EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By treblaa
#900924
Witam,
posiadam ładowarke Trustfire TR-001 od e-dyma. Pierwsza przestała działać po około tygodniu :( oczywiście e-dym wymienił bez problemu ale wydaje mi się, że ładuje o wiele za wolno.
Ładowany akumulatorek był wyciągniety z baterii laptopowej (trzymała około 1/2h) oznaczenie UR18650Y L44C czyli kiedyś miał około 2000mAh, pomiary:
godz. 14 - 3,42V (przed włożeniem do ładowarki)
godz. 16 - 3,76V
godz. 17 - 3,83V
godz. 18 - 3,89V
godz. 19 - 3,93V
godz. 23 - 4,18V (zielona dioda)
Sytacja podobna na wszystkich aku.
Wysyłać kolejny raz na gwarancje?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#900926
ja od roku używam TR-001 i od początku wolno ładuje...
ale chyba tak ma być, bo ładuje wolno ale " chyba " dokładnie bo znajomy ma jakiś złom gniazdkowy i jak naładuje mu szybko, to potem szybko pada mu akus...
Awatar użytkownika
By treblaa
#900933
Aku mam też 2 od nas z forum i jest tak samo. Czyli te 500mAh prądu ładowania to tylko na naklejce jest?
Ostatnio zmieniony 09 lis 2013, 16:40 przez treblaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Goldi
#900942
treblaa pisze:Czyli te 500mAh prądu ładowania to tylko na naklejce jest?

Te 500mA jest podane sumarycznie dla dwóch kanałów czyli na kanał przypada 250mA.
Awatar użytkownika
By jajosz12
#900957
BlackSeed pisze:Kolego Tobie i tak szybko ładuje... mi laptopówke od Woytazo ładowała 16 godzin...

Ja ostatnio tez nabylem ta ladowarke i fakt wolno laduje akub od Woyatzo tez strasznie dlugo laduje dluzej niz aku od evica

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
By payka
#902046
Dlatego ja ją zamieniłem na NiteCore bo teer-ka do tego grzała się, piszczała na cały dom i czułem się jak saper podchodząc do niej ;-) Nie mówiąc już o czasie ładowania.

Wysłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By aniam69
#1096970
A ja mam pytanie - jeden z kanałów w mojej TR-001 świeci od wczoraj na czerwono cały czas i oczywiście nie ładuje - co się mogło stać?
Awatar użytkownika
By Assterix
#1096977
aniam69 pisze:A ja mam pytanie - jeden z kanałów w mojej TR-001 świeci od wczoraj na czerwono cały czas i oczywiście nie ładuje - co się mogło stać?

no nie ładuje jedna z.moich też tak miała mam aktualnie 4 tr -001 a możliwe też że jeden akus miałeś bardziej rozladowany i ona będzie wyruwnywac poziomy. Więc możesz poczekać jak nie to na gwarancje. A co do tematu to moja ładuje 12h ;)

Wysyłane z mojego GT-I5800 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By sthEn
#1096987
Mi wczoraj w końcu zrobiła "boom", wywalając przy okazji korki w domu :)

Potrzebuje na gwałt nowej, i jedynie kolejną TR-001 w Trójmieście znalazłem, ale chyba poświęcę się, i zamówię NiteCore - w tego TR-001 już raczej się nie chcę pchać. Piszczała okrutnie i długo ładowała.
Awatar użytkownika
By aniam69
#1097118
Assterix pisze:
aniam69 pisze:A ja mam pytanie - jeden z kanałów w mojej TR-001 świeci od wczoraj na czerwono cały czas i oczywiście nie ładuje - co się mogło stać?

no nie ładuje jedna z.moich też tak miała mam aktualnie 4 tr -001 a możliwe też że jeden akus miałeś bardziej rozladowany i ona będzie wyruwnywac poziomy. Więc możesz poczekać jak nie to na gwarancje. A co do tematu to moja ładuje 12h ;)

Wysyłane z mojego GT-I5800 za pomocą Tapatalk 2


Dzięki, Assterix :-)

Czerwona dioda świeci również, jak nie ma tam ogniwa. Jakiś bezpiecznik, czy ki diabeł?
By Hozak
#1097128
aniam69 pisze:Czerwona dioda świeci również, jak nie ma tam ogniwa. Jakiś bezpiecznik, czy ki diabeł?


miałem to samo, a konkretnie na prawym kanale. Myślałem już, że może coś z akumulatorkiem, ale jakikolwiek nie wsadziłem to to samo było. Po 2 ładowaniach mimo wszystko także w tym kanale, nie tylko okazało się, że i tak ładuje to po drugim razie wszystko wróciło do normy włącznie z diodą pod kanałem :)
By payka
#1103926
Kolego, zamów lepiej NiteCore.ja mam i jestem mega zadowolony od roku. Mam ta na dwa sloty (2x500mA). Poprzednio miałem też tr001. Piszczała strasznie, lekko smierdziala, ładowała wolno jak ślimak. Teraz ładowanie to przyjemność bez dreszczy (czy aby przy kolejnym podejściu nie wybuchnie).

Wysłane z patelni przez Tapatalk. Możliwe buendy z braku teflonu ;-)
Awatar użytkownika
By Satoh
#1103930
Moja też ładuje dośyć wolno ale przynajmniej baterie nie są gorące po naładowaniu jak sie dzieje w innych ładowarkach.
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale wychodzę z założenia że tak :D

Zresztą ja nie rozładowywuje baterii poniżej 3.5 więc tak naprawdę to nie trwa jakoś bardzo długo
By diplopoda
#1363197
A ja mam pytanie z innej beczki. Po pierwsze, jak mam ustawić ładowarke, aku 3,7 V a na ładowarce do wyboru 3 i 4,2V to co wybrać. nie ryzykując wybrałem 3V, a ładowarka pokazuje że aku naładowany WTF????
By satan1984
#1382086
Tez uzywalem tr-001. Piszczala, bzyczala i faktycznie podejscie mialem do niej jak do bomby. I przeokrutnie dlugo ladowala. Dzis zostalem posiadaczem Efest LUC i jestem zachwycony. Wyglad czytelne informacje na WYSWIETLACZU no i czas ladowania. Miodzio ;-)
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.