EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By El_Pirato
#1454560
witam
mam trochę głupie pytanie może nie doszukalem się na forum może gdzieś nie doczytałem.
moje pytanie brzmi czy mogę bezpiecznie ładować aku w boxie na ładowarce 2A i 5.3V?
aku to sony vtc5 i efest 2900mha
Awatar użytkownika
By pol
#1454565
Może podaj dokładny typ i model ładowarki.

Ogniwa typu Li-ion ładuje się napięciem 4.2V.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1454616
Ogniwa ląduje się prądem do chwili gdy osiągną napięcie 4.2V.
Napięcie 4.2V występuje na ogniwie jedynie tuż przed zakończeniem procesu ładowania.
By El_Pirato
#1454679
ładowarka samsung ep*ta10ewe 2A 5.3V (do tabletow)
Hama mo-26c 1A 5V (telefonowa)
na typowa ładowarkę do aku mnie póki co nie stać stąd to pytanie czy mogę w ten sposób bezpiecznie ładować. zabezpieczenia w boxie nie powinny dać sobie rady?
Awatar użytkownika
By gregbard
#1454683
1A, 5V - tą możesz ładować o ile box ma wbudowane wejście microusb (i moduł ładowania), nie napisałeś co to za box.
By El_Pirato
#1454686
będę ładować kboxa mini. tak z USB rozumiem ze ta mocniejsza ładowarka juz stwarza pewne ryzyko uwalenia aku?
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1454693
Naucz się odróżniać adapter sieciowy od ładowarki.
Ogarnij też pojęcie "wydajność prądowa a pobór prądu".
Awatar użytkownika
By pol
#1454843
El_Pirato pisze:ładowarka samsung ep*ta10ewe 2A 5.3V (do tabletow)
Hama mo-26c 1A 5V (telefonowa)
....

Oba urządzenia to zasilacze, a nie ładowarki.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1454897
...i nie adaptery sieciowe (nienawidzę tej nazwy). To są zasilacze do ładowania smartfonów, tabletów, e-fajek i co tam kto sobie wymyśli. Dobrze, że ten zasilacz Samsunga wyciągnie 2A, spokojnie i radośnie można ładować e-fajka bez ryzyka, że zasilacz będzie przeciążony :)
Prąd ładowania ustala ładowarka kontrolująca proces ładowania akumulatora znajdująca się w kbox/smartfonie/tabecie czy innym urządzeniu.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1454909
Zepsulo pisze:...i nie adaptery sieciowe (nienawidzę tej nazwy).

A dlaczego nie adapter? Mam chyba z dziesięć takich urządzeń w domu, i na wszystkich jest napisane AC-DC Adapter, tudzież Travel Adapter... oczywiście nienawidzić nazwy masz prawo :lol:
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1454918
Nie wyobrażam sobie "adapter sieciowy 800W ATX" do kompa stacjonarnego, adapter sieciowy do pompy w basenie, adapter sieciowy zabudowany w telewizorze do zasilania całej elektroniki... i inwertera (?) Inwerter to jest TTL 7404 :D
Ale ja się czepiam, przepraszam :D ;)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1454920
Nie chodzi o to żeby wszczynać flejma, tylko żeby nie zmylać ludzi. Pójdzie taki do sklepu, weźmie do ręki, przeczyta "AC Adapter" i pomyśli sobie, no nie, nie nadaje się, bo fachowiec na forum napisał że adapter to nie... A taka nazwa się przyjęła, i tak producenci oficjalnie to nazywają. Więc nie ma o co rozdzierać szat
https://en.wikipedia.org/wiki/AC_adapter
By El_Pirato
#1454921
dobra na pytanie uzyskałem odpowiedz będę lądował samsungiem dzięki do zamknięcia

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1454939
El_Pirato pisze:.....czy mogę bezpiecznie ładować aku w boxie.....?
aku to sony vtc5 i efest 2900mha

El_Pirato pisze:....będę lądował samsungiem ....

To jeszcze podaj co to za box.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1454943
Zepsulo pisze:Nie wyobrażam sobie "adapter sieciowy 800W ATX" do kompa stacjonarnego, adapter sieciowy do pompy w basenie, adapter sieciowy zabudowany w telewizorze do zasilania całej elektroniki... i inwertera (?) Inwerter to jest TTL 7404 :D
Ale ja się czepiam, przepraszam :D ;)

@Zepsulo no weź... Komu jak komu ale tobie tłumaczyć różnice pomiędzy adapterem AC/DC (czyli AC->USB) a zasilaczem ATX :?: :zakrecony
Awatar użytkownika
By pol
#1454947
El_Pirato pisze:wyście z zasilacza normalne USB

Wysłane z mojego Galaxy Ace 4

Czyli nie z zasilacza tylko z adaptera sieciowego.

SAMSUNG EP-TA10EWE
Parametry:
- Prąd wejściowy: 100V - 240V
- Prąd wyjściowy: 2A 5.3V
- Złącze: microUSB 3.0
Ostatnio zmieniony 23 sie 2015, 19:13 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1454948
Kbox. Było wcześniej. Ma wbudowaną ładowarkę :)
Ale lądowanie z Samsungiem polecam w Seulu. Na pewno nic się nie pogryzie z sobą ;)
@Mutango masz rację. Spece od marketingu niekoniecznie są techniczni i rozgarnięci.
Generalnie spawarka transformatorowa to też taki adapter sieciowy... ;)
@pawel_aa dla mnie to jeden czort. Tylko więcej odczepów w większym trafie i więcej kondensatorów do wyschnięcia/rozwalenia na wyjściu :D
By El_Pirato
#1454950
jeny ludzie a to takie ważne jak to się fachowo nazywa? zwykła wtyczka z transformatorem...

Wysłane z mojego Galaxy Ace 4
Awatar użytkownika
By pol
#1454954
El_Pirato pisze:jeny ludzie a to takie ważne jak to się fachowo nazywa? zwykła wtyczka z transformatorem...

Wysłane z mojego Galaxy Ace 4

Zależy jak na to spojrzeć.
Gdyby nie "idiotyczne" opisy sprzedawców, to może nie byłoby tego i podobnych tematów.

http://xgsm.pl/product-pol-25132-SAMSUN ... wa-2A.html
"SAMSUNG EP-TA10EWE Biała Oryginalna Ładowarka Sieciowa 2A"
By El_Pirato
#1454957
tak, dokładnie ta. i co w końcu bo już zglupialem przez wojnę jak to się "fachowo" nazywa mogę bezpiecznie podpiąć ja do przez kabel USB do kboxa? mówię dokładnie bo zaraz znowu coś będzie :(

Wysłane z mojego Galaxy Ace 4
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.