EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1523080
Jakieś informacje:

- Produkt firmy British Tobbaco ( już SCH wspominał)
- Jakieś magnesy
- Modułowa konstrukcja
- Różne smaki.... Kartomizerów?

Coś takiego ma mi przyjść na wyspę jako nowość?
Śmiać się czy płakać?

PS: w mailu na temat tego produktu, nie ma informacji na temat pojemności baterii. Jaka to bateria, alkaliczna?
A do tego przyciski regulują UWAGA UWAGA. PARĘ...
ŻADNYCH SPECYFIKACJI.
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1523083
saradonin pisze:...czyli jak sprzedać ego tanka sprzed 4 lat :lol:


Boje się że będę musiał jeszcze to promować ...
Może zaraz wrzucę wam piękną ofertę handlową xD



Każda osoba która spędziła chociaż 5min przy projektowaniu tego zarówno pomogła wprowadzić na rynek powinna się zapaść pod ziemię ze wstydu ...
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1523093
ToJaMleko pisze:Boje się że będę musiał jeszcze to promować ...

Co jak co, ale już to robisz :?
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1523094
Mnie to przypomina ( kto pamięta, ten wie ), e-papieroska który zwał się Ovale lub Elips :)

Przygotowują się na wprowadzenie dyrektywy. Wymienne kartridże + maskownica i takie tam. Rewolucji tu żadnej :mrgreen:
Awatar użytkownika
By manifest777
#1523100
"Urządzenie ePen Vype powstało, aby palacze mogli zacząć vapować"

Idea jak najbardziej słuszna i choćby dlatego nie ma się co czepiać. Ktoś kto zacznie ma dużo większe szanse wyrwać się ze szponów BAT i jemu podobnych. Oni do wyścigu dopiero startują i zajmie im dłuższą chwile, by nadgonić.
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1523235
jsakic19 pisze:
ToJaMleko pisze:Boje się że będę musiał jeszcze to promować ...

Co jak co, ale już to robisz :?


Miałem nadzieje na wywołanie G*wnoburzy i pokazania tego oddziałowi do spraw zaopatrzenia. By pomyśleli czasem zanim zaczną coś wprowadzać :twisted:

Pomimo moich dobrych chęci jednak mi się to nie udało :lol:
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1523264
manifest777 pisze:"Urządzenie ePen Vype powstało, aby palacze mogli zacząć vapować"

Idea jak najbardziej słuszna i choćby dlatego nie ma się co czepiać. Ktoś kto zacznie ma dużo większe szanse wyrwać się ze szponów BAT i jemu podobnych. Oni do wyścigu dopiero startują i zajmie im dłuższą chwile, by nadgonić.

Tak. Oni już wszystkich przegonili jakiś czas temu. Dlaczego? EDT i wymagania co do sprzętu.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1523292
ToJaMleko pisze:
jsakic19 pisze:
ToJaMleko pisze:Boje się że będę musiał jeszcze to promować ...

Co jak co, ale już to robisz :?


Miałem nadzieje na wywołanie G*wnoburzy i pokazania tego oddziałowi do spraw zaopatrzenia. By pomyśleli czasem zanim zaczną coś wprowadzać :twisted:

Pomimo moich dobrych chęci jednak mi się to nie udało :lol:

Jak miałeś dobre intencje to przepraszam. Wybacz, czasem wywołanie gównoburzy to także forma reklamy - a ja podejrzliwy jestem :lol:
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1523381
jsakic19 pisze:
ToJaMleko pisze:
jsakic19 pisze:Co jak co, ale już to robisz :?


Miałem nadzieje na wywołanie G*wnoburzy i pokazania tego oddziałowi do spraw zaopatrzenia. By pomyśleli czasem zanim zaczną coś wprowadzać :twisted:

Pomimo moich dobrych chęci jednak mi się to nie udało :lol:

Jak miałeś dobre intencje to przepraszam. Wybacz, czasem wywołanie gównoburzy to także forma reklamy - a ja podejrzliwy jestem :lol:


Ja wszystko rozumim. Ale chyba nikt o normalnych zmysłach nie będzie tego promował :lol: mam chociaż taką nadzieję :?
Awatar użytkownika
By mordek
#1523383
manifest777 pisze:"Urządzenie ePen Vype powstało, aby palacze mogli zacząć vapować"
Idea jak najbardziej słuszna i choćby dlatego nie ma się co czepiać. Ktoś kto zacznie ma dużo większe szanse wyrwać się ze szponów BAT i jemu podobnych. Oni do wyścigu dopiero startują i zajmie im dłuższą chwile, by nadgonić.

Ty patrzyłeś kto ten produkt "stworzył" czy tak od czapy sobie posty piszesz? :roll:
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1523386
mordek pisze:
manifest777 pisze:"Urządzenie ePen Vype powstało, aby palacze mogli zacząć vapować"
Idea jak najbardziej słuszna i choćby dlatego nie ma się co czepiać. Ktoś kto zacznie ma dużo większe szanse wyrwać się ze szponów BAT i jemu podobnych. Oni do wyścigu dopiero startują i zajmie im dłuższą chwile, by nadgonić.

Ty patrzyłeś kto ten produkt "stworzył" czy tak od czapy sobie posty piszesz? :roll:


Kto stworzył jest napisane w PDF w 3cim poście.
Ale wzmianka o BAT jest w pierwszym poście w sklepie internetowym jak zejdziesz na sam dół strony.
Awatar użytkownika
By mordek
#1523387
ToJaMleko pisze:Kto stworzył jest napisane w PDF w 3cim poście.
Ale wzmianka o BAT jest w pierwszym poście w sklepie internetowym jak zejdziesz na sam dół strony.

Ja to wiem, jemu to powiedz, bo pisanie o "wyrwaniu się ze szponów BAT", używając produktów BAT jest jakimś masłem maślanym :?.
Awatar użytkownika
By manifest777
#1523410
mordek pisze:
manifest777 pisze:"Urządzenie ePen Vype powstało, aby palacze mogli zacząć vapować"
Idea jak najbardziej słuszna i choćby dlatego nie ma się co czepiać. Ktoś kto zacznie ma dużo większe szanse wyrwać się ze szponów BAT i jemu podobnych. Oni do wyścigu dopiero startują i zajmie im dłuższą chwile, by nadgonić.

Ty patrzyłeś kto ten produkt "stworzył" czy tak od czapy sobie posty piszesz? :roll:


mordek pisze:
ToJaMleko pisze:Kto stworzył jest napisane w PDF w 3cim poście.
Ale wzmianka o BAT jest w pierwszym poście w sklepie internetowym jak zejdziesz na sam dół strony.

Ja to wiem, jemu to powiedz, bo pisanie o "wyrwaniu się ze szponów BAT", używając produktów BAT jest jakimś masłem maślanym :?.


Jakie to ma znaczenie? ... że BAT ukręcił na siebie bat? ;)


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem... i pomyśl, co ma twórca urządzenia z wyrwaniem się z jego własnych szponów w kontekście całego postu, a nie tylko jednego zdania. Wtedy już nie będzie maślanie.
Awatar użytkownika
By mordek
#1523474
manifest777 pisze:Jakie to ma znaczenie? ... że BAT ukręcił na siebie bat? ;)
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem... i pomyśl, co ma twórca urządzenia z wyrwaniem się z jego własnych szponów w kontekście całego postu, a nie tylko jednego zdania. Wtedy już nie będzie maślanie.

Niestety, ale nadal takie jest.
Bo widzisz... dużo się ostatnio dzieje, dużo się niedługo zmieni i z pewnością koncerny tytoniowe nie będą dążyły do wyrywania ludzi z nałogu tytoniowego.
:|
Awatar użytkownika
By manifest777
#1523490
Głód nikotynowy można zaspokoić w różny sposób, póki co BAT na to nie ma monopolu. Być może właśnie na to stawia, niemniej wg stanu na dzień dzisiejszy wyglądało by to tak:

Papierosy BAT -> Ten ich(BAT) wynalazek -> Inne lepsze urządzenia.

I tak też wyglądała moja droga. Papierosy Rokets 40 (BAT), a środkowy element zastąpił EGO3.

Wyrwałem się? Wyrwałem! Od maja ani złotówki dla BAT.

EDT coś tam zmieni, co to się dopiero okaże, spiskowe teorie sobie darujmy.
Awatar użytkownika
By mordek
#1523498
manifest777 pisze:[...]
Papierosy BAT -> Ten ich(BAT) wynalazek -> Inne lepsze urządzenia.

Co to znaczy inne lepsze urządzenia? Środkowej części nie ma, ten "ich wynalazek" (konkretnie Vype), to zwykłe kartki z batką typu eGO.
Papierosy -> EIN.

manifest777 pisze:I tak też wyglądała moja droga. Papierosy Rokets 40 (BAT), a środkowy element zastąpił EGO3.

Tak (zapewne) wygląda droga wszystkich osób, które się przerzuciły na EIN.

manifest777 pisze:EDT coś tam zmieni, co to się dopiero okaże, spiskowe teorie sobie darujmy.

O tym co zmieni, możesz poczytać tutaj: http://ec.europa.eu/health/tobacco/docs ... 440_en.pdf i w kilku/nastu tematach na forum.
To jest ta spiskowa teoria?
Awatar użytkownika
By manifest777
#1523524
Upieram się, że środkowa część jest. Tacy jak ja (zwykli palacze, których nałóg w obecnej formie zmęczył, znudził, wystraszył... itp.) na początku jednak szukają czegoś dostępnego i prostego. Nie rzucają się na mody i kręcenie grzałek.

Są wysepki, i szeroka dystrybucja produktów marnej jakości, których jedyną zaletą jest dostępność. Tu wszedł BAT z Vype i nie mają zamiaru tym urządzeniem konkurować z modami, atomizerami, czy też nawet bardziej zaawansowanymi bateriami. Chcą wejść w epapierosy wykupując Chic i tworząc własny produkt. Vype to tylko wypełniacz wysepek. Droga dalej zostaje ta sama, i nic na niej nie jest maślane.

Pisałem o teoriach spiskowych w kontekście teorii powstania EDT i naszej ustawy. Zapytaj się za rok, to Ci powiem co zmieniła teraz nie jestem w stania stwierdzić co konkretne zapisy spowodują.

Tak jest z większością prawa w tym kraju - jak ono ma się do rzeczywistości weryfikuje ta rzeczywistość. Skutki wprowadzania prawa, są oceniane byle jak, niekompetentnie lub wcale. Mam nadzieję, że nie rościsz sobie praw do oceny skutków EDT w Polsce? To pytanie retoryczne i wybiegające poza zakres tego tematu :)
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1523637
"NASZYM CELEM JEST TWOJE ZADOWOLENIE" - jak tym dziadostwem mnie chcecie zadowalać? Nie chcę, bo widzę szmelc i tandetną kiszkę nastawioną na bicie kasy. Zadowalajcie siebie tym cosiem, ja jestem tradycjonalistą. To ode mnie do BAT.
"TECHNOLOGIA TWORZENIA PARY WYSOKIEJ JAKOŚCI" - czego???
Dalej czytając grabki zupełnie opadają...
Rozpacz, żenada, totalna nieznajomość tematu/marketingowe zidiocenie/głupawka/schizofrenia :palm
Awatar użytkownika
By Hunka
#1523656
Zepsulo pisze:Rozpacz, żenada, totalna nieznajomość tematu/marketingowe zidiocenie/głupawka/schizofrenia :palm
I nasza przyszłość.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1523668
@Hunka @bofh my znamy czarną przyszłość. A reszta? Od bardzo dawna nic nie dociera, byle tylko iJust dymił i byle grzała 0.1Ω paliła na mechaniku na 8.4V :|
Awatar użytkownika
By manifest777
#1532096
Vype pisze:W Vype używamy wyłącznie składników o najwyższym poziomie czystości Nasze eLiquids zawierają nikotynę, wodę, glikol propylenowy i glicerol.


a już myślałem, że jakaś rewolucja... :cry:
Awatar użytkownika
By Gurami
#1532098
Chcą niech sobie produkują aby nie wpierdzielali się w interes innych firm produkujących mody. Żyjemy podobno w wolnej łuni łełropejskiej więc niech nie robią zagrań typu jakieś śmieszne normy które tworzone są aby pod ich sprzęt to sie nazywa niezdrowa konkurencja powinno być napiętnowane i tępione. Jak dla mnie jedyną normę jaką mogą narzucić to cenową mianowicie fajek nie może kosztować więcej jak 500zł :)
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1538611
Dokładnie to widziałem wczoraj w Chorzowie.
Kłamstwo 1 - stworzone od nowa - grabki opadajo
Kłamstwo 2 - "Zmiana nigdy nie była tak prosta" - NIGDY na tych zabaweczkach nie rzuciłbym palenia papierosów, nie dla palacza 2 paczek mocnych papierosów na dobę.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1538618
"Epapierosy stworzone od nowa"...
I tak oto za kilka lat, przy pełnym wsparciu UE, ludzie będą przeświadczeni, że efajka wymyśliło British American Tobacco, a wszelkie Ithaki, Spheroidy, Herony, Kayfuny, Taifuny czy inne Subtanki, to jedynie naśladownictwo. Do tego to wszystko zmierza. Złodziejstwo w białych rękawiczkach z oficjalnym wsparciem.
Swoją drogą Chinole doczekali się kary za klonowanie :) Jedyna różnica, że takie np. Tobeco nie ma wsparcia rządów i nie stara się wmówić, że ich klony są lepsze niż oryginały i klonując wymyślają coś od nowa.
Do tego dodajmy "zdrowsze liquidy, bo na bazie wody" i mamy początek jednego z większych przekrętów na rynku technologii.
Może przesadzam czy wyolbrzymiam, ale tak to dla mnie wygląda - próba chamskiego zagarnięcia rynku cudzej technologii dla siebie i uczynienia z niej swoją własną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1538625
@Pude!lek wydaje mi się, że nie tak. EU prostowała banany, ślimaki nazwała rybami i kto wie, co tym nieukom wpadnie do przegłosowania/kieszeni.
Taifun i Kayfun to europejskie wynalazki, a nawet ten Hurricane...
To jest nasze, a Unia nam zabrania regionalnych tradycyjnych wyrobów ślusarskich popularnych na całym świecie ;)
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1538668
@Zepsulo
Ale efajek powstał w Chinach. Owszem, Europa próbowała w latach 70 czy 80, ale poległa technologicznie. Epapieros jest zatem wynalazkiem chińskim.
Kayfun, Taifun czy którykolwiek europejski produkt, to kontynuacja chińskiego pomysłu, rozwój itd. Nikt nikomu w drogę nie wchodzi. Chińczycy sprzedają Subtanki czy inne Smoki, a Brytyjczycy Hurricane lub Rose. Chińczycy je klonują, jedni kupują ori inni klony i świat się kręci.
A tutaj masz przejęcie technologii (bo umówmy się, że z całkowitą pewnością niczego nowego ani rewolucyjnego tu nie wymyślono... czerpano pełnymi garściami i to z zabytkowych egonów produkcji chińskiej) przez koncern tytoniowy... produkujący papierosy, dla których EIN jest alternatywą i to jeszcze w porozumieniu z UE i z jej błogosławieństwem. Do tego dochodzi "rozwój technologii" poprzez wytwarzanie liquidów na bazie wody, co jak wiadomo jest bzdurą, bo nawet niewielka ilość wody w liquidzie wapowanie uprzykrza. To tak jakby nagle terroryści zaczęli masowo przeprowadzać staruszki przez jezdnię i jeszcze wmawiać, że odkryli tę czynność na nowo i robią to lepiej, bo przeprowadzają je wzdłuż pasów, a nie w poprzek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Krasnal45
#1538990
BAT równie dobrze, na tym plakacie mógł wypisać: " Kupujcie nasz wspaniały sprzęt do e-palenia, a my Wam gwarantujemy, że i tak zostaniecie przy papierosach" :lol: Przecież to do tego zmierza, żeby ludzie się złapali i stwierdzili w końcu, że to nie działa.
To ta sama technika reklamowa, jaką stosują koncerny farmaceutyczne przy reklamowaniu swoich plastrów, tabexów, desmoxanów i innych śmieci, które przynoszą wręcz odwrotny skutek, bo trują z innej strony.
Howg!
By bigos
#1539012
Dziś w jednym z kiosków, gdzie stał pan i reklamował to coś, porozmawiałem z nim, miałem okazję wypróbować to coś i uważam, że dało by się rzucić na tym palenie, w końcu kiedyś ludzie na prostszych sprzętach rzucali, nawet teraz znam sporo osób które na mildzie oraz liqueenie rzucili palenie :D

Jednak skorzystają z tego tylko te osoby, co faktycznie chcą rzucić papierosy. Kiedyś sporo osób przechodziło na EIN głównie z powodu kosztów :mrgreen:

Teraz odpadnie aspekt finansowy. Jeden kartridż ma w sobie 1,5ml liquidu :shock: (tak mi dziś pan powiedział) trzy kartridże kosztują 25 zł. Kiedyś, jak sobie przypomnę to na clearomizerach waperom schodziło tak z 3-4 ml dziennie. Ten sprzęt jest mocno podobny do tych clearomizerów, więc podobne ilości liquidów będą szły :)
Dziennie 16 zł na dwa kartridże to pewnie podobnie tyle fajki kosztują :?

Aaa batka ma 625 miliamperów (czy coś koło tego) czyli również podobnie jak kiedyś (małe batki egonowe miały 650)

Podsumowując da się rzucić, ale tylko dla tych co będą rzucać ze względów zdrowotnych...
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1539095
W portfelu konsumenta ubędzie podobnie, dla BAT skapnie dużo więcej za ten badziew. W tej kosmicznej cenie nie ma akcyzy, tak jak na tytoń, wszystko zeżre BAT i uśmieje się z konsumentów/frajerów.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1539107
Badziew nie badziew, niektórzy tu używają argumentacji, że na zwykłych egonach też można rzucić palenie. Ok. Fiatem 126p też da się podróżować na wakacje i dojechać do roboty. Po co zatem komukolwiek Mercedesy, Bmw, a już zupełnie nie wiadomo po co Porsche albo Bentleye. Przecież wystarczy fiacik. Koła ma? Ma. Jeździ? Jeździ.
Problem w tym, że tutaj jest to "fiacik" w cenie Bmw i do tego wspierany oficjalnie.
Po to powstały tanki o pojemnościach 5ml i baterie 2500mAh, żeby ludzie nie musieli już męczyć się na 1ml kartridżach i bateryjkach 650mAh.
BAT oferuje przeżytek w cenie nowości i jeszcze twierdzi, że efajka odkrył na nowo. Owszem, nowa odsłona tego samego badziewia z 2009 roku, to to jest z pewnością...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1539113
Najważniejsze innowacje to - jest na liquid z wody i jest masakrycznie drogi w stosunku do możliwości.
Nas odrzuca, co na to nieświadomy palacz tytoniu? Odrzuci go cena, odrzuci brak efektów działania.
BAT zarobi w każdym wypadku.
Jedno mnie ciekawi. Czy do ichnich liquidów dodają inhibitory nikotyny?
Strach to chmurzyć, nie ufam :|
Awatar użytkownika
By Białek
#1539130
Szkoda że nie ma białego. Machnął bym 2 równoległe paski i bym miał kopcący test ciążowy :D
A tak na poważnie to jeśli ludzie się nie ogarną w porę to na ulicach masowo pojawią się ludzie ssący ów "testy" :P
By bigos
#1539144
Białek pisze:Szkoda że nie ma białego. Machnął bym 2 równoległe paski i bym miał kopcący test ciążowy :D
A tak na poważnie to jeśli ludzie się nie ogarną w porę to na ulicach masowo pojawią się ludzie ssący ów "testy" :P

ja dziś widziałem biały :mrgreen:
By purge
#1539290
A mógłby ktoś rozjaśnić mi sprawę tych reklam na wiatach przystanków? Wydawało mi się, że wprowadzono zakaz reklamowania epapierosów...
Prawda jest taka, ze to jest sposob na ominiecie tej dyrektywy całej...w końcu ich epapieros spelnia wszystkie narzucone przez EU wymogi co do waporyzerow. W USA mają Lorillard i ich blucig, w EU mamy Vype od BAT, nasz future of vaping. Z drugiej strony minister zdrowia wali prosto z mostu, mówiąc, że w imię zdrowia społecznego trzeba to epalenie ukrócić, fascynujące, że to co oakcyzowane-nawet jak jest gorsze -to takie złe, w mniemaniu pana ministra nie jest.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2015, 01:28 przez purge, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Beherit41
#1539295
W końcu Vype ePen to zabawka, kto by to podciągnął pod e-papierosa? Nikt nie zabrania reklamowania zabawek :D
Ale naprawdę, widok do czego wapowanie zmierza jest przykry...
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1539363
Prosta sprawa. Rynek efajków jest potężny. Co zrobić, by nie posiadając doświadczenia, technologii, pomysłu itp. opanować ten rynek? Wystarczy skopiować najtańszą technologię w postaci typowego egona z żałosną bateryjką, dać w łapę komu trzeba, by zakazał sprzedaży epapierosów firm trzecich (przynajmniej w ilości satysfakcjonującej), puścić w eter parę miernych ściem o "wynalezieniu czegoś na nowo i zdrowych liquidach pędzonych na wodzie" i gotowe.
To się właśnie dzieje. U nas BAT, w USA inny koncern tytoniowy itd. Podział rynku światowego w tej dziedzinie właśnie ma miejsce.
Zauważmy, że dwa największe rynki waperskie - USA i Europa praktycznie jednocześnie wprowadzają bardzo podobne przepisy zakazujące sprzedaży efajków. Natomiast w pełni wspierają "future of vaping" należące do koncernów tytoniowych, a wktótce pewnie i do farmaceutycznych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1539864
Dokładnie Miki -nie zawsze się zgadzam z nowymi....ale to jest krok wstecz ,nawet dwa....
rewolucja jest - jak wydębić kasiorkę ,wmawiając klientowi iż dokonał słusznego ,ba ...przełomowego kroku - nic wcześniej nie było prostsze , tańsze i lepsze...,a skuteczność - a co to jest ? Skuteczne jest nie zaczynanie palenia....

Gowniana to alternatywa.
*CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1540141
Przeczytałem sobie angielską stronę Vype od deski do deski. Poczytałem także internety ogólnie w poszukiwaniu konkretnych informacji na ten temat.
Za tym wynalazkiem stoi firma Nicoventures, która należy do BAT. Założona w 2010 roku jako podmiot odpowiedzialny za produkty nikotynowe nie związane z tytoniem naturalnym. Firma posiada oprócz ePen dwa inne efajki. Epen wygląda na najnowszy wynalazek wprowadzony specjalnie pod ustawę czy też raczej ustawa powstała pod parametry tego fajka. W ofercie jest także min. zwykły tank, a także coś co zamysłem przypomina trochę Joyetech eGrip.
Nicoventures została w 2010 przedstawiona publicznie jako firma samodzielna, niezależna od BAT i przemysłu tytoniowego ogólnie, a jedynie luźno z nim związana - korzystająca z ich zaplecza naukowego itd. Okazuje się, że 6 na 7 najważniejszych stanowisk w Nicoventures obsadzonych jest przez byłych pracowników BAT w randze stanowiskowej "senior". Niby nic szczególnego, ale jednak Nicoventures czy też raczej BAT podawał publicznie informacje "mijające się z prawdą". Tegoroczna odsłona strony www Nicoventures już nie ukrywa tak skrzętnie powiązań z BAT z wiadomych powodów - bo już nie muszą.
Sama stronka oczywiście epatuje fotografiami i treściami spod znaku zaawansowanej technologii laboratoryjnej itp. Mnóstwo tam bełkotu podobnego do tego, do którego przyzwyczaiły nas nasze własne marki typu Colinss, Mild czy Volish. Ogólnie cud miód malina i najnowsze osiągnięcia techniki.
Dość łatwo jednak wyobrazić sobie co firma córka BATa - Nicoventures porabiała od 2010 roku. Jej założenie było prawdopodobnie krokiem wykonanym w kierunku wejścia na rynek efajków. Wydaje mi się jednak, że ich pierwsze dwa produkty średnio się w ten rynek wpasowały, a tym samym marnie się sprzedawały. Pomimo, że ponad 10 lat mieszkałem w UK i jestem ciągle mocno z tym krajem związany, to pierwszy raz o Nicoventures i ich fajkach usłyszałem dopiero teraz, a wapuję od 2007 roku, więc rynek śledziłem od tego czasu mocno, tym bardziej brytyjski gdzie przecież mieszkałem do niedawna.
Wygląda zatem na to, że debiut BATa na rynku efajków był po prostu nieudany i ze względu na marny produkt, i ze względu na późniejsze informacje o powiązaniu Nicoventures z dużym koncernem tytoniowym BAT, a waperzy takich powiązań raczej nie lubią.
Rynek efajków ciągle rozwijał się, sprzedaż chińskich sprzętów, a także amerykańskich i europejskich klasy premium rosła, a BATowi dla odmiany rosła gula, bo ich badziewiem nikt nie chciał się bawić i cały plan dorobienia miliardów € runął.
Zatem BAT, w porozumieniu z innymi koncernami tytoniowymi (a każdy nagle ma jakieś swoje "future of vaping") oraz EU i rządami innych krajów postanowili zadziałać w myśl zasady "jak nie drzwiami, to oknem". Rezultatem jest nasza ustawa i cyrki jakie dzieją się obecnie w USA, gdzie wapowanie może być za chwilę zbanowane absolutnie z pominięciem produktów "future of vaping".
Taka zasada chodzącej miernoty z grubym portfelem - nie umiesz zaistnieć inaczej, to daj w łapę komu trzeba i będziesz wielki.
Takie moje spostrzeżenia. Być może błędne, być może nie. Ja tak to widzę.
Nie wierzę natomiast w żadne tutaj dbanie o zdrowie populacji, w rewolucyjny produkt, kosmiczne technologie, uczciwą konkurencję czy po prostu "takie sobie wejście na rynek z nowym produktem".


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 15 gru 2015, 11:46 przez Pude!lek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1540151
Możliwe, bo BAT skupuje firmy efajkowe od jakiegoś czasu. Np. teraz kupili przecież eSW.
Natomiast informacja, że Intellicig zmienia się w Vype, to ściema. Vype to tylko marka będąca własnością Nicoventures/ BAT, a samo Nicoventures zostało wyodrębnione z BATa, więc Intellicig nie mógł się w to zmienić. Został kupiony i przebrandowany.
Może inaczej - Intellicig nie zmienił sobie sam nazwy na Vype, bo postanowili zrobić taki zabieg marketingowy. Po prostu stracili prawo do swojej nazwy sprzedając ją BATowi.
Z tego może wynikać, że ePen jest produktem Intellicga. Zresztą ten tank Vype'a bardzo przypomina jakiś ich produkt. I tyle by było z kosmicznych technologii BAT...
Intellicig ma czy też miał bardzo dobre liquidy EcoPure, które kiedyś zresztą sprzedawałem. Chyba były to 100VG o ile dobrze pamiętam. Bardzo dobre smakowo. Były tylko tytoniowe i jakiś tytoń z mentolem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By BadBoy
#1540459
Witam
Panowie Szczecin też oplakatowany, przystanki, reklamy w autobusach aż biją po oczach, za parę dni będzie wysyp na trawniczku dlaczego to mi nie daje satysfakcji. :palm2
Pozdrawiam
BadBoy
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.