EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Tomson
#1461726
Witam,

mam następujący problem. Z miesiąc temu kupiłem smpl + derringer i wszystko ładnie działało przy ~0,3 ohm. Natomiast od paru dni pojawił się problem z gorącym przyciskiem i sporym spadkiem mocy.

Przycisk działa dość dziwnie (przycisk ze sprężyną). Jak naciskam centralnie na środek, to wtedy zaczyna się czasami nagrzewać, a jak nacisnę na samym rogu to się w ogóle nie grzeje. Jednak zostaje nadal problem ze znacznym spadkiem mocy.
Bateria naładowana na 100%. Wszystko dokładnie wyczyściłem i dalej to samo.

Wg. mnie mogłem zniszczyć baterie (efest 18650 2500mAh 35A/20A), chociaż zawsze ładowałem ją po 1/2 dniach użytkowania, jak czułem że spada wydajność. Ogólnie odczuwam wrażenie, że bateria dłużej się ładuje niż wcześniej. Jednak nigdy przy nie miałem czegoś takiego żeby bateria mocniej się nagrzała. Zawsze była chłodna.

Macie jakieś pomysły w czym może tkwić problem?
Awatar użytkownika
By Neuss
#1461731
Włóż inne ogniwo, i sprawdź czy problem nadal występuje. I zamiast 0.3 na single ukręć sobie 0.5 parallelem.
By Tomson
#1461734
No sorry, ale przy 0.3 ohm na baterie idzie 13 amp więc to już nie moja wina, że te baterie są takie dziadowskie.

-- [scalono] 03 wrz 2015, 15:49 --

Neuss pisze:Włóż inne ogniwo, i sprawdź czy problem nadal występuje. I zamiast 0.3 na single ukręć sobie 0.5 parallelem.


Neuss pisze:Włóż inne ogniwo, i sprawdź czy problem nadal występuje. I zamiast 0.3 na single ukręć sobie 0.5 parallelem.


Problem w tym, że nie mam innego ogniwa. Mój build to był dual coil z twisted kanthal.
Awatar użytkownika
By daras25
#1461794
Rozłożyć przycisk na części i dobrze wyczyścić , gwint przycisku i tuby również .
Miejsce styku baterii z pinem w przycisku delikatnie przetrzeć np. papierem ściernym - 800 będzie dobry .
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1461822
TRNCzarny pisze:Jaka ładowarka? Miernik posiadasz?

No co Ty, betki drugiej nie ma, a ma mieć miernik :lol: :lol: :lol:
By Tomson
#1461828
STRUNA pisze:
TRNCzarny pisze:Jaka ładowarka? Miernik posiadasz?

No co Ty, betki drugiej nie ma, a ma mieć miernik :lol: :lol: :lol:


Tak się składa, że mam miernik ty ( ciach ). Inaczej się ciebie nie da nazwać po takim durnym wpisie, który nic nie wnosi do tematu.. Chociaż jesteś z Wołomina to może jednak powinienem zachować trochę więcej dystansu :lol: :lol: :lol:

Potraktowałem przycisk najdrobniejszym papierem ściernym jaki miałem w domu (mam nadzieję, że mu nie zaszkodzę). Ładuję teraz baterie na full (ładowarka efest soda), jak zapali się zielona dioda to sprawdzę tą batke miernikiem i napiszę czy wszystko z nią ok i czy problem zniknął.


Edytowano
D25
By Tomson
#1461898
Dziekuje wszystkim za pomoc, a w szczególności Daras25. Problem tkwil właśnie w brudnym pinie od przycisku.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1461926
Tomson pisze:
Tak się składa, że mam miernik ty ( ciach ). Inaczej się ciebie nie da nazwać po takim durnym wpisie, który nic nie wnosi do tematu.. Chociaż jesteś z Wołomina to może jednak powinienem zachować trochę więcej dystansu :lol: :lol: :lol:

.


Edytowano
D25

Zacznijmy jeszcze raz.
Przede wszystkim uzupełnij profil, żeby było wiadomo czy nie dyskutujemy ze szczylem 15 letnim.
Następny krok to przeczytanie regulaminu forum, który zresztą zaakceptowałeś, a nie przeczytałeś.
Trzeci krok to przywitanie się w odpowiednim dziale i stosowanie się do zasad i regulaminu.

To skąd jestem nie ma znaczenia i to Ty wyluzuj, nie spinaj się tak.

Wracając do tematu kup sobie zapasową betkę, będziesz miał łatwiej. :lol:
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.