EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By daw34
#1528760
Witam. Posiadam evic vt mini i zephyrusa skręciłem grzałkę dual twisted z drutu 2x0.4 wyszło 0.20 ohm przy 6 zwojach. Moje pytanie brzmi mam dziwny smak jakby wata się przypalał i drut zabardzo rozgrzewał (posmak)
sprawdzałem nigdzie nie przylega do obudowy i równo się rozgrzewa.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2015, 21:50 przez daw34, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kudlatyEOS
#1528827
A temat o parowniku nie istnieje ?

zephyrus-sub-ohm-tank-t87978.html

Złe ułożenie waty, Heat flux przy takiej grzałce i 40 W wynosi ~ 115. Czyli powinna wytrzymać spor więcej.
By daw34
#1528836
Wate mam dobrze ułożona wymieniłem 2 raz bo myślałem ze zaciasno włożyłem do grzałki ale wszystko jest okej.Tak czytałem ten temat inne grzałki były okej tylko z ta mam taki problem.
Awatar użytkownika
By kudlatyEOS
#1528840
A ja dalej będę obstawiał, że albo wata źle ułożona alo masz hot spot-a.

pokaż zdjęcia grzałek z watą.
By daw34
#1528858
Moim zdaniem jest okej jutro postaram sie wrzucić filmik około 17 dodam że liqid to samogon aromat z innavery ice mint (powinien smakować chyba jak cukierki lodowe)
Awatar użytkownika
By lelek6
#1528870
daw34 pisze:Moim zdaniem jest okej

Gdyby było okej, to byś nie pytał na forum ;)
Hot spota możesz zauważyć tylko kiedy rozgrzejesz grzałkę na sucho (bez bawełny). Czy już zmieniłeś zdanie? ;)

Pozdrawiam
By daw34
#1528876
Tak wiem ze bez bawełny hah. Jedno co mnie niepokoi to takie mini iskierki miedzy zwojani za 2 rozgrzaniem juz znikły.
By fodersok
#1528879
Ej panie bo wybuchnie . :o

Poruszaj nią delikatnie żeby się spasowały zwoje.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1528881
Czyli rozumiem, że rozgrzewałeś grzałkę przed włożeniem bawełny ;) Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem w kwestii iskierek, to jest objaw wypalania się jakiś paprochów.
Grzałka ma się rozgrzewać następująco: od środka, równomiernie do końców. Ma być w jednolitym kolorze, bez ciemniejszych i jaśniejszych miejsc. Po którymś rozgrzaniu, nie ma być żadnych iskierek, trzasków, dymu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By kudlatyEOS
#1528902
Teraz wiemy, że grzałka rozgrzewa się poprawnie. A ja nadal chciał bym zobaczyć, jak ułożona jest wata.
By daw34
#1528911
Mniej waty niemozebyc bo bym ciągną sam liqid juz czasami czuje jedynie co to możliwe jest to ze zamala średnica grzałki 2mm i moje dziwne odczucie ale na wcześniejszej tak niebył wiec wątpię. Jutro dam znać coś jeszcze pokombinuje z innymi liqidami. Jaki jest waszym zdaniem jest najszybszym setup pod zepka smak chmura natym mi zależy.
Awatar użytkownika
By SMOOKE.PL
#1529698
Dla mnie najlepszy set pod Zephyrusa, to clapton 26/32 GA, 2x6 zwoi na 2mm. Ewentualnie może być 5 zwoi. Przy sześciu wychodzi 0,25 oma, przy 5 jakoś 0,20-0,21, na 75W spokojnie pociągniesz, smak i chmura kozak. Polecam zrobić scotish wick czy jak to tam :). Jeśli chodzi o twisted to robiłem też z drutu 0,3 i też tak po 5-6 zwoi, też dobrze daje.
By daw34
#1530157
Co do problemu to po 2,3 krotnej wymianie waty i przepaleniu wydaje się okej ale smak moim zdaniem słaby. OK spróbuję z tym claptonem jak kupie druty dzięki za szybkie odpowiedzi.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.