EPF
Dział dot. gotowych płynów z nikotyną lub bez ze sklepowych półek.
Awatar użytkownika
By xacax
#840058
C.D. moich testów:

Dyaarum Super - goździki czuję! Wyraźny, jakiś taki "świąteczny" , ciastkowo-grzańcowy aromat. Wydaje się że ma bogaty bukiet, jak wspomniałem górują goździki, ale posmak jest dosyć złożony i komukolwiek nie dam tego smaku spróbować, jednoznacznie nie jest w stanie stwierdzić jakie poszczególne komponenty zostały przy jego tworzeniu zastosowane. W moim odczuciu raczej nie do codziennego wapowania (bo potrafi zmęczyć) tylko swoistego przerywnika, odskoczni od owocówek (czy też tytoniówek). Smak jest ciekawy, chociaż początkowo wywołał u mnie sprzeczne odczucia, to po kolejnych mililitrach doceniłem jego walory.
ocena? 7/10
Awatar użytkownika
By sixego
#841607
Buteleczki w ładnym opakowaniu, naklejki na nich informują o: nazwie liquidu, składzie,
nazwie producenta, dacie ważności, zawartości nikotyny, etc.

Testowane na cs3. Zawartość nikotyny 12mg/ml.


M-Boro - na początku dominuje charakterystyczny smak, który skojarzył mi się (tak jak ktoś
wcześniej napisał) z apteką, pewnie jakiś składnik jak w syropkach, coś jak kandyzowany
agrest lub winogrono. Jednak kiedy odstawiłem ten liquid i wróciłem do niego późnym wieczorem
wyczułem owoc lub płatki dzikiej róży i chyba to jest to. Miodowo różany smak nałożony
na kruche ciasteczko, dlatego niektórzy pisali ciasteczkowy lub landrynkowy. Ma coś w sobie,
lecz jako rasowa tytoniówka, chyba jednak to nie to.
Moja ocena: 6,5/10


Cameal - delikatniejszy od M-Boro, bardziej miodem podchodzi oraz lekko wyczuwalne kwiaty
i sianko. Nie jest nachalny, lecz może się szybko nudzić.
Moja ocena: 5/10



Ogólnie w tych liquidach moim zdaniem brak przewodniej nuty tytoniowej, co by sprawiło,
że byłyby naprawdę pyszne.
Awatar użytkownika
By pjaczewski
#841639
M - Boro nie ma nic wspólnego ze smakiem tytoniowym, smakuje raczej jak West Ice. Pomylili się przy rozlewaniu do butelek.

Poprostu żenada!!!!!

Wysłane z mojego GT-I9300
Awatar użytkownika
By Michaj
#841655
Jestem bardzo zadowolony z tych liquidów. Jedynie mi ananas nie przypasował. Na co dzień wapuję LM i Dunhill + czasem jako przerywnik jakieś owocówki.
Na pewno będę zamawiać jak mi się skończą zapasy. Ale ten LM to pobił rekord u mnie, ponieważ nie zdarzyło mi się 10 dni palić pod rząd ciągle ten sam liquid.
Awatar użytkownika
By mpoli
#841682
:bry Dziś przyszły liquidy, jako że prowadzę stoisko z liquidami i grzałkami zamówiłem sporą ilość.
Dla siebie na początek zostawiłem Burley Strong

Nowa marka, to i trzeba porządnie podejść pod testowanie.
Parownik wyczyszczony, nowa grzałka skręcona - zalewamy - 10 min na nasiąknięcie ...i

gęstość: 8/10
chmura: 7/10
smak: 6,5/10

Wiodąca nuta ? - Goździki, dosyć suche goździki.
Jako, że e-pale bardzo dużo, i co chwilę testuje nowe firmy by wprowadzić je do siebie na stoisko, tak specyficznego smaku liquidu jeszcze nie dymiłem.
Będzie idealny na zimowe wieczorne posiedzenia w knajpie przy grzańcu, lecz na ciepłe dni może być nużący...

Zamówiłem większość smaków, więc z czasem postaram się wrzucać więcej opisówek.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#841694
Ja zamówiłem z 6 smaków

Ogólnie nie są złe, ale jak dla mnie za dużo aromatu. Powoli przechodzi to w posmak chemiczny.
Wole bardziej rozrzedzone/delikatne.
Rozcieńczę z bazą i będą dobre.
Awatar użytkownika
By Nina
#841796
Dotarła do mnie paczuszka, zaczęłam testowanie :)

VVEst Ice 6 mg/ml - hmm... Faktycznie w smaku bardzo przypomina gumy miętowe Orbit. Fajna chmura, fajna mięta, ale mnie on jakoś nie do końca pasuje. Bo oprócz intensywności mięty, czuję jeszcze jakiś zapach poboczny. Brzydki zapach :( Nie będę mówić, z czym mi się kojarzy, żeby nikomu nie obrzydzić, mam nadzieję że to się jakoś rozejdzie, czy coś.
Ogólnie za intensywność wysoka nota, za chmurę też. I faktycznie bardzo podobny do "oryginału". Ocenę obniża smrodek ;) 7/10.

P.S. Tata próbował i twierdzi, że wymyślam, żadnego smrodku nie czuć :D
Awatar użytkownika
By Fisherking
#842339
Liquid Dyaarum Cherry - > goździki, goździki, goździki, goździki, goździki, zero "cherry" :(
Awatar użytkownika
By checkmate
#842544
Witam, kilka dni temu zamówiłem 10 różnych smaków w buteleczkach 5 i 10ml dla testów, 2-3 o mocy 18mg nikotyny, reszta 12-stki. Jak na razie spróbowałem tylko kilku, ale chętnie napiszę coś od siebie. Wapowane na Vision VT, Gold i Visione CC.

Pomarańcza 10ml/18mg - 9/10 smak oranżady pomarańczowej w proszku, albo tik taków, dla mnie bomba, zamówię więcej, od siebie polecam :)
Czarna porzeczka 5ml/12mg - 9/10, świetna, słodziutka czarna porzeczka, wapuje się z przyjemnością, pyszna, zero chemii. Zamówię więcej, polecam.
VVest Ice VG 5ml/18mg - 3/10, trochę chemiczny smak, czuję tu jedynie jakiś eukaliptus, niezbyt smaczny.
Cappucino 10ml/12mg- 4/10, nie smakuje jak cappucino do których przyzwyczaiłem się u innych producentów, bardziej czuć kakao, samo chemiczne kakao, szkoda.
Limonka VG 5ml/12mg- 5/10, bardziej cytryna niż limonka :) trochę chemiczna przez co nie podeszła mi wcale.

Zostało mi kilka smaków do testów:
Menthol VG 10ml/12mg
VVest Ice 5ml/12mg
Limonka 5ml/18mg
Gruszka 5ml/12mg
Ananas 5ml/12mg

W tej chwili wiem, że na 100% zamówię niedługo po kilka buteleczek 20ml Pomarańczy i Czarnej Porzeczki, tylko proszę by to nie było coś innego, chciałbym trafić znowu na to samo,ten sam skład, nie chcę się zawieść bo te 2 smaki naprawdę mi podeszły :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Nina
#843298
michalglce pisze:Edit:
Niestety ice nie przypasił :evil: Jak Twierdzi:"zbyt skarpetami zalatuje"


Niestety muszę zmienić swoją opinię o Vvest Ice, na podobną do opinii żony... ;)
Starałam się zakumplować z tym lq, zignorować smrodek, ale po połowie baniaczka się poddałam i wylałam. 4/10

Testowałam jeszcze:

Gruszka 6mg/ml - z początku niby fajny, gruszkowy, intensywny. Ale w połowie baniaka nadal intensywny, aż zanadto. Gryzie w gardło i pod koniec wapowania też zaczyna zalatywać skarpetami. Wylałam resztkę i nie mam najmniejszej ochoty znów zalewać :( 5/10

Jagoda 6mg/ml - przyznaję, że podeszłam do niego sceptycznie, bo dwa lq Bill'sa już mnie zawiodły... Powąchałam najpierw zawartość buteleczki - ta jest fajna i przyjemna, jagodowa, ale nie zbyt intensywna. Zalałam więc. Równie szybko czyściłam klirek, jak zalewałam go. Chmura świetna, ale przy wapowaniu nie czuć jagody. Czuć mydło. Nawet nie takie o zapachu jagód/owoców leśnych. Po prostu mdłe, słodkawe mydło podrzędnej marki. 2/10

Do sprawdzenia pozostał mi jeszcze banan, ale po powyższych wrażeniach jakoś niekoniecznie mam ochotę to robić w najbliższym czasie ;) Grzałka wypalona, klirek wyczyszczony i zalany sprawdzoną truskawką od P1. Już mnie więcej nie skusi niska cena liquidu, bo po tych przeżyciach na samą myśl o słowie 'testowanie' mnie mdli ;)
Awatar użytkownika
By mpoli
#843592
Orzech Laskowy

gęstość: 8/10
chmura: 5/10

smak: bardzo porównywalny do prawdziwego orzecha L.
choć brakuje jeszcze kilku kropel aromatu, by smak stał się bardziej głęboki i ciężki...
Co akurat w tym liquidzie by pasowało...
Awatar użytkownika
By woocash
#845120
Wszystkie 18mg, PG+VG.
Odparowane (po 10ml kazdego) na LT V1 + iClear30 2,2Ω/4,2V i 1,8Ω/3,7V
Chmura i kop przyzwoite.

1. CAMEAL - pierwszy smak to maggi (podobny do ktoregos z serii GOLD Kinga), smierdzacy dla otoczenia (dwie osoby wyczuly anyzek) 3/10
2. M BORO - na poczatku smakuje jak kawa, neutralny dla otoczenia 4/10
3. LiM - neutralny, nie porywa i nie drazni, slaby aromat 5/10
4. Burley Strong - kadzidelko zapachowe? 2/10
Awatar użytkownika
By stachu4
#846436
Gruszka 12 mg/20 ml - Smak super mogli by dodać parę kropel aromatu więcej i była by rewelacja 9,5/10 chmura dość duża *SMOKEKING*

Jeszcze 9 LQ do testowania .

Pozdrawiam stachu4
Awatar użytkownika
By checkmate
#848926
CD. testów:

Menthol VG 10ml/12mg 2/10, nic nie czuć, jak bym wodę wapował, zero smaku i kopa.
VVest Ice 5ml/12mg 4/10
Limonka 5ml/18mg 7/10, lepsza niz sama VG, dobra limonka o posmaku skórki cytryny :)
Gruszka 5ml/12mg 8/10 smaczna gruszka, w sumie nie ma sie do czego przyczepić.
Ananas 5ml/12mg - jeszcze nie testowałem.

Zamówiłem kolejne smaki, w większych ilościach Pomarańcza i Czarna porzeczka, oby były takie same co mi przyszły tydzień temu :)
Awatar użytkownika
By siwers1986
#849105
Mboro sama czekolada nic nie czuje w nim tytoniu. Co dziwne mam 18 na codzien tez pale taka moc jednak przy tym liqidzie po paru buchow czuje zatykanie w pucach jak bym palil 36

Wysłane z mojego NovoCrystal za pomocą Tapatalk 4
Awatar użytkownika
By Margaretta
#850510
Pomarańcza 6mg - z buteleczki pachnie jak świeży sok pomarańczowy.Podczas wapowania wyczuwalny smak pomarańczy z goździkami.wydaje mi się,że te goździki sprawiają,że czuje się jakby dymiło się vibowit pomarańczowy albo (jak ktoś wcześniej pisał) oranżadę w proszku :) Bardzo dobry lq.Moja ocena 8/10,a Nowicjusza 8,5/10 Ogólnie bardzo dobry smaczek :)
Awatar użytkownika
By Morb1us
#857264
3 butelki 20 ml w ciemno..

Czarna porzeczka - smak bardzo interesujący, słodko kwaskowaty ale wszystko fajnie zrównoważone

Dhunhill - tytoniowy z posmakiem miodu.. rewelka

Gruszka - jeszcze nie próbowałem :D

Jak na razie jestem mega zadowolony i na pewno zakupię jeszcze jakieś buteleczki
Awatar użytkownika
By Wojtasss
#857613
Właśnie dostałem paczuszkę :) więc tylko oceniem zapachowo :) Mogę porównać tylko do Blue Mista i Black Tee od LiQuina cóż hmmmm to jest to najlepzy zapach jaki wąchałem liquidy od Blue Mista to 3 liga do tych a nawet Black Tee się nie umywa zapachowo :) intensywne zapachy owocowe zero chemii kązdy zapach wuczuwalny i ładny Gruszka i czarna porzeczka 10/10 liomonka 9/10 pomarańcza 10/10 tak powinien pachnąc liquid intensywnie ale nienachalnie :) wącham je czaaem dla przyjemności ...... zobaczymy jak będą smakować.

Oprócz tego to najciekawiej i chyba najladniej zapakowane liquidy na rynku duży plus

Cały czas się zastanawiam jak e dym może robić taka chałe z tym Blue Mistem pudełka nie ma itp ratuje ich tylko kawka fajny smak reszta wstyd nawet p1 ma pudełko. Blue Mist nie ma nawet zabezpieczenia przed dziećmi hehh.
Awatar użytkownika
By Maniar
#868728
Od Bills'a kupiłem jedynie kawe, pomarańcze, marakuje, i gume balonową.Wszystkie 12-tki.
Kawa i guma - przepyszne! Polecam:)
Pomarańsza szybko sie znudziła (jest za słodka)
Marakuja w smaku ok ale jak na 12mg to nie miało w ogóle nikotyny, jakby jej tam nie było.
Awatar użytkownika
By Wojtasss
#868736
Potwierdzam pyszne liquidy owocowe

limonka 9/10
czarna porzeczka 9/10
pomarańcza 7/10
gruszka 7/10

szkoda ze nie zamowilem więcej jak była mega promocja 20 ml za 7 zł ehhh
kapitalny smak i piękny zapach mniam jesli chodzi o owocówki 3 klasy lepsze niż blue misty od e dyma i to piękne opakowanie do każdego liquidu dołaczona rurka do napełniania

jedyny minus że nie zamówiłem dużoooo więcej bo to była mega okazja jedna z najlepszych z jakimi się spotkałem 20 ml za 7 zł ehhh

Nie mam wielkiego porownania bo vapowalem Blue mista 8 smaków i dobrze że się nie zrazilem do e palenia na początku póżniej Liquin black tee wszyscy sie tym zachwycali dla mnie nieco powyżej średniej i Dillons power,,,,, niezle ale Bills bije je na głowe
By zacier76
#874738
Wszystkie Nikotyna 12 mg:
Green Tea - 10/10 dla mnie bardzo dobry; Trochę chemiczna, ale mimo wszystko zielona herbata. LQ delikatny.
VVest Ice - 10/10 - bardzo zbliżony do naturalnego;
Śliwka - dla mnie nie do wapowania;
Diarium Cherry - 2/10 za mocny aromat goździków, wiśni nie wyczuwam wcale; Samego nie daję rady wapować. Stosuję jako aromat do innych mieszanek, niemniej w każdej goździki mocno się przebijają;
MBoro - 3/10 posmak siana. W niczym nie przypomina oryginału;
LM - 4/10 - j.w, bardziej delikatne siano, ale smaczniejsze . Pomieszany z innym LQ ( np. z Black Devil Gold z Kinga) da się wapować;
Dunhill - 8/10 - w tle czuć nutę miodu. Bardzo przyjemnie się wapuje;
Burley Strong - 8/10 - w tle czuć tytoń; Niezły.
Nie wiem, czy to może być przyczyną, ale odkąd wapuje Bill' s ( około m-ca) czuję lekki ból głowy. Czy ktoś zauważył może podobne objawy ?
Wcześniej na Kingu , czy Blue Mistach niczego takiego nie czułem. A może po prostu zima idzie :o
Ogólne wrażenie smakowe tych LQ bardzo pozytywne.
Wapowana na e-Vicu, Dillinger Khan, Vivi Nowa; grzałki własnej twórczości.
Awatar użytkownika
By Michaj
#889230
Gruszka - cód miód i gruszka. Żadnych posmaków budyniowych, jogurtowych itd... 9/10. Kop, chmura, smak - super.
Burley Strong - 9/10 - fajna tytoniówka. Szkoda że nie kupiłem tego kilka litrów jak była promocja :lol:
Awatar użytkownika
By Endurx
#889876
zacier76 - mam to samo ale nie koniecznie przyczyny szukał bym w liquidzie, bo brzmi to trochę niedorzecznie, co do samego billsa owocówki mają świetne ale tytoniówki mają spaprane niesamowicie, jedynie LiM jako baza nadaje się do mieszania, Camelem Marlborem można jedynie wywołać odruchy wymiotne, produkt doskonały dla bulemików.
By zacier76
#892951
Endurx, dlaczego niedorzeczne. Każda chemia inna. Aktualnie jak przeszedłem na samogony - problemu nie mam.
Pozdr
By lukaniopwa
#895993
pineapple fajny, slodki 7/10
black currant dla mnie bardziej winogrono niz pozeczka ale smaczny 7/10
vanilla-4/10 duzo gorsza od tej z blue mista, liquid jest gesty, mdly, ogolnie to zapchal mi clearomizer(taki z wewnetzrznymi sznurkami, tez od billsa)przez co smak wanilii czulem jeszcze po 4 napelnieniach i poza tym szly duzo gorsze chwmury, ogolnie nie polecam tego smaku
marakuja bardzo dobra choc czasem gubi swoj smak 8/10
brzoskwinia 6/10 dobra, ale za malo aromatu, w porownaniu z brzoskwinia milda wypada blado ale da sie palic
Awatar użytkownika
By maluszek69
#896045
Dla mnie i tak najlepszy liquid jaki w życiu wapowałem to Guma Balonowa od Billsa :)
Mega !
11/10 , swoją drogą kochany dostawco może jakaś promocja na nowego Billsa ?
By deusk
#1074369
Paliłem tylko Dunhill i MBoro od Billsa i miałem z nimi mały problem.
Na początku oba dawały sianem i ogólnie smakowały tak samo. Rozczarowany odłożyłem je na półeczkę. Po jakiś 2 miesiącach zrobiłem drugie podejście i nie mogę się nadziwić jakie to dobre:) Nie wiem czy musiały się przegryźć czy co ale smak jest kompletnie inny. Dodatkowo podoba mi się w nich to, że są gęste co jest bardzo przydatne bo palę głównie na dripperze.
Czy inne liquidy tej firmy też mają taką gęstość?
Pozdrawiam
By lucaluca
#1454931
Mocha:

- Smak 1/10
- chmura 5/10
- kop 8/10

ogólnie liquid o bardzo słabym smaku, spodziewałem się czegoś więcej (może wadliwa partia?)

Merry Jane:
- smak -10/10
- chmura 5/10
- kop 8/10

Okropny słodki smak polskich ziół z dodatkiem skoszonej trawy. UNIKAĆ!

Apple mint
- smak 9/10
- chmura 8/10
- kop 10/10

Słodki liquid z dodatkiem konkretnej dawki mięty. Według mnie trochę za dużo mięty ale jak najbardziej na +. Trochę mało jabłka dlatego 9/10
By Dar3k
#1485869
Świetna cena, duży plus za szklane buteleczki. Polecam w szczególności bubble gum.
Awatar użytkownika
By sobelek
#1538265
Czy ktoś może probował Liquidy Republic of Vapers od Bills i mozę sie wypowiedzieć? :)
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.