EPF
Awatar użytkownika
By litwinr
#1388908
hapnik pisze:Przecież baza RBA jest w zestawie, więc po co komu kolejna :P


ewentualnie kilka grzałek na różnych bazach i szybka wymiana bez zbędnych kombinacji.
By Shevy
#1388918
Mial ktos problem ze strzelaniem na subtanku mini ?
Testowane na kilku lq . Grzalka OCC 1.2 . Nie zakladalem innej grzalki ,jutro jak znajde w miescie drut to na RBA cos ukrece i sprawdze . Czy moze zmiana liquidow (tylko na jakie) . Dodam ze na Protanku 3mini dobrze mi sie palilo na tych lq .
Awatar użytkownika
By Xsi
#1388960
Kiedyś stworzyłem posta odnośnie Kangertecha Subtanka Mini i wywołałem burzę. Powiedziałem wtedy, że kanały jego są zbyt małe i dostaję bobra co parę machów. Oczywiście każdy ''znawca'' wtedy stwierdził że mam CYTAT: za mało/zbyt dużo bawełny, za małą grzałkę, że nie wiem co robię... itd, itp. Teraz, po miesiącu, a nawet więcej, mogę stwierdzić że to bullshit. Rozwierciłem kanaliki jak i blaszkę otaczającą grzałkę i nie mam problemów z nasiąkaniem nawet z 20/80 płynami, przy 20W. Teraz, mogę dać więcej jak i trochę mniej bawełny i nadal śmiga bez bobra. Używam grzałki 2.5mm. Tak jak wtedy wszyscy ''znawcy'' nie czytali co piszę, to powtórzę jeszcze raz - Kanger wypuścił różne wersje tego samego RTA. I koniec. Być może wrzucę w jakimś czasie zdjęcia okrojonego RBA tego tanka, ale odkąd go poprawiłem, tylko go używam - więc na razie nie mam czasu na to. Póki co powiem tylko że nie wystarczy poszerzyć samych kanalików (gdyż mają zbyt małą tolerancję), trzeba też (MOIM ZDANIEM) skrócić drogę jaką LQ musi pokonać, a więc wywiercić dziurę w blaszce otaczającej RBA. Jednak po za wyżyciem się na ''ekspertach forumowych'' chcę coś dodać - Jeśli Twój Sub Mini śmiga elegancko, to nie - nie musisz nic robić. Ja rozwierciłem RBA, gdyż dla mnie to była lipa. Stworzyłem tego topa dla tych 10% osób, które nie chcą jak reszta dalej mi udowadniać winy, lecz szukają rozwiązania.
Awatar użytkownika
By Xsi
#1388965
''Monday, January 26, 2015'' na FT, z poprawionym izolatorem. Używam VG i PG Inawery, oraz nikotyny Hangsen VG 36mg. Gdy bobrzyło używałem tej samej bazy. Więc nie, to nie wina podstawy LQ.
By Shevy
#1388973
Good Waper ,Magic Blow , Jazz ,Provog i nie pamietam czy ebulla sprawdzalem .
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1388978
Ebull... nazywajmy rzeczy po imieniu: Dekang.
U mnie na samogonach też czasami sobie strzeli. Może to być objaw źle ułożonej watki czy też innego nośnika, zawartości wody w LQ albo spirytusu.

Swyped on Venue 7
Awatar użytkownika
By snoopher
#1388995
Jestem ciekaw właśnie jak je rozróżnić, bo zamówiłem już tego Subtanka i nie wiem na co patrzeć.
Jak zacznie bobrzyć to albo ta wada o której wspomniałeś albo mój setup grzałki.
Awatar użytkownika
By temen
#1389009
na moje oko patrząc na zdjęcia lemo v2 i na subtanka (kupionego tydzień temu w edymie) w dłoni, to lemo v2 ma większe kanały.
pokrywa się to z jakimś porównaniem na youtubie, gdzie autor mówił iż na subtanku miewał bobra (proporcje 30/70 czy jakoś tak), a na lemo v2 nie.
By MakeZZZ
#1389025
Wszystko jest kwestią dobrej grzałki. Latałem na tych "małych" kanalikach na 40 wattach i zero bobra, ale to przyszło z czasem. Na początku dostałem bobra, spróbowałem innej grzałki, później kolejnej i w końcu śmiga jak należy. Więc zamiast jak to nazywasz wyżywać się na innych to przykro mi ale mieli rację. Jak sobie rozwierciłeś gratuluję, wiele osób tego nie zrobi i również mogą uświadczyć bobra, a Ty im podrzucisz pomysł, który może nie być dla nich prosty do wykonania poprawnie i może uszkodzić ich parownik. Prawda jest taka, że 70/30 nawet 80/30 lata na tym tanku tak jak powinno tylko kwestia poprawnego ułożenia grzałki. Jak już raz się znajdzie swój "sweet spot" to już każda kolejna grzałka będzie działać tak jak powinna. Nie wiem dlaczego czujesz się teraz jak bohater. Warto czasem posłuchać innych z większym doświadczeniem bo dobrze radzili, a teraz próbujesz ich dyskredytować co najgorsze nie mając wcale racji. Prawda jest taka, że po prostu nie potrafiłeś zrobić dobrej grzałki. Cieszę się, że Tobie wyszło, ale to co Ci inni mówili było prawdą i takie wyżywanie teraz nie świadczy o kulturze i nie udowadnia, że miałeś rację.

Rozwiercenie kanalików niesie ze sobą sporo konsekwencji i wcale nie musi poprawić sprawy. Zamiast bobra okaże się, że do grzałki nalatuje za dużo liquidu i przy zaciąganie możesz popijać płyn nikotynowy co zdrowe nie jest. Może również się okazać, że liquid nie ma siły wchodzić do grzałki bo ciśnienie jest za małe. Wszyscy, którzy już wpadną na genialny pomysł rozkręcenia polecam filmik na youtubie lub posłużenie się wiedzą innych, którzy to już wcześniej zrobili: https://www.youtube.com/watch?v=sEXgCqBlr90

Osobiście nie polecam takich zabiegów, chyba, że stać na nas na zakup dodatkowej bazy RBA dostępnej już w Polsce w kilku sklepach. Wystarczy poszukać.
By Vomar
#1389039
Vomar pisze:Witam, mam pytanko odnośnie subtanka mini, a konkretnie modułu RBA, bo nie wiem czy po prostu nie umiem ukręcić porządnie grzałeczki czy może to wina izolatorów. Zrobiłem pare zdjęć [ http://i.imgur.com/rkFR4Hk.jpg ] i może jestem daltonistą, ale to są chyba te ostateczne i "dobre"? Przed chwilą właśnie ukręciłem grzałeczkę i generalnie chmura jest ogromna, moc również, ale jednak jest jakiś dziwny i nieprzyjemny posmak (i nie chodzi mi tu o spaleniznę).

Ponawiam pytanie*

Zregenerowałem grzałkę OCC, i w sumie wrażenia podobne.. Chmura, moc jest.. no, ale ten posmak w dalszym ciągu zniechęca do dalszego palenia ;/
Dodam, że te fabryczne gotowe grzałki elegancko i głośniej się "załączają" natomiast jak coś ukręcę na RBA lub OCC to ten "dźwięk grzałki" na którą podawane syczy... Używam muji i kanthal D.
By zydowsky
#1389165
Ręce wypucowane? Drut wyżarzony? Najmniejszejsza ilość potu, naskórka czy innych niepożądanych rzeczy w grzalce będzie dawać o sobie znać.
By MakeZZZ
#1389206
Forum rozleniwia... Wystarczy zrobić kilka różnych grzałek i w końcu taką, która nam odpowiada i odpowiednio "syczy". Polecam filmik brodacza jak robić grzałkę do subtanka mini na RBA i pracować na wariacjach tej grzałki bo działa znakomicie. Ważne, aby odsłonić kanały na liquid jakimś imbusem i śmiga tak jak powinno.
Awatar użytkownika
By l.szczeblewski
#1389214
Hej :)

Trochę tak z inne beczki.....
Znalazłem na alibabie coś takiego:

http://www.alibaba.com/product-detail/e ... 08205.html

I zacząłem się zastanawiać czy jest może gdzieś do kupienia taki drip z śmigiełkiem do KSubMini?
Ruch śmigła który jest w środku dripa może mógłby faktycznie dać np. więcej dymu przez jego szybsze odprowadzenie?
To są moje luźne myśli więc proszę nie linczować :)
Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
By hapnik
#1389324
Vomar pisze:
Vomar pisze:Witam, mam pytanko odnośnie subtanka mini, a konkretnie modułu RBA, bo nie wiem czy po prostu nie umiem ukręcić porządnie grzałeczki czy może to wina izolatorów. Zrobiłem pare zdjęć [ http://i.imgur.com/rkFR4Hk.jpg ] i może jestem daltonistą, ale to są chyba te ostateczne i "dobre"? Przed chwilą właśnie ukręciłem grzałeczkę i generalnie chmura jest ogromna, moc również, ale jednak jest jakiś dziwny i nieprzyjemny posmak (i nie chodzi mi tu o spaleniznę).

Ponawiam pytanie*

Zregenerowałem grzałkę OCC, i w sumie wrażenia podobne.. Chmura, moc jest.. no, ale ten posmak w dalszym ciągu zniechęca do dalszego palenia ;/
Dodam, że te fabryczne gotowe grzałki elegancko i głośniej się "załączają" natomiast jak coś ukręcę na RBA lub OCC to ten "dźwięk grzałki" na którą podawane syczy... Używam muji i kanthal D.

Miałem to samo. Po zakupie Subtanka wapowałem na grzałce 1,2ohm i było elegancko, ale zapomniałem dolać liquidu i przypaliłem watę. Nie było czuć spalenizny, ale taki dziwny posmak. Co najlepsze, na bazie RBA było to samo. Ja rozwiązałem to sprzedając Subtanka ;)
Awatar użytkownika
By Q-dłaty
#1389326
Subtank mini czy Lemo 2 ?
Grzałki kręcę więc chyba lemo ale wolę się spytać :P
Ma ktoś Lemo i może porównać ?
By korwiin
#1389368
Powiedzcie mi kochani gdzie robię błąd, albo tak ma być
Zmieniłem w subtanku mini grzałkę subom 0.5 na własną RBA 1,1. Smak niepowtarzalny, dymek piękny nie ma porównania nawet do tych firmowych subomów
ale jakoś ciężej się ciągnie, kanały między watą udrożniłem, przepływ ustawiony na full. Nie to że nie da się palić ale nie ma takiego przedmuchu jak na standardowej, tak ma być czy coś robię nie tak?
By MakeZZZ
#1389443
korwiin pisze:Powiedzcie mi kochani gdzie robię błąd, albo tak ma być
Zmieniłem w subtanku mini grzałkę subom 0.5 na własną RBA 1,1. Smak niepowtarzalny, dymek piękny nie ma porównania nawet do tych firmowych subomów
ale jakoś ciężej się ciągnie, kanały między watą udrożniłem, przepływ ustawiony na full. Nie to że nie da się palić ale nie ma takiego przedmuchu jak na standardowej, tak ma być czy coś robię nie tak?


Możesz posprawdzać czy wszędzie powietrze ma jak się dostać, ale masz rację przepływ na RBA jest odrobinę mniejszy niż na gotowej grzałce. Masz niezłe "czucie", że zwróciłeś na to uwagę.
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1389463
Q-dłaty pisze:Subtank mini czy Lemo 2 ?
Grzałki kręcę więc chyba lemo ale wolę się spytać :P
Ma ktoś Lemo i może porównać ?


Ja mam Lemo 2 i nie narzekam. Przyjemna maszynka a po doświadczeniach z innymi parownikami w obsłudze aż nudna (bo nic się nie psuje itp). Własnie idzie do mnie Subtank mini ale teraz to sam sie zastanawiam czy go w ogolę rozpakować :)
Awatar użytkownika
By Q-dłaty
#1389476
Ogólnie to spodobała mi się ta baza Rba bo o wieeele taniej więc jest git :D
Lemo ma te nalewanie
Subtank lepiej moim zdaniem wygląda
Lemo ma mniejszą pojemność
Ktoś wapował na obu ? ciekawi mnie oddanie smaku :P
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1389554
Masz problemy ze skaczącym oporem w Subtanku Mini na niklu?
Włóż odwrotnie pin dodatni w podstawie z "zaworem" powietrznym - problem znika.

Przed - grzałka miała 0,103 - 0,202 Oma.
Po - grzałka stoi sztywno na 0,093 Oma.

Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że jeśli pin jest włożony jak producent chce, to przy dociskaniu, opiera się na izolatorze przy gwincie 510 przez co nie zawsze styka się z bazą RBA tak jak MY chcemy.
Jeśli natomiast włożymy go odwrotnie, pin przez styk w zasilaniu jest dociskany do pinu w bazie RBA.

BTW.
Kto by pomyślał że pin dodatni dowala jeszcze 0,005 Oma do oporu układu.
Baza RBA wkręcona bezpośrednio w SX'a: 0,088 Oma, poprzez podstawę: 0,093 Oma.
Awatar użytkownika
By BlackCashmire
#1389908
Czy przy bazie rba mogę bez problemu przepalać grzałkę? Na jakimś filmiku brodacz mówił żeby tego nie robić bo można spalić izolatory tylko nie pamiętam czy mówił o rba czy o occ ..

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Khonji
#1389954
Czy ktoś może potwierdzić, że w subtanku NANO pierwsze ustawienie AH Control, to zamknięcie AH? A może to wada fabryczna? (Security Code jest autentyczny)

Edit: Żeby sprecyzować: Mój egzemplarz ma tylko 3 ustawienia (na cztery "kliknięcia" pierścienia).
Awatar użytkownika
By Khonji
#1389998
Dzięki. Zastanawiałem się, bo w miniaku też mam niby 3 ustawienia, ale tylko 3 "kliknięcia".

Pewnie i można na zamkniętym, ale z żylakami za uszami :P
Awatar użytkownika
By BlackCashmire
#1390282
BlackCashmire pisze:Czy przy bazie rba mogę bez problemu przepalać grzałkę? Na jakimś filmiku brodacz mówił żeby tego nie robić bo można spalić izolatory tylko nie pamiętam czy mówił o rba czy o occ ..

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Ponawiam pytanie bo nie wiem czy po każdej zmianie liquidu kręcić nową grzałkę

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1390286
Ja przepalam, myję i jadę dalej. Jak mam subtanka blisko 4 miesiące tak może 4-5 setupów na nim zrobiłem.
Przy przepalaniu powyżej 15W nie wchodzę.
By Speedo1544
#1390540
Moim zdaniem kolejny oring nie będzie mi potrzebny bo siedzi w subie super,jeśli chodzi o szparę to jej milimetrowa a dokładnie do zdjęcia jest ok ~0,3 mm
Teraz Subtank wygląda tak jak powinien i na tym dripie smakuje jeszcze lepiej :lol:
Awatar użytkownika
By temen
#1391091
Zmieniłem occ na rba i zauważalnie ciężej mi się ciągnie - czy ktoś z Was powiększał otwory w bazie rba?
Awatar użytkownika
By temen
#1391100
Widze, że są 3 wersje:
V1 25mm RBA: Shitty white insulator, half-drilled juice channels
V2 25mm RBA: Clear insulator, juice channels drilled vertically the rest of the way to the base of the RBA
V3 25mm RBA: Clear insulator, Larger Air hole, fully-drilled juice channels
V1 Mini RBA: White insulator, half-drilled juice channels
V2 Mini RBA: Clear insulator, half-drilled juice channels
V3 Mini RBA: Clear insulator, fully drilled juice channels to the base of the RBA

czyli 2 tygodnie temu kupiłem u e-dyma V1.

Dremel, dremel.. eh, opierałem się, ale chyba czas najwyższy jakiś zakupić.
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1391287
temen pisze:Widze, że są 3 wersje:
V1 Mini RBA: White insulator, half-drilled juice channels
V2 Mini RBA: Clear insulator, half-drilled juice channels
V3 Mini RBA: Clear insulator, fully drilled juice channels to the base of the RBA

czyli 2 tygodnie temu kupiłem u e-dyma V1.


Błąd.
4 maja zakupiłem w e-dymie jeszcze co innego czyli brązowy izolator i "fully drilled juice channels to the base of the RBA"
By MakeZZZ
#1391300
Dla tych, którzy myślą o powiększaniu otworów na liquid, polecam zrobić tak jak to jest zrobione w mini z subox'a. Wkręcacie do końca komin na bazę RBA i zaznaczacie gdzie chcecie zrobić otwory na liquid w kominie. Komin ląduje zawsze w tym samym miejscu. Chwycić jakieś wiertło do metalu i lecimy. Mamy nową bazę RBA z suboxa i to bez śrubki. Jedyny problem to dobrze trafić wiertłem :D Jak dzisiaj to zrobiłem trochę mi się przy jednej dziurze ręka omsknęła i moja dziura jest trochę po boku, ale da się z tym żyć.
Awatar użytkownika
By temen
#1391303
LuziQ pisze:
temen pisze:Widze, że są 3 wersje:
V1 Mini RBA: White insulator, half-drilled juice channels
V2 Mini RBA: Clear insulator, half-drilled juice channels
V3 Mini RBA: Clear insulator, fully drilled juice channels to the base of the RBA

czyli 2 tygodnie temu kupiłem u e-dyma V1.


Błąd.
4 maja zakupiłem w e-dymie jeszcze co innego czyli brązowy izolator i "fully drilled juice channels to the base of the RBA"

Nie tyle błąd, a jest jeszcze jedna wersja - czytałem, że jakiś inny izolator zaczęli podsyłać pewnym osobom, które reklamowały subtanka.
Pewnie taki sam masz Ty i wersję V4.

Chyba, że Twoje "Błąd" dotyczy tego, że kupiłem po Tobie, a mam starą wersję - jeśli tak to mogę zrobić zdjęcie paragonowi oraz rba.
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1391326
Zobacz sobie zdjęcie mini RBA na peleonie albo goodwaperze. Tam są właśnie brązowe izolatory PEEK. Wersja przezroczysta była przez bardzo krótki okres i tylko nieliczni ją posiadają.

A błąd, w sensie że błędna lista :P
Awatar użytkownika
By nesh007
#1391444
Mógłby mi ktoś polecić jakiś sprawdzony i prosty setup do subtanka mini? Zrobiłem chyba już 6 różnych wersji i zawsze jest lipa :/
Mam druty kanthal a1 0,32 i kanthal d 0,35. Wiertła od 1,5 do 3mm preferuję microcoil ściśnięte zwoje, gdyż nie mam pomysłu jak ukręcić z odstępami. Nośniki: muji, tami, bocotton i cellucotton :) Prawdopodobnie robię jakiś błąd z ułożeniem waty i jej ilością :/
By Vaporek
#1391470
W subtanku nie sprawdzaja sie za dobrze microcoil. A wiec zrob microkoil na wiertle 3mm i potem go rozciagnij troche, caly czas trzymajac gralke na wiertle. Rozciagaj tzymajac za ostatnie zwoje np przy pomocy paznokci :)
Kanthal A1 0.32 6 zwojow daje ok 1.2 ohma
Watka nie moze byc zbyt scisnieta w grzalce, a konce waty maja dotykac powierzchni rba, kanaly odslaniete. Ja uzywam Muji, ktore ukladam nasaczone liquidem, przy pomocy wkretaczka :)
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 77
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.