrostu "zainteresowanych". Sam piszesz, że gdyby nie rozwój rynku, to pozostał byś przy Intellicigu albo rzucił w ogóle, choć nie piszesz o powrocie do analogów, a to też by było prawdopodobne.
Teraz może być podobnie. Ktoś spróbuje, stwierdzi, że ok i będzie używał. Ktoś inny stwierdzi, że d... i wraca do analogów.
Gdybym do dziś miał wapować DSE901, to raczej bym nie wytrzymał. Tylko przesiadki na lepszy sprzęt pozwalały mi unikać powrotu do palenia. Każdy nowy sprzęt coraz bardziej imitował palenie analoga i zaspokajał głód nikotynowy bez potrzeby siedzenia z efajkiem w paszczy 24h z przerwą na jedzenie. Nawet mój ostatni egonowaty e-com już teraz nie dałby rady w porównaniu np. z Ithaką czy Hurricane. Żeby nie było. Nie prę do przodu bez ograniczeń czekając na ten jeden jedyny efajek, który mnie zaspokoi. Zatrzymałem się na Kayfunowatych, lubię Spheroida czy inne efajki do spokojnego pykania, ale takie, które pozwalają mi się odłożyć na pół godziny czy godzinę. Wynalazki w stylu Ijust2 czy inne tego typu już nie są dla mnie, bo to przegięcie.
I właśnie tak może zareagować ktoś, kto spróbuje Vype'a. Jeśli go nie zaspokoi i nie da ułudy palenia analoga, to nie mając wyboru i możliwości przetestowania innych efajków, pewnie wróci do analogów.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1551265
Pude!lek pisze:Sam piszesz, że gdyby nie rozwój rynku, to pozostał byś przy Intellicigu albo rzucił w ogóle, choć nie piszesz o powrocie do analogów, a to też by było prawdopodobne.
Teraz może być podobnie. Ktoś spróbuje, stwierdzi, że ok i będzie używał. Ktoś inny stwierdzi, że d... i wraca do analogów.
Gdybym do dziś miał wapować DSE901, to raczej bym nie wytrzymał. Tylko przesiadki na lepszy sprzęt pozwalały mi unikać powrotu do palenia. Każdy nowy sprzęt coraz bardziej imitował palenie analoga i zaspokajał głód nikotynowy bez potrzeby siedzenia z efajkiem w paszczy 24h z przerwą na jedzenie.

Nie, nie byłoby prawdopodobne. Już po paru tygodniach z Intellicigiem analog powodował u mnie kaszel. Poza tym nie siedziałem z fajkiem w japie 24 godziny na dobę. Używałem normalnie, jak wcześniej analoga.

Co do reszty, którą wyciąłem - rozumiem, że musisz znaleźć argumenty na to, że Vype to syf bo wyprodukował to BAT. Ja natomiast rozdzielam swój stosunek do BAT jako lobbysty tytoniowego, od BAT'a jako nowego gracza na rynku waperosowym. I zostanę przy swoim zdaniu, że obojętnie kto wprowadza waperosa na rynek, dla mnie ważne jest to, żeby dzięki temu ludzie odstawiali analogi. A związki BAT z dyrektywą to temat na inną dyskusję.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1551315
@Riccardo
Rozumiem Twój punkt widzenia.
Ja niestety nie potrafię tak do tego podejść.
Jest prawie pewne, że dyrektywa została stworzona przy "współpracy" z BAT i nagięta pod Vype ePen i przyszłe produkty koncernu.
Jest to nieuczciwa walka na niby wolnym rynku. Jak wiesz ePen nie jest jedynym produktem Vype i do tej pory nikt zbyt wiele o nich nie słyszał, poza rynkiem w Wielkiej Brytanii. Należało zatem trochę sobie pomóc i ogłosić monopolistą na rynku odpowiednio współpracując z UE. Proste. Już wcześniej pisałem - najgorszy to sort człowieka - miernota z grubym portfelem. Sam sobie kupi bycie "najlepszym", a przy okazji puści z torbami firmy uczciwie ze sobą konkurujące, chcąc być "najlepszym" i jedynym.
Przypomina to trochę grę w szachy samemu ze sobą. Jakkolwiek beznadziejnie i bezmyślnie nie rozegrasz partii i tak zawsze wygrasz.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1551362
Nie przepychamy się, tylko wymieniamy poglądy :)

Swoją drogą, zastanawia mnie jedna rzecz. Po co BAT kupił ESW? Żeby zamknąć i nie mieć konkurencji? Bez sensu. Raczej po to, żeby zarobić i mieć gotową sieć sprzedaży z gotowymi produktami.
A od lobbingu BAT jest jeszcze jedna gorsza rzecz - zakute łby urzędasów.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1551398
Oczywiście, że BAT kupił eSW dla posiadania gotowej sieci sprzedaży, ale także dla wyeliminowania dużej konkurencji. Podobnie zresztą kupił Intelliciga w GB, którego przemianował na Vype.
W grę wchodziła pewnie w obu przypadkach kolosalna suma pieniędzy, ale podejrzewam, że eSW jak i Intellicig zostało postawione mocno pod ścianą - albo sprzedajecie się nam, albo znikacie z rynku w ciągu roku, bo tylko my będziemy mieli produkt, który sprosta ustawie.
Z drugiej strony ciekawa rzecz. Chyba będą musieli zacząć produkować Vype w Polsce. Przecież sam sprzęt przyjeżdża do Wielkiej Brytanii z Chin,a następnie do Polski z Wielkiej Brytanii. Albo mi się wydaje, albo jest to sprzedaż transgraniczna... Źle rozumuję...? A może to się tyczy tylko detalu i tylko via sklep internetowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By saradonin
#1551402
Riccardo pisze:[...]Swoją drogą, zastanawia mnie jedna rzecz. Po co BAT kupił ESW? Żeby zamknąć i nie mieć konkurencji? Bez sensu. Raczej po to, żeby zarobić i mieć gotową sieć sprzedaży z gotowymi produktami. [...]
Własnie mnie też zastanawia, nie jestem pewien tego zarabiania. Tego znaczy na tym młodym rynku, nie starym i sobie znanym, bo tego pewien jestem. Z niewątpliwym zapleczem finansowym oraz zapewne też i technologicznym, jakie musi posiadać tak potężny koncern, jego produkty powinny zostawić w tyle wszystko, co jest obecnie na rynku, dosłownie zmieść konkurencję produktem znacznie wyprzedzającym obecnie stosowane technologie, sprowadzić ich do poziomu czarno-białych telewizorów. A wyraźnie widzimy, że tak nie jest. Jest wręcz przeciwnie, to BAT jest 5 lat w tyle. Tylko dlaczego?

PS. Jestem świadom, że taki produkt naprawdę wielu osobom zupełnie wystarczy, nam na początku przygody jakoś wystarczał, nie paliliśmy, zatem działał. Dziś obecnie jest to produkt wyraźnie gorszy, od tego co oferuje najtańsza konkurencja, powrót do tanków jest ewidentną recesją w stosunku do najzwyklejszego, współczesnego egona. Nie wierzę zatem, że taka firma nie jest w stanie zaoferować produktu odpowiadającego współczesnym realiom, a nawet wyprzedzającego go. Nie wierzę też w głupotę, działanie to nie jest efektem chwilowego widzimisie, nie zarządzają tam raczej bezmyślne leszcze, bardziej się chylę ku długoterminowej strategii, której celu nie za bardzo z naszej strony widać.
Awatar użytkownika
By mokwas
#1551441
A dla mnie jest to proste, jak świński ogon. :lol:
1. Jeśli nie możesz pozbyć się konkurencji to po prostu kup ją.
Rozwijając ten punkt BAT stwierdził, że rynek e-fajek ciągle się rozrasta, więc trzeba uchwycić jakiś przyczółek aby później wprowadzać swój i tylko swój produkt i promować go jako "najzdrowszy".
2. Za jakiś czas okaże się, że można sprzedawać produkt który będzie miał np. tylko taki kształt i takie właściwości, jakie akurat nie oferuje konkurencja (oczywiście odpowiedni sprzęt będzie miał "wzór zastrzeżony")
3. W przyszłości stworzą monopol na e-papierosy.
4. Kasa będzie się zgadzać, bo chcący rzucić nałóg będzie miał wybór między analogiem a ich produktem.
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1551456
Właśnie tak. Podobnie działają te wszystkie oznaczenia typu "laur konsumenta", "wybór klientów roku XXXX", "najlepszy produkt roku XXX", które po prostu się kupuje, żeby oznaczać nimi produkty i przyciągać klientów. Tutaj po prostu kupili sobie monopol na sprzedaż swoich produktów.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1551474
A po co BAT miałby inwestować w technologie wyprzedzające konkurencję, skoro oferując cokolwiek i tak się utrzyma, bo stanie się lada chwila monopolistą rynku e-p w całej Europie.
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Vype wielu osobom wystarczy, bo my też na sprzęcie podobnej klasy rzucaliśmy palenie. Tylko, że to było niejednokrotnie 5-6-7 lat temu. Teraz technologia i wymagania rynku są inne.
Podobnie można by powiedzieć, że Fiat 126p jest wystarczającym samochodem, bo ma koła i jeździ, więc po co ludzie kupują nowe auta? Nie wystarczyłby sprzęt technologicznie sprzed wielu lat? Prawdę mówiąc w zastosowaniu jest identyczny jak ten współczesny. A jednak ludzie wolą nowe technologie i szersze możliwości wynikające z ich zastosowania? Kartridż 1,5ml...? Nie bądźmy śmieszni. Na ile wystarczy taki jeden u nałogowego palacza? Obstawiam, że zużyje 2-3 dziennie co będzie go kosztowało 25zł. Więcej niż paczka analogów.
Może BAT wdraża nową filozofię rynku - chcesz być zdrowszy, to płać więcej. Znamy to z filmów SF, gdzie w przyszłości na bycie zdrowymi i pięknymi będą mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi i tzw. elita.





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1551561
Złamią tym te osoby, które mogłyby przejść na wapowanie (przy obecnym układzie rynku), i tym samym powrócą one do analogów. Kryzys e-papierosowy zażegnany, analogi się sprzedają ;)
Awatar użytkownika
By mNType
#1551571
Moim zdaniem taki jest tego wszystkiego cel - pokazać, że wapowanie "stworzone od nowa" jest słabym substytutem papierosa, nigdy nie zastąpi analoga, jest droższe w użyciu i mniej praktyczne.
Taki jeden z drugim waper skłoniony reklamą wyda te 100 zł (firma swoje zarobi), pochmurzy miesiac gora dwa i wyrzuci tą zabawkę - wracając do analogów (firma znowu swoje zarabia i jeszcze akcyza leci do kapsy rządowi).
Przypomina mi to kupowanie mniejszych konkurencyjnych firm i doprowadzanie ich do upadłości, żeby pozbyć się konkurenta.

Zresztą przykład mam w rodzinie: kupilem pierwszego pena watkowego sobie i tacie jakies 6 lat temu. Tata sie zrazil - wrocil do analogow i do dzis nie pomaga tlumaczenie ze technika poszla w tej branzy do przodu. Taka właśnie była dewiza BAT - dajmy ludziom taki produkt, żeby nigdy przy jego użyciu nie rzucili palenia :)
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1551624
Pude!lek pisze:Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Vype wielu osobom wystarczy, bo my też na sprzęcie podobnej klasy rzucaliśmy palenie. Tylko, że to było niejednokrotnie 5-6-7 lat temu. Teraz technologia i wymagania rynku są inne.

Zapominasz o jednym - nie wszyscy chcą się bawić już nawet nie w robienie grzałek, ale nawet wymienianie. Takich ludzi jest sporo i dla nich są proste, napełnione kartrydże. A idealnie byłoby gdyby dostali paczkę 20 jednorazówek.

Osoba biorącą pierwszy raz do ręki Vype nie ma pojęcia, że to technologia sprzed 6 lat.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.