EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By squidy
#1487847
Dzisiaj będąc na pewnej grupie na fb przeczytalem kwiecistą wypowiedź jednego z użytkownikow: Ja ogóle nie rozumiem dlaczego coś takiego może kupić każdy, jak w składzie czy tam nie wiem co to jest, znajdują się takie same środki chemiczne jak w normalnym papierosie (oprócz tytoniu)"... Ja po prostu nie rozumiem dlaczego osoby niewyedukowane wypisują takie idiotyzmy.Jak e-papieros moze miec te same środki chemiczne co w analogu.E-papierosy zostaly stworzone po to, aby zaspokoic głód nikotynowy przez palenie śmierdzióchów i przez samą ideę stworzenia owego urządzenia MUSZĄ być mniej szkodliwe niz tradycyjne papierosy.Albo rownie idiotycznym jest napisac "bedziesz mial raka" Jak mozna miec raka od liquidu, w ktorym znajduje się glikol propylenowy i nikotyna oi gliceryna, ktora sluzy do produkcji lekow.Co Wy o tym wszystkim sadzicicie?
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1487849
squidy pisze:Albo rownie idiotycznym jest napisac "bedziesz mial raka" Jak mozna miec raka od liquidu, w ktorym znajduje się glikol propylenowy i nikotyna oi gliceryna, ktora sluzy do produkcji lekow.

Acetoina, Diacetyl, Akroleina, Formaldehyd - poszukaj sobie.
Awatar użytkownika
By Pamoko
#1487858
Ludzie (powiedzmy część:) czepiają się wszystkiego, czego można się czepić. Bo taką mają naturę, charakter, kompleksy itp. Wg. mnie należy to ignorować, bo wdawanie się z nimi w dyskusje i/lub spory grozi wrzodami żołądka, nerwicą lub czymś jeszcze gorszym.
Awatar użytkownika
By refurbished
#1487859
Riccardo pisze:Acetoina, Diacetyl, Akroleina, Formaldehyd - poszukaj sobie
squidy pisze:Ale są to substancje rakotworcze?
Nie. To Czterech Jeźdźców Apokalipsy.
W dwie minuty poczytałeś?
Czy tylko pytasz dla samego zadania pytania?

Wrzuć te nazwy na grupę w twarzoksiążce. To przecież tak samo dobre źródło wiedzy jak np. Wikipedia.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1487870
klaudek pisze:Na pewno mniej szkodliwe niż analogi

Owszem, ale nie można do tego podchodzić zupełnie bezkrytycznie. Zwłaszcza, jak się lubi dużą chmurę, a wiedzę ma mizerną.
Awatar użytkownika
By bofh
#1487921
Święte słowa, Ricardo. Ale kto by się teraz przejmował takimi rzeczami. Mogę, to walę chmurę i jest spoko, conie? :lol:

Edit: A w kwestii formalnej póki co nie stwierdzono, żeby podczas normalnego (!) wapowania wydzielały się jakiekolwiek substancje rakotwórcze. I niech tak zostanie, bo na razie nie chcę rzucać epków ;)
Awatar użytkownika
By pok14
#1487932
Nie zapominajmy, że nie ma jeszcze badań, odnośnie długotrwałego użytkowania liquidów, wapowania i skutków z tym związanych.
Kto wie ?
Może i wszyscy czujemy się lepiej ale czegoś tam nie wiemy. Czas pokaże czy wybierając e-p wybraliśmy dobrze czy tylko trochę lepiej.
Awatar użytkownika
By saradonin
#1487937
Nie przejmuj się tak bardzo tym, co mówią. Zawsze będą mówić, zawsze ktoś się będzie czegoś czepiał.

Obrazek

Tak już po prostu jest

***

PS. A czy ci czepialscy wiedzą, że tlen przyczynia się do zachorowań na raka płuc?

http://www.msn.com/en-gb/health/medical ... ar-AA87my3

W trosce o zdrowie powinni w takim razie zaprzestać wdychania tlenu.
Awatar użytkownika
By Alfrigg
#1487957
To jeszcze nic. Ja w pewnym miejscu na palarni - kiedy wapowałem - zostałem zaczepiony przez straszą kobietę trzymającą w ustach analoga, która "grzecznie" kazała mi od niej odejść, bo nie chce dostać raka :zakrecony

Wiedza ludzi mnie przeraża. Najczęściej argumentują tym, że pale jakąś chemie niewiadomego pochodzenia i zresztą sam nie wiem co tam się znajduje... Ale wiadomo, są pewne osoby, którym zależy, aby taka opinia o e-papierosach powstała wśród ludzi.
Awatar użytkownika
By jch-root
#1487976
@Czarniutki - i dlatemu nijakie czesio, szlaja się po niniejszym forum :cygaro: :piwo
PS. Broń Boże - nigdy więcej święconej wody :P
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1488025
saradonin pisze:
W trosce o zdrowie powinni w takim razie zaprzestać wdychania tlenu.

Ja ograniczyłem mocno tlen, teraz głównie wdycham azot ;)
By eavisuneliquids
#1492144
A tam się przejmujecie, od czegoś i tak trzeba umrzeć, a czy to będzie epapieros, tlen :D czy woda to już jest jak dla mnie najmniejszy problem :P Nigdy się nie przejmowałem tym, że ktoś marudził, że to co robię jest niezdrowe jeśli to "coś" sprawiało mi przyjemność albo po prostu miałem na to ochotę :)
Awatar użytkownika
By miron52
#1492237
Od takich mędrców lepiej trzymać się z dala. Nie udowodniono, że głupota nie jest zaraźliwa, i że nie przenosi się drogą kropelkową.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.