EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By tatadoor
#1414970
Przedstawiam wszystkim boxika produkcji własnej o nazwie TaTa-BOX.
Mod ten nie charakteryzuje się niczym wybitnie innowacyjnym.
Założenie było banalne: własna konstrukcja, nie przeraźliwie wielka, stosunkowo ekonomiczna ale nie po kosztach.
Opakowanie firmy hammond, elektronika od kolegi z forum, reszta sklep elektroniczny.
Ogniwa to dwa 18350, moje są już bardzo wyeksploatowane, ale przyzwoicie dymią.
Brak jest odcięcia zasilania gdyż przycisk na który się zdecydowałem dość ciężko wcisnąć przypadkiem w kieszeni.
Pod moim subtank nano bardzo ładnie pracuje i jestem usatysfakcjonowany jego konstrukcją.





















Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2015, 13:21 przez tatadoor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1414978
Małe coś te 18650 ;) Fajnie wyszło *GOOD*
Awatar użytkownika
By tatadoor
#1415051
Widziałem teksty z większą ilością błędów. - poprawione całe dwa.
Druciki zaizoluje na dniach, choć tak naprawdę sprawdzałem jak wszystko się sztywno trzyma aby zwarcia nie zrobiło i raczej nawet w tej postaci samo nic się nie zewrze.
Oczywiście jak widać wieczko na magnesach neodymowych. ;)
By fikaf
#1415462
Sam nigdy nic nie zmotałem, więc nie to, że się czepiam ale widzę spore marnotrawstwo miejsca, te kable nie potrzebują aż tyle przestrzeni, ale +na zachętę leci.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1415474
fikaf pisze:te kable nie potrzebują aż tyle przestrzeni

W zasadzie to nie potrzebują. Jednak w tym boxie pomiędzy aku, przyciskiem i potencjometrem jest jeszcze wciśnięty moduł KIS-3R33S. Na zdjęciu go nie widać bo jego czarna obudowa zlała się z czarną obudową boxa. :wink:
Awatar użytkownika
By Skinner
#1415581
Spóźniłeś się. Dzień taty był wczoraj ;)

Zastanowiłbym się czy od zewnątrz nie wkleić w otwory odciętych łepków śrubek.
Awatar użytkownika
By tatadoor
#1423461
Witam po przerwie.
W box-iku nastąpiło kilka zmian, mianowicie luty zostały zabezpieczone masą lub farbą izolacyjną którą otrzymałem od znajomego elektronika, uprzedzając pytania nie mam pojęcia co to jest bo dostałem troszkę w "słoiczku" od lakieru do paznokci. Pachnie jak ... nic mi znajomego może troszkę zalatuje acetonem, schnie dość szybko.
Okleiłem wyświetlacz okleiną która go przyciemniła, część obudowy również okleiłem carbonem i był to dobry pomysł bo nie widać palców na obudowie.
Zrobiłem też pasek falisty, zwyczajnie zmatowany plastik.

Zostały jeszcze dziurki na obudowie do zabudowy, ale to detal.
















Ma może ktoś Was sprawdzoną ładowarkę 8,4v 500mA-1A tego typu:
https://www.fasttech.com/products/1284905
Chcę dołożyć do box-a ładowanie z takiej ładowarki, był by dla mnie na wypasie ;)
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1423476
Do ładowania ogniw w szeregu potrzebny jest balancer. Tu masz prosto wyjaśnione i bardzo fajnie podane - http://mdiy.pl/bardzo-prosty-balancer-do-ogniw-li-ion/
Do tego kontroler ładowarkowy, czyli coś, co będzie nadzorowało proces ładowania. Ja używam MCP73844, tani prosty układ i dostępny w Polsce. http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/21823D.pdf
Układ w obudowie MSOP8 wlutowałem w "przejściówkę" do DIP8 i to już swobodnie można sobie osadzić na kawałku płytki uniwersalnej, wyprowadzić druciki itp.
Niestety górna granica napięcia zasilania tego scalaczka to 12V i nie wolno jej przekroczyć. Mam zbite napięcie modułem przetwornicy http://www.aliexpress.com/item/Mini-360-DC-Buck-Converter-Step-Down-Module-4-75V-23V-to-1V-17V-17x11x3-8mm/2036532381.html, dzieki temu można ładować każdym zasilaczem pow. 12V i z instalacji samochodowej. Na wyjściu ustawiłem napięcie 10V.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2015, 12:34 przez Zepsulo, łącznie zmieniany 1 raz.
By Polan
#1423479
Nie za cieniutkie te kabelki?
Osobiście dałbym grubsze :)
Mimo wszystko cieszę się, że Ty się cieszysz z wykonanej pracy ;)
Wymień koszulki w ogniwach lub całe ogniwa. Używając aku z poszarpanymi koszulkami prosisz się o problemy :)
(może nie w tym konkretnym przypadku ale wymień)

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By tatadoor
#1423513
poczytałem, podumałem, i chyba opcja goldi-ego najbardziej na ten moment mi odpowiada.Nie czuje się na siłach aby zacząć liczyć i lutować układy,
ale powoli i do tego dojdziemy.
Kabelki myślę że nie są za cienkie bo wszytko chodzi i nie grzeje się, zastosowałem drut miedziany 0,5mm.

Między czasie taka modyfikacja wyglądu:










...taka domowa imitacja drewna (w pierwszym momencie tak mi się skojarzyło).
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1423518
@tatadoor nawet nie próbuj tego bezpośrednio podłączać do akumulatorów. To zasilacz, coś co na wyjściu daje 8,4V i nic ponad to. Tak nie wolno, to nie jest akumulator ołowiowy z samochodu.... Proces ładowania akumulatora Li-Ion musi być kontrolowany i odbywa się w 2 cyklach, CC (stały prąd) i CV (stałe napięcie). Nie da rady, potrzebny układ nadzorujący cykle i proces ładowania. Chyba że koniecznie chcesz doprowadzić do wybuchu/pożaru akumulatorów, na pewno po kilku cyklach nie będą się nadawały do niczego.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1423525
I tu się mylisz. Nie jest to zasilacz ale ładowarka pakietów Li-Ion z kontrolą i sygnalizacją ładowania i zakończenia ładowania. Wiem bo takie mam i używam. Nie sądzisz chyba, że bym polecał zwykły zasilacz do ładowania aku Li-Ion?
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1423573
@Goldi - masz to i wiesz co to, z opisu na ebayu niewiele wynika, a jak niewiele wynika podchodzę z gigantyczną dozą sceptycyzmu :) Nie wątpię, że chłamu i pomyłki kolega Goldi by nie polecał :)
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.