EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
By adriank13
#1460259
Witam mam do was pytanie. Jakie aromaty waszym zdaniem sa najlepsze? Jakiej firmy? Kupilem kilka aromatow TPA i Inawery i szczerze mowiac zostalem zdziwiony bo Inawera wyszla lepiej, stezenie TPA robiłem do okolo 12% i nie czuc wcale smaku lecz sama slodkosc. Sprawdzałem z mniejszym stężeniem aromatu i jest tak samo... Czy to mozliwe ze inawera jest lepsza czy musialem cos sknocic :D ?

Aromaty jakiej firmy sa waszym zdaniem najlepsze i czy dostanę je w PL sklepach internetowych?
By adriank13
#1460263
No probowalem wlasnie i wszyscy chwala sobie TPA a ja sie przejechalem. Kupilem arbuza i wisnie i nie czuc wcale smaku tylko jakby sama gliceryne :D wszystko dobrze dozuje, tak mi sie bynajmniej wydaje. Probowal ktos arbuza lub wisni z TPA i moze porownac :) ?
Awatar użytkownika
By gregbard
#1460264
Nie wiem skąd to dotychczasowe przekonanie o złej jakości aromatów inawery... Używam aromatów kilku firm, w tym i inawerowych, i wszystko zależy od indywidualnych odczuć smakowych. Świetne aromaty ma każda firma, (nie wszystkie oczywiście) i tak naprawdę to od wiedzy i smaku mieszającego zależy co z tych aromatów powstaje.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1460266
adriank13 pisze:No probowalem wlasnie i wszyscy chwala sobie TPA a ja sie przejechalem. Kupilem arbuza i wisnie i nie czuc wcale smaku tylko jakby sama gliceryne :D wszystko dobrze dozuje, tak mi sie bynajmniej wydaje. Probowal ktos arbuza lub wisni z TPA i moze porownac :) ?

Bynajmniej to nie przynajmniej.

Dałeś odstać mieszankom?
Awatar użytkownika
By Luk Goth
#1460506
adriank13 pisze:Aromaty jakiej firmy sa waszym zdaniem najlepsze i czy dostanę je w PL sklepach internetowych?

Niedawno MaiArt wprowadził swoje aromaty, zamówiłem na razie tytoniowe i deserowe razem z ich bazą i zacząłem z nimi trochę eksperymentować, zapowiada się obiecująco :)


Pozdr.
Łukasz
By adriank13
#1460577
Mieszankom dalem odstac spokinnje 48 ale niektore leza po dobre 2 tygodnie i nic z nich nie ma... Moze cos zle robie, Ale watpie bo inawery wychodza dobrze...
By Vianne
#1460628
gregbard pisze:Nie wiem skąd to dotychczasowe przekonanie o złej jakości aromatów inawery...

Mogę mówić tylko za siebie, ale z powodu marnej powtarzalności produktów. Ja i córka sporo razy się nacięłyśmy. Kupuję niektóre aromaty, ale mam świadomość, że za każdym razem to ruletka trochę, co znajdę w buteleczce. W związku z powyższym - jeśli jakiś smak mogę znaleźć w innej marce, wolę kupować tam, bo na TPA czy Atmosy nie nacięłam się jeszcze nigdy.

adriank13 pisze:No probowalem wlasnie i wszyscy chwala sobie TPA a ja sie przejechalem. Kupilem arbuza i wisnie i nie czuc wcale smaku tylko jakby sama gliceryne :D wszystko dobrze dozuje, tak mi sie bynajmniej wydaje. Probowal ktos arbuza lub wisni z TPA i moze porownac :) ?

Nie, tych akurat nie, ale zupełnie mnie nie dziwi stężenie 12%. TPA mają do siebie to, że niektórych używam dosłownie 2% i smak jest bardzo wyrazisty (Boysenberry, Cinnamon Red Hot, M-Type), a innych daję po 15%, bo inaczej smak jest mało wyraźny (Strawberry Ripe, Pitaya, Marakuja). Jeszcze innych używam po 5% (French Vanilla, Papaja) albo po 10% (Coconut Candy).

Dużo też zależy oczywiście od parownika, setupu itd. Ja z moim protankiem używam przeciętnie ze 2 razy więcej aromatu niż kolega z kayfunem.
Awatar użytkownika
By RahirX
#1460644
To ja dorzucę swoje 3gr, jeśli chodzi o AtmosLab. Jakieś takie mam przekonanie, że cena idzie w parze z jakością. Jeśli chodzi o AL, tak myślałem dopóki się nie naciąłem na aromacie Peach. Nie wiem... Może dostałem trefną butelczynę, ale finalny LQ jest niewapowalny. Zapach ? To co się można spodziewać, smakowo mnie obrzydziło. Jakbym ćmił samą skórkę brzoskwini z dodatkiem woskowiny. Nr #2 - Cappucino, podobna historia (opisana w innym topicu, nie będę przytaczał). Z drugiej strony, Jabłuszka i Cynamon - to jest czysta perfekcja ze strony Atmosa
By Vianne
#1460653
RahirX - zgadzam się. Ja się mocno przejechałam na Rodi - Granacie. Spodziewałam się czegoś więcej niż smaku słodkiej wody i to niezależnie od stężenia. Przykładowo 2 razy tańszy Granat z TPA uwielbiam.

O Capelli mogłabym też to powiedzieć i też przejechałam się na Granacie - smak prawie żaden a smoli grzałkę niesamowicie. Wrogom nie polecam.

Z drugiej strony muszą być jacyś fani tych aromatów, bo jakby ich nikt nie kupował, to pewnie by ich nie sprowadzano...

Ogólnie polecam aromaty EF, bo na nich nie przejechałam się jeszcze nigdy i chociaż niektóre smakują mi bardziej, inne mniej, to jeszcze żaden się nie okazał niewapowalny.

Niemniej wszystkie te marki są powtarzalne - jeśli jedna partia smakuje tak, to kolejna i kolejna też będą tak smakować. Lepiej, gorzej, ale tak samo.

A tym Cappuccino Atmosa to mnie wystraszyłeś, właśnie niedawno go sobie kupiłam, jeszcze nie próbowałam... *BOJE SIE*
By mm-man
#1460655
A może linia Extreme Flavours z e-plyny.pl podpasuje? Sugerowane stezenie na bazie 50:50 u mnie się sprawdza na Derringer'ze i SegaTank'u przy moim braku zdolności manualnych do zrobienia grzałki.

Wysłane z mojego DRIVE2
Awatar użytkownika
By RahirX
#1460662
@Vianne

Jeśli chodzi o EF, to jeszcze nie miałem okazji wiele z tego mieszać. Jeśli chodzi o Arbuza, to EF lepiej lepiej odzwierciedla smak tegoż owocu, niż AL, więc jestem póki co dobrze nastawiony. Od EF zamówiłem sobie Cherry jakoś tak mnie naszła ochota na ten owoc i klapa niestety, dla mnie jest niewapowalne.

Może Twoja butelczyna Cappucino okaże się dobra, nie ma co się zawczasu obawiać :) Sprecyzuję, zakupiłem ten aromat promocji e-dymowej, kiedy to padły serwery. Aromat miał jakieś pół roku do końca terminu przydatności, może tu pies został pogrzebany... Co by jednak nie było, nie mam zamiaru kupować świeższej partii, bo się przejechałem - raz wystarczy.
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1460667
Wiśni z TPA nie próbowałem, za to arbuza tak. Zgodzę się z twoją opinią - to niewypał, dokładnie taki jak go opisujesz.
By Vianne
#1460672
RahirX, powiem Ci, że ja od wiśni w e-fajkach jakoś się staram trzymać z daleka generalnie. Jeśli będziesz miał okazję, spróbuj raczej Cherry Custard, jeszcze nie próbowałam, ale ma bardzo dobre opinie. Ewentualnie Cherryberry - też dużo osób sobie chwali, ja może zamówię w następnej turze. Smoczy owoc bardziej mi smakuje z TPA niż z EF, bo ten z Extreme ma jakąś taką nutę ogórkowo-arbuzową, której nie lubię. Ale da się chmurzyć spokojnie. Jak lubisz arbuzy to może Ci posmakować. Jagoda z EF nie smakuje jagodą ale owocami leśnymi. Ale wanilia, bardzo fajna. Czarna herbata super. Czerwone jabłko, enegetyk, nawet nie sądziłam, że mi tak posmakują. Ogólnie chociaż nie każdy aromat jest super i wybitny, to jednak są smaczne, solidne i mają rewelacyjną wydajność w stosunku do ceny.

Przeczytałam Twoją opinię o Cappuccino i... wielkich nadziei nie mam (moj też z e-dymu), bo zauważyłam, że aromaty kawowe często mają tę cechę, że mają jakąś taką wymiotliwą nutę smakową. Albo kiełbasianą. Tak naprawdę jedyna kawa jaka mi smakuje to Cappuccino od Capelli, tam jej nie ma na 100%, tyle, że jest mało wydajne, jak cała Capella.

Najwyżej oddam córce na handlowanie albo koledze, bo jemu smakuje i mi polecał. :D
Awatar użytkownika
By RahirX
#1460688
@Vianne

Skorzystam z sugestii o wiśniach, bo jednak jakoś to za mną chodzi :) Co do DragonFruit, to rówież nie będę kombinował, ta z TPA mnie satysfakcjonuje - czekam obecnie aż dojrzeje mieszanka z truskawką - high hopes. Pocieszyłaś mnie z Energetykiem od EF, bo na to też byłem rozochocony, a z TPA nie wyszedł normalny Redbull'o podobny wyrób, tylko coś a'la Burn :) (smaczne, cenie, ale liczyłem na czystego Energy Drinka). Co do jabłuszek z EF, to jeszcze zobaczę, bo jabłuszka od AL na dripperze mnie zwaliły z krzesła czystością smaku, nie wiem czy jest sens sprawdzać co u konkurencji piszczy w trawie.
O Capelli się nie wypowiem, bo nie miałem jeszcze styczności, świadom jestem natomiast wysokiego dawkowania ich aromatów.

@adriank13

Kolego, doprecyzuj profil smakowy. Coś się poradzi jak określisz jaki smak lq chciałbyś uzyskać. Każda firma jest godna polecenia, jednakowoż ich produkty są godne i godniejsze do polecenia :D
By Vianne
#1460691
Z tym Burn'em to mnie zaskoczyłeś, nie jestem pewna, czy go piłam w ogóle. Red Bulla piłam ostatnio jakiś czas temu, ale pijam ostatnio napoje Black i to jest dokładnie ten smak. Nie wiem, czy są jakieś różnice w smaku między Blackiem a Red Bullem... :D
Używam w stężeniu 3%, bo smak energetyków jest dość słodki i mocny i przy 3% jest identycznie.
By adriank13
#1460856
Ja na początku stawialem na owocowe,  jednak po zakupieniu kilku owocowek Inawery a potem TPA nacialem sie na smaki.  Wszystkie byly za slodkie i nie oddawaly w 100% smaku danego owocu.  Taak próbowałem z zmiana stezenia aromatu lecz wtedy wychodziły calkowicie bez smaku lub takie slodkie ze az mdlilo.  Sam nie wiem teraz czego probowac.  Moze jakas szarlotka albo tylko wybrane owoce?  Moze jakas herbata czarba lub cytrynowa i jeszcze cos ze tak powiem innego niz te owocowe.  Co Wy o tym myslicie?  Próbowaliście juz takich smakow?  I co wam przypadlo do gustu?  Jaki aromat jakiej firmy?  I mozliwe ze trafie kiedys na dobra owocowke z ktorej bede zadowolony :D ?
Awatar użytkownika
By kokodżambo
#1460868
TPA Earl Grey to jeden z moich ulubionych aromatów, ale trzeba go, jak na mój gust, dosładzać nieco etylomaltolem. Poza tym jest genialny, idealnie oddaje smak tej herbatki. Możesz też spróbować cynamonowych jeśli lubisz - są do wyboru słodkie ciacha typu Cinnamon Spice z TPA, a jeśli chcesz to możesz do nich dodać jeszcze trochę aromatu zwykłego cynamonu (też z TPA polecam) - sam wapowałem taką mieszankę przez długi czas, nie nudzi się.
Awatar użytkownika
By RahirX
#1460877
Wieczorem w miarę możliwości zajrzę do moich ksiąg Panoramixa i wypiszę swoje typy co mógłbym ze swojej strony polecić. A, Ty kolego @adriank13, weź jeszcze napisz na jakim sprzęcie chmurzysz, bo może to też być przyczyną ubogich wrażeń smakowych.
By adriank13
#1460903
Tutaj jakiegos szalu nie ma, 2x istick 50W i subtank mini na rba lub kupnych grzalkach zalezy czy chce mi sie bawic w druty :D takze nie powinno byc problemu z tymi odczuciami. Bede bardzo wdzieczny jezeli podacie swoich faworytow :) moze faktycznie sprobuje tego erl grey ale musze dokupic malthol? A kwasu jablkowego lub smoothu używacie? Dzieki w ogole za pomoc i checi. Jestem bardzo wdzieczny :)
Awatar użytkownika
By kokodżambo
#1460911
Nie musisz, normalnie też jest dobry, ale jako, że ja herbatę słodzę to wolę słodszy ;) A jeśli nie masz etylomaltolu to możesz też dosłodzić bodajże aromatem Whipped Cream.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1460914
Whipped Cream? Nieeee, to słodki krem, śmietana.
No chyba.., że Adrian karmi(ł) i szuka smaku bawarki. :lol:


Jak dla mnie Earl Grey TPA jest świetna bez żadnych dodatków,
(choć herbatę i ja słodzę), jednak z herbatek ta: Atmos Lab Tea Lemon zdecydowanie jest nr.1. :)
By adriank13
#1461017
Aaa dokladnie slyszalem o AL lemon tea ze powala na kolana :) no spróbuję na pewno i jednej i drugiej. Nie raczej kremem nie doslodze :D dzieki za super odpowiedzi. A wlasnie jak jest u was z samogonami owocowymi? Bo mi ciagle sa przezroczyste wcale nie zmieniają koloru a u was? Moze cos zle dolewam?
Chociaz zawsze pierw daje PG potem aromat i na koncu VG wy raczej tez tak robicie?

Ps. Mozecie podac jeszcze swoich faworytow procz herbacianych :) ? A moze mieszacie niektore aromaty ze soba? Mi sie to nie udaje... Zawsze czuć tylko jeden smak a drugiego wcale... Hehe :D

Jeszcze jedno pytanie :D jakiej uzywacie bazy i czy waszym zdaniem producent bazy ma wplyw na doznania smakowe? Probowal ktos z was baze z e-plynow i moze ja polecic czy wcale nie jest taka dobra? I ktorego producenta baze mozecie polecic?

-- 02 wrz 2015, 20:09 --

To jak porozmawiamy jeszcze na ten temat?
Awatar użytkownika
By RahirX
#1461431
Odezwać się miałem wieczorem, więc jestem.

Widzę, że sprzęt posiadasz na miarę. Subtank mini posiadam i sobie cenię w kwestiach walorów smakowych. Polecam ze swojej strony zakup drippera w celu oceny gotowego wyrobu - https://e-dym.pl/pl/glowna/509-atomizer ... obeco.html - dripper stworzony do odczuwania najlepszych wrażeń smakowych. Posiadam, i chociaż nie jestem fanem Tobeco, to ich Marquis (klon) wbił w ziemię Magme (klon) od Hcigar, która była dla mnie długi czas wzorem smakowych odczuć.

Odnośnie aromatów, niestety kolego, do wszystkiego musisz dojść metodą prób i błędów. Pamiętaj, każdy ma indywidualny profil smakowy, jak i odczuwaniem z przyjemności tego co się wapuje, więc wszelkie porady traktuj z dystansem i nie miej przyszłych pretensji, jeśli coś Ci nie podejdzie. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj tu, i poza forum na temat wybranych aromatów zanim zdecydujesz się na ich zakup, zaoszczędzisz trochę pieniążków i nerwów z tym związanych :)

Co do faworytów, każdy ma własnych. Zaczynając przygodę z samogonami zakupiłem już pierdyliard (no dobrze, trochę przesadzam) aromatów, które okazały się strzałem w dziesiątkę, jak strzałami daleko poza tarczę... Te najbardziej udane opiszę poniżej <WARNING: To co mi zasmakowało, niekoniecznie może zasmakować Tobie w jednakowym stopniu> :

Atmos Lab - Jabłko Red, Green - Dla mnie osobiście są to wzory smakowe. Czerwone, winne i słodkie. Zielone, kwaskowate i wytrawne. Jak masz chęć na jabłuszko, to AL w mojej opinii idealnie odwzorowuje smaki obydwu odmian tegoż wspaniałego owocu
TPA - Banana Nut Bread - Wspaniały aromat. Jest to podstawa wielu złożonych mieszanek opisanych na forum. Szczerze, samodzielnie smakuje dla mnie wyśmienicie na tyle, że nie potrzebowałem korzystać z przepisów na mixy.
Atmos Lab - Canela - Czyli Cynamon. To co w przypadku jabłek z AL, czysta perfekcja. Nie radzę jednak częstej konsumpcji, bo słodycz tego aromatu przytłacza.
Atmos Lab - Cinnamon Cookies - To co wynika z nazwy, pychota. Należy się jednak liczyć z przytłaczającą słodyczą jak w przypadku Caneli.

I w sumie tyle jeśli chodzi o aromaty, które załugują na podium w mojej opinii, pozostałe, które próbowałem plasują się gdzieś w skali od 1 do 9. Co omijać ? To co wypisałem we wcześniejszych postach w tym topicu + to czym mógłbym się jeszcze podzielić na PW, nie chciałbym robić czarnego "pijaru" wszem i wobec aromatom, które np. mi nie podchodzą ze względów osobistych :)

Pozostałe pytania:
LQ nie muszą zmieniać koloru. Są aromaty które wybitnie "ściemniają", to nie jest jednak pozytywna cecha. Reguła jest taka, im ciemniejszy LQ, tym szybciej zanieczyszcza grzałkę - osobiście potwierdzam.
Obecnie używam bazy z e-płyny i nie mam żadnych zastrzeżeń co do niej.
Ethylomaltol nie jest wymaganym składnikiem. Są aromaty, które doskonale spełniają jego rolę w odpowiednich mieszankach.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2015, 01:57 przez RahirX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1461454
Oczywiście, każdemu smakują trochę inne rzeczy. Jednak czytając recenzje aromatów na tym forum można zauważyć, że pewne smaki przypadają do gustu większej liczbie osób niż inne. Mam wrażenie, że każda z firm ma w ofercie kilka świetnych aromatów, mnóstwo przeciętnych, jak również kilka wyjątkowo nieudanych.

Moim zdaniem, Atmos Lab oferuje bardzo dobre "Green Apple" (4-5%) z owocowych aromatów a z tytoniowych "RY69" (7-8%). Nie każdemu muszą smakować, ale mają dużo pochlebnych opinii i moim zdaniem od nich warto rozpocząć.

Truskawka Atmos Lab też jest dobra, ale smakuje raczej jak dżem niż świeży owoc. Stwierdziła to kiedyś @.kokakola i w moim odczuciu trafiła w sedno. Bardziej naturalnie smakuje "Strawberry Ripe" (6-7%) z TPA (można dosłodzić 1% EM jak ktoś woli słodsze smaki).

Te trzy aromaty polecam z własnego doświadczenia jako proste jednoskładnikowe przepisy do wypróbowania na początek. Uważam, że smakują lepiej niż większość gotowych płynów dostępnych w sklepach.

Warto pamiętać, że więcej aromatu niekoniecznie daje lepszy smak. Wręcz przeciwnie. Trzeba metodą prób i błędów trafić w idealną (dla siebie) proporcję.

PS.
Zgadzam się z @Vianne, że "Cappuccino" z Atmos Lab posiada "wymiotno-kiełbasianą nutę smakową". :)
Awatar użytkownika
By RahirX
#1461462
@JacekTW Akurat koleżanka @Vianne tego nie stwierdziła. Konfabulacjie i pomówienia, za to grozi dożywotni nakaz chmurzenia bobra na ce10+, przykro mi :(
By adriank13
#1461490
Dzieki bardzo za wypowiedzi. Bardzo mi tym pomogliscie, oczywiście nie bede mial do nikogo pretensji jezeli jakis wymieniony wyzej mi sie nie spodoba :) kazdy ma inne kubki smakowe :D chetnie wyprobuje wasze propozycje i oczywiście opisze jak mi posmakowaly. To mowicie ze baza z e plyny ujdzie i bedzie dobrym wyborem :) ?

A wy czesto robicie mixy czy raczej korzystacie z jednoskladnikowych samogonkow?

-- 03 wrz 2015, 09:51 --

Mam pytanie jeszcze o mixy aromatow. Wlewacie wszystko razem czy pierw jeden aromat czekacie dzien lub dwa i potem nastepny? Bo mi cos te mixy nie wychodziły chyba ze zle dawkowalem :D
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1461607
adriank13 pisze:

A wy czesto robicie mixy czy raczej korzystacie z jednoskladnikowych samogonkow?

-- 03 wrz 2015, 09:51 --

Mam pytanie jeszcze o mixy aromatow. Wlewacie wszystko razem czy pierw jeden aromat czekacie dzien lub dwa i potem nastepny? Bo mi cos te mixy nie wychodziły chyba ze zle dawkowalem :D

Wyobraź sobie surówkę do obiadu. Co wolisz? Samą kapustę, czy też kapustę w całej otoczce innych ingrediencyj i przypraw?
Co do mieszania składników, to leję wszystko odrazu. Jest jednak wrunek. Mieszanka musi swoje odleżeć. Niektóre nawet miesiąc i dłużej.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1461609
tunajerzy pisze:Wyobraź sobie surówkę do obiadu. Co wolisz? Samą kapustę, czy też kapustę w całej otoczce innych ingrediencyj i przypraw?

No ogórka małosolnego to wolę samego ;)

Robię różnie, są aromaty, które smakują mi solo.
Awatar użytkownika
By RahirX
#1461617
Bazę z e-płynów bierz i się nawet nie zastanawiaj. Może są i lepsze bazy, ale mi jak i znakomitej części chmurzących wystarcza w zupełności.
95% samogonów które dotychczas zrobiłem, były jednoskładnikowe. I wierz mi, lepiej tak właśnie zacząć. Dopóki nie będziesz wiedział jak smakują poszczególne aromaty solo, nie będziesz miał wyobrażenia co możesz się spodziewać po mixie.
By adriank13
#1461641
Oki, to juz w miare wiem co i jak bynajmniej w miarę :D to czas kupic bazę i mieszac, dzieki jeszcze raz za porady teraz czytac tylko opinie innych i kupowac aromaty :D a co do mieszania to aromat dodajecie na koncu czy przed "rozcienczeniem" bazy :) ?
Awatar użytkownika
By RahirX
#1461647
Codzienne porządne wstrząśnięcie butelczyną również nie zaszkodzi ;)
By adriank13
#1461780
Rozumiem, dzieki za pomoc. Cos zamówię i opisze oczywiscie swoje doznania. Dzieki wszystkim za pomoc Jesteście na prawde pomocni :) . Zycze wam milego kopcenia. :D

-- 03 wrz 2015, 16:53 --

Rozumiem, dzieki za pomoc. Cos zamówię i opisze oczywiscie swoje doznania. Dzieki wszystkim za pomoc Jesteście na prawde pomocni :) . Zycze wam milego kopcenia. :D

-- 03 wrz 2015, 17:10 --

Mam jeszcze pytanie do was. Kupujecie ciagle buteleczki czyste czy myjecie? Bo przeciez nawet po wymyciu takiej buteleczki będzie zmiana juz smaku aromatu? Moze Kupujecie cos tanszego niz buteleczki i wlewacie?
Awatar użytkownika
By kokodżambo
#1461803
Szklane buteleczki można wykorzystywać ponownie po umyciu w gorącej wodzie (ew. spirtusem można jeszcze przepłukać), aromat się na nich nie osadza. Z plastikami już tak nie jest, tu trzeba używać jednej pod jeden smak.
By adriank13
#1461838
Aaa no ale z drugiej strony ja czesto sprzedaje tam komus jakis olejek bo mam zazwyczaj tego sporo i potem kurcze brak tych buteleczek a sa dosyc drogie... Wiec mysle zeby te buteleczki czyma tanszym zastapic :)
Awatar użytkownika
By kokodżambo
#1461850
Butelka apteczna z brązowego szkła to koszt 1-2 złotych w zależności od pojemności (a mówimy raczej o zakresie 10-100 ml), te buteleczki plastikowe podobnie. To drogo? Ile Ty ich potrzebujesz?
By adriank13
#1461965
Oststnio w ciagu tygodnia zuzylem 30 takich buteleczrk plastikowych 10ml takze trochr tego leci. A moze jakies pipety wyjda taniej? Chyba ze poszukam gdzies jeszcze czegos tanszego. Macie jaks pomysly w co można bylo by to wlewac?
By Vianne
#1462054
Ja używam plastikowych buteleczek do liquidów, "odzyskuję" je z firmowych płynów. Jedyne, czego się trzymam, to że mam jedną butelkę do jednego smaku - jak jagoda to mieszam jagodę w niej, jak Cohiba to buteleczka od Cohiby. Nie mam problemów żadnych. Rzadko kupuję nowe.
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1462089
Na początek dobrym pomysłem mogą też być aromaty Aqua. Większość z nich odwzorowuje płyny amerykańskiej firmy Halo.
wlasne-mieszanki-a-la-halo-t68182.html
Warto przeczytać ten wątek i wypróbować. Dostępne np. w e-dym.pl. Dawkowanie ok. 9%.
By adriank13
#1462112
Tez popatrze na te aromaty :) niby z opinii wychodza świetne :) dzieki za polecenie, a co do tych buteleczek to moze i racja ze tylko do danego smaku. Bede tak próbował, lub jezeli juz nie bedzie ta opcja nawet wycjodzila to bede inwestowal w szklane lub nowe :D
Awatar użytkownika
By gregbard
#1462118
adriank13 pisze:Oststnio w ciagu tygodnia zuzylem 30 takich buteleczrk plastikowych 10ml takze trochr tego leci. A moze jakies pipety wyjda taniej? Chyba ze poszukam gdzies jeszcze czegos tanszego. Macie jaks pomysly w co można bylo by to wlewac?

Przy garażowej produkcji hurtowej to koszt butelek należy po prostu wliczać w koszt produkcji... Kiedy mieszam wyłącznie dla siebie robię 5-6 wypróbowanych smaków po 100 ml.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1462180
Używam wyłącznie szklanych buteleczek. Jakbym robił dla kogoś, to koszt plastikowej buteleczki wkalkulowałbym w cenę.
By adriank13
#1462531
No wlasnie tez myslalem o wliczaniu tego w koszty i chyba tak bede robil a dla siebie kupie kilka sztuk szklanych j będę myl skoro mowicie ze na nich tak sie ten aromat nie osadza :)

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.