EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Aerial
#1539795
Dla zbyt leniwych by czytać: proszę przejść do ostatniego akapitu.

Witam, miałem wcześniej zadać to pytanie, lecz kupno nowego drippera mnie powstrzymało, zająłem się kręceniem grzałek, testowaniem, sprawdzaniem, kombinowaniem itp.
Otóż niedawno mój dripper derringer uległ zniszczeniu, gdyż kolega położył na mej bluzie (w której miałem moda) plecak. Skutek był oczywisty - mod się odpalił i grzał się jak głupi do momentu, aż izolator w dripperze się nie stopił doszczętnie.
Nie ględząc o szczegółach - dripper i tubę umyłem i odkaziłem, akus wyrzuciłem, dripper mam nowy - i niby wszystko ok.
Lecz stwierdziłem, że chciałbym naprawić derringera, więc od jakichś 4 godzin siedzę i szukam izolatora, którego mógłbym użyć zamiast tego stopionego. Lecz ilość informacji nie jest powalająca, wręcz przeciwnie - żenująca. Jedyne, co udało mi się znaleźć to fakt, że najlepiej zrobić potrzebną mi część z izolatora PEEK. Koniec.
Nie wiem jak wygląda kupno tego materiału, nie wiem gdzie można go dostać (tak, szukałem w internetach), nie wiem jak go formować - za to wiem, że wytrzymuje do ~250 stopni C.

A oto pytania, które zrodziły mi się w głowie:

Z czego zrobiony jest oryginalnie taki izolator?

Gdzie i w jakiej cenie dostanę materiał PEEK, oraz jak się go formuje?


Czy są jakieś inne możliwe sposoby (już się zorientowałem, że nie ma sposobów "domowych") zrobienia takiego izolatora? Jeśli tak - z jakiego materiału?

Wyczytałem o taśmie teflonowej (tak, wiem, że to trujące itp.) - jak to wygląda w praktyce?
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.