EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By slawol8
#1116576
Nie chciałem kisa, nie chciałem innej elektroniki to stwierdziłem że zrobię mechanika z tego co znajdę pod ręką - znajomy przytargał mi skądś kawałek drewna i tak się zaczęło, nie jest to jeszcze skończone (przycisk z gwoździa i sprężynki po długopisie jeszcze do dopracowania), tak samo miejsce na batki do poprawienia.
Chce poprostu mieć 8,4V na wyjściu :)

Zachciało mi się zabawy i takie coś tam wyszło :



Awatar użytkownika
By krawatos
#1116593
Wygląda jak box Flinstonów. Dobrze, że ci się chciało, ale po przejechaniu papierem i nałożeniu na niego oleju lub lakieru powinien lepiej wyglądać :)
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1116595
O , kurcze..nigdy jeszcze nie widziałem takiego 8,4V na wyjściu :)
Przycisk jest niesamowity!
Nie przejmuj się...warto tworzyć! :-P

PS
To nie była krytyka!
Lubie ludzi którzy sami potrafią coś takiego stworzyć.
Ja niestety , mam trzy lewe ręce chyba... :lol:
Awatar użytkownika
By slawol8
#1117271
Znalazłem dzisiaj przycisk 3A na ok 16/18mm wywaliłem gwóźdź, i zamontowałem ten przycisk...
Wkręcony kraken i pfuuuu ! Przycisk się stopił :D, to przerobiłem go na gwoździa w obudowie po przycisku...
Już brakuje mi cierpliwości, co chwilę coś nie tak, modzik na chwilę obecną jest nie do końca posklejany, wszystko sprawdzam na chwilę obecną, mam problem z upchaniem drugiej baterii, już wpadł mi do głowy pomysł żeby wrzucić mu do środka ładowarke do egonów i zostawić go na 4,2V....


Awatar użytkownika
By slawol8
#1117499
Dzięki za słowa otuchy :)
Jeszcze małe pytanko : gdzieś mi na forum przeleciało że drewno można zaimpregnować sokiem z cytryny i olejem czy oliwą ?
Mogę prosić o podrzucenie mi tego w temacie ? :)
Awatar użytkownika
By slawol8
#1118335
Dziękuję :).
Dzisiaj Vela poszła w odstawkę jakoś tak...
Przekręciłem do drewniaka Kayfuna i przy tej samej baterii (przekładałem z Veli do boxa) na boxie jest jakby więcej dymu, ale pewny nie jestem, a miernika do spadków pod obciążeniem nie mam, bo chciałbym to potwierdzić.
Awatar użytkownika
By slawol8
#1423501
Boxik na chwile obecna sluzy mi jako awaryjna ladowarka dla ogniw 18650 (dolutowalem ladowarke od starego egona). Zastanawiam się nad zrobieniem boxa z jakąś elektroniką i jak na razie mam 2 pomysły.
Drewniany z pudełek na domino, ze sklepow typu "wszystko po 4.5.
Lub wykorzystać jakąś obudowę po powerbanku, a później to okleić jakąś naklejką na zamówienie :-).
Wiem że materiały raczej wątpliwej jakości, no ale brakuje mi pomysłów. Może w poniedziałek wybiorę się do castoramy i sprawdzę czy mają jakąś blachę którą, by szło polutować, jak znajdę to znajdzie się i pomysł nr 3 :)
Zaznacze, że nie poszukuje drewna stabilizowanego z uwagi na to ze szkoda mi pieniędzy na klocek jtorego nie potrafilbym profesionalnie obrobic.
Oto co znalazlem http://www.conrad.pl/Arkusz-z-mosiądzu-Modelcraft,-400-x-200-x-0,3-mm.htm?websale8=conrad&pi=297240&ci=SHOP_AREA_19800_1201080
Szkielet z profili aluminiowych wszystko ladnie poskręcać, lub ponitować - myślę nad postarzeniem mosiądzu amoniakiem, zastanawia mnie owestia odizolowania + i - ale solidny kawał gumy powinien starczyć..

Myślę i myślę i wymyślić nie mogę. Kolejny mechanik czy zainwestowac w yihi z tc. Najpierw zrobię obudowę z miejscem na yihi ewentualnie wrzucę tam mosfet. Obowiązkowo zostawię miejsce na 2 ogniwa.
Awatar użytkownika
By slawol8
#1424772
tatadoor pisze:zastanów się nad płytkami drukowanymi takimi z arkusza do wytrawienia, pokryte są miedzią i można ją lutować w dowolny sposób.
Coś takiego - http://electropark.pl/154-laminaty

A na marginesie takie brzydactwo Ci wyszło że aż piękne!!!

Z tymi płytkami drukowanymi też fajny pomysł, jednak obawiam się o trwałość (upadek czy jakieś inne zdarzenie, które nie powinno się zdarzyć). Do castoramy jeszcze nie dotarłem, wiem że blache ocynkowaną załatwię od znajomego, bo dużo nie potrzebuję. :). Kusi mnie miedź...

Dziękuje :)
Awatar użytkownika
By Goldi
#1424776
slawol8 pisze:Z tymi płytkami drukowanymi też fajny pomysł, jednak obawiam się o trwałość (upadek czy jakieś inne zdarzenie, które nie powinno się zdarzyć).

Taka obudowa jest wbrew pozorom bardzo wytrzymała mechanicznie.
Awatar użytkownika
By slawol8
#1424869
Nie chce kupić :). To co mam mi wystarcza, brakuje tylko satysfakcji ;). Dzięki Goldi za opinie :)A satysfakcja przyjdzie dopiero jak skoncze wlasnego moda i bedzie dzialal, może nawet będzie jakoś wyglądał. ;)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.