EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By Shanty
#1373047
Tyloma parownikami miałem okazję się pobawić że hoho. Nie za dużo, nie za mało, w sam raz, by nie zatykała kanalików ;)
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1373053
Zapodasz focie - będzie klarowniej, opisz jaki setup..., może wapujesz na granicy bobra (kanaliki do tuningu :lol: )
By wrz
#1375567
Witam wszystkich Vaperów, jesten nowym uzytkownikem teko jakze zacnego forum. Jestem nowy ale zagladam tu juz od dawna. Vapuje tez juz jakis czas. Nie bede sie rozwjal na temat tego na czym palilem aktualnie vapuje na vision spiner 2 i kangertech mow. Dzis nadszedl dzien na zmiany odebralem swojego kayfuna lite plus + nemesis klony tobeco. Oczywiscie z ofert GNC w e-dymie. Jeszcze nie mialem okazji powapowac na nim ale zwrocilem uwage ze moj KLP ma regulacje powietrza na spodzie bazy. Za kilka godzin napisze cos wiecej i podesle jakies fotki dla zainteresowanych
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1375580
Dobrze, dobrze - jesteś zadowolony. Zawitasz na dłużej - wyrobisz się :wink:
Witamy.
:beer:
By wrz
#1375727
Przepraszam za te nie porozumienie. Po wstawieniu postu jeszcze raz obejrzałem zdjęcia i zrozumiałem swój błąd.

Tak czy inaczej pierwszy micro coil nawinięty i się rozkoszuje dymem.
Ale musi być mały minus, jest gwizd. Osobiście mi to nie przeszkadza, a przestudiowałem cały tutejszy materiał ,wiec nie powinno być problemów z usunięciem tego mankamentu
Awatar użytkownika
By ShaguaRs
#1376104
Wolniej ciągnij a nie jak z parowozu :wink:

Tapatalknięte palcami. Za błędy przepraszam ;)
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1376213
Nich gwiżdże..., jak przestanie - :dupa nie kaytek, każdy rasowy - swój dźwięk wydaje.
Daj spokój.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1376280
Z tego co ja pamiętam, to na gwizd najbardziej pomogło wygładzenie ostrych krawędzi w bocznych otworach pinu plusowego. Robota artystyczna, końcówką małego iglaka :lol:
Awatar użytkownika
By bofh
#1382972
Odkryłem w znajomej narzędziowni profesjonalnego dremelka (50tys. obrotów) z mnóstwem końcówek. Jako, że mój kajtek bąblił mało chętnie, więc potraktowałem mu w końcu kanały końcówką szlifierską przede wszystkim zwracając uwagę na zagięcie kanału, gdzie dawało się wyczuć nierówności z obróbki fabrycznej. Udało mi się nie przesadzić ;) i maszynka obecnie działa mi jak marzenie. Porównywałem zdjęcia kanałów oryginału oraz mojego klona i wygląda to teraz łudząco podobnie. Najważniejsze, że działa super i o to chodziło.
Aktualny setup fi 2,5mm z 0,32 A1 8 zwojów, liquid 70/30, muji, 12W.
Awatar użytkownika
By say73
#1384330
Podnieś grzałkę, sprawdź szczelność kajtka. Generalnie przeczytaj temat zanim zadasz takie pytanie.

Mobile
Ostatnio zmieniony 19 maja 2015, 12:46 przez say73, łącznie zmieniany 1 raz.
By Cukerowicz
#1384338
say73 pisze:Podnieś grzałkę, sprawdź szczerość kajtka. Generalnie przeczytaj temat zanim zadasz takie pytanie.

Mobile

Szczerosc musisz sprawdzic wykrywaczem klamstw. :D

Wybaczcie za brak polskich znakow, Tapniete z G2.
By sider1
#1385225
Witam. Po namowie forumowiczów kupiłem Kajtka + drut 0,32 a1 + muji. Oto efekty, moja pierwsza grzała 9zwojów na 2mm wenflonie. 1,2ohm :)
Obrazek
Obrazek

Na początku zapomniałem skropić waty liquid-em i ją spaliłem hehe, po włożeniu nowej chyba za bardzo, ponieważ lało mi się z "wentylacji".
Teraz jest ok, chmura duża i smak ok tylko trochę dziwne odgłosy wydaje, "bólboni". Na jakiej mocy powinienem to palić? Tak orientacyjnie.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1385275
12 - 15W..., jak na pierwszą grzałkę - jest całkiem ok.
By szymon1234
#1385313
erbis pisze:Nie za nisko ta grzałka? I kręć w drugą stronę.

Bez różnicy w którą stronę kręci drut, tylko, żeby dookoła śrubki w drugą stronę okręcił.
Przydała by się fotka na wysokości średnicy grzałki, żeby ocenić wysokość.
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#1385335
Jak będzie kręcił w "drugą" stronę to łatwiej będzie zamontować do śrubek. Poza tym "wąsy" nie będą przekoszone w stosunku do grzałki - zapożyczony przykład:


:cygaro:
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1385338
Ceberebek pisze:Jak będzie kręcił w "drugą" stronę to łatwiej będzie zamontować do śrubek. Poza tym "wąsy" nie będą przekoszone w stosunku do grzałki - zapożyczony przykład:


:cygaro:

Strasznie długie nogi, nie lepiej dać grzałkę pod kątem?
U kobitki to tak, atut niewątpliwy, ale w grzałce... ;)
By Cukerowicz
#1388344
I kolejny problem, tym razem z wata. Grzalka wg iSticka 50w ma 1.1 loma, a na 12w bobr wita. Lapcie set - [img]//images.tapatalk-cdn.com/15/05/25/5200b8eb22657b2551f46a4efed6e650.jpg[/img]
Trzy razy zmienialem wate w dwa dni. Wczoraj bylo idealnie na 15w, ale po zalaniu zbiornika prawie do pelna na 10w czasem zlapie zwierzaka. Co jest nie tak?


Wybaczcie za brak polskich znakow, Tapniete z G2.
Awatar użytkownika
By Peter007
#1388433
Skinner dobrze prawi :) bo może zatykasz kanały.
Awatar użytkownika
By Shanty
#1388500
Do pełna nie zalewaj, wtedy jest problem z odpowietrzaniem. Miałem podobnie.
By Cukerowicz
#1388508
Kanalow nie zatykam, calkiem do konca nie zalalem. Jakas banka powietrza zostala. Ale fakt, moze troszke za duzo nalalem, bo jak spalilem juz troche to na 10w bajka.

Wybaczcie za brak polskich znakow, Tapniete z G2.
Awatar użytkownika
By ppowa
#1388529
Jak obrócisz parownik do góry nogami to nalewaj do wysokości końca środkowej tulei, wyżej i tak już niewiele wchodzi, i będzie dobrze.
By Cukerowicz
#1388738
ppowa pisze:Jak obrócisz parownik do góry nogami to nalewaj do wysokości końca środkowej tulei, wyżej i tak już niewiele wchodzi, i będzie dobrze.

Wcześniej robiłem identycznie, tylko w wczoraj w nocy mi się tak zdarzyło, ze tak dużo wlałem, bo nie chciało mi się brać do pracy liquidu i śrubokręta. :D Czyli przez to mogłem czuć bobra, tak? Bo na początku wydawało mi się, że idealnie waty nałożyłem. :)

Wybaczcie za brak polskich znakow, Tapniete z G2.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1388769
Jak czujesz że pan bóbr nadciąga, to ciągniesz mocno ze dwa, trzy razy "na sucho". W ten sposób dodatkowo nasączasz watkę
Awatar użytkownika
By Hadeusz
#1391891
Ja z ciekawości zamontowałem tego fabrycznego grzałkopodobnego stwora. eVic pokazał ponad 3 Ohm, potem od razu koszalin ;)
Awatar użytkownika
By e_sat
#1401114
Mam dwa Kajtki, pierwszy zakupiony z wielkim strachem z E-dymu, klon z Ehpro ze śrubką z boku, do napełniania liquidu i drugi zakupiony na bazarku chyba od Tobeco, ma śrubkę wlewu od spodu. Pierwszy od samego początku pięknie się sprawuje, nie mam problemu z napełnianiem poprzez boczny wlew, nigdy nie cieknie. Ten drugi za to oddaje niesamowicie smak liquidów, cokolwiek bym nie wlał, ale w zamian ( używam go tylko stacjonarnie ), zawsze cieknie poprzez otwór powietrzny, bez względu jaki setup wykonam.....czytam o wszystkich poradach na forum i opanować go nie mogę, odkładając go na biurko, zawsze zwracam uwagę, by otwór powietrzny był skierowany do "sufitu", w innym przypadku cała chusteczka higieniczna po kilku godzinach będzie nasączona liquidem. Jaka tego jest przyczyna, nie ma na to rady, czy kupiłem sprzęt z np. rozszlifowanymi rowkami dla lepszego transportu LQ ?
Chciałbym zapytać jeszcze czy ktoś widział gdzieś w polskich internetowych sklepach, klona z Ehpro, ten ze śrubką z boku? Chętnie bym zakupił, e-dym nie oferuje go już od roku.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2015, 06:26 przez e_sat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1401128
@e_sat...
Na kaytka tobecco też jest sposób..., mam takowego rozwierconego i nie...
Warto poczytać :
kajtek-bobrzy-finalne-rozwiazanie-t75641.html (warto temat znać)
cieknacy-kayfun-jak-zrobic-izolator-center-pina-t69322.html ( ja fabryczny izolator taśmą teflonową potraktowałem) , kanały rozwiercone, setup 0.65... nic nie kapie.
By lukaszb87
#1436514
A czytając ten temat na początku użytkownicy klona narzekali, że jest niedopracowany, z tego co pamiętam to niedowiercone miejsca, krzywe itd, zostało to poprawione w tych nowszych ?
Awatar użytkownika
By aguniecc
#1437960
lukaszb87 pisze:A czytając ten temat na początku użytkownicy klona narzekali, że jest niedopracowany, z tego co pamiętam to niedowiercone miejsca, krzywe itd, zostało to poprawione w tych nowszych ?

Kupowałam kilka miesięcy temu, i do tej pory, wszystko jest w porządku. Nie zauważyłam żadnych niedopatrzeń.
By lukaszb87
#1438040
W sumie tak, ale przeźroczysty baniak wizualnie mi się podoba :) Dziś przesyłka został nadana, także mam nadzieję, że ruszy bez problemu :) Jak się sprawuje na kanthalu D 0,25 ? mam go trochę w zapasie i dobrze by było go zużyć.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 29
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.