EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Niedoświadczony
#1442918
Witam. Mam pewnien problem, mianowicie w moim Joyetech Ego One zepsuł się przycisk, po prostu nie łapie. Czy ktoś kiedyś go rozkładał i może mi podpowiedzieć jak się do tego zabrać?
Awatar użytkownika
By gregbard
#1442955
Niedoświadczony pisze:Witam. Mam pewnien problem, mianowicie w moim Joyetech Ego One zepsuł się przycisk, po prostu nie łapie. Czy ktoś kiedyś go rozkładał i może mi podpowiedzieć jak się do tego zabrać?

Od zwykłej baterii ego niewiele się różni takie rozbieranie, głowica osadzona na wcisk, sposób identyczny. Jeśli nie masz gwarancji możesz próbować, jeśli jednak z narzędzi w domu masz tylko śrubokręt to sobie odpuść. Bo po twoim naprawianiu może już nie być co naprawiać... http://www.youtube.com/watch?v=uz-G_Eut_T0
By Niedoświadczony
#1443494
Może bbyć to tylko moje wrażenie, ale wydaje mi się że w tym modelu rozbieranie zacząć trzeba od dołu. Najpierw jednak spróbuję zdjąć górę. Gwarancja już nieaktywna.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1446181
tomek111577 pisze:A ja swoja wlasnie utopilem i tez jestem ciekawy jak ja rozebrac.

A było się w wodniczka szuwarka bawić? Do wody to z fajką do nurkowania a nie z ep. W temacie o ego one nie ma jakiegoś zdjęcia z sekcji zwłok?

Niedoświadczony pisze:Może bbyć to tylko moje wrażenie, ale wydaje mi się że w tym modelu rozbieranie zacząć trzeba od dołu. Najpierw jednak spróbuję zdjąć górę. Gwarancja już nieaktywna.

Ok, załóżmy że przypuszczenia masz słuszne. Wkładasz szydełko w otwór wentylacyjny w dolnym capie baterii i szarpnięciem wyrywasz, mając nadzieję że przy okazji nie urwiesz np jakiegoś przewodu mocowanego do spodu obudowy. Wyrwałeś dolny dekiel, co dalej? Dalej masz moduł ładowarki, wysuwasz go, widzisz ogniwo akumulatorka, pociągniesz do siebie i w pewnym momencie poczujesz opór... przewody od włącznika lub od pinu +... będziesz rwał? Dostając się od góry urwiesz najwyżej jeden przewód od pinu + w gwincie, i dalej już będzie jakaś płytka z włącznikiem. Aby wszystko wydostać z obudowy może być konieczne otwarcie baterii i z góry i z dołu, następnie jeśli ma się obyć bez lutowania wypychanie wszystkiego od dołu w kierunku do góry... teoretyzuję, nie miałem ego one i nie miałem okazji w nim grzebać, nie wiem więc jak się dobrać do flaków by nie zniszczyć.
Awatar użytkownika
By tomek111577
#1446184
Będę szukał, znaczy ładuje się niby ale coś cicho piszczy i raz się włącza a raz nie a z tego co tu czytam na forum to lepiej nie ryzykować urwania dłoni, przyda się jeszcze.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By gregbard
#1446190
Poleżała na spokojnie do wyschnięcia przynajmniej dobę? Wodę próbowałeś wytrząsnąć, wydmuchać czy nie wiem co jeszcze by mi przyszło do głowy w tej sytuacji? Wilgoć w środku może bałaganu narobić nie dziś to za kilka dni.
Awatar użytkownika
By tomek111577
#1446221
Schnie na dworze ale zwarcie pewnie było bo nie reaguje.poczekam troszkę i spróbuje pod ładowarkę.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Bulletin92
#1521359
Witajcie, odkopuje temat, ponieważ spadł mi papieros na dywan i lipa, po kablu działa, ale nie ładuje (zimny papieros). Niestety juz raz taką sytuacje miałem, i wymienili baterie na nową, niestety gwarancja juz się skończyła. Czy udało się komuś ją rozebrać? pewnie jaki kabelek sie odlutował...
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.