EPF
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1466514
Youde wypuszcza nowy RTA - "Bellus", o pojemności 5ml, średnicy 22mm, a długości (bez dripa i gwintu)- 45,5 mm. Pomierzyłem Subtanka mini i wyszło mi, że Bellus jest 3mm krótszy. Co ciekawe - sam szklany baniaczek jest identyczny jak Goblina mini. Niestety (dla mnie) a dla innych "stety" - parownik jest dedykowany do 2 grzałek, co widać na fotce Cvapor. Napełnianie z góry i jeśli wierzyć opisom - ma być "niecieknący" dołem (32 otwory powietrzne usytuowane na boku).

http://www.cvapor.com/youde-ud-bellus-5ml-big-capacity-rebuildable-atomizer.html
http://www.cigabuy.com/authentic-youde-bellus-5ml-rebuildable-tank-atomizer-px2kfx4-p-8037.html

Update :
przed chwilą znalazłem fotki i jednak będzie możliwość zamontowania 1 grzałki na podobnej zasadzie jak w Goblinie mini (zaślepka). Otwór, który widać w bazie nie jest przelotowy, to miejsce na "cycek" od zaślepki. No i faktycznie w dolnym capie nie ma otworów=nie ma wycieków :-) przynajmniej w pozycji pionowej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By Waldip
#1466591
Wizualnie to już prawie doskonałe skrzyżowanie RDA z RTA....
Jeżeli konstrukcja sprawdzi się technicznie i pod względem smaku, może być ciekawą propozycją w dobrej cenie. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By VapingBeast
#1466825
Jak cena będzie podobna do Zephyrusa to biorę w ciemno. Zobaczyłem właśnie na ich fanpage'u i... Troszkę się tym podjarałem. Chciałem brać jakiegoś subtanka na jedną grzałkę, bo Zephyrus czasem chmurzy za bardzo, ale tutaj dają opcję single coila gratis, w dodatku z jak się wydaje genialnym air-flow. No i świetny dripek z laserowym zakręceniem jak w Zephyrusie, chętnie przygarnę taki drugi :) Jedyna wada to mało miejsca na grzałkę, deck jakby robiony pod jedną grzałkę, ale da radę upchać i dwie.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1466840
VapingBeast pisze:Jak cena będzie podobna do Zephyrusa to biorę w ciemno. Zobaczyłem właśnie na ich fanpage'u i... Troszkę się tym podjarałem. Chciałem brać jakiegoś subtanka na jedną grzałkę, bo Zephyrus czasem chmurzy za bardzo, ale tutaj dają opcję single coila gratis, w dodatku z jak się wydaje genialnym air-flow. No i świetny dripek z laserowym zakręceniem jak w Zephyrusie, chętnie przygarnę taki drugi :) Jedyna wada to mało miejsca na grzałkę, deck jakby robiony pod jedną grzałkę, ale da radę upchać i dwie.

Zobacz dokładnie na fotkach, dwie grzałki wchodzą na luzie. Deck jest typowo pod 2 grzałki, dlatego początkowo się nie podjarałem, ale jak na fejsie wrzucili zdjęcia z zaślepką , to już się podjarałem :D
Poza tym grzałka będzie montowana obok pinów więc wyglada na to, że miejsca będzie dość. Martwię się bardziej czy projektowali go pod kątem Ni/Ti ? Czy uciągnie subomowe grzałki ?
Waham się tylko czy zamawiać w preorderze za 22 $ , czy czekać na krajowych dostawców, bo może się okazać, że u nas szybciej będą. Tak mam niestety z Evic'em mini :(
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1467277
Ale jajka, Sulkov jak napisałeś post, to zaraz wszedłem na ich stronę żeby zamówić. Podnieśli lekko cenę na 21,55 $ i dodali ze 2 zdjecia. Tym samym mój link z I-ego postu jest nieaktualny , a była tam właśnie cena jaką Ty zapłaciłeś przed rabatem czyli 20,47$.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2015, 05:01 przez Nałóg Totalny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Waldip
#1467329
No to teraz pozostaje uzbroić się w miesięczną (oby tylko) + czas wysyłki cierpliwość...:)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1467375
Plug-in deck, czyli baniak wciskany na bazę, nie skręcany?
Awatar użytkownika
By VapingBeast
#1467533
Tak, dokładnie. Jak w RDA :)
Chciałbym zobaczyć już jakieś close-upy od zagranicznych recenzentów. Na razie poza kilkoma zdjęciami to wielka niewiadoma.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1468109
Może szybciej :)

Podobają mi sie duże 'frezy' na wsadzenie końcówek knotów i zalewanie bez ściągania dodatkowej gumki jak w Zefirusie (małe, a cieszy :) ). Minus, muszę czymś zaślepić dziurę od zaślepki, będzie mi tam sie zbierał 'stary' liq, albo knota tam też poprowadzić.
Plus wyżej umiejscowiony wlot powietrza, mniej możliwych okazjonalnych zalań, minus ten pierścień z dziurkami zakrywający wlot - może coś świszczeć/gwizdać, no i za szeroki to on nie jest, a lubie Zefira na maxa otwartego.

Tylko muszę troche poczekać z zakupem.
Mam zasadę: nie więcej niż jeden nowy parownik w miesiącu :) teraz w trasie jest Smok TF4
Awatar użytkownika
By Mutango
#1468143
No i zagwozdkę mam Obrazek Przymierzałem się do Goliatha, a Bellus tys pikny Obrazek
Awatar użytkownika
By VapingBeast
#1468163
Ja jednak poczekam na jakąkolwiek recenzję kogoś kto zna się na rzeczy. Nawet u brodacza mógłbym to zobaczyć, byleby w ładnej jakości.
Grzałki dołączone do zestawu wyglądają na 8 zwojów kanthala 0,4mm na fi 2,5mm, czyli standard na takiego billowa czy Zephyrusa. Na pewno idą w dobrym kierunku pod względem airflow w tanku jak i wciskanej bazy :)
Awatar użytkownika
By Freshprince
#1468557
Szkoda ze nie ma go jeszcze na FT :(
Awatar użytkownika
By VapingBeast
#1469278

Pojawił się filmik od Majfriendów.
Troszeczkę się zawiodłem, spodziewałem się byczego otworu na airflow między ściankami z powodu tych 32 dziurek. No ale jeszcze nie widzimy go w akcji, sam podgląd.
Awatar użytkownika
By Waldip
#1469438
VapingBeast pisze:Troszeczkę się zawiodłem, spodziewałem się byczego otworu na airflow między ściankami z powodu tych 32 dziurek. No ale jeszcze nie widzimy go w akcji, sam podgląd.

Z jedną, drobną różnicą - nie możemy tych otworów traktować tak, jak zewnętrznych AH w innych tankach; te zewnętrzne mogą być dowolnie duże, bo i tak w ostateczności przepływ powietrza zostanie ograniczony do przepustowości otworu (otworów) znajdujących się bezpośrednio pod grzałką (grzałkami).
Te otwory w Bellusie (schowane pod dziurkami) pełnią rolę tych "podgrzałkowych" w innych tankach - gdyby były zbyt duże, pewnie wystąpił by problem z dobrą atomizacją...
A swoją drogą podobają mi się te zagłębienia wokół tych wewnętrznych otworów - mam wrażenie, że wzmocnią (przyspieszą) strumień powietrza wpadający do środka (pomijając ich naturalne zadanie, czyli możliwość regulacji ilości powietrza wpadającego przez dziurki).
Awatar użytkownika
By Waldip
#1470026
:evil:
Lepiej by było, żebym tego nie przeczytał... Na FT wysyłka w 5 dni roboczych, a ja już opłaciłem na CigaBuy - wysyłka przed 15 października
.
Edit
Eee, coś im się chrzani... Dostałem właśnie maila z informacją, że z powodu popularności parownika wysyłka w ciagu 2,3 dni roboczych.... :D
Chyba im się september z octobrem pomylił. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2015, 17:15 przez Waldip, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
By xD_
#1472225
Pojawił sie w zapowiedziach w enzo :D
Awatar użytkownika
By agregat76
#1472240
agregat76 pisze:Taa...minie 5 dni roboczych i zobaczysz restocking ;)

I wykrakałem *BOR*:
Ships in 5 business days
ETA: 10/10/2015 (21 days)

Długie te dni robocze ;)
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1475936
Nie kupowałem nic od marca br., ale na tego ananasa się skusiłem. Ominęły mnie różne Goliath`y itp., ale myślę że ten Bellus to dobry wybór. P.S. Kupiłem w Preorderze na Gearbest, więc poczekam z 1,5 miesiąca ale już nie mam takiego parcia na nowości :)
Awatar użytkownika
By manifest777
#1480851
Kolejna recenzja:

https://www.reddit.com/r/electronic_cig ... s_rta_810/

Może ma ktoś Zephyrusa 2? Jest Bellus do wygrania.

Obrazek

źródło: https://www.facebook.com/Youdetech



Jeśli Cigabuy to dystrybutor (a chyba tak jest - skoro dostali egzemplarz do filmików?), to jest nadzieja, że w połowie października Subtank jedzie na wycieczkę do szuflandii. :D

Ktoś kupował na Fasttechu? Tam wciąż 5 dni roboczych, to chyba podpucha?
By Vapor333
#1480898
jsakic19 pisze:Nie kupowałem nic od marca br., ale na tego ananasa się skusiłem. Ominęły mnie różne Goliath`y itp., ale myślę że ten Bellus to dobry wybór. P.S. Kupiłem w Preorderze na Gearbest, więc poczekam z 1,5 miesiąca ale już nie mam takiego parcia na nowości :)


Kolego ile zapłaciłeś pln z przesyłka ?
By pmrm
#1480904
No i ja się skusiłem . Zamówiłem z FT , kod RMBBUST jeszcze działa wyszło $ 26.21 .Terasz pozostało tylko uzbroić się w cierpliwość .
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1481297
Vapor333 pisze:
jsakic19 pisze:Nie kupowałem nic od marca br., ale na tego ananasa się skusiłem. Ominęły mnie różne Goliath`y itp., ale myślę że ten Bellus to dobry wybór. P.S. Kupiłem w Preorderze na Gearbest, więc poczekam z 1,5 miesiąca ale już nie mam takiego parcia na nowości :)


Kolego ile zapłaciłeś pln z przesyłka ?


89,72 zł po kursie z 24.09. Wysyłka dopero za kilkanaście dni.
Awatar użytkownika
By smokehead
#1481391
Vapor333 pisze:
jsakic19 pisze:Nie kupowałem nic od marca br., ale na tego ananasa się skusiłem. Ominęły mnie różne Goliath`y itp., ale myślę że ten Bellus to dobry wybór. P.S. Kupiłem w Preorderze na Gearbest, więc poczekam z 1,5 miesiąca ale już nie mam takiego parcia na nowości :)


Kolego ile zapłaciłeś pln z przesyłka ?


Też kupiłem na GB i za bellusa dałem jakieś 21$, ale na wysyłke pewnie troszkę poczekam, zamawiałem 21 września
Awatar użytkownika
By szpenio
#1484151
Nałóg Totalny pisze:...i jeśli wierzyć opisom - ma być "niecieknący" dołem...

No ja raczej w to nie uwierzę. ;)
Wystarczy się tylko jemu przyjrzeć i widać, że problemem może być wyjmowana baza, a konkretnie oring umieszczony na niej.
Kilka setup'ów, zetnie oring i będzie lało od dołu jak ta lala ;)

Dłuuugo się nad nim zastanawiałem i w końcu odpuściłem temat.

Klapnięte z N910c
Awatar użytkownika
By Waldip
#1484301
Określenie "niecieknący dołem" odnosi się raczej do typowych wycieków przez AH, spowodowanych na przykład zbyt małą ilością nośnika (w innych parownikach).
Przy uszkodzeniu oringa wiadomo, że nie ustrzeżemy sie przed wyciekiem; ale nie sądzę, żeby było to w tym parowniku zjawiskiem nagminnym...
Oring jest tylko dociskany, żaden element w jego bezpośrednim pobliżu nie obraca się - nie powinnno z nim być większych problemów.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1484354
szpenio pisze:
Nałóg Totalny pisze:...i jeśli wierzyć opisom - ma być "niecieknący" dołem...

No ja raczej w to nie uwierzę. ;)
Wystarczy się tylko jemu przyjrzeć i widać, że problemem może być wyjmowana baza, a konkretnie oring umieszczony na niej.
Kilka setup'ów, zetnie oring i będzie lało od dołu jak ta lala ;)

Etam, za wcześnie wyrokować. Jeżeli wszystko będzie dobrze spasowane, oring nie będzie wchodził ani zbyt ciasno, ani zbyt luźno, to nie powinno być w tym miejscu problemu.
Natomiast jeśli chodzi o wycieki, to cudów nie ma, tam gdzie jest chmura, tam są skropliny. Zawsze mogą się pojawiać jakieś wycieki lub "pocenie" się na bocznych airholach. Pomiędzy tym pierścieniem z dużą ilością otworów, a wewnętrznym otworem nawiewowym jest pewna przestrzeń, w której mogą gromadzić się skropliny, i to może być pewien problem. Jest tylko kwestia skali zjawiska. Bo delikatne "pocenie" się można przeżyć. Natomiast gdyby pojawiły się jakieś upierdliwe wycieki i strumienie, to byłoby gorzej. Pożyjemy, zobaczymy...
Awatar użytkownika
By szpenio
#1484500
Waldip pisze:Określenie "niecieknący dołem" odnosi się raczej do typowych wycieków przez AH, spowodowanych na przykład zbyt małą ilością nośnika (w innych parownikach)....
...Oring jest tylko dociskany, żaden element w jego bezpośrednim pobliżu nie obraca się - nie powinnno z nim być większych problemów.

Niecieknący, to niecieknący i nieistotne czy to góra, dół czy może bok ;)
Nic bardziej mylnego nie mogło paść :)
Już bardziej można go zareklamować ze względu na unikalny system nawiewu, a nie brak wycieków.
Wiele czajników ma podobne rozwiązanie i co...?
Odkręcasz parownik z boxa/baterii, a pod nim kałuża od samych skroplin ściekających po ściankach.
A co dopiero jak tam normalnie będzie liquid *BOJE SIE*

Ja widzę tyle, że mogli tę konstrukcję trochę bardziej przemyśleć.
A fakt, że baza jest wciskana i to w dodatku bez możliwości ruchu obrotowego, tym bardziej stwarza podstawę do potencjalnego problemu.

Ale OK.
Nie ma co bić piany :) bo jeszcze nikt go nie przetestował porządnie.

Rynek go szybko zweryfikuje i wtedy wrócimy do tematu :mrgreen:
Awatar użytkownika
By szpenio
#1484520
tinOFbeer pisze:Coś tam jednak popuszcza

https://youtu.be/zdiMsGjNm8s

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

Dokładnie 10:53 minuta filmu.
Ale to akurat może (a może i nie) kwestia setup'u.
Nie zmienia to faktu, że nie będzie on należał do łatwych parowników :)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1484561
No tak, ale on tutaj tak nonszalancko potraktował sprawę ułożenia waty, że to musiało siknąć. Po prostu nie było innej fizycznej możliwości. Jednak trzeba zadbać, żeby te kanały były zakryte. Inaczej liquid luźno sobie spływa. A jak spływa, to musi gdzieś wypłynąć... więc gdzie jeśli nie airholami? Zresztą w komentarzach sam się przyznał, że przy następnym setupie, na spokojnie, miał zero wycieków.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1485096
Mnie najbardziej zwilża, jak gościu mówi, że smakowo to super, hiper itp. , że na równi z dripperami i wreszcie "absolutely off the scale " :D Zamówiłem go w każdym razie z taką własnie nadzieją. Trzeba czekać, ale pogadać w dobrym towarzystwie zawsze miło :beer:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.