EPF
Nasze własne produkcje
By shuante
#1387000
Tak ostatnio siedziałem i pomyślałem, że można zrobić full mechanika bez przycisku i mosfetu. Śrubkę można jakoś ładniej zamaskować i wszystko by grało. Napiszcie co o tym sądzicie :)

Obrazek
Awatar użytkownika
By Goldi
#1387004
Działać to będzie pod warunkiem, że uda Ci się zrobić prawidłowo działający przycisk z dwóch blaszek. Wbrew pozorom nie jest to takie proste.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1387007
Autorowi chyba godziło o to, że można zrobić mechanika "bez kupowania przycisku i mosfetu".
Takie podcieranie :dupa szkłem w wersji "Złomiarz Edyszyn".
Awatar użytkownika
By bofh
#1387014
Jeżeli przepuścisz przez styk "śrubka/gwóźdź"-"miedziana blaszka" parę amperów, to miejsce styku nie będzie wyglądało ciekawie... Ale pewnie parę godzin jakoś podziała. Z akcentem na jakoś ;)

Edit: O, nie zauważyłem dwóch akumulatorów :o Czyli założony prąd to dużo więcej niż parę amperów :) Myślę więc, że zadziała raz i się zespawa na amen :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 23 maja 2015, 12:50 przez bofh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1387015
Autorowi chodziło o to że przycisk zrobić można z byle czego, ciekawe czy wziął pod uwagę to jaki prąd popłynie.... I do autora: Rysunek zrobiony byle jak, i tyle tak naprawdę można powiedzieć o tym co zostało zaprezentowane. Może chodziło o nowatorski pomysł "mechanika bez mosfetu"? Nic nowatorskiego, jest tego zatrzęsienie za równowartość od 50 zł w górę... I tyle w temacie ode mnie.
By Sagerrak
#1387017
co Wy chcecie? Chłopak się narysował na zajęciach z informatyki, pewnie 6 dostał, a Wy od razu złe noty wystawiacie... bo o rysunek chodzi, tak?

edit: na moim monitorze wyświetla się tak, że nawet proporcje ogniwa 18650 są zachowane, dla mnie świetnie... :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Mutango
#1387026
Blaszka, śrubka i sprężynka to jest przycisk, więc nie jest to mod bez przycisku. Elementy stykowe muszą być solidne, dobrze ze sobą spasowane, stykające się ze sobą stosunkowo dużą powierzchnią, nie w jednym małym punkcie. Teoretycznie zrobić się da. Czemu nie. Powodzenia.
Awatar użytkownika
By Miotła
#1389611
Co do pomysłu to już wszedł w życie przez gościa o imieniu Seth Catley, nie wiem czy był pierwszy :D Co do projektu to się mogę jedynie przyczepić, że ci przycisk od razu wystrzeli :D
https://instagram.com/p/yLY-pPv45f/
Awatar użytkownika
By kissu
#1389805
Dziękuję, dziękuje Twój też jest niezły. Przemawia do mnie ta prostota. Na pierwszy rzut oka rozumiem twój pomysł co jest bardzo cenione w dziedzinie projektowania. Ale weź przykład z shuante bo nie widać tak do końca gdzie tu jest plus, a gdzie minus :?:
Awatar użytkownika
By michalodz88
#1389810
Generalnie taki projekt jest na + z tym że przycisk bez pomysłu całkiem dyskwalifikuje taki sprzęt. Większą robotę zrobi pewnie najzwyklejszy mechanik...
Awatar użytkownika
By kissu
#1389818
ale nemesis kosztuje 49 zł, niekażdy może sobie na to pozwolić. lepiej kupić pudło za 25 zł, sensowny konektor za 25 zł a kable wziąć z wiertarki i przycisk z blaszki
Awatar użytkownika
By HaQer
#1389820
kissu pisze:ale nemesis kosztuje 49 zł, niekażdy może sobie na to pozwolić. lepiej kupić pudło za 25 zł, sensowny konektor za 25 zł a kable wziąć z wiertarki i przycisk z blaszki


no to faktycznie wychodzi o niebo taniej :lol:
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1389889
kissu pisze:ale nemesis kosztuje 49 zł, niekażdy może sobie na to pozwolić. lepiej kupić pudło za 25 zł, sensowny konektor za 25 zł a kable wziąć z wiertarki i przycisk z blaszki

:palm2
Jeszcze jak odejmiesz koszt konektora od ceny pudełka wyjdzie na to, że boxa masz za darmo! :mrgreen:

Ode mnie nagroda "Janusz Biznesu 2015".
Dodatkowo przyznaje ci tytuł "Miszcz Poprawnej Pisowni".
Awatar użytkownika
By tajwoj
#1389996
Jeśli się przyłożysz z równą starannoscią jak do rysunku, to na pewno coś Ci z tego wyjdzie.
Nie będzie doskonałe ale po analizie popełnionych błędów poprawisz i będzie OK.

Jeśli pójdziesz za poradami zawistników i kupisz cos w sklepie. to nie będziesz miał uciechy, że TWOJE dzieło wreszcie działa.
Awatar użytkownika
By kissu
#1390449
pawel_aa pisze:
kissu pisze:ale nemesis kosztuje 49 zł, niekażdy może sobie na to pozwolić. lepiej kupić pudło za 25 zł, sensowny konektor za 25 zł a kable wziąć z wiertarki i przycisk z blaszki

:palm2
Jeszcze jak odejmiesz koszt konektora od ceny pudełka wyjdzie na to, że boxa masz za darmo! :mrgreen:

Ode mnie nagroda "Janusz Biznesu 2015".
Dodatkowo przyznaje ci tytuł "Miszcz Poprawnej Pisowni".

Obrazek
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.