EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
By berto
#1102443
I tu jest właśnie problem bo producent zaleca 15~20% co wydaje się być bardzo dużo zaś na innych stronach ludzie piszą że jest bardzo skoncentrowany i żeby zaczynać od 1%. Jeszcze gdzieś indziej ktoś pisze by zacząć od 1gtt. :? Myślałem że może ktoś z forum już używał i może coś na ten temat powiedzieć.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1102462
Też mi się wydaje, że to dużo chyba, że to ma być samodzielny liquid. Jako dodatek zaczął bym od 1%.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By hilton1
#1199398
I , jak z tym Flavor West Sweetener , rozpracował już ktoś ten wynalazek ? Zamówiłem go sobie i nie bardzo wiem ile kropel dodać na 10ml.

-- [scalono] 22 paź 2014, 10:27 --

up.
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1302654
Właśnie go testuję.
Niestety robiłem próbki lq po 3ml , więc odmierzałem na krople z zakraplacza umieszczonego w butelce (w miarę miarodajne).
Próbowałem 1kropla na 1ml, lq wychodzi strasznie słodki.
Na początek radziłbym zacząć od 1kropli na 3ml.
Słodzik jest w miarę neutralny smakowo, lq z jego dodatkiem smakuje trochę tak, jakby go posłodził zwykłym cukrem, ale ja przesadziłem z proporcjami.
Jutro będę rozcieńczał próbki samą bazą i zobaczę co z tego będzie.
Ale jak ktoś lubi słodkie lq, to jest to świetna opcja. Wcześniej próbowałem 'waty cukrowej' od TPA, ale zabija ona smak lq a jak się przesadzi, to robi się gorzkawy jak po zjedzeniu pastylki słodzika do kawy, herbaty... W Sweetener nie czuję tego gorzkiego posmaku.
Jak na razie jestem miło zaskoczony :)

-- [scalono] 11 lut 2015, 22:22 --

jsakic19 pisze:15-20% tak wynika ze strony producenta


IMO, przy takich proporcjach niewapowalne :zakrecony
Awatar użytkownika
By azbee
#1302881
hilton1 pisze:I , jak z tym Flavor West Sweetener , rozpracował już ktoś ten wynalazek ? Zamówiłem go sobie i nie bardzo wiem ile kropel dodać na 10ml.

-- [scalono] 22 paź 2014, 10:27 --

up.


Ja go używam, przy 1 kr na 10ml liquidu już czuć słodkość. Więcej jak 4kr/10ml nie dodaje. Jest mocno skoncentrowany. Nie wyobrażam sobie stężeń rzędu 5-20%.
Awatar użytkownika
By kngr
#1304134
toż to sukraloza, raczej nie polecam używania tego do liquidów.
Awatar użytkownika
By jacekgothic
#1305103
Niestety, pomijając kwestie zdrowotne (sukraloza), słodzik ten strasznie syfi grzałki nawet przy nieznacznych jego ilościach w samogonie :/
By nosferatku
#1381652
berto pisze:Wie ktoś może jak dawkować ten słodzik?


https://starychemik.wordpress.com/2013/ ... -liquidow/ - dlaczego jednak nie dawkować wcale.

Ja do lq używam etylomaltolu z inawery (już rozpuszczonego) i dawka słodzika na poziomie 15%* prawdopodobnie powodowałaby natychmiastowy zgon z przesłodzenia.

Do najsłodszego liquidu, jaki wyszedł z mojej kuchni :mrgreen: użyłam bodajże 3 kropli na 10ml.

*15% roztworu słodzika
Awatar użytkownika
By petu
#1387641
Testowałem go w różnych konfiguracjach smakowych i najlepiej wychodzi dawkowanie 4 lub 5 kropli na 10 ml nie więcej i nie mniej oczywiście smaki owocowe tylko.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.