EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By tormen
#1458160
Hej, dowiedziałem się dziś, że przestano produkować Vivi Nova :(
Mam 3 takie clearomizery i sprawowały się świetnie :(
Ktoś ma informacje gdzie teraz można do nich dostać grzałki 1.8 Ohm? Nie uśmiecha mi się przesiadka na nowe klirki :(
Załączam foty w dużej rozdzielczości:
Grzałka: https://drive.google.com/file/d/0B8SRZ8NiKGLpNzdHUFVGX01xR0U/view?usp=sharing
Klirek: https://drive.google.com/file/d/0B8SRZ8NiKGLpQmRBQllZZmVjWWs/view?usp=sharing
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1458163
Kręcić można, albo nowszy parownik kupić ;)
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1458165
To kup zapas na kilka lat i po problemie.
Awatar użytkownika
By donjohn
#1458166
Albo zmień parownik na nowszy .
By tormen
#1458170
Panowie, gdybym chciał zmienić parownik na nowszy - nie zakładałbym tego tematu...
Awatar użytkownika
By donjohn
#1458171
tormen - Ja nie na złość z nowym parowozem *BOR*
Wykupuj grzały póki są , a potem jak się skończą - rozbieraj i machaj swoje *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Deimond
#1458173
Daj sobie spokój -też byłem fanem(2 sztuki używane naprzemiennie) do póki nie ujrzałem tych zdzierających się gwintów - wykonanych z bóg wie jakiego miękkiego materiału.
Dodatkowo otwory przy spłaszczającym się gwincie powodują coraz gorszy przepływ powietrza.
Gdyby Vivi była z twardego materiału jak SS to inna gadka - teraz to już przeszłość.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1462926
pol pisze:Ze 100 szt grzałek po 8zł starczy na jakiś czas.

Łał... 800zł wydać na grzałki to trochę boli :o
Przy takich dużych zapasach dopiero widać różnicę. Bo w RBA co my tam mamy? Drut na sto grzałek, powiedzmy jakieś 10m, kilkanaście złotych. Wata, kilka złotych... w 20zł spokojnie się mieścimy, a jakość mamy zazwyczaj dużo lepszą niż fabryczna.
Awatar użytkownika
By malina
#1462982
Z parownikami to trochę jak z drukarkami. Cena zakupu to nie jest cena ostateczna.
Tania drukarka = przeważnie drogie tusze i analogicznie z droższą drukarką.
Czyli do ceny wyjściowej powinno się doliczyć cenę eksploatacji powiedzmy przez rok czy nawet krótszy okres czasu i wtedy dopiero wychodzi nam prawdziwa cena urządzenia w naszym przypadku parownika.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1463001
Ja jeszcze próbowałem tak. Z drutu, do którego podałem link parę postów wyżej, po nakreceniu grzałki, zostaje około 5cm drutu srebrnego. Te koncowki zostawiłem. Następnie zakupiłem kanthal d 0.25.
7 zwojów na wiertle 2mm,wychodzi około 1.6ohm. Teraz trochę zabawy,bo trzeba microcoila połączyć ze srebrnym.
Następnie mocujemy grzałkę w kubku, pasek centymetrowy Tami, przewlekam przez grzałkę.
Podsumowując; rolka Tami 7zł, za drut około 10 zł, wiertło 2 zł. Za dwie dychy można zrobić-20 grzałek.
Awatar użytkownika
By Neuss
#1463173
Ja na Twoim miejscu kupilbym z 10 metrów kanthala i sznuru, i robił swoje. Skoro coś wychodzi z obiegu, to prędzej czy później tego na rynku nie zastaniesz, choćbyś i tysiąc ich wykupił. Zresztą, relatywnie taniej wyjdzie Ci pokombinowanie z kilkoma drutami, niż kupno 40 grzałek.
By tormen
#1500678
Panowie, dziękuję za dyskusję, kupiłem w końcu Nautilius mini, istna bajka, świetny clearomizer (lub jak kto woli glassomizer) :) Vivi Nova została awaryjnie w razie czego :)

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.