EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1547046
Oczywiście że źle. Był czas na to - media nie reagowały. Był czas na coś innego - media dostały pieniążki na sponsorowane artykuły i opluwanie, szerzenie kłamstw i bzdur. Teraz dostały pieniążki na coś innego od tego samego gracza, który kręci interesem.
To sprzedajne szmaty, a nie niezależni dziennikarze.
Prawda leży zupełnie poza zasięgiem takich mediów.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1547085
@marek_k62 - przecież wiadomo kto kupił TPD i kto kupił to, co dzieje się w tu na naszym "niepodległym" terenie. Wiadomo kto opłacił nagonkę medialną, i kto nakręca obecną nagonkę reklamową. Brzydzę się tym świństwem. I nie tknę kijem tego g...
By marek_k62
#1547089
Czyli uważasz, że lepiej by dalej pluli?
A ja twierdzę, że nawet przy niekoszernym powodzie zmiany w mediach, lepiej jak piszą o ep dobrze.
I brzydzić to się będę postawą tzw dziennikarzy, ale nie faktami, bo z nimi dyskutować się nie da i są one raczej niezależnie od moich wrażeń estetycznych. Od Twoich też.
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1547111
To jest robione zupełnie z innego powodu, jedynie udają, że nie plują. Piszą o e-fajkach dobrze, by zrobić sobie grunt pod interesy, a mi, Tobie, nam - zabronić korzystania z rozwijających się i istniejących technologii tylko na korzyść własnego zarobku, czyli tzw. monopol i prohibicja na sprzęt do wapowania. Gdyby nie vype czy inne w jego miejscu "udoskonalenie" cofające rynek w rozwoju o 5 lat, to by dalej pisali źle. To tylko taka maska i do tego słabo poskładana, a łykacie to jak młode pelikany.

Nie wiem jak cieszyć się z tego, że ktoś poklepie po ramieniu tylko po to, żeby wbić nóż w plecy.
By marek_k62
#1547126
Nóż już dawno wbity.
Pokaż mi, w którym miejscu zmiana medialna szkodzi wapującym? Przecież przepisy wejdą albo w proponowanej dziś postaci albo w gorszej albo... w lepszej. Pisanie o ep dobrze raczej na pogorszenie zapisów nie wpłynie boa BAT podciąłby sobie sam gałąź. Status quo jest realne, czyli ani lepiej ani gorzej, po prostu źle i już, ale najbardziej dla nowych. Jakakolwiek poprawa to już plus, a niewykluczone, że BAT też będzie zainteresowany rozwojem swoich cudeniek...
W każdym razie dobre słowo nawet z wrednej gęby bardziej już nie zaszkodzi...
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1547134
Jak do tej pory nagonce (bo ktoś na tym "cierpiał" finansowo i tyle) towarzyszyła możliwość swobodnego przepływu towarów oraz tworzenia własnych liquidów, chwalona zmiana medialna jest wstępem do zbanowania tego, a umożliwienia korzystania jedynie z vype. O, radości! Chętnie poczekam aż BAT rozwinie swoje cudeńka i cieszy mnie to, że zabiera mi się swobody, aha, aha.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1547150
BAT nie są zainteresowani rozwojem swoich cudeniek. Przecież wystarczy spojrzeć na Vype.
Te laboratoria badawcze, lata badań i doświadczeń, wiedza i inżynieria razem wszystko wzięte do kupy - rodzi Vype, jednorazowe potwornie drogie dziadostwo z epoki egona łupanego.
Marketingowy bełkot o doświadczeniach i badaniach jest aż obrzydliwy, i hasło reklamowe wspominające o czymś rewelacyjnie nowym.
Nie oszukujmy się.
A z handlu tytoniem jest gigantyczna kasa, a gdzie kasa, tam znajdą się politycy i media łase na kasę.
Gdyby BAT chciał rozwijać swoje wytwory, to by inaczej lobbował. Inaczej wyglądałaby dziś TPD.
Żeby nie było, że to co napisałem jest OT.
Materiał filmowy pochodzi od eSW, a eSW jest od pewnego czasu w znacznej mierze własnością BAT.
Film już był przytaczany na forum, i właściwie obśmiany za nieprofesjonalizm. Bynajmniej nie chodzi o ujęcia kamery i oświetlenie.
Chcę wytknąć i palcem wskazać sprzedajne media, takie jak to. Kupią wszystko i co kupią to sprzedadzą motłochowi, motłoch ma nie myśleć, ma kupować! :|
Wprost? Taa.. Gdzie jest ta "czwarta władza"? Dziennikarze dorywczo na umowę o dzieło obijają się i szukają sensacji, albo taki wspaniały kwiatek, piękny zarobek od koncernu. Nooo super.... piszemy drukujemy
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1547196
Jednak chyba lepiej, że w końcu piszą dobrze i będzie to trend wzrastający. Wiadomo dla czego, ale to wiemy my.
Społeczeństwo dostanie przekaz, że to jest dobre i będzie lepszym okiem sie na nas patrzeć, a i więcej osób może zacznie na e-p przechodzić.
My z modami to mały odsetek. Większość użytkowników e-p to wysepkowi egoniarze. Zamienią jednego egona na innego.
Zakup praktycznie ten sam koszt. Stówke na zestaw średniego poziomu i tak trzeba było dać. Mam nadzieje, że znikną te padaczki za 25-50 zeta. Kilku moich znajomych zraziło się kupując najtańszy szmelc. Monopolista jakiś tam minimalno-średni poziom egonów trzyma. Plus dla szarej masy, co sie tym nie interesuje. Jeden sprawny model, to i łatwiej im bedzie to ogarnąć i sie nawzajem wspierać. Każdy będzie miał to samo :)
Koszta eksploatacyjne mogą wzrosnąć ale czasami stojąc u znajomych sprzedawców słyszałem narzekania na jedno i dwudniowe grzałki za dyche + płyny za 15.
Minus dla nas, że będzie troche trudniej płyny zdobywać. Sprzętem się nie martwie.

Trzeba mieć optymistyczne nastawienie do życia. :) Cieszyć się tym co sie ma i nie martwić na zapas na co sie nie ma praktycznego wpływu, co najwyżej dobrze przygotować i potem jak zawsze starać jakoś poradzić. :)

Przeżyło się komune, kolejne wersje RP, różne niesprawiedliwe przepisy to sie i to przeżyje. Jak by sie każdym zawirowaniem załamywać, to bym nic nie miał, co najwyżej siwe włosy :)

Głowa do góry i Wesołych Świąt
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1547209
@MarioBernatti - cieszę się każdym optymizmem, jednak ja jestem bardzo sceptyczny.
MZ w postaci ministra Zembaly odrzuciło wszelkie konsultacje społeczne, prace "komisji uzgodnieniowej" poleciały do kosza, wszystko poleciało do kosza. Nie czytałeś? Projekt ustawy jak monolit tkwi i czeka na przyklepanie. Wadliwy, chory, głupi, totalnie niedopracowany.
Zero sprzedaży transgranicznej, zero egonów bo je można otworzyć, zero buteleczek z liquidmi (bo je można otworzyć) i wynocha do palarni! Tylko sprzedaż stacjonarna. Zrównanie wapowania z paleniem tytoniu, napiętnowanie, i znów staniemy się palaczami, choć nie palimy.
Może w Trójmieście masz pod ręką sklep stacjonarny, ale jego asortyment bardzo nagle osłabnie po wprowadzeniu regulacji. Nie będzie kolorowo.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1547289
I co nam po tych pieśniach pochwalnych na temat efajków? BAT opłacił promocyjną serię artykułów w jak widać i najbardziej poczytnych pismach, nie tylko w internecie. Do tej pory BAT i jemu podobni płacił za oczernianie efajków.
Za dwa lata jak interes nie wypali, to może zacząć znowu opłacać niekorzystne treści, by dalej promować analogi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Deimond
#1547301
marek_k62 ma rację - te atrykuły nam nie szkodzą .
To co już zostało załatwione i zrobione - to się stało i się nie odstanie.
Bardziej się martwię że BAT robi takie rzeczy celowo wg koncepcji:
Większość użytkowników którzy kupią egonowate w nowym wydaniu - zrażą sie do nich - i wrócą do analogów- więc nic straconego.
A Ci zdeterminowani zostaną przy kiepskim sprzęcie - i też nic straconego bo nie będzie wyboru.
Ale same artykuły są ok. Dadzą do myślenia ludziom którzy czytają tylko nagłówki.
Nasza szansa tkwi w tym że jeśli lekka świadomość przedostanie się do grona sceptyków to mamy szansę bardziej ich zainteresować tematem. Generalnie nic nie tracimy przez te artykuły.

Idąc drogą oponentów musiał bym powiedzieć że jestem przeciwko petycji do prezydenta Dudy - bo to marionetka i do takich ludzi nie pisze się petycji. Ale uważam że jeśli gra jest warta świeczki to nie czas aby się unosić honorem . Duda czy inny to nasze narzędzie odwoławcze i to czy mam do niego szacunek czy nie - nie gra tu roli jeśli można coś na tym zyskać dla ogółu.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2015, 23:12 przez Deimond, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1547303
Pude!lek pisze:I co nam po tych pieśniach pochwalnych na temat efajków? BAT opłacił promocyjną serię artykułów w jak widać i najbardziej poczytnych pismach, nie tylko w internecie. Do tej pory BAT i jemu podobni płacił za oczernianie efajków.
Za dwa lata jak interes nie wypali, to może zacząć znowu opłacać niekorzystne treści, by dalej promować analogi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale przekaz pozytywny w świat pójdzie. To +

-- [scalono] 24 gru 2015, 23:55:59 --

marek_k62 pisze:Jeszcze raz:
W którym miejscu i w jakim sensie obecne pozytywne pisanie o ep szkodzi?

Nie szkodzi. To +

-- [scalono] 24 gru 2015, 23:56:39 --

MarioBernatti pisze:Jednak chyba lepiej, że w końcu piszą dobrze i będzie to trend wzrastający. Wiadomo dla czego, ale to wiemy my.
Społeczeństwo dostanie przekaz, że to jest dobre i będzie lepszym okiem sie na nas patrzeć, a i więcej osób może zacznie na e-p przechodzić.
My z modami to mały odsetek. Większość użytkowników e-p to wysepkowi egoniarze. Zamienią jednego egona na innego.
Zakup praktycznie ten sam koszt. Stówke na zestaw średniego poziomu i tak trzeba było dać. Mam nadzieje, że znikną te padaczki za 25-50 zeta. Kilku moich znajomych zraziło się kupując najtańszy szmelc. Monopolista jakiś tam minimalno-średni poziom egonów trzyma. Plus dla szarej masy, co sie tym nie interesuje. Jeden sprawny model, to i łatwiej im bedzie to ogarnąć i sie nawzajem wspierać. Każdy będzie miał to samo :)
Koszta eksploatacyjne mogą wzrosnąć ale czasami stojąc u znajomych sprzedawców słyszałem narzekania na jedno i dwudniowe grzałki za dyche + płyny za 15.
Minus dla nas, że będzie troche trudniej płyny zdobywać. Sprzętem się nie martwie.

Trzeba mieć optymistyczne nastawienie do życia. :) Cieszyć się tym co sie ma i nie martwić na zapas na co sie nie ma praktycznego wpływu, co najwyżej dobrze przygotować i potem jak zawsze starać jakoś poradzić. :)

Przeżyło się komune, kolejne wersje RP, różne niesprawiedliwe przepisy to sie i to przeżyje. Jak by sie każdym zawirowaniem załamywać, to bym nic nie miał, co najwyżej siwe włosy :)

Głowa do góry i Wesołych Świąt

Prawdę prawisz, też tak uważam.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1548180
Wszystkie pozytywne artykuły, jak i lobbing firm tytoniowych w tej dziedzinie może tylko pomóc. Nagonka medialna z jaką mieliśmy do czynienia jeszcze pół roku temu ustała niemal całkowicie, obecnie EIN to niemalże zbawcy ludzkości. Ktoś wydaje na to pieniądze o jakich możemy pomarzyć, jedyne co trzeba zrobić to wykorzystać te nakłady. To że nie stoją za tym czyste podróbki nie powinno nas interesować. W najważniejszym momencie te informacje idą w świat, taki wprost czyta jednak znacznie więcej osób niż trawnik, że już nie wspomnę o wszelkich grupach, portalach czy blogach. Czytają go również politycy, przedrukowują inne gazety, a te czytają kolejni politycy... Teraz, w tym kluczowym momencie, artykuły takie są dla nas niezwykle istotne. Byleby tylko trend utrzymał się dostatecznie długo.
Awatar użytkownika
By pol
#1548184
Reklamy "e-papierosów" zalewają nasze miasta. Są już prawie na każdym kroku.
Ich pozytywne przesłanie też pracuje na naszą korzyść.

To, że akurat reklama dotyczy jednego modelu EIN, którego nie wszyscy z forum by kupili, to jednak jest to reklama EIN.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.