EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By rastabambo
#1366851
Witam

Od dwóch miesięcy używam moda Nemesis klon. Od paru dni borykam się z następującym problemem: Aby parownik działał poprawnie muszę przyciskać przycisk pod kątem tzn. gdy przyciskam normalnie, parownik w ogóle nie działa lub działa bardzo słabo. Gdy docisnę przycisk w bok tak aby praktycznie stykał się z pierścieniem blokującym, zaczyna działać poprawnie. Testowałem moda na różnych parownikach i różnych akumulatorach, dodatkowo przeczyściłem wszystkie styki i gwinty lecz dalej problem występuje. Czy Ktoś z Was ma pomysł co może być nie tak?
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1366854
Witam.
Sprawdż w jakim stanie jest sprężynka w przycisku / trochę ją rozciągnij lub włóż zamiast niej magnesy / , przy okazji wyczyść przycisk papierowym ręcznikiem lub bawełnianą ściereczką.
Pozdrawiam
By rastabambo
#1366879
Sprężyna jest w dobrym stanie i działa poprawnie. Przycisk także był czyszczony zapomniałem o tym wspomnieć. Próbowałem również sposobu z sylikonem ale nie było niestety różnicy. Do magnesów nie mam jak na razie dostępu ale zdaje mi się, że nie załatwią tutaj sprawy niestety. Zadziwia mnie fakt, że mod działa poprawnie tylko pod kątem, gdy go rozebrałem to przycisk działa poprawnie - po naciśnięciu chodzi prosto. Nie wiem co może być powodem.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1366965
Jedyne co przychodzi do głowy, że jednak niezbyt dokładnie wyczyściłeś. Weź szczoteczkę do zębów i wyszoruj pastą do zębów każdą część przycisku z osobna. Gwinty i styki mają lśnić jak lusterko, a wewnętrzne powierzchnie mosiężne jak 24-karatowe złoto.
Awatar użytkownika
By refurbished
#1369990
Naciskany centralnie przycisk ma zbyt małą powierzchnię do przewodzenia prądu. Dociskając bokiem stykasz mocniej te dwie powierzchnie w przycisku gdzie jest ten maleńki bolec (całą szczelinę między mosiężną tuleją a tym walcem w który wkręcasz śrubkę mam na myśli). Po prostu w tym miejscu materiał się wyrobił i nie styka jak kiedyś.
Nie odniosłeś wrażenia, że sam przycisk jakby bardziej "lata"?
No właśnie.
Awatar użytkownika
By glodeks
#1369992
lumik_2007 pisze:Jak można podepnę się.
Wiecie może czym można zastąpić zagubiony bolczyk blokujący w przycisku od nemesis klon?


Najlepiej miedzianym drutem, ale możesz też wykałaczką. (u mnie przy wykałaczce się grzał, na drucie chodzi świetnie)
By rastabambo
#1370533
refurbished pisze:Naciskany centralnie przycisk ma zbyt małą powierzchnię do przewodzenia prądu. Dociskając bokiem stykasz mocniej te dwie powierzchnie w przycisku gdzie jest ten maleńki bolec (całą szczelinę między mosiężną tuleją a tym walcem w który wkręcasz śrubkę mam na myśli). Po prostu w tym miejscu materiał się wyrobił i nie styka jak kiedyś.
Nie odniosłeś wrażenia, że sam przycisk jakby bardziej "lata"?
No właśnie.


Refurbished trafiłeś w samo sedno, że też sam na to nie wpadłem i nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. Pytanie czy da się jakoś to poprawić albo czy można gdzieś kupić cały przycisk, orientuje się Ktoś z Was?
Awatar użytkownika
By phonik
#1370705
A nie prościej poszukać drutu miedzianego który będzie miał odrobinę większą średnicę niż srebrny bolec, który jest fabrycznie w przycisku?
Awatar użytkownika
By Mutango
#1370732
A ja wciąż będę śmiał twierdzić że wewnętrzna powierzchnia tulei mosiężnej jest niedoczyszczona, czyli wciąż pokryta jakąś warstwą patynki. Nie wierzę w jakieś nagłe "wyrobienie się". To nie jest tłok silnikowy, żeby się wyrobić. To nie pracuje tysiące razy na minutę.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1375631
Jeśli czyścisz to papierem ściernym, to tak. Ale ja proponuję pastę do zębów, tudzież mleczko do czyszczenia. Nawet mikrona tym nie zeszlifujesz. A mikron to jedna milionowa milimetra. Spokojnie, raz na miesiąc wyczyścisz i tulejka wystarczy na tysiąc lat. Prędzej zużyjesz gwinty od wykręcania i zakręcania przy wymianie baterii.
By rastabambo
#1390810
Wybaczcie, że tak długo nie odpowiadałem ale straciłem na pewien czas cierpliwość do Nemesisa. Zakupiłem kontakt S i popsikałem cały pin(pisząc pin mam na myśli tą śrubkę w przycisku) i jest lepiej ale dalej nie ma rewelacji. Pożyczyłem od znajomego jego Nemesisa i wykorzystałem jego pin i wszystko działa cacy. Zauważyłem, że mój pin jest wyeksploatowany to znaczy widać na nim rysy i niektóre są dosyć grube. Tutaj mam dwa pytania:
1. Czy ma Ktoś z Was na sprzedaż sam pin lub wie gdzie można zakupić? Albo macie pomysł czym można go zastąpić?
2. Czy jest jakiś preparat, który pokryje rysy? W cenie niższej niż cały nowy przycisk?
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.