EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By MGK
#1502192
:bry nudziło mi się niedawno i wystrugałem (dosłownie :lol: ) sobie boxa bez regulacji na 2x18650 połączone równolegle z mosfet IRLB 3034 PBF (+ bezpieczniki) i Fat Daddy V4 Low Profile 22mm.
Jest to pierwszy klocek którego złożyłem, robiony przy pomocy - "co się w domu znalazło" także ma swoje ułomności :mrgreen: Pudełeczko polakierowane na indyjską kość słoniową, na klapkę naniosłem hydrografikę następnie całość polakierowałem jeszcze bezbarwnym. Co do hydrografiki, wyszło nawet, nawet, powiedźmy ok, na pewno można to zrobić lepiej, ale ja niestety nie mam w tym doświadczenia, także efekt jest jak na obrazku.




W zestawieniu z Evic VTC




Awatar użytkownika
By Gwido67
#1502218
Więcej niż nieźle, zacnie bym rzekł *ISH* Środek czyściutki, uporządkowany, estetyka zewnętrzna również ciekawska. Naprawdę, bardzo udany boks ;)


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By MGK
#1502297
Dziękuję za dobre słowa *BLUSH* Po głowie chodzi mi nowe pudełeczko tylko że tym razem chciałbym sobie zrobić coś troszkę bardziej złożonego z raptorem i modmetrem na pokładzie :)
Awatar użytkownika
By kapone
#1503358
Bardzo ładny jak na pierwszą sztukę to wielki szacun :D
Awatar użytkownika
By MGK
#1503517
Jeszcze raz dziękuje za wasze opinie, ciesze się że boksik Wam się podoba *BLUSH*

skrzypekq4 pisze:fajniutki, graty :) jakiego pudelka uzyles, przycisk malowales czy gdzies takiego czarnuszka nabyles?


Pudełeczko to obudowa abs od Hammond http://www.tme.eu/pl/details/hm-1591agy ... d/1591agy/ lekko wyrzeźbiona wewnątrz :lol: Jak mnie kiedyś najdą chęci na trochę majsterkowania to jednak wybiorę alu, coś tego typu - http://www.amazon.com/gp/product/B00Y4B ... LVWN73GI7C . Przycisk natomiast zakupiłem już taki czarny, jest całkiem przyzwoity, nie trzeba go wciskać do samego końca żeby zaskoczył, to duży plus :) kupowałem go w sklepie wysyłkowym z skrzynkami pocztowymi, już nie pamiętam dokładnie bo zamawiałem go jakieś dwa miesiące temu.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1504110
MGK przyplusowałeś tym 2-gim linkiem. Świetne pudełko, wreszcie o równoległych ściankach :)
Zastanawia mnie tylko, że na jednej fotce widać klapkę z otworami a na innym, że jest bez. Na tym zdjęciu porównawczym z Hammondem są otwory, a w opisie stoi, że są "hidden magnets holes" czyli ukryte otwory :roll:
By Kenzi
#1505011
Piękny boxik... Skąd bierzesz takie fajne grafiki? :P W ogole jak wykonać taką grafikę masz tutorial? :> Dało by rade zrobić taki box ale na 1x18650? :)
Awatar użytkownika
By MGK
#1505085
Folię i aktywator kupowałem w sklepie http://hydrografika.sklep.pl, wbrew pozorom trochę trzeba materiału zmarnować żeby dojść do poziomu przy którym zaczyna to w miarę dobrze wyglądać, moje pierwsze pięć podejść z przygotowanymi plastikami do testów skończyło się fatalnie :D

Sam proces jest dość prosty, lakierujemy element podkładem, ja nałożyłem 2 warstwy lakieru (abs był już polakierowany wcześniej, więc go zmatowiłem) między kładzeniem warstw, szlifowanie papierem 2000 na mokro. Po podeschnięciu do naczynia wlewamy wodę, musi mieć temp. od 28 do 30 stopni. Kładziemy powoli przyciętą wcześniej folię na wodzie uważając by nie dostało się pod nią powietrze, pryskamy po folii aktywatorem, odczekujemy chwilę, folia lekko się pomarszczy, po czym zrobi się płynna i wtedy wkładamy pod kątem ok 45 stopni przedmiot do wody, bardzo powoli. Gdy już się zanurzy, zataczamy krąg pod wodą i wyciągamy, teraz trzeba odczekać aż trochę podeschnie i po chwili zmyć resztki żelu robią to bardzo delikatnie żeby nie zniszczyć grafiki. Po umyciu musimy odczekać jakieś minimum 60 minut w celu przeschnięcia, po czym nakładamy bezbarwny.

Folię przed położeniem na tafli wody najlepiej jest okleić w ramkę taśmą papierową, żeby Nam się nie zniszczyła w momencie kładzenia jej na wodzie. Ja obkleiłem sobie właśnie w ramkę i dodatkowo unieruchomiłem ją przyklejając do naczynia taśmą w rogach, pomogło mi to uzyskać lepszy efekt.

Co do 1x18650, nic nie stoi na przeszkodzie, tak jak pisze @Nałóg Totalny do takiego boxa świetnie może posłużyć obudowa "Small Boy".
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1505253
MGK coraz bardziej mi się Twoja praca podoba *SMOKEKING*
Przycisk u samej góry, gniazdo parownika po przeciwnej, wymiary słuszne - obstawiam, że wygodniej się wapuje niż na eVicu :roll:
Fakt, że inaczej tego się raczej nie da zrobić, ale fajnie wyszło, ergonomicznie.
O hydrografikę też Cię miałem wcześniej zaczepić, ale pomyślałem, że nie wypada tak z informacji doić :D :beer:
Awatar użytkownika
By MGK
#1505556
Bardzo wygodnie się go używa, porównując do Evica to dzięki zastosowaniu lekkiej obudowy pomimo dwóch aku jest on sporo od niego lżejszy :) nie ważyłem ich, ale czuć to w dłoni.
Zapytać zawsze można, na pewno nie zaszkodzi :) , zanim się zabrałem za hydrografikę to wydzwaniałem po firmach pytając się o to jak to zrobić i co dokładnie potrzebuję, większość z ludzików mi mocno odradzała, mówiła jakie to skompllikowane i inne trele morele, ale jakoś dało radę :wink:
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.