EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
By NightRaven
#1448245
Witam. Mam 20 lat. Zacząłem palić jakieś 2 lata temu. Najpierw były analogi, później przerzuciłem się na e-petka. Paliłem 24 mg/ml. Teraz chciałbym zerwać z tym cholernym nałogiem.

Zszedłem do mocy 6 mg/ml. Palę ok 13 ml na tydzień. Ja mogę długo wytrzymać bez bucha ale tylko wtedy, kiedy wiem że za x minut czy godzin zapalę sobie. Zejście na 6 przyszło mi z łatwością. Ale jak przychodzi do tego że mam wgl nie palić to dostaję cholery i mam ochotę na zapalenie praktycznie co chwilę. Mam strasznie natarczywe myśli na ten temat. Nie mogę przestać o tym myśleć. Zwykłego nie tknąłem bardzo długo. Będzie jakieś 6 miesięcy.

Prosiłbym Was o jakąś pomoc. Czy dobrze robię? Czy poradzę sobie z głodem nikotynowym?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By refurbished
#1448251
OCD, czyli obsessive compulsive disorder, to poważna sprawa. Skoro nie możesz poradzić sobie z natrętnymi myślami i musisz wykonywać czynność ssania driptipa to jedyną szansą jest wizyta u specjalisty.
Można zgłosić się bez skierowania.
By NightRaven
#1448293
Nie próbowałem. Ale kupiłem sobie dziś zerówkę i spróbuję. A co do OCD to tak wiem co to jest i mam to zdiagnozowane. Np. Nie mogę po prostu zamknąć dzwi od domu i od razu pójść i nie myśleć o tym, tylko będę myślał o tym przez godzinę czy dwie czy na pewno zamknąłem dzwi. Mi się wydaję że to przyzwyczajenie jest najgorsze.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1448303
NightRaven... kup 6mg i zerówkę o tym samym smaku, który lubisz, zerwij lub uczyń nieczytelnymi naklejki , i losowo napełniaj clearomizer liquidem. Bardzo możliwe że nie będzie różnicy...a to by znaczyło, że możesz wapować zerówki. Jeśli to nie wypali, to mieszaj liquidy, pół na pół i masz 3mg, zresztą moc z proporcji łatwo policzyć.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1448327
Trzymam kciuki. Bardzo mocno trzymam.
Jeśli poczujesz, że nie dajesz rady z zerówką, zejdź na razie na 3,
ale nie odpuszczaj sobie zupełnie swojego tytułowego postanowienia.
Paliłeś analogi 2 lata. Ja je paliłam 25 lat. A teraz dopiero czuję jak cuchną.
Obecnie wapuję 3mg/ml i ta moc mi wystarcza.
Wiele robi nasze nastawienie. Uda się.
Trzymam kciuki.


Może kiedyś i ja pożegnam całkiem nikotynę.
Może..
Awatar użytkownika
By Vaneheim
#1448330
Dostałeś bardzo dobre i cenne podpowiedzi.
Radzę również zaopatrzyć się na razie w 3 mg, jeśli nie ma gotowych liquidów o takiej mocy które wapujesz, kup po prostu 6mg i 0 mg, i wymieszaj pół na pół, uzyskasz wtedy 3mg nikotyny, ja właśnie takim sposobem zszedłem do zerówki.
Powapuj z miesiąc 3mg i wtedy próbuj z 0 mg.
Uważam, że zejście od razu z 6 mg na 0mg może nie zakończyć się sukcesem.

Powodzenia i pozdrawiam Vaneheim.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1448335
Dobrą metodą na zejście z mocą jest równoległe wapowanie liquidów o dwóch różnych mocach.
W jednym parowniku 3mg, w drugim 1,5mg.
Liquidy mam nieopisane jeśli chodzi o moc tak więc nie pamiętam nawet który jest który.
Na początku czułem niedosyt, ale po dwóch tygodniach nie bardzo potrafię rozróżnić jakiej mocy liquid wapuje.
Skoro więc nie czuć różnicy, spokojnie schodzę na 1,5 mg.
By NightRaven
#1448558
Dzięki za otuchę. I tak. Zalałem sobię mniej więcej pół na pół zerówki z szóstką. I nie jest tak źle. Nie czuję glodu. Co prawda mam ochotę zalać 6 ale mówię nie. Jak teraz będę wlewał coraz więcej 0 to bedzie ok?
Awatar użytkownika
By Neuss
#1448684
Stopniowo będziesz zmniejszał dawki nikotyny, i na pewno będzie to jak najbardziej ok. Wydaje mi się, że to co napisał @gregbard też zdałoby egzamin, ciężko jednak byłoby mi zdefiniować mechanizm działania tej metody (placebo?).
Awatar użytkownika
By refurbished
#1449220
Neuss pisze:Stopniowo będziesz zmniejszał dawki nikotyny, i na pewno będzie to jak najbardziej ok. Wydaje mi się, że to co napisał @gregbard też zdałoby egzamin, ciężko jednak byłoby mi zdefiniować mechanizm działania tej metody (placebo?).

Uzależnienie to nie tylko, a nawet nie przede wszystkim nikotyna. Również rytuał.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1452361
Więcej z kobitą wygibasów....zapomnisz o ep....ja w Twoim wieku ....ep nie było ale parę łóżek połamałem....
Macie wy młodzi problemy....
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1452910
Elektryka za okno?....,no jak....pomyśl o innych...
I nie pisz tak ogólnie @Tay' - podjudzasz do czynów karalnych ?
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.