EPF
Mechaniczne i z elektroniką
Awatar użytkownika
By saradonin
#1246640
Imeo jednak nie śpi.



Dość ciężko się to ogląda, ale konstrukcja jest ciekawa.

  • średnica 22mm
  • na razie wersja na ogniwa 18650 - tylko 76mm!
  • cena też niewygórowana: €81,37 bez capa, €91.67 z capem pod parowniki zaciągające powietrze od spodu
Awatar użytkownika
By HALF and HALF
#1259645
Z każdym nowym modem od Imeo pospólstwo marudziło. Ja nie marudziłem do Just’a :) W GG4S generalnie nie sposób nie zauważyć, że chodziło o minimalizacje i ograniczenie elementów. OK, jest rynek-jest produkt. Ten akurat nie trafia to do mnie ale OK. Zakładam, że brak numerów i grawerunku miał być obniżeniem kosztów i zarazem ceny finalnej produktu i to już przestaje mi się też podobać. Akurat produktów Imeo nie chciałbym krytykować bo lubię ale... zauważył ktoś jeszcze jeden mały defekt (w nowszych wydaniach ma zostać to naprawione)? :?

PS1. Ciekawie rozwiązany jest switch.
PS2. Tak Imeo mógłby zatrudnić sobie kogoś do robienia tych filmów. W 101% zgodzę się, że źle się toto ogląda :D
By Risto
#1348711
Imeo wraca częściowo do korzeni, bo niedługo będzie w sprzedaży polerowany GG4S.

Awatar użytkownika
By Gwido67
#1384396
Risto pisze:Imeo wraca częściowo do korzeni, bo niedługo będzie w sprzedaży polerowany GG4S.



To prawda, a jak na zasilanie na 18650 albo 2x18350 jest po prostu przemaleńki ;)




*CZAJNICZEK* *CZAJNICZEK*

Pozdrawiam
Grzegorz

PS. Z ciekawostek, bo natura próżni nie znosi, ludziska już zaczęły przerabiać ( :mrgreen: ), wersja GG4S 18350 :

:twisted:
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1425149
GG4S nie wygląda również źle ze starym, poczciwym Iatty (w nieco odświeżonej wersji Mini, ESG L.E.) Mimo, że to 22mm vs 21mm, "wyglądzi", jak dla mnie, bardzo fajnie. Działa oczywiście przekapitalnie (stare, poczciwe serducho CE2 *ISH* ).

Wojtku, skuś się ;)





Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By HALF and HALF
#1425178
Gwido67 pisze:Wojtku, skuś się ;)

Nie, nie i jeszcze raz nie :mrgreen: GGTS OK i bez żadnego zrzędzenia, Just jeszcze bardziej OK niż GGTS, Esterigon też OK za przycisk (za urozmaicenie w graciarni a zarazem nie wiele odbiegającą od poprzednich konstrukcję) chociaż tu wolałbym 23mm na zasilaniu. GG4S... to faktycznie taki monkey. Zaczynałem od dużych przycisków z tyłu, przejść na ten od GGTS nie było mi łatwo (na magnesy się nie załapałem, później nie było a w Just nie pasują :? ). W naturalny sposób też pewno bym i wrócił do korzeni i tego przycisku, ale... Na plus GG4S minimalizm i to samo też na minus :lol: Głowica uproszczona nie leży mi całkowicie, tył uproszczony na maksa, ogniwa odsunięte od pinów na oringach. Na całe szczęście to nie dla mnie :D

Pozdrawiam

PS. Szybka ta przesyłka od Włochów. DHL tani nie jest przy dużych gabarytach (powyżej 20kg nimi poza Polskę wysyłałem i nie robili specjalnie problemów), ale już któryś raz z rzędu u mnie bezproblemowo się sprawdza. Pecha u innych dostawców mniejszego lub większego, ale zawsze miałem.
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1448549
Mod moda :lol:
Króciutki GG4S (46mm na 18350) + Penka 4 *CZAJNICZEK*




źródło : Frank Muders

Nie moje, żeby nie było ;) Ale zrobiemy se tak *ISH*

Pozdrawiam
Grzegorz

PS. Coby trochę konstruktywniej było a nie tylko lans obrazkowy - po ponad dwumiesięcznym używaniu zasilania wiem jedno - czystość, czystość i jeszcze raz czystość zasiłki jest warunkiem koniecznym do używania jej z pełną frajdą. Niestety, mosiężne styki (cały przycisk i tuba konstrukcyjna) może i mają o rząd wielkości większą przewodnictwo (w porównaniu z SS) ale zasyfiają się błyskawicznie. A zasyfione generują kolosalne spadki. Także częste mycie (poza tym, że skraca życie :mrgreen: ) we wszelkiej maści benzynach bądź innych Kontaktach-S jest konieczne. A tak poza tym, to spisuje się doskonale *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1504783
Zmiany są duszą gry, jak zwykł mawiać pewien stary człowiek :wink:

GG4S w nowych szatach - wersja zmiksowana błysk-mat, pod taką samą wersję Tilemahosa 22 *ISH*




W rzeczywistości wygląda milion razy lepiej niż na tej smutnej focie...a i od mosiądzu uciekłem, który w codziennej eksploatacji jest nieco upierdliwy (wykupiłem cały zestaw rękawiczek komunijnych w Polsce :twisted: ).

Pozdrawiam
Grzegorz
Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 20:10 przez Gwido67, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1504787
Ja nigdy nie byłem fanem twórczości Imeo, no ale pięknie to wygląda :) widzę, żeś szczęśliwy Grzesiu, to dobrze :) Wygrałeś w totka, czy oddałeś w dzierżawę przęsło? ;) :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1504790
Daniel, okazuje się, że na jednej nerce da radę. Da radę, mówię :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Co do "zabawek" od Imeo, tak szczęśliwym. Ale spokojnie, nie zwariowałem, w Galaktyce jest mnóstwo sprzętu równie dobrego, jak nie lepszego od GG ;)

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1504799
Da radę powiadasz, hmm kuszące :mrgreen: Co do sprzętu GG, to zapewne jest tak jak piszesz, ale dobrze wiemy, że to już swojego rodzaju kult, więc ludzie patrzą na to z innej perspektywy. No, ale to by książkę można napisać, więc nie pozostaje nic innego jak życzyć miłego użytkowania :)
By Risto
#1504832
Ja już nieraz pisałem, że nie "toleruję" mosiądzu, ale w przypadku GG4S nie jestem już tak bardzo stanowczy.
Według mnie, to ten mosiężny przycisk w GG4S nadaje klasę temu modowi, ale ring już nie.
Jest to chyba jedyny wyrób Imeo, w którym mosiężny dodatek dodaje szyku i czyni z niego bardzo ładne zasilanie.
Oczywistym jest, że taki mod nie jest praktyczny w użytkowaniu i nadaje się bardziej na okaz kolekcjonerski.
Ja jeszcze nie kupiłem tego stalowego przycisku, bo wydaje mi się, że GG4S straci wtedy swój wygląd, linię i "charakter".
Moje dwa polerowane GG4S są właśnie takimi eksponatami kolekcjonerskimi i oprócz tego stalowego przycisku, mam do nich wszystkie dodatki.
Całe szczęście, że Imeo porzucił produkcję części z z tzw. nowego stopu mosiądzu (New Alloy Brass) i teraz używa tylko tzw. starego stopu mosiądzu (Old Alloy Brass).
I o ile mod ze starego stopu mosiądzu, który po dłuższym kontakcie ze skórą pokrywa się patyną, to takie zasilanie z nowego stopu mosiądzu robi się czarne.
Dobrze wiemy, jak czasochłonne, "męczące" i niewdzięczne jest używanie wyrobów z mosiądzu pod względem estetycznym. I jeszcze ten nieprzyswajalny przeze mnie zapach, który wydziela się przy kontakcie mosiądzu ze skórą dłoni. Jest to tylko moja subiektywna opinia i być może właśnie tym najważniejszym czynnikiem mającym na nią wpływ, jest ten okropny oraz brzydki zapach - odór, którego w żaden sposób nie mogę zaakceptować.
Awatar użytkownika
By HALF and HALF
#1505009
Mosiądz to elegancja, która tak czy siak da nam po dupie. Czasami warto. Czasami nie. GG4S powstał, jako mod roboczy i raczej tak się go powinno traktować i z tej pozycji fajny ten nowy przycisk. Zbierało mnie kiedyś na Just’a w mosiądzu, GGTS w tym materiale to już totalnie epicko-kolekcjonerska zabawka, ale wiem też, że nie chciałoby mi się biegać wokół szczotek, filców i past. Może kiedyś...

PS. Grzesiek dzięki za namiary "naturę liquidu". Tak coś koło 200ml na obwąchanie tegoż produktu i... ah to czekanie :-D Głównie Virginia (o ile w sztuczności nigdy mi nie pasowała to nie znaczy, że nie lubię... 90ml :) ), papierosowe to w piątkach bo zakręcona identyfikacja-nie wiadomo, co tu czym, jakaś Latakia. Bombay i Balkan obowiązkowo :wink: Żałuje, że nie wziąłem Shek-el-Bint. Z opisu też obiecująco to wygląda (jak większość :) ).
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1505023
HALF and HALF pisze:... Czasami nie. GG4S powstał, jako mod roboczy i raczej tak się go powinno traktować i z tej pozycji fajny ten nowy przycisk. ...


Dokładnie tak podchodzę i używam GG4S - wołek roboczy, nie tylko z czajnikami GG. Prosty, łatwy do przeczyszczenia, szybko gotowy do innej konfiguracji, poręczny/mały. Za kolekcjonerskie "okazy" robią : GGTS, JustGG, Esterigon. Stealth też wołek do tyrania :mrgreen:

HALF and HALF pisze:PS. Grzesiek dzięki za namiary "naturę liquidu". Tak coś koło 200ml na obwąchanie tegoż produktu i... ah to czekanie :-D Głównie Virginia (o ile w sztuczności nigdy mi nie pasowała to nie znaczy, że nie lubię... 90ml :) ), papierosowe to w piątkach bo zakręcona identyfikacja-nie wiadomo, co tu czym, jakaś Latakia. Bombay i Balkan obowiązkowo :wink: Żałuje, że nie wziąłem Shek-el-Bint. Z opisu też obiecująco to wygląda (jak większość :) ).


A na zdrówko Wojtku, będziesz szczęśliw, śpię spokojnie :wink: *CZAJNICZEK*

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1584985
Szykować świnki (jak komu jeszcze jaka została) :mrgreen:




Nadchodzą (w BitFumo)

Z kronikarskiego obowiązku przypomnę :
wersja 18350 - 46 mm długości
wersja 18500 - 61mm długości .
*CZAJNICZEK*

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1663978
Rodzinka GG4S ... prawie w komplecie. Brakuje tylko najmniejszego, maleństwa 18350 *CZAJNICZEK*




Dają radę, oj dają :wink:


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1664018
Piękne widowisko *GOOD* I nie ma to jak doborowe towarzystwo GG4 i GG-35 buch buch :cygaro:
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1664041
Bo dobre lubi dobre. Jak to w życiu... ;)


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1695465
GG4S w wersji -500 z Tillemahosem V.2+ w wersji "full metal jacket" z elementami matowymi ;) *CZAJNICZEK*





Fajny, malutki zestaw ;)

Pozdrawiam
Grzegorz
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.