EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1445668
Kolega z germani zbudowal prosty mieszalnik magnetyczny do Liquidow. Przy okazji wsadzil tam pare innych pierdli :)
Genialne proste, tanie i pozyteczne ustrojstwo.
Stary wentylator, kawalek magnesu np. z HDD, byle jaka obudowa za pare groszy i dziala na 102 :D



pzdr
rolnik
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1445730
Jeszcze nie kozystalem z takiego Hightech :D sprzetu, ale sa zawodnicy co podgrzewaja liquid w kuchence mikrofalowej (ok. 900W na jakies 8 sek. co daje ok 40 stopni) potem potraktuja go w myjce ultradzwiekowej jakies 20min i buchaja na maxa po 3h :) powiadaja, ze smak taki sam jak po 3 tyg. lezakowania tylko oczywisnie nie bedzie na szybko takiego koloru jaki powinien byc.
To napewno tez skruci czas i nie trzeba telepac lapami 1x na dzien np. przez tydzien.

Ja tradycyjnie czekam ok. 3 tygodni (przy moich aromatach) i "recznym trzepaniu" :)
Zreszta przy nastepnym mieszaniu przetestuje myjke ultradzwiekowa.
Umiescilem poprostu tego filma jako ciekawostke, ze z byle czego mozna cos przydatnego wydlubac.

pzdr
rolnik
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1445809
Trzeba mieć coś metalowego w butelce ? :)
ok. 11 min widać jak mu sie kubek 'przylepia' do magnesu
sam liquid jest magnetyczny ?
od kręcenia magnesem obok butelki zacznie sam się kręcić ?

No i chyba też nasze mieszanki leżakują aby poza dobrym fizycznym wymieszaniem
zaszły jakieś reakcje chemiczne

Jakby były takie fajne metody to np. przyspieszyć tak leżakowanie alkoholi :)
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1445814
Do pojemnika z Liquidem wkladasz "zlota rybke" :D
Magnetrührstäbchen, Magnetrührfisch

http://www.ebay.de/itm/Magnetruhrstabchen-Magnetruhrfisch-Magnetruhrer-magnetic-stirrer-Ruhrfische-Lab-/111714563984?var=&hash=item1a02b4f790

akurat ten gostek z filmu tego nie mial i wsadzil jakas srube w "koszulce"
Chyba, ze ktos doda opilki metalu do liquidu :lol: po odparowaniu w RBA zostana w bazie :D

pzdr
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1445859
Mi ten pomysł nie leży, nie mam chęci wrzucać garstki śrubek do butelki :)

Już bardziej jakąś wytrząsarkę bym wolał,
albo nawet na taki wiatraczek bezpośrednio postawić butelke w uchwycie i niech się kręci.
Czyściej i ciszej :)
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1445902
Na wiatraczku, to chyba o tyle bez sensu, że składniki będą się rozdzielały pod wpływem siły odśrodkowej, zamiast mieszały. @Stary Chemik, tak? :D
Awatar użytkownika
By Mutango
#1445903
Ja jako niechemik naukowo nie wyjaśnię na czym to polega, ale nic nie zastąpi porządnego leżakowania. Owszem zdarzają się mieszanki, które można wapować nawet chwilę po zmieszaniu, a dla większości potrzebny jest czas. To chyba tak jak z winem. Żadne fiki-miki nie zastąpią czasu, który jest potrzebny żeby się to powiązało, dojrzało, czy coś tam... Na szczęście liquid to nie wino, i nie potrzeba kilku lat. Zazwyczaj wystarczy dwa tygodnie, miesiąc.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1445917
@Mateusz: nie, to nie te prędkości obrotowe. Ultrawirówka może rozdzielić, ale ona osiąga 100k obr/min.
A Mutango ma rację. Gdyby mieszanie załatwiało sprawę, to nikt by nie gonił za 18-letnią whisky. Po destylacji do wirówki i do sklepu.
Chemii się nie przeskoczy.
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1446236
Polan pisze:Opiłki metalu? Serio? Jestem przerażony.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka


Osobiscie bym tego nie testowal :D

Tu maly filmik jak dziala taka mieszarka ( w miare profesjonalna) moze chyba zastapic i ulatwic "reczne mieszanie" ale lezakowania/dojzewania chyba nic nie zastapi


pzdr
Awatar użytkownika
By kokodżambo
#1446243
A po co to w ogóle? Dopóki nie mieszasz na skalę przemysłową to metoda ręczna jak najbardziej wystarczy, a jeśli mieszasz to już chyba bierzesz bardziej profesjonalny sprzęt. Sztuka dla sztuki.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.