EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By mikepolak
#1390221
Witam

Znalazłem boxa z kontrolą temperatury. Wyglądem przypomina Vaporshark rDNA 40, i jest dostępny w 3 wariantach:


-40W - 45,87$
-50W - 45,87$
-60W - 47,87$


Features:



0.85" OLED display voltage, battery level, resistant, wattage
Variable wattage: can be adjustable from 1W to 60W (0.1W increment)
Temperature control function: 200'F-600'F (AKA 100-300'C)
Automatically detect and match atomizer resistance
Low voltage warning
Short circuit warning
Low resistance warning
High resistance warning
Short circuit, reverse polarity and overheat protection
Atomizer resistance: 0.06-5ohm (1.0ohm best)
Single Li-ion battery output voltage: 3.0-4.35V
Powered by 1*18650 batteries (batteries sold separately)
510 threading connection
Spring-loaded center pin
Side mounted firing button
Magnet back cover


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Opinie na stronie są całkiem przyzwoite, poza drobnymi wadami kosmetycznymi, to użytkownicy nie dostrzegają żadnych większych wad (biorąc pod uwagę czynnik cena - jakość).

Czy kogoś z Was może zjadała ciekawość i zakupił już opisane przeze mnie wyżej cudeńko?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1390334
Nie sądzę, aby ktoś się skusił. Dziwne, że niska cena wybacza wady, no ale to już chyba norma ;) :P Poza tym nie ma to jak rDNA40, w 3 wariantach 50 i 60W :mrgreen: Nawet nie wiadomo co tam siedzi w środku, a to dość istotna informacja chyba :) No, ale to *FT* tam są różne dziwne rzeczy.


Ostatnio widziałem tam ciekawostkę przyrodniczą. Box jak box, ale jego opis mnie zdumiał.


Use D-N-A 40 chip controller
Operating Wattage: 1.0W-50W (0.1W increments)
Temp control range: 200'F-600'F (100'C-400'C)


:-P

Domyślam się że użyte tam myślniki mają sugerować, że to :dupa a nie DNA40, no ale... ktoś by jeszcze mógł w to uwierzyć.
By mikepolak
#1390359
Patrząc na samą cenę można się domyślić, że chip, który jest w środku nawet nie leżał koło oryginalnego DNA 40. Niemniej jednak uważam, że taki box jest dość ciekawą opcją dla osoby, która chcę pobawić się z kontrolą temperatury. Podobno działa, i to naprawdę nieźle! :zakrecony
By MarSen
#1398857
Ja zakupiłem również na FT zanim zniknęły (Vaporshark dostał patent na kształt ich boxów, więc wszystko z FT, GB i niektórych podobnych zniknęło, aż nie wymyślą czegoś), ale Vapor Flask. Wersja 60W. Postaram się coś napisać jak dojdzie, będzie to mój pierwszy box. Pozdrawiam :)
By MakeZZZ
#1398879
MarSen pisze:Ja zakupiłem również na FT zanim zniknęły (Vaporshark dostał patent na kształt ich boxów, więc wszystko z FT, GB i niektórych podobnych zniknęło, aż nie wymyślą czegoś), ale Vapor Flask. Wersja 60W. Postaram się coś napisać jak dojdzie, będzie to mój pierwszy box. Pozdrawiam :)


Kilka rzeczy, których w Twojej wypowiedzi nie rozumiem.
1. Jak to dostał patent? Nie rozumiem co to oznacza. ( no dobra czepiam się, ale wyrażajmy się po Polsku :D )
2. Jak to dostali patent na kształt? Nie słyszałem o czymś takim i byłby to pierwszy wypadek kiedy, jakaś firma powstrzymała chińczyków od klonowania. Logo to co innego, ale kształt? Czyli nie można już mieć żadnego boxa w kształcie sześcianu?!?! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Słyszałem o tym jakieś plotki, ale nie do końca im ufam...
3. I co oznacza "Ja zakupiłem również na FT zanim zniknęły (Vaporshark dostał patent na kształt ich boxów, więc wszystko z FT, GB i niektórych podobnych zniknęło, aż nie wymyślą czegoś), ale Vapor Flask"???!??!?!!? Dobra znowu się czepiam, ale 6 razy czytałem to zdanie, aż załapałem o co Tobie chodziło.
4. Vaporflask to nie jest Vaporshark z tego co mi wiadomo i mam nadzieję, że się nie mylę, bo mój światopogląd legnie w gruzach. Więc zapytam - dlaczego zdjęli VF?
By MarSen
#1399167
MakeZZZ pisze:
Kilka rzeczy, których w Twojej wypowiedzi nie rozumiem.
1. Jak to dostał patent? Nie rozumiem co to oznacza. ( no dobra czepiam się, ale wyrażajmy się po Polsku :D )
2. Jak to dostali patent na kształt? Nie słyszałem o czymś takim i byłby to pierwszy wypadek kiedy, jakaś firma powstrzymała chińczyków od klonowania. Logo to co innego, ale kształt? Czyli nie można już mieć żadnego boxa w kształcie sześcianu?!?! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Słyszałem o tym jakieś plotki, ale nie do końca im ufam...
3. I co oznacza "Ja zakupiłem również na FT zanim zniknęły (Vaporshark dostał patent na kształt ich boxów, więc wszystko z FT, GB i niektórych podobnych zniknęło, aż nie wymyślą czegoś), ale Vapor Flask"???!??!?!!? Dobra znowu się czepiam, ale 6 razy czytałem to zdanie, aż załapałem o co Tobie chodziło.
4. Vaporflask to nie jest Vaporshark z tego co mi wiadomo i mam nadzieję, że się nie mylę, bo mój światopogląd legnie w gruzach. Więc zapytam - dlaczego zdjęli VF?


1. Niestety jestem na telefonie i mam problemy, żeby Ci wkleić definicję, ale słowo "patent" również istnieje w języku polskim :P (załapałem, że tylko tak do żartu się czepiasz)
2. Może nie tyle na kształt, dokładnych informacji nie mam, takie plotki krążą po forum FT Vapor flask 60w silver. A skoro wszystko zniknęło to jednak jakiś sens w tym jest.
3. Vaporshark i Vapor Flask współpracują od niedawna lub się połączyły. Poszukaj na Facebooku w postach od Vaporshark. Znów mam problem, bo mam screena, ale jestem na telefonie więc nie wrzucę.
4. Patrz nr 3. i nr 2.
By Razo
#1413984
1. Nie ma czegoś takiego jak ogólnoświatowy patent.
2. Patent nie może być na kształt z tego co się orientuję, ponieważ opatentować można jedynie coś "innowacyjnego" (nie przytaczam dokładnie cech jakie produkt musi posiadać).

3. Prędzej jest to ochrona na wzór przemysłowy.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1413987
Co prawda to inna działka, ale jak wiadomo firma Apple ma patent na "prostokąt z zaokrąglonymi rogami". Pisząc pokrótce na kształt obudowy.
By Razo
#1414235
"koncern Apple uzyskał patent na przenośne urządzenie wyświetlające skupiając się głównie na jednej cesze takiego urządzenia - kształcie."

"...amerykańskie Biuro Patentowe (US Patent and Trademark Office) przyznało firmie Apple patent..."

A to jedynie oznacza, że nawet jeżeli takie myki przechodzą, to nie przejdą wszędzie, np. w polskim UP, czyli u nas np. można by było kupić full klona Vaporsharka bez problemu.

Jeżeli jest jakiś problem ze kształtem, to podejrzewam, że jedynie w granicach USA.
Awatar użytkownika
By nesh007
#1414893
Pytanko: czy jest gdzieś dostępny klonik vaporsharka na zagranicznych stronach?
By MarSen
#1425465
Co do tych patentów - nie wiem, nie orientuję się na tyle, tak przeczytałem na forum FT. W każdym razie faktem jest to, że nie da się ich nigdzie dostać. Mój dzisiaj poszedł w świat z 2x25R i Magmą za 400zł :) Teraz przymierzam się do IPV3 Li ewentualnie SIG 150W TC, SnowWolf. W każdym razie niektórzy mieli problemy z uziemieniem w tym boxie, musieli odkręcać górną część i wyszlifować papierem ściernym ścianki które stykały się z przykrywką i przykrywkę. Ja tego problemu nie miałem, od początku śmigał bez zająknięcia. Kontrola temperatury również bez problemów. Jeśli mielibyście jakieś pytania to możecie pytać.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.