EPF
Awatar użytkownika
By hilton1
#1480693
Chyba nie zrobił Cię w konia, mam oryginała i też mam czerwone oringi , jedynie , co widzę masz starego typu bazę z rowkami , nawa baza ma otworki.
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#1480694
NeVi pisze:Kupiłem tutaj taki sprzęt za 129 złotych http://www.sklep-ekiep.pl/pl/clearomize ... &results=5

Pod podanym adresem jest napis jak WÓŁ:
Clearomizer KangerTech Subtank Mini Silver - KLON - 109 PLN
Clearomizer KangerTech Subtank Mini Black - KLON - 129 PLN
Awatar użytkownika
By chudy131080
#1480706
To sobie klona strzeliłeś za 130 zeta.

Wysłane z LG G Flex 2
By Jarus553
#1480712
Dyszka więcej i miałbyś oryginał. Skąpy dwa razy płaci. :D

Wydziergane z Xperii SP
By NeVi
#1480729
Ale wtedy nic nie było o klonie, bez napisu silver, potem zobaczyłem że jest wyprzedaż i to przykuło moja uwagę, więc jest się o co bac?

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By chudy131080
#1480745
Widzę tam same klonidła Subtanka.Czy jest się czego bać to nie wiem,zależy co Ci się trafi.

Wysłane z LG G Flex 2
By NeVi
#1480823
beton34 pisze:Przecież masz prawo do zwrotu.


To była taka sytuacja że kupiłem tam natuliusa, ale przeciekał i mi nie przypadł do gustu więc chciałem go wymienić, udało się. Tylko po wymianie albo zostawiłem albo nie wiem co zrobiłem z rachunkiem bo za subtanka nie dostałem. Ale nie jestem pewien czy to jest klon, nie pisało nic o klonie, takie same pudełko, wszystko git. Da się to jakoś odróżnić? Jeśli nie to co to za klon? :D
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1480957
Zamawiałem od chinoli oryginał 100 zł .
By NeVi
#1481566
kolekcjoner pisze:
NeVi pisze:
To była taka sytuacja że kupiłem tam natuliusa, ale przeciekał i mi nie przypadł do gustu więc chciałem go wymienić, udało się. Tylko po wymianie albo zostawiłem albo nie wiem co zrobiłem z rachunkiem bo za subtanka nie dostałem. Ale nie jestem pewien czy to jest klon, nie pisało nic o klonie, takie same pudełko, wszystko git. Da się to jakoś odróżnić? Jeśli nie to co to za klon? :D


Kolego z tego co wiem kupiłeś Nautiliusa i ciągle Ci "przeciekał". Dostałeś do niego 3 darmowe grzałki i chciałeś wysępić kolejną. Zaproponowano Ci wymianę na klona Subtanka Mini z dopłatą 20zł (89zł+20zł=109zł). Zgodziłeś się. I zawsze była tam informacja, że jest to klon. W czym problem? :)

Żadnej grzałki nie wysepilem, chciałem kupić sprawny sprzęt. Nie po to kupuje coś za 100zl żeby mi dzień po tym przestało działać. Natulius faktycznie ciekł może przez jakąś wadę, nie wiem. Albo przez niedopatrzenie lub coś sie tak stało. Nikogo tu nie oskarżam, wiec nie wiem w czym problem jak chce sie dowiedzieć czy mam oryginalny sprzęt.

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
By Jarus553
#1484008
A to już zależy od głosu twojego serca. Miniacza mam, polecam.

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By LICHU
#1484022
Tak dokładnie o plusa (; bo kurcze narobił parownikow na duale a nie ma żadnych na singla. A tak polubiłem zestaw subtank z boxem że aż dziw jak przesiadlem się z oka i tgt2 oraz sx mini na zestaw za 200zl i lepiej mnie zaspokaja. Dla tego też chętnie bym kupił plusa do vt40 bo to jeszcze normalny parownik
parownik.

P.S. Cstarzeje starzeje....
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#1484042
Zawsze możesz tankować "miniacza" na cwancyk z patyczkiem higienicznym(wchodzi do subtanka mini ok.6 ml).
Albo dokupić na FT baniak z możliwością tankowania od góry:
https://www.fasttech.com/products/3023/10014944/3535800




No chyba,że zależy Ci na "dużym" gabarytowo parowniku? ;)
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1484058
Mam pytanie odnośnie fabrycznych grzałek OCC jak macie zamontowane bo ja miałem w pionie
Awatar użytkownika
By LICHU
#1484070
Na dużym nie koniecznie. O tych baniakach nie słyszałem ciekawa opcja (; dziękuję. Trzeba nauczyć się zamawiać z ft hehe
By venres
#1484078
e-Jacek pisze:Mam pytanie odnośnie fabrycznych grzałek OCC jak macie zamontowane bo ja miałem w pionie



W pionie są nowe grzałki z tego co się orientuje, stare były poziome
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1484081
e-Jacek pisze:Mam pytanie odnośnie fabrycznych grzałek OCC jak macie zamontowane bo ja miałem w pionie
Rodzaje grzałek do Subtanka:
OCC 0,5 oma - pozioma
OCC 1,2 oma - pozioma
VOCC 1,5 oma - pionowa
OCC 0,2 oma - Ni200 (niklowa), pod kontrolę temperatury.

________________
Tapa tapa z es piątki.
By Jarus553
#1484083
amisiek1969 pisze:
e-Jacek pisze:Mam pytanie odnośnie fabrycznych grzałek OCC jak macie zamontowane bo ja miałem w pionie
Rodzaje grzałek do Subtanka:
OCC 0,5 oma - pozioma
OCC 1,2 oma - pozioma
VOCC 1,5 oma - pionowa
OCC 0,2 oma - Ni200 (niklowa), pod kontrolę temperatury.

________________
Tapa tapa z es piątki.

No nie bardzo się zgadza, u mnie 0,5 jest pionowa tak jak 1,2.

Wydziergane z Xperii SP
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1484088
Wygląda więc na to, że wszystkie zaczęli robić w wersji VOCC (Vertical OCC).

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By wtoro
#1484091
Niklową również robią w pionie http://www.myvaporstore.com/Nickel-Ni20 ... ahn10i.htm

Tapatalk
By Xempre
#1484630
Witam,

Szukajka nie znalazła osobnego tematu dla wersji mini.

dzisiaj stałem się posiadaczem subtanka mini w wersji białej. Mam kilka pytań do posiadaczy tego atomizera, którzy zakupu dokonali w sklepie e-enzo.pl lub w innych sklepach.

Po pierwsze: mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczę i załapiecie:P
-subtank mini biały - czy u Was również AFC ciężko chodzi? Gdy kręcę AFC ringiem, patrząc na kolejne rozmiary otworów powietrznych to między nimi widzimi stalową powierzchnię ("srebrną"). Zaczynając od najmniejszego otworu patrząc na AFC widzę stal, przesuwając już na większą widzę nie stal, a tak jakby "farbę" którą pokryty jest sam tank. Gdy pierwszy raz otworzyłem pudełko kangera, to obracając AFC ring lekki biały pyłek się posypał.
Jasne jest dla Was to o co mi chodzi?:P Czy u Was też widać tam białą farbę zamiast stali?

Po drugie:
-odkręcając dolną bazę od reszty również musiałem użyć troszku siły. Obejrzałem dokładnie gwinty i ewidentnie na gwincie górnej części czajniczka podobnie jak w przypadku AFC widać ślady białej farby. Może i nie umniejsza to funkcjonalności samego atomizera, ale troszkę mnie to zmartwiło. U Was było tak samo?

Jeśli zdecyduje się nic z tymi fantami nie robić to:
Jak wymyć taki atomizer? Do tej pory jechałem na samych zwykłych klirkach plus czasami nautilusy. Wystarczy pod bieżącą wodą przepłukać Czy potrzebny jest jakiś specjalistyczny roztwór? Próbowałem delikatnie zdjąć szkiełko z z tanka ale ni chu chu...nie ruszy. A nie chce zepsuć.
Pomożecie?
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1485083
Xempre pisze:......Po drugie:
-odkręcając dolną bazę od reszty również musiałem użyć troszku siły. Obejrzałem dokładnie gwinty i ewidentnie na gwincie górnej części czajniczka podobnie jak w przypadku AFC widać ślady białej farby. Może i nie umniejsza to funkcjonalności samego atomizera, ale troszkę mnie to zmartwiło. U Was było tak samo?

Jeśli zdecyduje się nic z tymi fantami nie robić to:
Jak wymyć taki atomizer? Do tej pory jechałem na samych zwykłych klirkach plus czasami nautilusy. Wystarczy pod bieżącą wodą przepłukać Czy potrzebny jest jakiś specjalistyczny roztwór? Próbowałem delikatnie zdjąć szkiełko z z tanka ale ni chu chu...nie ruszy. A nie chce zepsuć.
Pomożecie?


Pomożemy :-)
Ja też miałem i mam identyczny problem, kilku innych kolegów z forum również. Poszukaj w wątku o Subox'ie. Możesz na szybko przewijać, aż trafisz na odpowiednie fotki.
Mój pierścień AFC chodzi od zakupu w e-dym bardzo ciężko, a o klikaniu to nie ma mowy. Nieważne, już się przyzwyczaiłem. Bo widzisz ten dolny cap z gwintem 510 można jeszcze rozkręcić (mnie się nie udało pomimo wszelakich kombinacji i wiedzy jak to zrobić). Po rozkręceniu jest doskonały dostęp do całego dołu i oprócz wymycia wnętrza można by podszlifować papierkiem te nadlewy farby pod pierscieniem AFC. Luknij na filmik od 3 min. - zrozumiesz. Jeśli Ci się operacja uda, to daj znać. Naprawdę trzeba uważać, bo można gwinty zjechać.
Co do mycia, to tak jak klirki - pod gorącą wodą, a co jakiś czas można wygotować i to nawet z uszczelkami. Uszczelki krótko zaparz we wrzątku. Robiłem "risercz" i nawet czarne najpopularniejsze oringi powinny wytrzymywać 110 C w/g karty katalogowej. Wielokrotnie gotowałem różne parowniki (rozkręcone), zwłaszcza po zakupie przed pierwszym użyciem i nigdy nic złego się z oringami nie stało.
Szkiełko zdejmiesz bez problemu : złap górny dekiel (ten gdzie wkładasz ustnik) przez rękawiczkę gumową, a drugą ręką wykręcaj szkiełko jednocześnie je zsuwając. Dasz radę, tylko kombinuj nad jakimś ręcznikiem w razie W.
Powodzenia *SMOKEKING*

By Xempre
#1485485
Nałóg Totalny pisze:
Xempre pisze:......Po drugie:
-odkręcając dolną bazę od reszty również musiałem użyć troszku siły. Obejrzałem dokładnie gwinty i ewidentnie na gwincie górnej części czajniczka podobnie jak w przypadku AFC widać ślady białej farby. Może i nie umniejsza to funkcjonalności samego atomizera, ale troszkę mnie to zmartwiło. U Was było tak samo?

Jeśli zdecyduje się nic z tymi fantami nie robić to:
Jak wymyć taki atomizer? Do tej pory jechałem na samych zwykłych klirkach plus czasami nautilusy. Wystarczy pod bieżącą wodą przepłukać Czy potrzebny jest jakiś specjalistyczny roztwór? Próbowałem delikatnie zdjąć szkiełko z z tanka ale ni chu chu...nie ruszy. A nie chce zepsuć.
Pomożecie?


Pomożemy :-)
Ja też miałem i mam identyczny problem, kilku innych kolegów z forum również. Poszukaj w wątku o Subox'ie. Możesz na szybko przewijać, aż trafisz na odpowiednie fotki.
Mój pierścień AFC chodzi od zakupu w e-dym bardzo ciężko, a o klikaniu to nie ma mowy. Nieważne, już się przyzwyczaiłem. Bo widzisz ten dolny cap z gwintem 510 można jeszcze rozkręcić (mnie się nie udało pomimo wszelakich kombinacji i wiedzy jak to zrobić). Po rozkręceniu jest doskonały dostęp do całego dołu i oprócz wymycia wnętrza można by podszlifować papierkiem te nadlewy farby pod pierscieniem AFC. Luknij na filmik od 3 min. - zrozumiesz. Jeśli Ci się operacja uda, to daj znać. Naprawdę trzeba uważać, bo można gwinty zjechać.
Co do mycia, to tak jak klirki - pod gorącą wodą, a co jakiś czas można wygotować i to nawet z uszczelkami. Uszczelki krótko zaparz we wrzątku. Robiłem "risercz" i nawet czarne najpopularniejsze oringi powinny wytrzymywać 110 C w/g karty katalogowej. Wielokrotnie gotowałem różne parowniki (rozkręcone), zwłaszcza po zakupie przed pierwszym użyciem i nigdy nic złego się z oringami nie stało.
Szkiełko zdejmiesz bez problemu : złap górny dekiel (ten gdzie wkładasz ustnik) przez rękawiczkę gumową, a drugą ręką wykręcaj szkiełko jednocześnie je zsuwając. Dasz radę, tylko kombinuj nad jakimś ręcznikiem w razie W.
Powodzenia *SMOKEKING*



Dzięki wielkie za pomoc! :piwo
Szkiełko udało się zdjąć (faktycznie - rękawice i poszło elegancko). Co do próby rozkręcenia dolnej bazy.
Chyba jednak nie będę próbował, nie chce pogorszyć sprawy;)

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
By wysoky
#1485873
Panowie do grzałki OCC 1,2 jaki wybrac najlepiej drut i wate, czy lepiej kupic grzałke 0,5 lub NI200? Która da lepszy efekt zarówno w oddaniu smaku i wielekości chmury?
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1486160
wysoky pisze:.....Która da lepszy efekt zarówno w oddaniu smaku .....
Grzałka VOCC odda jepiej smak.
Czy to jakaś epidemia na punkcie wielkiej chmury?
Przecież to żaden rarytas, a tylko drażni oko postronnych *MUR*

________________
Tapa tapa z es piątki.
Ostatnio zmieniony 07 paź 2015, 23:01 przez amisiek1969, łącznie zmieniany 1 raz.
By Jarus553
#1486196
Subtank'owe grzałki Ni200 bywają kapryśne. Za to 0.5ohm spisują się zacnie.

Wydziergane z Xperii SP
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1486806
LuziQ - fajnie to wygląda, a jak się sprawuje ? Podrzuć jak Ci to z kalkulatora wychodzi, bo mało zwojów widzę jak na nikiel. Ale to chyba przez kształt rdzenia tak się wydaje.
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1486810
7 zwojów z AWG27 (Tempered Ni200). Skręcone na dwóch 2mm pręcikach sklejonych ze sobą na końcach taśmą. Lepsze byłyby zlutowane, ale o tym pomyślę innym razem. Opór w granicach 0,074Ω na SXmini.
Nie używam kalkulatora ;)

Sprawuje się całkiem fajnie. Smak ciężko mi porównać, bo poprzednia grzałka już była z lekka zasyfiona, więc na pewno jest lepszy z uwagi na świeżość.
Awatar użytkownika
By nesh007
#1486928
Mam pytanie do posiadaczy Subtanka mini. Mianowicie dzisiaj lub jutro zaczynam drugie podejście do tego atomizera, tym razem z bazą v2 i tu moje pytanie: jak najlepiej układać watę/muji w tej wersji? W v1 trzeba było odsłaniać kanały, tu jest dopływ liquidu od boku. Poradzi ktoś jakiś dobry sposób? U Rip'a nie znalazłem buildu do wersji v2.
Awatar użytkownika
By nesh007
#1486968
Rip ma do wersji v1, oglądałem kilka filmów z setupem do v2 ale jakoś nie jestem przekonany, liczę na Wasz komentarz :)
By homer21
#1486969
LuziQ pisze:7 zwojów z AWG27 (Tempered Ni200). Skręcone na dwóch 2mm pręcikach sklejonych ze sobą na końcach taśmą. Lepsze byłyby zlutowane, ale o tym pomyślę innym razem. Opór w granicach 0,074Ω na SXmini.
Nie używam kalkulatora ;)

Sprawuje się całkiem fajnie. Smak ciężko mi porównać, bo poprzednia grzałka już była z lekka zasyfiona, więc na pewno jest lepszy z uwagi na świeżość.


Czym zlutowane? Topnienie cyny lutowniczej to ok.215-230 C, czy taki stop na koncowkach nie rozpusci sie podczas wapowania?
By Jarus553
#1487007
Ja zrozumiałem że LuziQ chce zlutować sobie takie "urządzenie" na którym będzie kręcić grzałki :D

Wydziergane z Xperii SP
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1487009
@Jarus553 punkt dla Ciebie.
A dokładniej mam zamiar zlutować ze sobą dwa pręty 2mm coby się po prostu nie majtały podczas nakręcania grzałki.

homer21 pisze:Zrozumialem ze chcesz zlutowac koncowki skretki, tak?

Gdzie Ty widzisz skrętkę? :shock:
Ostatnio zmieniony 08 paź 2015, 14:44 przez LuziQ, łącznie zmieniany 1 raz.
By NeVi
#1487103
Czy po nawinięciu zbyt mało waty może czasami lecieć więcej liquidu do ust? Wcześniej to było takie delikatne strzelanie bombelek na jezyku OCC a zrobiłem sobie dziś RBA i przy dodawaniu więcej watów czuć czasami to bardziej.
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1487129
Za słabo przykryte kanały doprowadzające LQ. U mnie właśnie tak się dzieje jak nie przykryję tak "w sam raz". Jak któryś z otworów jest bardziej odsłonięty to wali po języku. Tą watką którą masz po prostu musisz trochę przytkać kanały.
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 77
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.