EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By iplus
#1402813
Witam, streszczając wszystko po prostu ostatnim razem podłączylem baterie koło 18 godziny (wczoraj) i odłączyłem ją rano. Robiłem tak w sumie zawsze tylko że zazwyczaj podłączałem ją później. Lampka na ładowarce początkowo paliła się na czerwono ponieważ bateria była rozładowana, a rano na zielono, czyli po prostu naładowana. Włożyłem ją do moda i nic. Reaguje zupełnie jak by była rozładowana. Po włożeniu ją spowrotem do ładowarki lampka pali sie na zielono jak by była naładowana i nawet po zostawieniu jej znów na jakieś 20 min, żeby chociaż złapać jednego bucha i zobaczyć czy działa - nic. Co mogło się nagle stać? Akumulator lipny i ładowarka też jakiś chinol ale do tej pory zawsze działało jak należy. Proszę o pomoc.
Ładowarka: https://www.e-vivo.net.pl/userdata/gfx/ ... 6a340d.jpg
Bateria: http://smooke.pl/sklep/image/cache/data/4-600x600.jpg
Sam nie wiem już co robić, nie mam ani żadnego wyświetlacza w modzie ani na ładowarce więc nie mam jak sprawdzić co sie z nią stało. Żadnych przyrządów innych uprzedzając pytania - nie mam.
:(
Awatar użytkownika
By gregbard
#1402820
Obstawiam zgon ładowarki. Miernikiem sprawdź napięcie na stykach +i- ładowarki z włożonym akumulatorkiem i bez akumulatorka. Warto też sam akumulatorek miernikiem sprawdzić. Mierniki to dość powszechny sprzęt i ma go każdy serwis agd, rtv, gsm...
By iplus
#1402827
gregbard pisze:Obstawiam zgon ładowarki. Miernikiem sprawdź napięcie na stykach +i- ładowarki z włożonym akumulatorkiem i bez akumulatorka. Warto też sam akumulatorek miernikiem sprawdzić. Mierniki to dość powszechny sprzęt i ma go każdy serwis agd, rtv, gsm...

A jak by ładowarka padła to też by świeciła na zielono? Tak jak mówiłem, wieczorem jeszcze świeciła się na czerwono jak włożyłem rozładowaną baterie.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1402831
A jakiego moda masz?
Awatar użytkownika
By gregbard
#1402835
Jeśli prąd jaki podaje ładowarka to np 3,5V zamiast 4,2V to ładowarka jest sprawna czy nie? Napięcie akumulatora rozładowanego to np. 3,3V, po włożeniu do takiej zdechłej ładowarki zapali się w niej czerwona dioda czy się nie zapali? Ano zapali, tyle że akumulatora nie naładuje, może go co najwyżej lekko doładować. Teoretyzujemy na dwie strony czy wybierasz się z ładowarką i akusem na spacer do najbliższego serwisu?
Pomijam rzecz oczywistą dla mnie, czyli posprawdzanie grzałki, styków i wszystkiego co da się sprawdzić wzrokowo...
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1402841
Opisałeś swój przypadek dość chaotycznie: nie wiadomo co do czego i jak połączasz ... a może grzałka się spaliła? ;)
Sprawdziłeś czy parownik sprawny?
By iplus
#1402842
Prawda, ale hmm. Skoro ładowarka padła podczas ładowania (bo gdy tego nie robiła zawsze była wyłączona z kontaktu) to nie powinna na początku chociaż troszeczkę podładować akusa, żebym mógł wziąć chociaż jednego bucha? Po włożeniu lampka była czerwona więc chyba jeszcze działała i w nocy musiało coś się zwalić.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2015, 10:35 przez iplus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1402845
iplus pisze:Prawda, ale hmm. Skoro ładowarka padła podczas ładowania (bo gdy tego nie robiła zawsze była wyłączona z kontaktu) to nie powinna na początku chociaż troszeczkę podładować akusa, żebym mógł wziąć chociaż jednego bucha? Po włożeniu lampka była czerwona więc chyba jeszcze działała i w nocy musiało coś się zwalić.

Czyli teoretyzujemy, a w związku z tym że siejesz chaos ja również zapytam, GRZAŁKA SPRAWNA?
By iplus
#1402847
Grzałkę kręciłem przed wczoraj więc raczej nie, nawet nie mam jak sprawdzić bo przecież akumulator nie reaguje. Siedze w domu to jeszcze spróbuje skręcić nową i zobaczę.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1402849
Idź na spacer... ze sprzętem. No chyba że wolisz pisać, ale od tego się nic nie naprawi.
By iplus
#1402872
Sprawdziłem i wkręciłem kolejną grzałkę i ciągle to samo, więc można to wykluczyć.
Będę musiał pójść dzisiaj gdzieś to posprawdzać.

-- [scalono] 10 cze 2015, 12:27 --

Więc... Aktualnie wygląda to tak, że bateria jest naładowana w 100% (tak pokazują inne ładowarki oraz po włożeniu do jakiegoś boxa który posiadał wyświetlacz) a wciąż nie działa. Co może być problemem? Grzałka nie, ponieważ przed sekundą skończyłem kręcić JESZCZE kolejną a wcześniej zrobiłem jeszcze jedną dla pewności.
Co mogło sie w nim uszkodzić skoro bateria jest sprawna?
Sprzęt wygląda tak:
http://cdn.shopify.com/s/files/1/0591/4 ... 1424123128
http://www.vaporiainc.com/wp-content/up ... chrome.jpg
By orient
#1403191
Człowieku, nikt ci na oko a tym bardziej na odległość tego nie sprawdzi. Mógł paść akumulator, zapaprać się przycisk, może być brak kontaktu w gnieździe pomiędzy modem i parownikiem, może być uszkodzony parownik i jeszcze parę rzeczy. Zainwestuj kilkanaście złotych w multimetr albo go pożycz i sprawdź co nie działa.
By iplus
#1403507
Akumulator nie padł bo działał w innym elektryku, przycisk odpada a co do reszty to nie mogę być pewny.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.