EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By mariogd
#1363589
Znalazłem jeszcze takie info''Dodatkowo mhunt potwierdził na kilku egzemplarzach, że aktualne i2 2014 edition piszczą wszystkie''
Awatar użytkownika
By getsome
#1363639
Faktycznie , wystarczyło przeszukać kilka stron wcześniej ;/, wertując cały artykuł nie znalazłem jeszcze odpowiedzi na kolejne pytanie które mi się nasunęło, mianowicie czy zostawianie baterii w włączonej ładowarce na noc ( dłużej niż czas ładowania) wpływa na nią negatywnie ? Chcę w nocy spać spokojnie zostawiając je w stacji dokującej.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1363645
sądzisz że te ładowarki są głupsze niż ładowarki od ego za parę zł? Oczywiście że po zakończeniu ładowania akumulatorek może sobie zostać w ładowarce i nic mu nie będzie.
Awatar użytkownika
By dziakson
#1363659
getsome pisze:Mam pytanie co do posiadaczy Nitecore I2 , bo nabyłem ją jakiś czas temu i ostatnio zacząłem zwracać uwagę jak piszczy, słychać w totalnej ciszy przed snem albo jak sie przyłoży ucho, nie wydaje mi się to normalnie i zdaje się że niegatywnie wpływa mi na moje akumulatory, stad pytanie, wasze też się tak odzywają ?


Ladowarka przestanie piszczec gdy zamiast kabla z zestawu, podlaczysz ja przez zasilacz.

Wysłane z mojego GT-S6500D
Awatar użytkownika
By Goldi
#1363670
No tak, bo to piszczy wewnętrzny zasilacz, a dokładniej dławik w przetwornicy. Trzeba tylko uważać żeby zasilacz zewnętrzny nie piszczał bardziej od tego wbudowanego. :wink:
Awatar użytkownika
By kruger123
#1368610
Mam pewien problem który wystąpił przed przeczytaniem tego tematu czyli jakos ~45 minut temu.

Po tym jak ładowarka (i2 niebieski kontakt) naładowała aku wszystkie diody na piewrwszym kanale świecą po wyjęciu akumulatora, a nawet po odłącznie ładowarki od prądu i ponownym podłączneniu.

Ktoś? Coś? Wie?

Problem rozwiązał się prawie sam. Odłączyłem ładowarkę, wsadziłem akus w kanał, i podłączyłem do prądu. Naładowała aku i juź się nie świeci :)
Awatar użytkownika
By quattro1980
#1429273
A ja mam takie pytanie czy wam też się tak grzeje mowa tu o i2 v 2014 ładuje 2 akusy i jest normalnie gorąca tak ma być czy coś z nią nie tak jest ????
Awatar użytkownika
By quattro1980
#1429436
suvv pisze:Moja i2 też się grzeje i wydaje się być to normalne...


Troche sie uspokoiłem ,ale batki też są bardziej niż ciepłe a nie powinny a ładują się parę godzin.
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#1429446
W mojej wcześniejszej I4, jak i w obecnej D4 nie zaobserwowałem grzania się ładowarki. :shock:
Akusy - owszem były trochę ciepławe-ale tylko trochę :zakrecony
Awatar użytkownika
By Mutango
#1429461
Największe rozgrzanie występuje gdzieś mniej więcej w połowie procesu (może trochę później). W tym momencie następuje przejście z trybu CC na tryb CV i już zaczyna stygnąć. Na samym końcu, przy zakończeniu i wyjmowaniu ogniw, powinny być już prawie zimne.
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1429497
Mi i2 się nie grzeje, no i akusy w porównaniu do trustfire tr-001 podczas ładowania tak się nie grzeją
Wytapane zza szybki
Awatar użytkownika
By suvv
#1429505
Hmmm....może zacznijmy od zdefiniowania pojęcia "grzeje"? u mnie to organoleptycznie ok. 50 oC max... ogniwa pod koniec ładowania zimne...
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1429559
Chodzi mi że mniej więcej w połowie ładowania akumulator jest ciepły
Wytapane zza szybki
Awatar użytkownika
By Pale
#1434762
Ziom41 pisze:Chodzi mi że mniej więcej w połowie ładowania akumulator jest ciepły
Wytapane zza szybki


U mnie tak samo, w połowie ładowania aku dość ciepły ale jak już się naładuje to wydaje się być normalny w sensie ma standardową temperaturę.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2015, 22:17 przez Pale, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Ziom41
#1434763
Przeczytaj całość a potem pisz...
Wysłano z Nokii Lumii 1520
By endoen1
#1462942
Witam wszystkich użytkowników, jestem nowy na forum. Przeczytałem cały temat od początku. Wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Nabyłem też dzięki temu tematowi ładowarkę NiteCore D2 i mam pytanie następujące. Bo w instrukcji jest zapis, którego nie rozumiem. Po angielsku brzmi on: "The D2 is not recommended for use with over-discharged (zero volt) UNPROTECTED Li-ion batteries. Li-ion batteries without a protection circuit can potentially cause a fire or exploison." Ja mam głównie batki 18650 które nie mają zabezpieczeń, i jak dotąd ładowałem zwykłymi ładowarkami, problemu nie było. W latarce, w której ich używam jest moduł, który sam wyłapuje za niskie napięcie i chroni takie batki. A w tej ładowarce nie ma czegoś takiego? Nie chce mi się wierzyć.
Awatar użytkownika
By FlouU
#1462949
"Ładowarka D2 nie jest polecana do calkowicie rozładowanych NIEZABEZPIECZONYCH baterii Li-ion. Baterie Li-ion bez obwodu zabezpieczającego mogą spowodować ogień lub eksplozje"
Tak to można przetłumaczyć. Wniosek raczej nasuwa się sam.
Awatar użytkownika
By Skinner
#1462958
Wystarczy pilnować żeby zbyt mocno ich nie rozładować - w modach elektronicznych masz zabezpieczenie, w mechanikach zabezpieczeniem jesteś ty (przy ok 3V organoleptycznie zauważysz, że nie da się już wapować).
By endoen1
#1463288
Dzięki za wyjaśnienie, zafiksowałem się na tym 0V i zastanawiałem, co i jak. Teraz już jasne wszystko dla mnie. A ładowareczka naładowała już 4 ogniwa od wczoraj 18650, cicho i bezszelestnie. Zastanawia mnie tylko kolejność czynności wykonywanych, bo ja zwykle wkładam aku do ładowarki dopiero potem podłączam do kontaktu (taki nawyk jak ładuje samochodowy akumulator mi został w głowie). A tu czytałem, że najpierw ładowarkę do kontaktu potem do niej baterie. Czy to faktycznie ma znaczenie?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1463293
U mnie kolejność podłączenia nie ma znaczenia, w obydwu przypadkach ładuje prawidłowo.
By endoen1
#1463828
Dzięki za pomoc, moje wątpliwości zostały rozwiane :) A ładowarką jestem zachwycony, cichutka, ładuje elegancko, w przejrzysty sposób pokazując na ekranie, co się dzieje i podoba mi się opcja zmniejszenia prądu ładowania do 300mAh. Jednak, co dobry sprzęt to inna kultura obsługi i pracy.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1515724
Posiadam od dawna NiteCore Intellicharge i4 (V2). Wątek troszkę obumarł, pewnie część z Was pozmieniała na nowsze modele ładowarek.
I stąd moje pytanie. Czy opłaca się ją zmieniać na xtar vc4 ?
Czy prócz ekraniku i możliwości pobudzenia zbyt mocno rozładowanych ogniw oferuje ona coś więcej niż i4?
Swojej używam do ładowania wszelkich akumulatorków w domu , do modów , AA oraz AAA. Opłaca się zmienić?
Awatar użytkownika
By mokwas
#1515755
Jeżeli masz ją sprawną to bez sensu zmieniać.
i4 bardzo dobra ładowarka
By pulpet
#1551048
Słuchajcie koledzy. Mam wielki problem. Mam tą ładowarkę i2 Ale wsadzilam odwrotnie akusy. I lezaly tak chyba z 3 godziny...a jak się zorientowałam ze są złe wsadzone to od razy je wyjęłam Ale teraz ładowarka nie dziala. Cały czas miga tyle kropek i tak zostaje...nic się nie ląduje i na xcube 2 pisze że nie są naladowane choć ladowalam ze bardzo długo. A jak akusy nie są podłączone i jest sama ładowarka pod prądem to się święci jakby lądowali samo powietrze. Nie wiem o co chodzi. Proszę pomóżcie mi bo to nie jest moje tylko mojego chłopaka i boję się ze mu to zepsulam. Pomocy!! Dodam też ze jeden chyba działa a ten drugi kanał wcale No Ale na xcube pisze że nienaladowane są akusy
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1551061
i2 ma zabezpieczenie przed odwróconą polaryzacją objawiające się równym miganiem wszystkich diod w wykorzystywanym kanale. Po wpięciu samej ładowarki do gniazdka na krótko zapalają się diody, sygnalizujące tym wykonanie testu sprawności układów. Spróbuj odłączyć ładowarkę z prądu na kilka minut i poprawnie wpiąć rozładowane ogniwa (plus do plusa) - jeżeli zacznie ładować, zasygnalizuje to miganiem jednej diody, a jedna pod nią będzie świecić się światłem stałym w zależności od etapu ładowania (albo naładowania ogniwa) - przy głębokim rozładowaniu oczywiście na początku mrugać będzie pierwsza dioda od dołu.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1551295
ArchDelux pisze:..... - przy głębokim rozładowaniu oczywiście na początku mrugać będzie pierwsza dioda od dołu.
Pod warunkiem, że ogniwo nie zostało rozładowane dużo poniżej dopuszczalnego stanu. Wtedy może zostać rozpoznane jako akumulatorek AA.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By tom6533
#1569474
Jak poznać pełne naładowanie Ogniw w Nitecore i2? Wybaczcie jeżeli pytanie się pojawiło, ale u mnie wszystkie diody się świecą i nie wiem czy to efekt pełnego naładowania, czy maja one zgasnąć.
Awatar użytkownika
By Parman
#1574133
Witam, chciał bym kupić tą ładowarkę, czy na ten czas opłaca się ją kupić, czy zainwestować w coś lepszego?

Dokładnie chcę kupić tą

https://www.fasttech.com/products/1292100
Awatar użytkownika
By piehot
#1574137
Moja i4 śmiga do tej pory. Spokojnie zostawiam na kilka godzin 4x 18650 i nic się nigdy nie działo (nawet po moich dłubaniach i modyfikacjach ;) )
Wiadomo, teraz są lepsze, z większy prądem ładowania itd. Ładny wyświetlacz ma D4 (której też używam). No ale cena jest również wieksza tych ładowarek.
By Welger
#1596951
Witam, przepraszam jeśli to pytanie już padło, ale mam pewien problem... do i2 włożyłem 2 akumulatory awt 40A i lg hg2. Awt ładuje a LG nie... żadna dioda się nie zaświeciła a wiem że obydwa kanały są sprawne. LG ma kilka dni i kolega go użytkował przez 2 dni i rozładował do końca... i nie wiem czy się martwić czy nie, z góry dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

Jednak fałszywy alarm... akumulator jest w pełni naładowany, wsadziłem "na szybko" akumulator do evica vtc mini i od razu po wsadzeniu pokazuje pustą baterie by po chwili zmienić na w pełni naładowaną :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#1597535
Welger pisze:Witam, przepraszam jeśli to pytanie już padło, ale mam pewien problem... do i2 włożyłem 2 akumulatory awt 40A i lg hg2. Awt ładuje a LG nie... żadna dioda się nie zaświeciła a wiem że obydwa kanały są sprawne. LG ma kilka dni i kolega go użytkował przez 2 dni i rozładował do końca... i nie wiem czy się martwić czy nie, z góry dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

Jednak fałszywy alarm... akumulator jest w pełni naładowany, wsadziłem "na szybko" akumulator do evica vtc mini i od razu po wsadzeniu pokazuje pustą baterie by po chwili zmienić na w pełni naładowaną :mrgreen:

szpurek13 pisze:Jeśli rozładował ją poniżej 2V to już możesz ją wyrzucić i podziękować koledze.

Toś się kolego "wstrzelił" :mrgreen:
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1597566
Eeee... Jakieś zaćmienie chyba mam :mrgreen: A właściwie to skończyłem czytać post po "Wysłane z mojego..." :)

PS. Evic nigdy magicznie nie ładował mi w sekundę ogniwa :)
:beer:
Awatar użytkownika
By szymi77
#1605384
Witam. W moje Nitecore I2 w jednym z kanałów cyklicznie dolna dioda miga 6 razy i przerwa. Niezależnie czy jest aku czy go nie ma. Domyślam się, że jest to jakieś uszkodzenie elektroniki. Pytanie który z układów padł, może ktoś miał taki przypadek. Drugi kanał ładuje normalnie.
Awatar użytkownika
By BlackCashmire
#1612202
Szybkie pytanie : która z nich będzie lepsza do wysokoprądowych akumulatorów?

http://www.hurt.com.pl/ladowarka-do-aku ... 14507.html

czy

http://www.hurt.com.pl/ladowarka-do-aku ... 14872.html

Jarek pozdrawia z HTC One M8
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1612204
BlackCashmire pisze:Szybkie pytanie : która z nich będzie lepsza do wysokoprądowych akumulatorów?



Poza LCD to jest to samo.
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1612221
Ja ładuję wszystkie swoje ogniwa ładowarkami i4 oraz i2 (np. LG HG2, HE2). Obie pracują bez zarzutu. i4 doładowuje do poziomu 4,20 V (czasami 4,21 V), i2 do 4,18 V.
W i4 szybkość ładowania spadnie, jeżeli wrzucisz w nią więcej niż po 1 ogniwie na kanał.
Nie widzę potrzeby dodatkowych wodotrysków (multimetr w szufladzie daje radę...).
Awatar użytkownika
By Mayzel
#1624808
szybkie pytanie... czy Wasze i2 wydaja sygnaly dzwiekowe? podczas ladowania sygnal "pipkanie" przerywane, a po naladowaniu syganl ciagly...

Mam wrazenie jakby jakis talib z tykajaca bomba biegal mi po pokoju ;)

Edit

juz znalazlem odpowiedz kilka stron wczesniej :)


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1642295
Już nie wiem czy ja nie umiem obsługiwać i4 czy mam zepsuty egzemplarz.

Akumulatory w gniazdach 2 i 4 ładuje bez problemu czy to w 1 czy obu gniazdach. Cyrki zaczynają się w gniazdach 1 i 3.

Mając aku w gniezdzie 1,3,4 aku z gniazda 3 naładowany zostal do 3.9v.
Dziś wrzuciłem na noc 1 akku do gniazda 1. Po 9h wszystkie diody świecą (czyli naladowany) a na boxie widzę 3.7v (podłączyłem go jak miał 3.63v.


Krótkie pytanie czy można ładować aku pojedyncze i parami w losowych gniazdach czy po prostu ladowarka z 4kanalowej zmieniła się w 2 kanałowa?
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1642296
Teoretycznie każdy kanał to oddzielna ładowarka, i nie musisz ładować ogniw parami. Wszelkie kombinacje (czy to między kanałami, czy też rodzajami akusów 4,2V/1,5V) są dozwolone.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1642307
Czyli ładowarka szwankuje. No trudno. Dzięki za objaśnienie
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.