EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By ChirsTheWanderer
#1442157
Witam wszystkich,

@@@@ Zanim jakiś bojownik wapowania napisze mi, że zaistniała sytuacja jest wynikiem mojej niewiedzy - https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... %20leaking @@@@

Od czasu, gdy wmontowałem w mojego tanka załączoną w zestawie bazę RBA, cieknie z niego niesamowicie. Okleiłem nawet zasilanie taśmą izolacyjną w miejscach, gdzie spadało najwięcej liquidu. Wczoraj, jak byłem na nocnej zmianie w pracy, wylało się z niego około 4 ml. Ba mało tego trzymałem go nieco "na ukos" i zalał mi się cały kwitariusz dochodowy.

Macie może jakiś sprawdzony sposób na ten problem? Próbowałem tego, co piszą na reddicie, jednak niewiele mi to pomogło.

Dodam tylko, że:

*Atom był porządnie wyczyszczony dzień wcześniej, więc nie można tutaj obwiniać zaniedbanie urządzenia
*Pyrexowe szkiełko jest nieuszkodzone, więc można wyeliminować wersję z wadliwym tankiem
*Wszystko zaczęło się odkąd umieściłem w nim bazę RBA.

Dziękuję z góry za pomoc :)
By ChirsTheWanderer
#1442162
beton34 pisze:A pin plusowy bazy RBA masz dokręcony ?


Sprawdziłem przed chwil, i oba są dokręcone jak trzeba.

-- [scalono] 02 sie 2015, 22:32 --

Sulkov pisze:Waty! Więcej waty! :D



Hmm, tak myślisz? W sumie fakt, trochę mało jej tu mam :)
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1442167
ChirsTheWanderer pisze:Hmm, tak myślisz? W sumie fakt, trochę mało jej tu mam :)


Jo! Dorzuć więcej waty i będzie elegantini :)
By ChirsTheWanderer
#1442168
Teraz to już będzie problem, bo ją rozgrzebałem. Nawinę nową, i zaleję tanka, odstawię na 15 minut i dam update, czy dalej się coś dzieje.

A, no i oczywiście, dam więcej waty.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Swoją drogą, żeby nie zaśmiecać forum nowymi tematami.
Mój Subtank mini jest z zestawu Subox mini. Różni się od standardowego Subtanka mini tym, że wykonany jest z innego materiału. Problem polega na tym, że nie mogę zdjąć z niego pyrexowego szkiełka. Macie może jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić? Szkiełko się spokojnie obraca, jednak nie chce zjeść z reszty atomizera.
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1442173
Da radę wyciągnąć. Po prostu trzymaj przez szmatę pyrex a do środka wsadź coś plastikowego i wyciśnij. Pamiętaj - za pierwszym razem zawsze ciężko wychodzi. A może wchodzi. Kto by to pamiętał :D
Awatar użytkownika
By beton34
#1442174
Tylko jeden, kręcisz pyrexem i ciągniesz do dołu, jak już zdejmiesz daj trochę liquidu na oringi.
By ChirsTheWanderer
#1442201
HA!

Udało się panowie, nie cieknie. Przynajmniej tak mi się wydaje. Póki co ani kropli. Dokręciłem wszystko jak trzeba, i dałem więcej waty.

Dzięki Wam bardzo za pomoc, lecą dla Was plusy :D

-- [scalono] 02 sie 2015, 23:13 --

@beton34

Niestety, nie jestem w stanie dać Ci plusa, ponieważ niedawno już go ode mnie dostałeś. :(
Ale spokojnie, jakoś się nadrobi :D
Awatar użytkownika
By gregbard
#1442290
ChirsTheWanderer pisze: Zanim jakiś bojownik wapowania napisze mi, że zaistniała sytuacja jest wynikiem mojej niewiedzy

I tak wyszło...
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1442321
Może przeciekanie zależy od liquidu. Ile bym waty nie dał do setupu w Subtanku, to nigdy nie cieknie, a przerobiłem już wiele setupów gdzie było za dużo waty albo tyle co kot napłakał. Może są takie liquidy perfidne jak ocet, który wycieka nawet z zakręconej flaszki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By gregbard
#1442324
I ilość nośnika, i gęstość liquidu, nawet ilość liquidu w parowniku w danym momencie... i parę innych bzdur. I dlatego warto czytać, warto znać przynajmniej z grubsza temat o swoim ulubionym parowniku, po to choćby by wiedzieć że "ja to już gdzieś czytałem..." Jest po prostu łatwiej okiełznać sprzęt gdy bryka.
Awatar użytkownika
By pok14
#1442329
hilton1 pisze:Otwory w tulejce bazy , muszą byś dokładnie zakryte watą, nie może być szczelin.

eeeeeee, co to ja miałem napisać.......już wiem,
pozwolę się z Tobą nie zgodzić w całej rozciągłości tego twierdzenia.
Awatar użytkownika
By hilton1
#1442331
Masz oczywiste prawo się ze mną nie zgadzać, mamy demokrację :D .
Napisałem, o tych otworach z własnego doświadczenia, jak miałem szczelinki w otworach to delikatnie przeciekał mi liquid z otworów regulacji powietrza, jak uszczelniłem otworki w tulejce bazy, problem zniknął.
Awatar użytkownika
By Ganjax
#1442361
W tym rba wata musi ładnie dociskać do otworów, wtedy nie przejdzie więcej LQ niż jest nasiąknięta wata. Jak skręcasz watę, to po wsunięciu jej odkręć ją na dwóch stronach żeby wyszły takie skrzydełka, wtedy je nasączasz liquidem i lekko odginasz do dołu i nakładasz cap od rba. Jak złożysz, to wykałaczką przez górny komin staraj się ułożyć watę w stronę bocznych otworów. U mnie takim sposobem nic nie cieknie i pięknie chmurzy :)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Casablancig
#1442459
Swoją drogą nawet lepiej jak wata troszeczkę wystaje poza otwory w RBA aniżeli jest na styk.
Nic nie cieknie :)

Zresztą ktoś tu ładnie to ujął. Paradoks subtanka mini - im mniej się przykładasz tym lepiej wychodzi i pięknie kopci :D
Awatar użytkownika
By snoopher
#1442464
Casablancig pisze:
Zresztą ktoś tu ładnie to ujął. Paradoks subtanka mini - im mniej się przykładasz tym lepiej wychodzi i pięknie kopci :D


A to akurat prawda.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1442526
snoopher pisze:
Casablancig pisze:
Zresztą ktoś tu ładnie to ujął. Paradoks subtanka mini - im mniej się przykładasz tym lepiej wychodzi i pięknie kopci :D


A to akurat prawda.


To prawda. Pierwszy setup do Subtanka skręciłem "na kolanie" bez przykładania się. Waty dałem "na oko", zalałem baniak i już nigdy nie udało mi się powtórzyć tak dobrego setupu :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1442809
I ja potwierdzam. Krzywa grzałka, waty jakoś tam upchane byle jak, taki brzydki koszmarek zrobiony na szybko (za 10 minut autobus! trza zdąrzyć) . I pięknie działa na 2-3 tankowania. ;) A przy wymianie waty i chwili czasu robię ślicznego coila z pięknie poukładaną watką. Jak na targi Expo... a tu :cry:
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1442833
Oj chłopcy, chłopcy. A ja Wam pokażę setup gdzie wata nie dotyka niczego tylko ledwo poza drut wystaje a z której nic nie cieknie :) Nie bądźcie tacy pewni swoich racji :)

Wypatatajowane z telefonu
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1442852
Sulkov pisze:Oj chłopcy, chłopcy. A ja Wam pokażę setup gdzie wata nie dotyka niczego tylko ledwo poza drut wystaje a z której nic nie cieknie :) Nie bądźcie tacy pewni swoich racji :)

Wypatatajowane z telefonu


To poka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1442859
Piszecie o starej, czy o nowej bazie RBA? Z wypowiedzi wnioskuję, że jedni piszą o starej, a inni o nowej bazie, gdzie w obu przypadkach trochę inaczej układamy watę.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1442889
Ja o starej, byle jaki setup działa i jest OK. W moim przypadku to wysokooporowe setupy, powyżej 1-1.4Ω na modzie bez elektroniki, czyli na popularnie zwanym mechaniku.
Zwykle buduję microcoile na cienkim drucie z dużą powierzchnią odparowania i wysokim oporem, ale generalnie subtank nie do tego, aczkolwiek i przy 2.8Ω fajnie smaczył i kopcił. Oczywiście na wyższych napięciach ;)
W obu wersjach i obu ekstremalnie różnych podejściach do tematu, nigdy nie miałem problemu i zasada "a chyba jakoś będzie" zawsze sprawdzała się u mnie.
Subtank nie lubi zbytniego filozofowania, po prostu zrobić coila na szybko, coś tam upchać w środek i będzie dobrze ;)
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1442999
Np. wczoraj miałem wenę na "artystyczny setup". Wata idealnie przechodziła przez grzałkę, przycięta przepięknie, rozczesana pieczołowicie, zostawione miejsce przy otworach na liquid itd itd. Na trzecim buchu bóbr... Niewapowalne. Zrobiłem drugi setup z watą upchaną byle jak i chodzi jak złoto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Casablancig
#1443207
Hahahaha dokładnie Pude!lek to jest ta jego magia.
Świetny parownik który zadziwia tym jak bardzo na niego trzeba mieć "wywalone" :D
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1443221
Casablancig pisze:Hahahaha dokładnie Pude!lek to jest ta jego magia.
Świetny parownik który zadziwia tym jak bardzo na niego trzeba mieć "wywalone" :D

AK 47 wśród parowników. Ma działać w każdych warunkach, a nie służyć do brandzlowania się nad nim.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Casablancig
#1443279
hahaha i kolejna trafna uwaga. W samo sedno - od tego są inne parowniki :D
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1443437
AK 47 a właściwie T-34 to kaytek lite plus...subtank -jedno pierdachnięcie na ziemię i po waszym AK...
Awatar użytkownika
By Czeczon
#1443520
Trudno się z tym nie zgodzić w kwestii materiałów i wykonania dla tego pozostańmy przy samym drucie i wacie :P
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1443531
Tymon78 pisze:AK 47 a właściwie T-34 to kaytek lite plus...subtank -jedno pierdachnięcie na ziemię i po waszym AK...

Chodziło mi o walory użytkowe, nie wytrzymałość na upadki. Pyrex zawsze można sobie zmienić i jest zapas w komplecie, więc jak widzisz budowa modułowa jest :) To co może zostać najpewniej uszkodzone jest wymienne w banalny sposób w 5 sekund.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By lopezhot
#1454985
Mam podobny problem z cieknącym liquidem z subtanka mini. Pierwszy raz użyłem grzałki RBA która była w zestawie z Subboxem.
Co do ilości waty to sugerowałem się tym filmikiem (później tego żałowałem):

https://youtu.be/drQEQqh3KcQ?t=6m38s

Co gorsza takich "instrukcji" jest w sieci więcej:

https://youtu.be/9TF6kbwuweA?t=14m50s

Nie wiem czym sugerowali się autorzy przycinając watę, chyba chodziło o oszczędność (typowe polskie myślenie). Dzięki tej super metodzie wyciekła mi połowa liquidu w dodatku w kieszeni ... :evil: :x

Dziwię się, że jeszcze nikt ich nie zlinczował w komentarzach... A jeszcze gorsze jest to, że myślą sobie, że robią to dobrze...

Prawidłowa metoda jest taka:

https://youtu.be/gx30ORQ8tnw?t=4m28s

Teraz nic nie cieknie, nic się nie wylewa.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 sie 2015, 20:02 przez lopezhot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By snoopher
#1454988
lopezhot pisze:Mam podobny problem z cieknącym liquidem z subtanka mini. Pierwszy raz użyłem grzałki RBA która była w zestawie z Subboxem.
Co do ilości waty to sugerowałem się tym filmikiem (później tego żałowałem):

https://youtu.be/drQEQqh3KcQ?t=6m38s

Co gorsza takich "instrukcji" jest w sieci więcej:

https://youtu.be/9TF6kbwuweA?t=14m50s

Nie wiem czym sugerowali się autorzy przycinając watę, chyba chodziło o oszczędność (typowe polskie myślenie). Dzięki tej super metodzie wyciekła mi połowa liquidu w dodatku w kieszeni ... :evil: :x

Dziwię się, że jeszcze nikt ich nie zlinczował w komentarzach... A jeszcze gorsze jest to, że myślą sobie, że robią to dobrze...

Prawidłowa metoda jest taka:

https://youtu.be/gx30ORQ8tnw

Teraz nic nie cieknie, nic się nie wylewa.
Pozdrawiam


Zauważ, że to są różne bazy w pierwszych dwóch i w ostatnim filmiku.
Awatar użytkownika
By pawel25
#1454994
Ja daje 1/4 waty jak na tym filmiku i nic nie wycieka. Normalny Polski cud nad Wisłą. :lol:
Awatar użytkownika
By ATRIX
#1454996
lopezhot pisze:Oj czepiasz się. Być może inna grzałka, ale metoda lepsza bo nic nie wycieka...


A jak z transportem liquidu w tej bazie RBA v1? Jak napchasz dużo waty nie ma prześwitu w otworach którymi liquid wpływa.
RBA v2 ma inaczej umiejscowione dziurki, jak w OCC praktycznie to i więcej waty można dać.
Awatar użytkownika
By snoopher
#1455086
lopezhot pisze:Oj czepiasz się. Być może inna grzałka, ale metoda lepsza bo nic nie wycieka...


Nie czepiam się, tylko trochę inaczej to już wtedy wygląda.
Mam v1 i tylko z raz miałem problem jak upchałem za dużo FF, zabobrzyło trochę. Tak to bez zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
By pawel25
#1455126





















Nic nie przecieka ani nie bobrzy. Liquidy smooke, maiart oraz gliceryna z biomusu.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2015, 13:29 przez pawel25, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
By xD_
#1455141
Odnosnie tego co wczesniej pisaliscie , w nowej bazie rba jak dokladnie zaslonie watą dziury po bokach to bobrzy , jednak jesli zrobię to samo a potem od zewnątrz popchnę te wate do srodka to pali jak marzenie i nic nie cieknie :D Taka mala uwaga i moze komus się przyda :P
Awatar użytkownika
By ATRIX
#1455165
Poprawiłem :)

pawel25 pisze:Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Nic nie przecieka ani nie bobrzy. Liquidy smooke, maiart oraz gliceryna z biomusu.


Na jakim drucie kręcisz?
Awatar użytkownika
By Neuss
#1455171
ATRIX pisze:Poprawiłem :)

pawel25 pisze:Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Nic nie przecieka ani nie bobrzy. Liquidy smooke, maiart oraz gliceryna z biomusu.


Na jakim drucie kręcisz?

Pi razy drzwi, kluczem w oko... Mi to wygląda na 0,4mm/26ga ale mogę być w błędzie.


A co so poprzednich postów to się zgodze. Moje setup'y do Subtanka Mini to taka bardziej papka z Kanthala i Muji niżeli grzałka. Dymu pięknie, ale bobrzy przy ~40 wattach (a pale sobie na 17 więc no problemo).
Awatar użytkownika
By Ganjax
#1455183
U mnie parallel z kanthala d 0.3mm 0.5 ohm i zero bobra na 50W, LW 50/50

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pawel25
#1455189
ATRIX pisze:Na jakim drucie kręcisz?


Tu jest kanthal 0.45.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1464808
Nie...sposób ułożenia bym zmienił...
Awatar użytkownika
By pawel25
#1464813
Baskerviell pisze:Więcej waty ?

Aaaale o co chodzi?
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1464816
Nośnika więcej....

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.