EPF
Co z czym i jak mieszać.
By tofi
#136510
Czy ktoś może ma doświadczenia w mieszaniu liquidów przy pomocy ultradźwięków? Na pewno wlewając do wanienki ultradźwiękowej liquid został by on dokładnie wymieszany jednak 10 ml to nic w porównaniu z objętością nawet małej wanienki. Przygotowuję dopiero domowe laboratorium do mieszania i tak się zastanawiam czy gdyby wrzucić liquid w szczelnej fiolce (na allegro można trafić na próbówki z zamknięciem na gwint) to czy zawartość próbówki ulegnie przemieszaniu, czy też polipropylen wytłumi całą moc ultradźwięków. Ewentualnie myślałem nad kąpielą w małej szklanej buteleczce, ale tu też pojawia się pytanie czy drgania przejdą przez opakowanie.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#136517
Chyba przesadzasz.
Mi osobiscie wystarcza porzadne wytrzasniecie mieszanki w butelce (daje tak 2/3 plynu w stosunku do objetosci butelki) a potem jeszcze kilka razy powtarzam to w przeciagu 24h od zmiesznia.skladnikow.

Efekt oceniam jako jednolity.
By tofi
#136586
Nie chodzi mi o masowe mieszanie, bo wtedy nabył bym "takie coś" do mieszania fiolek, ale po prostu chcę cały proces uprościć do jednego zamieszania bez konieczności odczekiwania całej doby, przy wykorzystaniu tego co mam w domu. Po prostu, sposób na liquid błyskawiczny, bez konieczności przegryzania się składników.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#136604
Z tego co pisze Irek z Inawery, to aromaty i tak musza poreagowac chemicznie po dodaniu do bazy.
Natomiast sama baze wygodniej jest chyba zrobic w wiekszej ilosci niz te 10 ml. o ktorych piszesz.

Osobiscie uwazam, ze chociazby ze wzgledow bezpieczenstwa, lepiej ograniczyc do minimum prace z baza 36 mg, rozrabiajac ja do slabszych stezen z ktorych korzystamy juz bezposrednio.

Aktualnie mam jeszcze 60 ml bazy o stezeniu 7 mg, z rozrobionych 150 ml, ktora rozlewam na probki 1-5ml aromatow, oraz wieksze porcje 20-30 ml gdy uznam, ze warto jakiegos smaku zrobic wiecej pod "lezakowanie".
30 ml bazy 20mg czeka niewykorzystywane, bo po zrobieniu kilku probek, nie korzystam z wyzszych mocy wypalajac posiadane kupne.
Awatar użytkownika
By szczuro
#136611
krzysztofsf pisze:Osobiscie uwazam, ze chociazby ze wzgledow bezpieczenstwa, lepiej ograniczyc do minimum prace z baza 36 mg, rozrabiajac ja do slabszych stezen z ktorych korzystamy juz bezposrednio.


dac ostrzezenie, czy sie obrazic :-D

zeby nie bylo, ze spamik sieje to dodam tylko tyle - ze dobrze zmieszane to nie wszystko - gryzc i tak sie musi :-)
By tofi
#136614
Mam doświadczenia z nalewkami, więc wiem co to starzenie, ale tez wiem że ultradźwięki mogą w tej kwestii zdziałać cuda, tylko czy te cuda przejdą przez PP lub przez szkło. No cóż, do końca zapasów zapasów jeszcze miesiąc, może dłużej. Do tego czasu zdążę dokupić chemię, sprzęt i się przeprowadzi próby bojowe. Tylko po co mnie tyle liquidu?

P.S. Taki offtopic trochę wprowadzę. Czy aromat z liquidu się ulatnia po długim okresie leżakowania, czy też tylko sama nikotyna? Może rozpuścić tabletkę z wit. C (konserwant, przeciwutleniacz)?
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#136615
szczuro pisze:
krzysztofsf pisze:Osobiscie uwazam, ze chociazby ze wzgledow bezpieczenstwa, lepiej ograniczyc do minimum prace z baza 36 mg, rozrabiajac ja do slabszych stezen z ktorych korzystamy juz bezposrednio.


dac ostrzezenie, czy sie obrazic :-D

zeby nie bylo, ze spamik sieje to dodam tylko tyle - ze dobrze zmieszane to nie wszystko - gryzc i tak sie musi :-)


Ty zdaje sie popalasz te 36 mg ? :)
To tak jak w Encyklopedii Britannica o smiertelnym stezeniu alkoholu we krwi "Nie dotyczy Polakow i Rosjan" . :)

natomiast powazniej, to jesli nie pale takich stezen, to wole ograniczyc do minimum mozliwosc np. pomylkowego zmieszania bazy z 2-ch czesci bazy nikotynowej, zamiast czesci nikotynowej i zerowki, oraz wielu innych sytuacji w ktorych ma sie kontakt z liquidem nie tylko do e-palenia, na palcach itp.
Awatar użytkownika
By navegare
#137208
Miałoby to sens (jakikolwiek) gdybyś mieszał płyny o bardzo różniącej się gęstości.
Jeśli nie dodajesz spirytusu czy innej lekkiej cieczy - mieszają się bez trudu i naprawdę szybko.
Ultradźwięki nie przenikają przez szkło, poczytaj o czujkach ultradźwiękowych w systemach alarmowych :)
By tofi
#137445
Nie muszą przeniknąć w całości, mogą być harmoniczne, byle by jakiekolwiek drgania przechodziły, wtedy moc wibracji zrównoważę czasem mieszania. Tak właśnie mi przyszlo do głowy że można przecież zrobić test w postaci drinka "teraz polska" (wódka z sokiem malinowym), albo olej z wodą.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.