EPF
Zbiór badań dotyczących elektronicznych papierosów, płynów do uzupełniania i ich oddziaływania na organizm człowieka.
Regulamin forum: 1. Linkujemy wyłącznie do źródeł pierwotnych lub ich publikacji w mediach naukowych (nie linkujemy do omówień).
2. Badania powinny być opatrzone krótkim autorskim komentarzem.
3. Off-top nie będzie tolerowany (nie żartuję - LM).
Awatar użytkownika
By LogerM
#1455858
Opatrzony potężną bibliografią raport przygotowany w toku prac nad implementacją dyrektywy tytoniowej na zlecenie rządu Wielkiej Brytanii przez Public Health England (agencję Brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia). Na blisko 90 stronach raportu (cały dokument liczy 113 stron) profesorzy Ann McNeill i Peter Hajek obalają całą serię mitów dotyczących elektronicznych papierosów, a co ważne zestawiają wyniki badań z papierosami analogowymi wykazując wysoką przydatność elektronicznych w walce z nałogiem.

Najważniejsze wnioski:
E-cigarettes are 95% less harmful to your health than normal cigarettes. When supported by a smoking cessation service, they help most smokers to quit tobacco altogether.

Elektroniczne papierosy są 95% mniej szkodliwe niż papierosy tradycyjne. Pozwalają na całkowite rzucenie palenia, przy odpowiednim wsparciu.

Na uwagę zasługuje również fakt że autorzy raportu rozprawili się z mitem o możliwych śmiertelnych zatruciach po spożyciu niewielkich ilości płynu do uzupełniania. I choć jak zaznaczają przyjecie go w bardzo dużych dawkach może spowodować śmierć (szczególnie gdy mówimy o silnie stężonych bazach) to pojedyncza 'standardowa' buteleczka, jest daleka od stania się śmiertelnym zagrożeniem.
‘Ready-made’ e-liquids come in strengths of up to 36mg/ml nicotine, with the highest concentration recorded of 36.6mg/ml. This poses no risk of nicotine poisoning if used as intended.

Gotowe płyny do elektronicznych papierosów sprzedawane są w mocy do 36 mg nikotyny na mililitr, (najwyższe odnotowane stężenie: 36.6mg/ml). Nie stwarza to zagrożenia zatrucia nikotyną, jeżeli używany jest zgodnie z przeznaczeniem.


Ciekawostka: autorzy raportu powołując się na artykuł Otmara Geissa zauważają że najmocniejsza baza sprzedawana jako 210mg/ml miała jedynie 150mg nikotyny na ml - warty odnotowania fakt iż nie należy łasić się na piękne etykietki i kupować od niezweryfikowanych sprzedawców.

Podsumowanie:
https://www.gov.uk/government/news/e-ci ... ark-review

Pełna treść raportu:
https://www.gov.uk/government/publicati ... nce-update
Pyro rdta nie styka z wismec dna200

Witam, kupiłem pyro rdta do wismeca dna200 ale gdy[…]

"Cyfry trzy" by MaiArt...

Temat przeniesiony z działu, w którym Regulamin n[…]

RTA 22 mm - najlepiej z Polski

Cześć, rozglądam się za nowym parownikiem na własn[…]

Witam. Przyjrzałem się tematom na forum i wybrałem[…]