EPF
Dział dot. gotowych płynów z nikotyną lub bez ze sklepowych półek.
Awatar użytkownika
By Peter007
#1422547
Może Ci mucha nawaliła między te cyferki, bo to raczej 12mg i 18mg. Nie ma chyba liquidów kupnych o takim stężeniu jakie podajesz.
Awatar użytkownika
By bofh
#1422552
napster2 pisze:Witam, Panowie kupiłem Liquid firmy MB SMOKE pisze na nim 1,2 mg lecz w spisie składu pisze Nikotyna Max 2,4% to w końcu jaka to jest moc Liquidu??

A może spróbuj jeszcze raz tylko bez google translate, bo jak ta cholera przetłumaczy, to nie idzie skumać osochozi :)

A, złapaliście kontekst, no to super bo ja wymiękłem...
Awatar użytkownika
By Mutango
#1422854
napster2 pisze:Koledzy proszę o pomoc, jaka to jest moc bo już nie wiem :/

To co wkleiłeś wygląda na produkcję garażową. Niby jak mamy Ci pomóc? Skąd mamy wiedzieć, co poeta miała na myśli drukując etykietki. Spytaj Marzeny. Każdy producent liquidu powinien umieścić na etykiecie nr telefonu pod którym udzielane są wszelkie informacje na temat liquidu. I to nie jest widzimisię tylko obowiązek prawny dotyczący substancji szkodliwych.
By vapeofy
#1429886
Bardzo ciekawy arykuł, warto przeczytać http://www.nature.com/srep/2014/140226/ ... 04133.html

Konkluzja jest taka że wchłanianie nikotyny do krwi jest kilkukrotnie wolniejsze niż w analogach. Aby uzyskać zbliżony poziom nikotyny we krwi co w analogach trzeba by używać znacznie mocniejszych liquidów niż dostępne na rynku lub wapować bez przerwy przez pół godziny, a nawet znacznie dłużej na liquidach o małym stężeniu nikotyny. Teraz rozumiem dlaczego nie jestem tak uzależniony od nikotyny jak byłem podczas palenia analogów i dlaczego tak wielu osobom ciężko jest całkowicie rzucić palenie i przerzucić się na wyłącznie elektroniczne.

Wygląda na to że uznawanie liquidu 11mg/ml za odpowiedni do e-papierosów jak Volish Ego na rzucenie palenia Marlboro Light, jak to było rekomendowane przez sprzedawcę w moim przypadku, jest błędne. Co o tym myślicie?

Ciekawe jaki by był rezultat badania na zestawie podobnym do tego co obecnie używam, czyli Dani Extreme + Subtank Mini z grzałką 1,2 Ω lub na grzałkach sub-ohmowych które stają się coraz bardzie popularne. Ilości zużywanego liquidu były by znacznie większe niż na sprzęcie używanym podczas badania...
By Maja
#1464090
vapeofy pisze:
Wygląda na to że uznawanie liquidu 11mg/ml za odpowiedni do e-papierosów jak Volish Ego na rzucenie palenia Marlboro Light, jak to było rekomendowane przez sprzedawcę w moim przypadku, jest błędne. Co o tym myślicie?



Myślimy, że nie tylko błędne , ale i powodujące zniechęcenie do e -palenia. Bo nie da rady przejść na ep, kiedy głowa pęka, uszy zatkane, a w gardle kaktus urósł, od zaciągania niedobranego liquidu. Z drugiej strony, każdy ma inne odczucia. Teraz moc można regulować nie tylko samym liquidem, ale i mocą baterii, czy "świeżością"/mocą grzałki.
Mnie gdzieś tam kiedyś policzono 14-16-paliłam L&M light-nic z tego nie wyszło przy najszczerszej chęci, bo i baterie były słabsze i jak dobrze pamiętam kartridze(?) mocy nie dodawały :lol:
Przy drugim podejściu i dobraniu mocy18mg-nawet nie kwiknęłam.

Dodatkowy sprzęt (dla mnie już słabszy) użyczyłam 2 tygodnie temu palaczowi malboro light-nie wierzył, że da radę-przeszedł w ciągu jednego dnia na moim 18mg liquidzie-czyli daje kopa dokładnie takiego samego jak te analogi.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1471393
Dziadek Mróz pisze:
Tusia pisze:Dodam, że 1 ml liquidu to +/_ paczka papierosów.
Jeśli więc paliliśmy papierosy tradycyjne np. 0,8 mg/papieros to przeliczając to na paczkę gdzie jest 20 szt. = 16 mg.
Wybierając więc liquid kupujemy taki o stężeniu nikotyny 16-18 mg. Wtedy w jednym ml. mamy 16 lub 18 mg. nikotyny czyli tyle ile było w paczce "naszych" papierosów tradycyjnych.

Myślę ża taki przelicznik jest błędny. Nikotyny z liquidu przenika prawie dwukrotnie więcej do organizmu.
Dlatego jeśli ktoś wcześniej palił 0,8mg/papieros to odzwierciedleniem będzie liquid o mocy 11mg. ;)



*BOJE SIE* Od rana wyssałem już 3 ml liquidu. To oznacza 3 paczki papierosów w 4 godziny?
Jeśli obecnie palę 10ml na dobę liquidu 11mg , to przyjmuję równowartość 10 paczek papierosów??
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1471402
Ok. Czyli jeśli przyjąć 10 buchów z EVICA za 1 wypalony papieros, to jest u mnie nieźle.
Czuję się dobrze na 11mg i nie palę papierosów wcale.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1471556
Herrwolf pisze:...nie palę papierosów wcale.

A co ma wyrażać Twój awatar ? ObrazekCzy aby nie tęsknotę za pełną paszczą analogów...?
Kolego, nie zrozum mnie źle, generalnie się nie czepiam, ale Twój awatar IMO nijak nie przystaje do tego forum.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1471570
Wczoraj go wstawiłem i na wczoraj to jest obraz adekwatny. Po niedzieli wymienię na aktualny. Niech powisi ku mojej przestrodze.
By control1
#1489419
Herrwolf pisze: *BOJE SIE* Od rana wyssałem już 3 ml liquidu. To oznacza 3 paczki papierosów w 4 godziny?
Jeśli obecnie palę 10ml na dobę liquidu 11mg , to przyjmuję równowartość 10 paczek papierosów??


Jezu nawet nie pomyślałem czyli skoro u mnie schodzi 2,5 - 3 ml liquidu/dzień to znaczy że palę około 10 paczek analogów dziennie ???
Strach się bać
By abbazabba
#1556371
Ja palę około paczki dziennie różnych fajek. Niebieskie, czasami czerwone.
Ostatnimi czasy częściej sam rolluję ( przeprowadziłem się do UK), bo tak jest taniej.
Ponieważ pierwszy e-fajek juz do mnie jedzie, bede zamawiał też kilka liquidów.
Chyba powinienem wziąć te 18 mg na początek, jak uważacie?
By pikusp
#1595552
Ja paliłem zwykłe papierosy najczęściej czerwone i starczyło na 2-3 dni. Palę epapierosa od listopada 2015 o najwiekszych mocach (od 18 mg wzwyż) i jakoś nie mogę też zlecieć niżej. Jak dla mnie "rzuciłem palenie całkowicie z epapierosem i nie palę tradycyjnych jak i ep" to czysty chwyt marketingowy żeby ludzie kupowali epapierosy.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1595589
Głupoty piszesz... Co mogą powiedzieć 5 czy 6- co latki bez analoga w gębie..., jadący na ep...?
Masz egona... cudów brak...
Awatar użytkownika
By Kvl
#1615238
abbazabba pisze:Ja palę około paczki dziennie różnych fajek. Niebieskie, czasami czerwone.
Ostatnimi czasy częściej sam rolluję ( przeprowadziłem się do UK), bo tak jest taniej.
Ponieważ pierwszy e-fajek juz do mnie jedzie, bede zamawiał też kilka liquidów.
Chyba powinienem wziąć te 18 mg na początek, jak uważacie?


Musisz kupić sobie najlepiej ze trzy różne 11-18-24 mg. Każdy reaguje inaczej . np dla mnie 18 było ok na początku :)
By michal199
#1699222
Herrwolf pisze:
Dziadek Mróz pisze:
Tusia pisze:Dodam, że 1 ml liquidu to +/_ paczka papierosów.
Jeśli więc paliliśmy papierosy tradycyjne np. 0,8 mg/papieros to przeliczając to na paczkę gdzie jest 20 szt. = 16 mg.
Wybierając więc liquid kupujemy taki o stężeniu nikotyny 16-18 mg. Wtedy w jednym ml. mamy 16 lub 18 mg. nikotyny czyli tyle ile było w paczce "naszych" papierosów tradycyjnych.

Myślę ża taki przelicznik jest błędny. Nikotyny z liquidu przenika prawie dwukrotnie więcej do organizmu.
Dlatego jeśli ktoś wcześniej palił 0,8mg/papieros to odzwierciedleniem będzie liquid o mocy 11mg. ;)



*BOJE SIE* Od rana wyssałem już 3 ml liquidu. To oznacza 3 paczki papierosów w 4 godziny?
Jeśli obecnie palę 10ml na dobę liquidu 11mg , to przyjmuję równowartość 10 paczek papierosów??



gdzies tak dwóch paczek nie całych i to tylko nikotyny więc nie ma porównania do zwykłych
ktoś pisał kiedyś jak to się przelicza,
By piotrk80
#1741702
A jakie malżonce na początek bo dopiero zaczyna EP liquidy kupić bo aktualnie kopci w analogu L&D cienkie zielone (mentolki) nikotyny 0,5mg/papierosa ? Jakiej firmy, mocy i pojemności?! Jakieś małe na początek żeby potestowała?
By Math13
#1772507
Po przeczytaniu całego wątku nie do końca rozumiem ten przelicznik.
Zapytam więc aby się upewnić.
Dziennie wapuję ok. 6 ml liquidu o mocy 6 mg. (6 × 6 = 36 mg)
Czy to by znaczyło, że wypalam ok. 3 paczki analogowe o mocy 0,6 mg/papieros? (3 × 20 × 0,6 = 36 mg)
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2017, 11:15 przez Math13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By miblah
#1772508
Math13 pisze:Po przeczytaniu całego wątku nie do końca rozumiem ten przelicznik.
Zapytam więc aby się upewnić.
Dziennie wapuję ok. 6 ml liquidu o mocy 6 mg. (6 × 6 = 36 mg)
Czy to by znaczyło, że wypala ok. 3 paczki analogowe o mocy 0,6 mg/papieros? (3 × 20 × 0,6 = 36 mg)

To, ile nikotyny wchłania z liquidu, jest prawdziwe.
To ile wchłania z jednego papierosa, jest przez producentów grubo zaniżone.
W zasadzie, można by się pokusić o stwierdzenie, że skoro jej nie dusi i nie ma objawów przedawkowania, to właśnie odkryłeś, o ile zaniżone są informacje na paczce fajek.

by Tapatalk.
Awatar użytkownika
By bofh
#1772511
Na papierosach jest informacja o zawartości nikośki oraz substancji smolistych. Te drugie zawierają również sole nikotyny, więc informacja o zawartości nikotyny jest zarówno prawdziwa, jak i nieprawdziwa. Odsyłam do blogu Starego Chemika :idea:
By Math13
#1772540
miblah pisze:
Math13 pisze:Po przeczytaniu całego wątku nie do końca rozumiem ten przelicznik.
Zapytam więc aby się upewnić.
Dziennie wapuję ok. 6 ml liquidu o mocy 6 mg. (6 × 6 = 36 mg)
Czy to by znaczyło, że wypalam ok. 3 paczki analogowe o mocy 0,6 mg/papieros? (3 × 20 × 0,6 = 36 mg)

To, ile nikotyny wchłania z liquidu, jest prawdziwe.
To ile wchłania z jednego papierosa, jest przez producentów grubo zaniżone.
W zasadzie, można by się pokusić o stwierdzenie, że skoro jej nie dusi i nie ma objawów przedawkowania, to właśnie odkryłeś, o ile zaniżone są informacje na paczce fajek.

by Tapatalk.


Nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedz.
Czy 36 mg nikotyny z eliquidu, który wchłonę w ciągu dnia, jest to aż 3 paczki analogów o mocy 0,6 mg/papieros?!
Przyznam się, że jest to dla mnie mały szok. Nawet gdyby to było tylko 2 paczki, to dla mnie jest to niestety duża ilość.

Kilkadziesiąt lat paliłem ponad paczkę papierosów dziennie. Udało mi się w końcu ograniczyć do ok. 10 - 12 papierosów dziennie slim light o mocy deklarowanej na opakowaniu własnie 0,6 mg.
Próbowałem kilka razy rzucać, ale bez powodzenia. Postanowiłem w końcu spróbować e-paierosa i przyznam się, że od tego czasu już nie palę analogów.

Zaczynałem od liquidu 12 mg, ale po 2-3 dniach musiałem zejść z moc, bo nie dawałem rady.
Kilka dni wapowałem również liquidy 3 mg, ale były chyba za słabe, bo potrafiłem zużyć ich nawet ponad 12 ml na dzień.
W końcu pozostałem na liquidach 6 mg i one są dla mnie w miarę OK.

Ale nie spodziewałem się, że przez to obecnie dziennie wchłaniam ponad 5 razy więcej nikotyny niż gdy paliłem ok. pół paczki slim light dziennie.
Jeżeli to jest własnie taki przelicznik jak napisałem, to jest to dla mnie szok!
By Krasnal45
#1772543
Przestańcie przeliczać analogi na liquid. To tak nie działa i jest całkowicie pozbawione sensu. Jest tyle zmiennych i niewiadomych że nijak ma się porównanie. Nawet samej tylko nikotyny. Jest ona wchłaniana przez organizm w skrajnie różnych warunkach.
By Math13
#1772550
Ja dobrze rozumiem, że jest dużo zmiennych i trudno dokładnie porównać ilość nikotyny wchłanianej z liquidu i papierosa.
Ale może chociaż orientacyjnie można oszacować, czy jest to np. 1 paczka analogów, czy raczej np. 3 paczki.
Dla mnie np. jest to ważna informacja.
Może dlatego, że dopiero zaczynam wapować i w żaden sposób nie udało mi się rzucić analogów.
Rozumiem, że dzięki liquidom nie wchłaniam już setki innych szkodliwych substancji smolistych, rakotwórczych itp.
Ale jeżeli obecnie faktycznie wchłaniam 6 razy więcej nikotyny niż przy analogach (niechby to było tylko 4 razy więcej), to czy nie jest to dla mnie zdecydowanie za dużo?
Awatar użytkownika
By miblah
#1772553
Math13 pisze:Jeżeli to jest własnie taki przelicznik jak napisałem, to jest to dla mnie szok!


Nie jest. Ale jaka jest to ilość nikotyny, którą przyswoi organizm z jednego analoga, zapytaj google (bo firmy tytoniowe się niechętnie przyznają, więc nie odpowiedzą). Będzie to ciężka robota, bo trzeba poszukać prac naukowych. To co piszą na paczce fajek, nijak ma się do prawdziwej dawki nikotyny przyswajalnej.

Poczytaj o dodatku e500 (wodorowęglan sodu) - jak wpływa na uwalnianie dodatkowej, znacznie większej dawki nikotyny. Swego czasu, w Szwecji zdaje się, była afera z tym związana.
Teraz się go nie dodaje, co nie znaczy, że nie dodaje się innego składnika, robiącego dokładnie to samo.

Dziecinny ten szok masz... Gdy przyjmowałeś większą dawkę nikotyny, niż jesteś przyzwyczajony, doznałeś efektów przedawkowania - i to jest najlepsze porównanie dawek pomiędzy EIN, a analogiem. Skoro twój organizm toleruje 6mg, nie toleruje 12, a 3 mu za mało, to chyba masz odpowiedź... *SMOKEKING*
By Math13
#1772556
miblah pisze:
Math13 pisze:...

Dziecinny ten szok masz... Gdy przyjmowałeś większą dawkę nikotyny, niż jesteś przyzwyczajony, doznałeś efektów przedawkowania - i to jest najlepsze porównanie dawek pomiędzy EIN, a analogiem. Skoro twój organizm toleruje 6mg, nie toleruje 12, a 3 mu za mało to chyba masz odpowiedź... *SMOKEKING*


Może i dziecinny, ale jednak zrobiło to na mnie ogromne wrażenie.
Chciałem jeszcze tylko uściślić.
Mój organizm jak to napisałeś "nie toleruje" 12 mg, a 3 mg "mu za mało" , ale zaznaczam jako jednorazowa dawka, czyli przy jednym - dwóch zaciągnięciach się. Albo mocne drapanie i pieczenie przy 12 mg, albo w ogóle bez efektu przy 3 mg.
Dlatego pozostałem przy 6 mg, bo wówczas po kilku-kilkunastu zaciągnięciach się mam spokój na jakiś czas.

Ale ogólnie dawka nikotyny jaką wchłaniam (wydzielana jest z eliquidu) przez cały dzień w porównaniu do nikotyny, która wydzielała się z wypalonych 10-12 papierosów wydaje mi się dużą ilością.
By Math13
#1772583
Krasnal45 pisze:Dzięki @miblah , szybciej to znalazłeś :mrgreen:
@Math13
Masz w tym jednym blogowym wpisie Starego Chemika zawarte to, co Ci tłuczemy i nie doszukuj sie więcej żadnych analogii i porównań :mrgreen:


Ok, dziękuję.
Awatar użytkownika
By miblah
#1772584
@Krasnal45 służę ;)
@Math13 - warto, żebyś poczytał więcej publikacji z bloga StaregoChemika - pisze przystępnie. Sporo Ci się rozjaśni w temacie EIN.
By Krasnal45
#1772603
@Math13
Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości albo obawy, to w tajemnicy( :mrgreen: ) Ci powiem, że Stary Chemik, to naukowiec z dziedziny chemii, trawnikowy i nie tylko trawnikowy guru w dziedzinie nikotyny i ogólnie EIN, siedzący z nami temacie już kilka ładnych lat. Ze swojej strony oprócz bloga, polecam jego wspaniałe artykuły jakie publikuje w popularno-naukowych czasopismach w stylu "Wiedza i Życie" :wink:
By Math13
#1772607
Dzięki @Waszej rekomendacji poczytałem już trochę artykułów Starego Chemika.
Naprawdę warto. Ciekawie i zrozumiale dla każdego.
Dużo fajnych rzeczy można się dowiedzieć.
Polecam więc i innym początkującym zapoznać się z jego artykułami.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1772745
Już chyba ze sto lat temu co bardziej światłe umysły zorientowały się, że pali się dla nikotyny, a umiera przez smołę. Już samo pozbycie się tlenku węgla jest warte zachodu, nawet jeśli (tymczasowo) trzeba zwiększyć dawkę nikotyny kilkukrotnie. Nikotyna owszem jest trucizną, ale w dawkach papierosowych mniej liczy się jej własność trująca, a bardziej właściwość uzależniająca. Tak czy inaczej po kilku miesiącach oczyszczania organizmu ze smoły, dużo łatwiej jest w późniejszym okresie radykalnie ograniczyć dawki nikotyny lub nawet całkowicie się jej pozbyć. Uwierz doświadczonym waperom. Już niejeden z nich "skończył" na zerówkach i niekoniecznie była to droga przez mękę.
Awatar użytkownika
By bofh
#1772749
@Math13 Świadomość to podstawa 8) Dzięki temu dużo łatwiej pokonać uzależnienia chemiczne i skupić się na tych behawioralnych chociaż, jak w moim wypadku, z behawiorem walczyć póki co nie zamierzam, bo po to przeszedłem na EIN żeby wywalić w końcu z życia analogi, a EIN stały się pewnego rodzaju hobby ;) Nie truję, nie śmierdzę i mi z tym dobrze 8) Fajnie, że Ci się chce zgłębić trochę wiedzy - warto. Po lekturz blogu SCh myślę, że masz teraz trochę szerszy obraz zarówno tego cyrku, jaki zrobiono wokół EIN jak i w jaki sposób z dużo mniej szkodliwej alternatywy nadal produkuje się złą czarownicę. Aha, i pamiętaj, że my niczego nie palimy - chmurzymy, wapujemy czy inhalujemy :idea: Pozdrawiam serdecznie *GOOD*
By Math13
#1772755
@bofh dziękuję za powyższe słowa i na pewno będą one również pouczające dla wszystkich innych "nowicjuszy" w wapowaniu.
I gwoli wyjaśnienia. Dobrze rozumiem, że my wapujemy, a nie palimy. Dlatego też nie użyłem takiego zwrotu. A w mojej wypowiedzi "paliłem" dotyczyło jedynie analogów. :wink:
Awatar użytkownika
By bofh
#1772763
@Math13 Z "paleniem" to nie wycieczka w Twoją stronę, tylko całkiem ogólnie ;) Nie zaszkodzi, trzeba siać *BOR*, a lepiej późno niż jeszcze później :D
Awatar użytkownika
By pol
#1772831
@Math13
To teraz szach mat
Cukier w papierosach
Czemu w EIN mowa o chmurzeniu, a nie o paleniu jak w tradycyjnych papierosach?
Proste. Dla zdrowia przeszedłeś na cienkie SLIMy. Zatem spalałeś i zatem wdychałeś dym z palonej bibułki z papierosa nasączonej cukrem.
W SLIMach dla smaku mały dodatek smoły i dymu z tytoniu obrobionego chemicznie.

Czy e-płyny da się przeliczać na spożycie nikotyny w EIN w porównaniu do papierosów tradycyjnych.
Przez lata była próba porównywania i przyrównywania. Badania wskazały błędne założenia tej metody.

Przed dalszymi rozważeniami należy przyjąć jako podstawę wypowiedź dr Daniela F. Seidman (profesor psychologii medycznej na wydziale medycznym Columbia University, zajmujący się kwestiami związanymi z rzucaniem palenia tytoniu).
To nie nikotyna jest „czarnym charakterem”.
Tak naprawdę czarnym charakterem jest dym pochodzący z tytoniu.


Czy e-płyn z zawartością 36mg/ml to dużo i czy może niebezpieczny to płyn?
How Toxic Is E-Liquid?
Ilość wchłanianej przez organizm nikotyny z EIN?
A to już zupełnie inna bajka.
Jaki EIN jest używany? Pierwszej czy może czwartej generacji?
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017, 02:44 przez pol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By miblah
#1772865
Dla uzupełnienia posta @pol, ładna ciekawostka z ustawy:
Art. 7c. 1. Zabrania się wprowadzania do obrotu, produkcji i importu w celu wprowadzania do obrotu wyrobów
tytoniowych:
1) o aromacie charakterystycznym;
2) zawierających dodatki, w tym takie ich ilości lub stężenia, które zwiększają znacznie lub w wymiernym stopniu
właściwości uzależniające, toksyczność lub właściwości CMR wyrobu tytoniowego na etapie spożycia.
2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, nie dotyczy dodatków niezbędnych w produkcji wyrobów tytoniowych,
w szczególności cukru
, który zastępuje cukier tracony podczas procesu suszenia, jeżeli zastosowanie tych dodatków
nie prowadzi do nadania wyrobowi aromatu charakterystycznego i nie zwiększa znacznie lub w wymiernym stopniu
właściwości uzależniających, toksyczności lub właściwości CMR wyrobu tytoniowego.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.