EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
By STP
#1459153
Jesli rzad chcialby tylko wprowadzic akcyze na olejki, daloby sie to jeszcze pozytywnie wytlumaczyc, ale slyszalem, ze chca obnizyc zawartosc nikotyny do 4 mg albo w ogole wycofac je z legalnej sprzedazy. Przeciez to jawny cios w zdrowie ludzi, bo prawdopodobnie stoja za tym koncerny tytoniowe, dla ktorych nie jest problemem zaplacenie rzadowi minimum kilku milionow, ktore i tak zapewne sie im zwroca. Jak wiemy, stracili na wprowadzeniu e-papierosow ogromna kase, a waperzy palacy na silniejszych olejkach (czyli zdecydowana wiekszosc) moga przejsc zwyczajnie na zwykle papierosy. Czy jest sens prawnie z tym walczyc, skoro rzadowi zalezy wylacznie na pieniadzach? Dla takich firm inwestycja w lepsze zarobki to kwestia priorytetowa, sam rzad zapewne wybierze opcje zmniejszenia zawartosci nikotyny w liquidach, gdyz z niedobitkow, ktore pozostana przy wapingu moga zarobic poprzez akcyze wieksze pieniadze, koncernom taka opcja rowniez sie oplaca.
By STP
#1459158
W temacie w zasadzie zawarte jest pytanie, czy mozna prawnie powstrzymac restrykcje nakladane na e-papierosy i czy jest sens, skoro to tak naprawde walka z korupcja. Informacje sa zaczerpniete z ogolnych zrodel, wiec milo byloby, gdyby ktos objasnil, jak konkretnie wyglada plan rzadu wobec e-palenia, opierajac sie na wypowiedziach rzadzacych ministrow, ich oswiadczeniach.

edit

jesli temat narusza regulamin w jakis sposob, jest niepoprawny, prosze go usunac
Ostatnio zmieniony 30 sie 2015, 21:06 przez STP, łącznie zmieniany 1 raz.
By STP
#1459164
odpowiedz ta nie jest konkretna (chodzi tylko o podanie obecnego stanowiska rzadu w sprawie e-papierosow), a takie pisanie mam po prostu w zwyczaju, dlatego jesli masz do tego jakies obiekcje, to daruj sobie takie oburzanie sie - regulamin nie zabrania pisac w taki sposob
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1459165
@STP ale po co się denerwujesz, EU już dostosuje Twoje wymogi do Twoich potrzeb. Ślimak to ryba a banan ma być prosty. I spłuczka do sracza musi mieć nie więcej niż 10L pojemności
Awatar użytkownika
By agregat76
#1459166
Zabrania:
9. Z wyjątkiem wyznaczonych działów na forum używamy języka polskiego, nazwa tematu oraz treść zawarta w postach musi być napisana zgodnie z jego zasadami (ortografia, interpunkcja, itd.). Niedozwolone jest nadużywanie pisania wielkimi literami oraz powiększoną czcionką.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1459167
STP pisze:odpowiedz ta nie jest konkretna (chodzi tylko o podanie obecnego stanowiska rzadu w sprawie e-papierosow), a takie pisanie mam po prostu w zwyczaju, dlatego jesli masz do tego jakies obiekcje, to daruj sobie takie oburzanie sie - regulamin nie zabrania pisac w taki sposob

To miej w zwyczaju używać polskich znaków. Regulamin jak najbardziej jasno określa że posty mają być zgodne z zasadami pisowni i ortografii. O stanowisko rządu w tej sprawie zwróć się do rządu.
By TRNCzarny
#1459168
REG. 1.9. Z wyjątkiem wyznaczonych działów na forum używamy języka polskiego, nazwa tematu oraz treść zawarta w postach musi być napisana zgodnie z jego zasadami (ortografia, interpunkcja, itd.). Niedozwolone jest nadużywanie pisania wielkimi literami oraz powiększoną czcionką.
Awatar użytkownika
By kokodżambo
#1459169
STP pisze:odpowiedz ta nie jest konkretna (chodzi tylko o podanie obecnego stanowiska rzadu w sprawie e-papierosow), a takie pisanie mam po prostu w zwyczaju, dlatego jesli masz do tego jakies obiekcje, to daruj sobie takie oburzanie sie - regulamin nie zabrania pisac w taki sposob


Stanowisko rządu jest chyba jasne jeśli spojrzy się na projekt ustawy implementującej dyrektywę tytoniową. Jeśli nie masz czasu/chęci czytać całości to tu masz w skrócie wypisane mniej więcej co i jak - http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... znych.html
Awatar użytkownika
By pol
#1459170
STP pisze:..... wiec milo byloby, gdyby ktos objasnil, jak konkretnie wyglada plan rzadu wobec e-palenia, opierajac sie na wypowiedziach rzadzacych ministrow, ich oswiadczeniach.

....

Może zapytaj u źródła.
By STP
#1459175
dzieki kokodzambo za odpowiedz (co do wypowiedzi o "zwroceniu sie do rzadu" - gratuluje buractwa w swym zachowaniu, jej autorze), co do forumowych malkontentow autor regulaminu piszac ten paragraf zapewne mial na mysli bledy robione nieswiadomie albo swiadomie w trollingu - jesli dostane od moderacji informacje, ze nie odpowiada jej moj sposob pisania, dostosuje sie do tej kwestii
Awatar użytkownika
By Hunka
#1459186
STP pisze: co do forumowych malkontentow autor regulaminu piszac ten paragraf zapewne mial na mysli bledy robione nieswiadomie albo swiadomie w trollingu - jesli dostane od moderacji informacje, ze nie odpowiada jej moj sposob pisania, dostosuje sie do tej kwestii
Autor regulaminu miał na myśli dokładnie to co napisał.

Awatar użytkownika
By gregbard
#1459189
STP pisze: jesli dostane od moderacji informacje, ze nie odpowiada jej moj sposob pisania, dostosuje sie do tej kwestii

Zdaje się że właśnie nasz kolega dostał "od moderacji informacje", pierwszą.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.