EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Hell4Ge
#1501898
O ile się nie mylę taki e-dym utworzony z wapowania cieczy może się w małym stopniu skroplić (jakieś małe jego procenty rzędu 0.01%), ale przy pełnym dniu, gdzie ktoś używa e-papierosa jak inhalatora w szpitalu, czy może to się źle skończyć?

Palę e-papierosa od dawna i dziennie palę jakieś 3ml samoróbki mającej koło 18mg nikotyny, zastanawiam się czy jakiś procent z tych 3ml nie osiada w organiźmie i z czego mógł by się składać, mój organizm przywykł do dużo większych dawek nikotyny, ale nie stosuję mocniejszych rozwiązań bo niezależnie jak się czuję jest to złe wykraczać na więcej niż 25-27mg :)

Aktualnie przechodzę na beznikotynowe (bo mi się baza nikotynowa skończyła :D ) i palę tyle samo, widocznie nie mam uzależnienia od nikotyny a raczej od przepuszczania dymu przez płuca ;)
By devnull
#1501903
Sam faktu pomysłu przekraczania 20mg to już nawet przesada. Co do czynników zdrowotnych nie ma badań na długo okresowych - wiadomo że ilość substancji szkodliwych w ep jest jest znacznie mniejsza niż analogach. Jednak musimy być świadomi że nasze płuca zostały stworzone do pochłaniania tlenu a nie oparów gliceryny :)

Na czym wpaujesz ? Może skoro tak gęsto to może spróbuj coś spokojniejszego ? Za duży "czajnik" skoro czujesz gęsty dym w płucach ;)
Awatar użytkownika
By bakushi
#1501907
Hell4Ge pisze:O ile się nie mylę taki e-dym utworzony z wapowania cieczy może się w małym stopniu skroplić (jakieś małe jego procenty rzędu 0.01%)
No, może się skroplić... w znikomych promilach. Najwięcej po drodze przez parownik, gdzie para stygnie... potem jama ustna, gdzie gliceryna będzie obojętna albo (musiałoby być stężenie ponad 25% już skroplonej na skórze jamy ustnej co jest nieprawdopodobne) zadziała odkażająco, wysuszając jednak tkankę miejscowo. Glikol propylenowy będzie obojętny, wchłonie się i rozłoży w organizmie do kwasu mlekowego. Szkodliwa będzie jedynie nikotyna.

Hell4Ge pisze: i z czego mógł by się składać, mój organizm przywykł do dużo większych dawek nikotyny
Jak wyżej - płyny do wapowania to glikol propylenowy, gliceryna, substancje aromatyczne i nikotyna. Natomiast nie przeliczaj tego tak - mniej więcej dwa razy więcej nikotyny wchłania się przy wapowaniu w porównaniu do śmierdzieli.

Hell4Ge pisze: Aktualnie przechodzę na beznikotynowe (bo mi się baza nikotynowa skończyła :D ) i palę tyle samo, widocznie nie mam uzależnienia od nikotyny a raczej od przepuszczania dymu przez płuca ;)
No, i bardzo dobrze - zostań sobie na tych beznikotynowych i powiedz "bye, bye" uzależnieniu od nikotyny :D
By devnull
#1501908
@pol oj już się nie czepiaj w taki sposób ;), mówiłem o wapowaniu a sformułowanie "gęsty dym" użyłem ponieważ posługiwał się im autor i jak jak widzisz napisane jest w ironii :)
Awatar użytkownika
By bakushi
#1501911
Hell4Ge pisze: czy może to się źle skończyć?

Jeszcze tak na marginesie, aczkolwiek ważnym - jeśli będziesz "palił" i będzie "dym" to tak, źle to się skończy.
Zanadto podgrzana gliceryna (powyżej 290 - 300 st. C) może się rozkładać na substancje szkodliwe. Wtedy też może się pojawić ten "dym" z przypalonej grzałki.
W granicach normalnego wapowania nie ma dymu, jest para, chmurka... :D
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.